Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 171

Tema: Kakav odnos imamo prema vlastitom radu?

  1. #101
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    petarpan,
    meni plaća 'sjeda' između 17-25. u mjesecu, mm (isto prosvjetar) između 10-17....
    prekovremeni se ne plaćaju. mm radio cijeli semestar 1,5 radno vrijeme za 500kn veću plaću?! :?
    tako da nije sve državno isto...
    a gle..bar znaš kad sjeda...znaš šta ja znam?
    da će plaća (valjda) sjest između prvog i tridesetog...pa kad bude... bude li, jel?!
    s tim da ,recimo, ovaj mjesec mogu plaću dobit prvog, a slijedeći 30-og...što je onda 60 dana između 2 plaće....
    ma kužim te, nisam te mislila napasti, samo sam htjela reći da nije sve državno isto. ima nekih firmi di je bolje a i nekih di je gore. negdje di se zna kad će plaća a nekih di se ne zna. ali, slažem se s tobom, bar znam da ću plaću dobiti, kad tad do 25. u mjesecu

  2. #102
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    petarpan,
    meni plaća 'sjeda' između 17-25. u mjesecu, mm (isto prosvjetar) između 10-17....
    prekovremeni se ne plaćaju. mm radio cijeli semestar 1,5 radno vrijeme za 500kn veću plaću?! :?
    tako da nije sve državno isto...
    a gle..bar znaš kad sjeda...znaš šta ja znam?
    da će plaća (valjda) sjest između prvog i tridesetog...pa kad bude... bude li, jel?!
    s tim da ,recimo, ovaj mjesec mogu plaću dobit prvog, a slijedeći 30-og...što je onda 60 dana između 2 plaće....
    ma kužim te, nisam te mislila napasti, samo sam htjela reći da nije sve državno isto. ima nekih firmi di je bolje a i nekih di je gore. negdje di se zna kad će plaća a nekih di se ne zna. ali, slažem se s tobom, bar znam da ću plaću dobiti, kad tad do 25. u mjesecu
    ma, nisam ja ni shvatila kao napad...sve ok

    uvijek je bilo i biti će da ćemo biti nezadovoljni...mi ovdje i vi ondje...uvijek svi mislimo da je slađa jabuka iz tuđeg dvorišta

  3. #103
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    [quote="mim"][Da, zamislite, ima ljudi koji su natjerani na rad.
    Sumnjam da je i jedan ravnatelj do koljena pravom, predanom privatniku. Svakom se tuđe cipele čine udobnijima. :/

    [size=6]a quote]

    O, da, meni osobno nije ravnatelj, ali kontaktiram s jednim poslovno i uvijek se zgražam što radi tim ljudima...ima čovjek političkih ambicija i vjerujte mi da ti nastavnici rade nedjeljom i ne smiju izgasiti mobitele . Kako? Ima nenormalno puno aktivnosti, shvatio čovjek da se kvantiteta isplati, a ne kvaliteta, škola je uključena u sve projekte, sve koji postoje, samo da bi se svaki mjesec političari mogli slikati i da završe u novinama...a nastavnici ko popišani miševi stoje u špaliru i pozdravljaju, moraju peći kolače za dotične...a da ne govorimo da sve to treba uvježbati i organizirati. I takve škole vole i naši ministri i lokalna zajednica....briga njih kako stvar funkcionira u razredu, jesu li učenici zadovoljni, nastavnici...ma, na kraju krajeva, budimo realni, većini roditelja je samo do ocjene, a ne bi me čudilo da takav ravnatelj vrši svakakve pritiske. :/

  4. #104
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Pogledajte vrijeme mojih postova. Kaj mislite, gdje radim?

  5. #105
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    dakle: vrijeme provedeno NA poslu, uzaludno bačeno = vremena za forum tonu. vrijeme provedeno kući = vrijeme za posao.
    kao što idite, sve naopako. bilo bi lijepo kad bi pročelnik uvidio da bi svi bili puno produktivniji kad bi manje vremena provodili na poslu
    Neki pročelnici su shvatili Kod nas nema radnog vremena. Naravno da se mora biti na fakultetu za vrijeme nastave, konzultacija ili nekih aktivnosti koje zahtijevaju fizičku prisutnost, no nema tog praznog hoda.

    No... moj radni dan (koji je najčešće odrađen u toplini doma svoga) traje najmanje 12h. Ne razlikujem tjedan i vikend, godišnji mi je zagarantiran papirom no mentor ne koristi godišnji pa se podrazumjeva da ću i ja za to vrijeme raditi s njim. Imamo ugovore na određeno (za koje mi nikada neće biti jasni kako mogu biti zakoniti jer debelo prekoračuju maksimalno vrijeme takvog ugovora), a o plaći da i ne govorim.

    Svaki posao ima svoje prednosti i mane. Mislim da uvijek imamo idealiziranu sliku drugih poslova.

    I neshvatljivo mi je da neki asistenti/profesori ne drže nastavu. Kod nas se to ne bi moglo dogoditi. I da nekim pukim slučajem ostali zaposlenici to ne primjete, studenti nakon svakog semestra ispunjavaju ankete za svaki predmet i jedno od pitanja je upravo koliko puta je nastava bila neodržana ili odgođena.

  6. #106
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Pogledajte vrijeme mojih postova. Kaj mislite, gdje radim?
    potpisujem.istina posao mi je vezan za net ali svi znaju da visim na rodi

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Pogledajte vrijeme mojih postova. Kaj mislite, gdje radim?
    krivo, draga, ti ne radiš, ti ništa ne radiš, ti kradeš iz državnog proračuna, gora si od trudnica na čuvanju trudnoće......

    prepisuješ stare pripreme, ideš doma u 11 kuhat ručak, i imaš cijelo ljeto slobodno....
    kad ćeš naučiti ?

  8. #108
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno


  9. #109
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ne znam sto maria ocekujes kad ides s tim stavom - svi protiv tebe i prosvjetara. a ocekujes podrsku i razumijevanje :?
    inace nisu samo prosvjetari pod lupom onih "koji znaju bolje" - ovo je forum rod. i naravno da ce se rod. javljati i komentirati ono sto im je bitno, mislim da bi tek doktori, primalje i sl. imali sto reci.

    no@ - naravno da nikad nije sav posao obavljen, bozesacuvaj,i da ga svog obavim ne bi bilo razloga sutra da dodjem na posao - planiras, odradis, umoris se... i nema tu nekog bitnijeg faktora od zadovoljstva koje ti daje sam posao, u konacnici radis ga ti sam i na neki nacin zbog sebe. ako je tako lose u prosvjeti sto vas u njoj drzi?

  10. #110
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    i shvacam neke cure sto se osjecaju ugrozenima kad se njihova struka napada kao nesposobna a to pisu majke ili ocevi dok su na svom poslu ( a onda im mi jos spomenemo i godisnji)
    nakon ove rečenice skoro sam pomislila napokon netko je skopčao!

    medjutim, pristojnost i benevolentnost u komunikaciji mislim da je nuzna i da onda mozemo civilizirano raspravljati ili razmjenivati misljenja, do mile volje
    kako to misliš? te iste majke i očevi mogu "do mile volje"raspravljati o školstvu na svom poslu, ali na uljuđen način?!

    i dobro si skopcala prvu recenicu jer sam ja skopcala tebe, ali nacin na koji neki ljudi izrazavaju svoje misljenje se meni ne svdja, i to je sve....
    ne volim neke nivoe rasprave gdje se sve banalizira i gdje se ljudi stalno, bez razloga, osjecaju ugrozenima

  11. #111
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Radila sam u državnoj službi i tamo je zaštita osnovnih prava iz radnog odnosa stvarno na visokom nivou. GO, bolovanje, pauza, nema prekovremenih, a ako je i bilo bili su ili plaćenei ili smo dobili slobodan dan. Ali plaća je bila stvarno mala.

    Onda sam prešla u privatni sektor - imala sam sreću pa sam u svim firmama do sada (osim jedne, gdje je bilo tak tak, isto gazda Bog i batina) imala normalnu radnu atmosferu, ali da, tamo je ipak druga pjesma.

    Poznati su prednosti i nedostaci i jednog i drugog sektora: i zato mi je neobicno kada se oni koji su u drzavnoj firmi zale na placu, a oni u privatnom sektoru na radno vrijeme i ostale uvjete. I nista ne rade da to promijene. A moze se promijeniti. Npr. sa mojim muzem kao sluzbenik radi jedan profesor zemljopisa. Jer mu je bolje kod privatnika za vecu placu, nego u skoli za manju. To je odabrao. I ja sam odbrala da radim kod privatnika jer sam morala dici kredit, a u ministarstvu mi je placa bila stvarno mala. I iako mi je taj posao bio najdrazi i najzanimljiviji, i dan danas zalim za njim, sta sam trebala napraviti - ostati u drzavnoj sluzbi do penzije i zaliti se na nesto sto ne mogu promijeniti - na placu.Da nisam presla kod privatnika, ne bi mogli dici stambeni kredit, vjerojatno bi jos i danas bili podstanari.
    Kod privatnika barem na to mozes nekako utjecati, ali u drzavnoj sluzbi se zna: koeficijent x osnovica.

    A odnos prema radu i iskoristavanje radnog vremena u druge svrhe: pa ovako, kod privatnika je moguce, ali zakidas samo gazdu, koji ce, ako nije zadovoljan s tobom, reci ti zbogom. Kod drzavnih tijela, najcesece ti se ama bas nista nece desiti.

  12. #112
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I mislim da ova paralela sa internetom za vrijeme radnog vremena nije bas relevantna. Moze se povuci i paralela pa pitati kakvi smo roditelji, bracni partneri, kucanice, ako surfamo dok smo doma, odnosno kakav odnos imamo prema djeci, muzu, obitelji, domacinstvu..Pa ce biti opet hrpa razlicitih odgovora kako je netko to uskladio...

    Hocu reci, cini mi se no@ da imas neku gorcinu odnosom prema prosvjetarima, samo je nisi direktno iznjela. A ja bi rekla da je odnos prema prosvjetarima dvostran. Kao i u svakom zanimanju, postoje dvije strane. Kod komercijalnih zanimanja, klijent-korisnik je (uvijek) u pravu. Ako mislis da se roditelji zale ravnatelju i ministarstvu, zar mislis da se po firmama, bankama i sl., ne zale sefu, upravi...

  13. #113
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Evo da se i izjasnim o nekom svom polu-mišljenju o prosvjetarima. polu- zato što nikada nisam išla u dublje analize, a možda i zato što mi dijete još ne ide u školu...
    Mislim da se ne odnosimo s dovoljno poštovanja ipak oni na jedan način "odgajaju" našu djecu...S druge strane razumijem nezadovoljstvo, itekako ga razumijem jer opet-oni na jedan način "odgajaju" našu djecu...I tu postajemo vrlo kritični (zašto ne bismo bili) i zaštitnički raspoloženi 8zašto i to ne b ismo bili)...Ali rijetko pogledamo obje strane medalje, čini mi se...U školstvu je eto tako kako je-mizerno, ako se mene pita...i većina od tih ljudi se,vjerujem, bavi i magijom ne bi li nastavu održali kako se spada...Nikada ne prozivamo ravnatelje, nadležno ministarstvo.zašto? problem treba sagledati od korijena do vrha...a mislim da je ipak vrh taj gdje najviše smrdi...

    Iako je marijin stav krut i samoironičan, vjerujem da iz nje progovara jad. Nisam njen glasnovogornik, ne poznajem je...Ali ajmo bit iskreni.baš smo na ovom forumu secirali nastavnike u ne baš lijepom tonu...I prigovarali i prozivali i zamjerali...I sami bili kruti u tom stavu.
    Da povučem paralelu-neki dan sam na svom poslu dala otkaz jer mi je ponuđena bolja pozicija za 2x više para i uz puno bolje uvjete.Moj sadašnji direktor nije bio sretan mojom odlukom do te mjere da me, nakon svih ovih godina, za kraj počastio epitetima- nije bio zadovoljan mojim radom, nemam radne etike, bahato sam otkaz dala i u sličnom tonu...
    Povrijedilo me, bila sam jadna...nakon godina u kojima me hvalio, davao "povjerljive" zadatke, nakon bezbrojnih dolazaka noću u ured, odrađivanja posla od kuće s bolovanja, godišnjeg i da ne nabrajam-čula sam ovo. ja koja za sebe znam da sam katkad iz sebe čupala nemoguće da se posao obavi...ja, koja na kraju krajeva, volim svoj posao i radim ga s guštom...

    Vjerujem da je tako i njoj...Ona zna kako radi svoj posao i što sve daje od sebe ne bi li ga obavila pošteno i na najbolji mogući način...I onda se bori protiv vjetrenjača...koje nemaju pojma o drugoj strani medalje...

    Pa vi sad recite šta hoćete...ali u tom žrvnju se mljeti sigurno nije nimalo ugodno.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ne znam sto maria ocekujes kad ides s tim stavom - svi protiv tebe i prosvjetara. a ocekujes podrsku i razumijevanje :?
    inace nisu samo prosvjetari pod lupom onih "koji znaju bolje" - ovo je forum rod. i naravno da ce se rod. javljati i komentirati ono sto im je bitno, mislim da bi tek doktori, primalje i sl. imali sto reci.

    no@ - naravno da nikad nije sav posao obavljen, bozesacuvaj,i da ga svog obavim ne bi bilo razloga sutra da dodjem na posao - planiras, odradis, umoris se... i nema tu nekog bitnijeg faktora od zadovoljstva koje ti daje sam posao, u konacnici radis ga ti sam i na neki nacin zbog sebe. ako je tako lose u prosvjeti sto vas u njoj drzi?
    ja na ovom forumu ne očekujem ništa ...komentiram, iznosim svoj subjektivan stav, a to što nekima dižem tlak, sorry

    vertex evo ti ipak od mrštenja ostaju bore

  15. #115
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    još da se ovdje jave liječnici i popis je kompletan

    radila sam i u školi, i zdravstvu i u velikim privatnim firmama.

    u školu više ne bih jer me ne oduševljava objašnjavati kemiju tinejerima koje to ne zanima ni 5%... nisam taj tip... a i plaća je premala

    u zdravstvu mi je posao bio predivan - 8 sati u komadu u labosu, od toga 2/3 na nogama, u međuvremenu (a i nakon službenog radnog vremena, predavanja i vježbe studentima, + pokusi do kasno u noć i vikendima...
    na raspolaganju stalno... a posao sam stalno nosila doma, jer inače ne bih ništa stizala... godišnji u ljeti? o tome sam mogla samo sanjati... godišnji za božić i novu godinu? samo u mašti... plaća? kao u prosvjeti

    privatnik br 1- ogromna firma, >1000 zaposlenih - radno vrijeme od-do... prekovremeni plaćeni, rad od doma konstantan, neplaćen, krivično i materijalno dogovorna pred zakonom za slučaj nezgode svojih djelatnika, na raspolaganju 24/7... godišnji - 3 tjedna u ljeti, oko božića i nove godine, uz napomenu da na poziv moram doći... plaća - solidna...

    privatnik br 2- ogromna firma >1500 zaposlenih... moj idealni posao :D radno vrijeme - ovisno o poslu, teren, dinamika, putovanja... plaća - solidna, godišnji - dogovorno sa kolegama - zadovoljavajuće...

    za sve ostalo potpisujem vertex i flower, a na osjećajne prosvjetare

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    baš si mi slatka

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa

    Zašto ja osobno "idealiziram" državno?
    Evo zašto i ja "idealiziram" državno:

    Državna služba (s Pravnih savjeta)
    I ja radim u državnoj firmi i kad sam prvi put bila trudna i imala kompliciranu trudnoću s mirovanjem, radila sam manje od 6 mjeseci. Produžili su mi ugovor, izašli u susret baš u svemu, a gotovo me nisu ni poznavali. Mislim da ti ide u prilog što si u državnoj firmi jer ne koštaš direktno šefa već državu.
    Rad kod privatnika (također s Pravnih savjeta)
    Firmu preuzima novi vlasnik i najavljeni su otkazi u određenim sektorima, zbog preustroja firme.
    Iz pouzdanih izvora znam da sam na listi za odstrel!
    Radi kod privatnika i svaki mjesec joj daje novi ugovor na određeno. Sad je u ranoj trudnoći, inače radi lakši fizički posao i vjerojatno će trebati ići na čuvanje trudnoće Zbog neugodne reakcije šefa na trudnoću boji se da joj više neće dati novi ugovor.
    najvjerojatnije idemo u stečaj. prva stvar koju nam je rekao poslovođa je da gubimo pravo na naš godišnji odmor i da svi, bez obzira na godine staža i otalog, u stečaju imamo pravo na samo deset dana godišnjeg odmora u godini.
    moj poslodavac mi je još u 12. mjesecu prošle godine (3 mjeseca nakon poroda) najavio kako se ne moram vraćati na posao i da bi bilo dobro da iskoristim do kraja rodiljni dopust, sa izjavom kako će mi biti urućen otkaz ''po zakonu'' 3 mjeseca prije''
    Danas je moj poslodavac dao nalog u knjigovodstvao da me se odjavi iz firme jer on navodno želi otvoriti stečaj ili možda prodati firmu.Ja sam na porodiljnom za treće dijete
    Itd., itd.....

    I samo me zanima zna li netko nekoga tko je u državnoj službi bezrazložno dobio otkaz? Majku s djetetom od godine dana koja je dobila otkaz po povratku s porodiljnog?

    Da, ja imam veću plaću, mogu preuzeti veću ratu kredita. No, tko će ga otplaćivati ako sutra ostanem bez posla? Ja nakon sudskog procesa protiv privatnika? :/

  18. #118
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    još da se ovdje jave liječnici i popis je kompletan

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    radila sam i u školi, i zdravstvu i u velikim privatnim firmama.
    u školu više ne bih jer me ne oduševljava objašnjavati kemiju tinejerima koje to ne zanima ni 5%... nisam taj tip... a i plaća je premala
    za sve ostalo potpisujem vertex i flower, a na osjećajne prosvjetare
    mislila si na osjetljive, pretpostavljam?!

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    I mislim da ova paralela sa internetom za vrijeme radnog vremena nije bas relevantna. Moze se povuci i paralela pa pitati kakvi smo roditelji, bracni partneri, kucanice, ako surfamo dok smo doma, odnosno kakav odnos imamo prema djeci, muzu, obitelji, domacinstvu..Pa ce biti opet hrpa razlicitih odgovora kako je netko to uskladio...
    sve ove relacije koje si gore nabrojala stoje i često mi je također upitno kako se ljudi stignu baviti djecom uz svoj angažman na forumu. ovdje su se istina ljudi javili sa svojim komentarima kako usklađuju posao i forumiranje. no meni puno govori i to što velik broj forumaša samo čita ovaj topic bez ikakvih komentara.
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Hocu reci, cini mi se no@ da imas neku gorcinu odnosom prema prosvjetarima, samo je nisi direktno iznjela. A ja bi rekla da je odnos prema prosvjetarima dvostran. Kao i u svakom zanimanju, postoje dvije strane. Kod komercijalnih zanimanja, klijent-korisnik je (uvijek) u pravu. Ako mislis da se roditelji zale ravnatelju i ministarstvu, zar mislis da se po firmama, bankama i sl., ne zale sefu, upravi...
    djelomično je već na ovo odgovorila i skopčala point petarpan pa neću ponavljati.
    ono što pridonosi obostranom nerazumijevanju (i izaziva dodatnu gorčinu ) - čini mi se - su posve nejasne granice između roditeljskih i prosvjetarskih kompetencija. te granice se na ponekad prelaze do apsurdnih razmjera - i u živo i ovdje na forumu.
    a sve ostalo je posljedica - kao kad zakotrljaš lavinu.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    ono što pridonosi obostranom nerazumijevanju (i izaziva dodatnu gorčinu ) - čini mi se - su posve nejasne granice između roditeljskih i prosvjetarskih kompetencija. te granice se na ponekad prelaze do apsurdnih razmjera - i u živo i ovdje na forumu.
    No@, problem je u tome što očito prosvjetni djelatnici k srcu prime to što roditelji ponekad o učiteljima i profesorima govore iz perspektive "korisnika usluge" (bez uvrede, ne znam drugačije formulirati). Naime, ja ću itekako stati u obranu profesorskog rada i njihove pat-pozicije što se tiče prava, ali ću isto tako reagirati vrlo oštro ako pojedini profesor napravi nešto za što kao roditelj procijenim da ide na štetu mog djeteta. To ne znači da omalovažavam rad nego u tom trenu reagiram na određeni postupak.

    Isto tako ćemo svi skupa zaključiti da je liječnički posao pretežak, ali će pola foruma skočiti i virtualno kopati oči ginekologu u rađaonici koji se usudio naleći na trbuh rodilji.
    Isto tako ćemo reći kako su trgovci u lošoj poziciji po svim parametrima, ali će npr. na Kamo s ovim osvanuti tema o neljubaznosti nekog trgovca na kojoj će "korisnik usluga" itekako dobiti podršku.

    Treba znati odvojiti te dvije kategorije, a ne odmah sve doživljavati osobno. I od svih profesija koje se pojavljuju na forumu primijetila sam da se takvo osobno prihvaćanje (ponekad) istine (a istina je da u svakoj, pa tako i prosvjetnoj djelatnosti postoje ljudi koji svoj posao rade izrazito loše) najviše događa ljudima koji rade u prosvjeti.

    Npr. kad se "pljuje" po zdravstu ja se kao dio tog sustava ne javljam "slomljenog srca" baš zato jer znam koliko je u tome istine, a i općeniti stav korisnika foruma nije napad na ono što osobno radim.

    A vrijeme koje netko provede na forumu nema veze s njegovom kompetencijom da govori o tome što i kako rade prosvjetni i ini djelatnici.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Treba znati odvojiti te dvije kategorije, a ne odmah sve doživljavati osobno. I od svih profesija koje se pojavljuju na forumu primijetila sam da se takvo osobno prihvaćanje (ponekad) istine (a istina je da u svakoj, pa tako i prosvjetnoj djelatnosti postoje ljudi koji svoj posao rade izrazito loše) najviše događa ljudima koji rade u prosvjeti.
    To je istina. Ponavljam se ali opet ću reći: To se događa zato što je u našoj profesiji ipak najmanje jasno što je posao i odgovornost učitelja i škole, a što je zadatak i odgovornost "korisnika usluge", kako ti kažeš

    Npr. kad se "pljuje" po zdravstu ja se kao dio tog sustava ne javljam "slomljenog srca" baš zato jer znam koliko je u tome istine, a i općeniti stav korisnika foruma nije napad na ono što osobno radim.
    hm, hm misliš tj stekla si dojam da sam ja osobno pogođena?

  23. #123
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    vertex evo ti ipak od mrštenja ostaju bore
    maria, radis budalu od mene.
    mim, potpisujem tvoj post.
    no@, tesko da ces uspjeti u namjeri da ovo ne izgleda kao propovijed, kad brojis sate forumskom kolektivu. Ja sam dio tog kolektiva koliko i ti. I ima nas s razlicitim misljenjima. Ako si htjela nesto raspraviti s Peterlin ili jos nekim, onda si to trebala i napraviti.

  24. #124
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    No@ je zapravo pokrenula jedno pitanje, a rasprava je opet otišla u drugom (šta bi vi htjeli, a praznici itd., plusevi i minusi prvatno-državnmo...) Meni je isto zanimljiv fenomen da se svatko nalazi pozvan za raspravu o jednoj profesiji, a o drugim ne... :? Mislim da to nema veze s poslovima nego s percepcijom o njima, o igrama i taktikama postizanja distance itd.

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    a što je zadatak i odgovornost "korisnika usluge", kako ti kažeš
    Blago prosvjetarima, njihovi "korisnici usluga" su od 7-77. A korisnik usluge je, naravno, uvijek u pravu. :/

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    no@, tesko da ces uspjeti u namjeri da ovo ne izgleda kao propovijed, kad brojis sate forumskom kolektivu. Ja sam dio tog kolektiva koliko i ti. I ima nas s razlicitim misljenjima. Ako si htjela nesto raspraviti s Peterlin ili jos nekim, onda si to trebala i napraviti.
    bojim se da nisam ja jedina koja propovijeda
    inače svaka ti čast vertex, pohvatala si sve konce!
    zašto nisam htjela raspravljati pojedinačno s nekim forumašicama?!
    zato jer:
    1) smatram da njihovo ponašanje nije tako sporadično i usamljeno kako se tebi vertex čini. (tj. pojava ima malo šire razmjere)
    2) takva zloupotreba radnog vremena postaje socijalno prihvatljiva (dapače aplaudira joj se) u ime njene plemenite svrhe

  27. #127
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj vertex prvotno napisa
    no@, tesko da ces uspjeti u namjeri da ovo ne izgleda kao propovijed, kad brojis sate forumskom kolektivu. Ja sam dio tog kolektiva koliko i ti. I ima nas s razlicitim misljenjima. Ako si htjela nesto raspraviti s Peterlin ili jos nekim, onda si to trebala i napraviti.
    bojim se da nisam ja jedina koja propovijeda
    inače svaka ti čast vertex, pohvatala si sve konce!
    zašto nisam htjela raspravljati pojedinačno s nekim forumašicama?!
    zato jer:
    1) smatram da njihovo ponašanje nije tako sporadično i usamljeno kako se tebi vertex čini. (tj. pojava ima malo šire razmjere)
    2) takva zloupotreba radnog vremena postaje socijalno prihvatljiva (dapače aplaudira joj se) u ime njene plemenite svrhe
    Zloupotreba radnog vremena je vrlo sirok pojam. Zar stvarno mislis da ne postoje radna mjesta na kojima covjek ima praznog hoda? Pa moze nadugacko i nasiroko divanit o kojekakvim temama.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mozda bi se mogla konrektno prosvjetna djelatnost podijeliti u neke kategorije pa da se diskusija olaksa. Npr. meni se cini vazno naglasiti razliku izmedju prosvjetara kao osobe koja prenosi znanje, prosvjetara koji ima obavezu na odredjen nacin se odnositi prema djeci i prosvjetara kao svakog drugog zaposlenika, prava obaveze itd.
    Osobno mi se cini da najvise steka upravo ovaj dio o odnosu s djecom gdje postoje roditelji koji zaista puno ulazu u odgoj djece i otvorenih karata igraju s profesorima/uciteljima. Postoje oni koji doslovno ocekuju da profesori/ucitelji preuzmu njihove duznosti i onda kad nesto steka profesor je kriv. (kao sto je moj tata meni nedavno izjavio, ustanove su krive) U tom smislu su ocekivanja stvarno zeznuta stvar.
    Ovo mi malo ide na onu pricu o dobrim/losim doktorima. O, shit, prehladila sam se, otisla doktoru, on dao antibiotik....uzas od doktora. O, shit, prehladila sam se, otisla doktoru, nije dao antibiotik....uzas od doktora, tko mu je dao diplomu itd.
    Inace, svidja mi se ovo sto je napisala mim.
    Meni se bas nesto i ne razglaba kad zivim u malo drugacijim uvjetima. Npr. mi ostvarujemo dosta dobru suradnju sa Zorkinim uciteljicama i uciteljem. Ako postoje problemi koje nadilaze uciteljsku kompetenciju(obiteljski problemi i sl.) onda se to rjesava dalje, preuzima i direktorica, obavjestavaju se o problemu i ukljucuju u isti i psiholozi, soc. sluzba itd. (ali stvarno aktivno ukljucuju) Znaci, ucitelji nikako nisu usamljeni u nastojanju da dostojanstveno obavljaju svoj posao. Isto vazi i za roditelje.
    U tom smislu mi se cini da mozda kod nas ucitelji nose prevelik teret nosenja s kojekakvim problemima jer jednostavno nemaju nekoga tko bi stajao iza njih ili skupa s njima u rjesavanju svakodnevnih situacija.
    O organizaciji nastave i ostalom ne bih, nisam toliko upoznata.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    hm, hm misliš tj stekla si dojam da sam ja osobno pogođena?
    Da, čini mi se tako.

    takva zloupotreba radnog vremena postaje socijalno prihvatljiva (dapače aplaudira joj se) u ime njene plemenite svrhe
    Mislim da iz perspektive korisnika foruma nisi u poziciji postanje na forumu nazvati "zloupotrebom radnog vremena". Ti, npr. ne znaš od kad netko radi, što radi i kakav je stav njegovog poslodavca prema tome. Uostalom, i da je to zloupotreba-to je stvar poslodavca dotičnog radnika, zar ne?


    Meni je isto zanimljiv fenomen da se svatko nalazi pozvan za raspravu o jednoj profesiji, a o drugim ne...
    Zar se tu ne raspravlja o liječničkoj profesiji u svakoj 3. temi? Sumnjam da su svi oni koji raspravljaju liječničke profesije, a ne vidim da npr. A70V skače na svaki post protiv liječnika i brani struku. Dapače, primijetila sam da ona itekako kritički govori o svojoj profesiji. Ni trgovci ne skaču previše. Ispada da rasprava najviše pogađa odgajatelje, učitelje i profesore. Zašto?

    To se događa zato što je u našoj profesiji ipak najmanje jasno što je posao i odgovornost učitelja i škole, a što je zadatak i odgovornost "korisnika usluge"
    Budući da mogu govoriti samo u svoje ime-mislim da nisi u pravu. Meni je potpuno jasno što kao roditelj moram napraviti da zajedno s profesorima mog djeteta surađujem onako kako treba, jasno mi je koje su moje obaveze i prava kao roditelja i obično sam na strani prosvjetara kad god je neki problem u pitanju jer vidim kakav je to posao. Ali kad se usudim reći da on ima i svoje prednosti, da je ponekad lakše raditi u prosvjeti (i općenito u državnoj službi) nego kod privatnika, da ne znači da su svi prosvjetari savršeni ako ih osobno poznam nekoliko i savršenih i vrlo loših onda očekujem u najmanju ruku da ne budem prozivana kao netko tko je protiv prosvjetara, očekujem da me se zaobiđe s otrovnim komentarima.

  30. #130
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    no@ i ja spadamo u taj suport uciteljima/odgojiteljima itd. iz moje perspektive ovo zadnje sto si napisala je isto ko i kod nas - ako svi radimo svoj posao.

    meni je vec jako dugo izgledno da je jedna tema najcesca na svim skupovima prosvjetara - sto je moj posao i odnos izmedju odgoja i obrazovanja. tu je zorana dobro podcrtala problem.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zloupotreba radnog vremena je vrlo sirok pojam. Zar stvarno mislis da ne postoje radna mjesta na kojima covjek ima praznog hoda? Pa moze nadugacko i nasiroko divanit o kojekakvim temama.
    Ne mislim da ne postoje takva radna mjesta. A zar ti marta misliš da baš nitko od onih koji na poslu nadugačko i naširoko divane o kojekakvim temama ne zlorabi radno vrijeme?

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    takva zloupotreba radnog vremena postaje socijalno prihvatljiva (dapače aplaudira joj se) u ime njene plemenite svrhe
    Mislim da iz perspektive korisnika foruma nisi u poziciji postanje na forumu nazvati "zloupotrebom radnog vremena". Ti, npr. ne znaš od kad netko radi, što radi i kakav je stav njegovog poslodavca prema tome. Uostalom, i da je to zloupotreba-to je stvar poslodavca dotičnog radnika, zar ne?
    ja i nisam obično postanje na forumu nazvala zloupotrebom radnog vremena. ja postam od doma, a ne sa posla. budem li postala u školi to će se ticati samo mog poslodavca zar ne?!

    Meni je isto zanimljiv fenomen da se svatko nalazi pozvan za raspravu o jednoj profesiji, a o drugim ne...
    to je napisala linolina ne ja

    Citiraj mim prvotno napisa
    To se događa zato što je u našoj profesiji ipak najmanje jasno što je posao i odgovornost učitelja i škole, a što je zadatak i odgovornost "korisnika usluge"
    Budući da mogu govoriti samo u svoje ime-mislim da nisi u pravu. Meni je potpuno jasno što kao roditelj moram napraviti da zajedno s profesorima mog djeteta surađujem onako kako treba, jasno mi je koje su moje obaveze i prava kao roditelja i obično sam na strani prosvjetara kad god je neki problem u pitanju jer vidim kakav je to posao. Ali kad se usudim reći da on ima i svoje prednosti, da je ponekad lakše raditi u prosvjeti (i općenito u državnoj službi) nego kod privatnika, da ne znači da su svi prosvjetari savršeni ako ih osobno poznam nekoliko i savršenih i vrlo loših onda očekujem u najmanju ruku da ne budem prozivana kao netko tko je protiv prosvjetara, očekujem da me se zaobiđe s otrovnim komentarima.
    oprosti ako sam te ja zasula otrovnim komentarima! to mi zaista nije bila namjera. čak nisam niti svjesna da tako nešto eventualno radim :?

  33. #133
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    a evo i ja radim i forumiram

    sram me bilo, u subotu navecer sidim za (svojim ne skolskim) kompom, pisem pripreme za iduci tjedan, surfam i skicam po forumu ... tctctctctctc
    zhabice, daj pet!

  34. #134
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj enela prvotno napisa
    Pogledajte vrijeme mojih postova. Kaj mislite, gdje radim?
    krivo, draga, ti ne radiš, ti ništa ne radiš, ti kradeš iz državnog proračuna, gora si od trudnica na čuvanju trudnoće......

    prepisuješ stare pripreme, ideš doma u 11 kuhat ručak, i imaš cijelo ljeto slobodno....
    kad ćeš naučiti ?
    pa ne mora prepisivati stare pripreme, samo izmijeni datum i redni broj sata i fura jednu te istu oripremu do penzije
    još ako od kolegice kopiraš pripreme i planove, pa di bi ti bio kraj.

  35. #135
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ne znam sto maria ocekujes kad ides s tim stavom - svi protiv tebe i prosvjetara. a ocekujes podrsku i razumijevanje :?
    inace nisu samo prosvjetari pod lupom onih "koji znaju bolje" - ovo je forum rod. i naravno da ce se rod. javljati i komentirati ono sto im je bitno, mislim da bi tek doktori, primalje i sl. imali sto reci.

    no@ - naravno da nikad nije sav posao obavljen, bozesacuvaj,i da ga svog obavim ne bi bilo razloga sutra da dodjem na posao - planiras, odradis, umoris se... i nema tu nekog bitnijeg faktora od zadovoljstva koje ti daje sam posao, u konacnici radis ga ti sam i na neki nacin zbog sebe. ako je tako lose u prosvjeti sto vas u njoj drzi?
    ja imam plaću preko 1000€ ali ni za 2000 se nebih mijenjala s prosvjetarima.jer njihov posao je teži od svih oni usmjavaju nove generacije,djete vise vjeruje učiteljici nego majci u dosta stvari...i uzalud 3 mjeseca raspusta na spram mojim mjesec za mene je to zanimanje prezahtjevno i bojim ga se,tj bojim se da ga nebih mogla raditi kako treba.
    da se razumijemo ja imam zavrsen pedagoski fax ali nikad nisam radila taj posao jer se nesmatram dovoljno spremnom za isti,imam zavrsen i drugi fax političke znanosti ali to ću raditi kad odem u mirovinu a sad sam tu gdje jesam...s malo truda dosta novac(ma na kakve optuzbe naisla iskrena sam)...zato prosvjetarima

  36. #136
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    i da se ubacim na ovo-zašto se svatko osjeća pozvanim komentirati određena zanimanja'

    pa, bože moj, ovo je forum na kojem se okuplja kritična masa ljudi vezano uz roditeljstvo, pa je jasno da ako se već nekoga secira da će to biti odgajatelj, nastavnik, liječnik, patronaža...
    bilo bi dobro kada bismo tim , ponekad sramotnim, seciranjem, barem postigli minimum međusobnog poštovanja...pa da roditelj na ovom forumu nešto nauči od prosvjetara na ovom forumu i obratno...

    inače, možemo mi secirat i druga zanimanja, dapače...evo, šta biste rekli o prometu,transportu, carini i špediciji...to je moje područje

    Naravno, nije interesantno jer se ne dotiče obitelji/djece...

  37. #137
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mislim da osoba koja na svom radnom mjestu radi sa strankama, kupcima, učenicima, pacijentima.... teško može imati praznog hoda. I zapravo pojam "prazni hod" nije uvijek dobro pogođen.
    Ja sam liječnik koji ne radi s pacijentima. I to mi odgovara. Moj posao je često i pun papirologije koju odrađujem na kompu. Ponekad, ako mi tako paše, kavu popijem za kompjuterom, surfajući.
    Ponekad forumarim čisto da razbistrim glavu. Nekad mi je u pozadini otvoren forum jer me zanima neka tema. A nekad sam u labosu i nema šanse da otvorim komp. Ali to ne znači da posao koji trenutno radim ne odrađujem kako treba.
    Ne smatram to zloupotrebom radnog vremena jer mi za čitanje neke teme i sporadično postanje treba manje od 5 minuta.
    A jedna jedina varijabla, povremeno surfanje uz kompjuterski posao i pristup internetu ne mjeri moj odnos prema radu. Niti ga itko može na taj način vrednovati.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    takva zloupotreba radnog vremena postaje socijalno prihvatljiva (dapače aplaudira joj se) u ime njene plemenite svrhe
    Mislim da iz perspektive korisnika foruma nisi u poziciji postanje na forumu nazvati "zloupotrebom radnog vremena". Ti, npr. ne znaš od kad netko radi, što radi i kakav je stav njegovog poslodavca prema tome. Uostalom, i da je to zloupotreba-to je stvar poslodavca dotičnog radnika, zar ne?
    ja i nisam obično postanje na forumu nazvala zloupotrebom radnog vremena.
    neprecizno sam napisala. htjedoh reći:
    ja i nisam obično postanje na forumu, na poslu, nazvala zloupotrebom radnog vremena. vertex je naime, gore ciljala na nešto posve drugo.

  39. #139
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa

    zhabice, daj pet!
    s gustom!

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    oprosti ako sam te ja zasula otrovnim komentarima! to mi zaista nije bila namjera. čak nisam niti svjesna da tako nešto eventualno radim :?
    Od svih prisutnih prosvjetara u ovoj raspravi ti imaš najmanje sarkastičnih i otrovnih komentara tako da se ne moraš brinuti da si bilo koga uvrijedila. Samo sam odgovarala na tvoj post, ali to ne znači da sam mislila na tebe osobno.

    pa ne mora prepisivati stare pripreme, samo izmijeni datum i redni broj sata i fura jednu te istu oripremu do penzije Laughing
    još ako od kolegice kopiraš pripreme i planove
    Matilda, kaj misliš da se to ne radi? Znam dvije osobe koje rade nešto od navedenog, a ne poznam baš previše profesora. Znači da nisu usamljeni slučaj.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Kao prosvjetar na trenutnom odmoru(osihičkom i fizičkom) od škole,moram reći da su obje strane na ovom topicu u pravu.

    A zašto su u pravu?

    Zato što u prosvjeti postoje ljudi koji doslovce izgore radeći svoj posao 150%,za to su mizerno plaćeni,unatoč činjenici da su završili teške fakultete i doslovce im se diže kosa na glavi kad se po tisućiti put susretnu s komentarima o cijelom slobodnom ljetu,radnom danu do 13 sati itd itd.....a u isto vrijeme u toj istoj prosvjeti rade ljudi,u svojoj zbronici vidim baš takav primjer kojima je bogovski...evo primjer mog kolege iz fizike koji je 5-6 godina pred penzijom-nije ga briga ni za što,pripreme ne piše,papirologiju odradi jedva onu iz imenika i dnevnika plus svjedodžbe i matične knjige na kraju nastavne godine..informatički se nije obrazovao-E maticu mu ispunjavaju učenici,sjednice u Excellu mu rade učenici,testove mu ispravljaju učenici na satu jedni drugima,pripreme ne piše....mogla bih pisati do sutra..a jednako je plaćen kao maria 71 ili noa ili matilda koje dušom i srcem rade taj posao...i u tome ja vidim osnovni problem

    i zato vjerujem vertex kad napiše da ima kolegicu koja je rekla da radi laganini...imam i ja takvog kolegu...al ja nisam tip osobe koja će raditi laganini i prije svega me smeta da me trpaju u isti koš s njima

    sve dok nam je sistem trul,dok nas sve jednako gledaju i jednako plaćaju,morati ćemo biti spremen da nas gledaju podozrivo zbog x broja naših kolega koji ne rade svoj posao kako spada.

    sve dok ne počnu vrednovati nečiji trud i rad,dok ne uvedu platne razrede,dok ne počnu pratiti rezultate,prirpremanje za sat i natjecanje...biti će ovako kako je.na žalost.

    prvo su me takvi komentari žalostili i nervirali,a onda sam odlučila da se naprosto na to više neću obazirati..stojim iza svog rada uvijek,imenom i prezimenom,a ne trpam se u isti koš s onima koji ne rade ni pola koliko ja ili netko drugi.

    više udare na prosvjetare naprosto ne shvaćam osobno...kad krenem razgovarati s nekim na tu temu,lijepo kažem koliko JA radim ...za druge ne mogu garantirati

    jedino sam svjesna da nam pojedini kolege jako štete ugledu i pogledu na cijelu profesiju.i nisam solidarna s njima samo zato što su prosvjetari

  42. #142
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni zapravo kod ove teme smeta sto mislim da je nejasno postavljena.
    Ja sam na pdf-u o skoli cesto misljenja bliskog noinom - cesto mi se cini da su roditelji prevelikih zahtijeva i istovremeno sasvim nekriticni prema sebi i djetetu.
    U nekoliko rasprava sam se ukljucila, ali to obicno budu neki konkretni slucajevi gdje nikad ne znas sto i kako je zapravo bilo, a doticni roditelj obicno bude preosjetljiv. I zato mi se vise (ili mozda trenutno) ne da baviti takvim temama.
    Medjutim, kad se ova tema poveze s pretjeranim postanjem tokom radnog vremena, ne znam sta bih pisala o tome. Ali pouzdano znam da mi nimalo ne bi smetalo da ucitelji u skoli surfaju po forumima, ako su u razredu kako treba, a posao van nastave obave kvalitetno, u vrijeme koje su oni odabrali.
    I ja mislim da je Zoranin post dobar. Ima roditelja koji zaista ocekuju da skola odradi njihov posao. Ima ih koji ocekuju puno i daju puno. A ima ih koji misle da za njihovo dijete nitko nikad nece biti dovoljno dobar i ne drze do ucitelja koliko do pisljivog boba.

  43. #143
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    ronin, ja bih komentirala samo jedno - na ovoj temi nisu ni postojale dvije strane. Mislim da bas nitko nije krenuo sa standardnom spikom o profesorima. Puno ljudi je napisalo koliko cijene tu profesiju. A neki od nas su napisali da ta profesija, uz svoja velika opterecenja, ima i neke prednosti.

  44. #144
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ovo je roditeljski forum koji okuplja razne roditelje
    ti isti roditelji takodjer obavljaju razne profesije

    kao roditelji, ovdje kometiramo sve vezano za nas i nasu djecu, poneki od nas uzimaju mozda previse prostora i guraju se tamo gdje mozda njihova kompetencija prestaje, po misljenju struke ili ostalih roditelja

    struke kao lijecnika i prosvjetna, posto nas se ovdje najcesce ticu su najcesce na tapeti
    ali to ne znaci da se ne cijene dobri lijecnici ni dobri prosvjetari, ima nas ovdje koji se divimo tim profesijama, ali posto su nama jako vazne, jer se dirketno ticaju nase djece onda se cesto cuju i prituzbe....a pogovoto kad je rijec o anonimnom forumu koji okuplja jako puno ljudi....

    sama udruga koja vodi ovaj forum jest nastala na tome da je nepravilnosti koje je primjecivala u drustvu a ticu se roditeljstva, nastojala ih je popraviti, na nacin da sama djeluje ali i da educira roditelje da sami djeluju, ako primjete nepravilnosti

    ali to nikako ne znaci da generalno prosvjetari ili lijecnici nisu dobri, kritika je najcecse usmjerena kao dobronamjerna....

    gdje nestaje komeptencija roditelja a pocinje struke jest ono pitanje kojemu se moze razgovarati

    onosto se meni cini kao cilj jest da imamo educirane roditelje koji zaista brinu o djeci i koriste pomoc i lijecnika i prosvjetara, znaci u suradnji s njima a ne protiv njih
    djeci su potrebni i lijecnici i prosvjetari a jedino djeca mogu profitirati ako su sve strane suradjuju a ne sukobljavaju se

  45. #145
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Isto tako ćemo svi skupa zaključiti da je liječnički posao pretežak, ali će pola foruma skočiti i virtualno kopati oči ginekologu u rađaonici koji se usudio naleći na trbuh rodilji.

    .
    iz osobnog iskustva mogu potvrditi i jedno i drugo
    s tim da neću govoriti da je moj posao pretežak, ali neki liječnici stvarno "krvare" na poslu
    konkretno ginekolozima je jako teško, naporna i nadasve odgovorna i stresna grana medicine
    ali to ne znači da je bio u pravu ginekolog koji je meni nalegao na trbuh u 6.55 jer njemu smjena završava u 7, bez ikakvog medicinskog razloga
    i koliko god nadasve poštujem ginekologiju i ginekologe, toliko sam s punim pravom ljuta na njega

    tako da ima i liječnika i liječnika
    kao što ima različitih prosvjetnih radnika
    imala sam u srednjoj školi profesoricu hrvatskog, prof. Starčević
    u sekundu točna na satu, svih 45min ispunjeno, nije bilo praznog hoda, forsirala nas je, puno od nas tražila, još više davala, u svakom trenutku je imala cijeli razred pod kontrolom, nije bilo muljanja, nije bilo teorije da ne pročitaš lektiru, a da te ona ne skuži
    bojali smo je se, ali strah s poštovanjem
    hrvatski mi je zbog nje bio jedan od omiljenih predmeta
    imali smo "profesora" fizike
    koji je imao kantinu u školi
    i koji je učenike sa sata slao u dućan po majonezu i kečap za kantinu
    i koji je kasnio po 10 min i po 10 min ranije odlazio da stigne pripremiti sendviče za odmor
    koji bi nas puštao 2 po 2 sa sata bilo je samo važno da ne budemo glasni na hodniku da nas ne skuže
    koji bi čitao novine na satu i nama bi rekao da radimo što hoćemo samo opet da ne budemo glasni da ne bi tko što posumljao...

    i oboje su imali istu plaću

    tako da pričati općenito o prosvjetarima, liječnicima, trgovcima.....
    apsolutno nema smisla

  46. #146
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ali na ovom forumu mama koja napise sto se dogodilo u sinovljevom razredu, anonimna mama, ne kaze ni skolu, ni razred bude napadnuta kao moze se uciteljica prepoznati :shock:
    :/
    prepoznaju se oni i iz rodilista privatnih i inih, komentiraju se ovdje i pedijatri i sl
    tjesimo jedni druge, a ne da nam se usta zaklapaju, ako kao roditelji imamo sto reci
    zar ne

  47. #147
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    više udare na prosvjetare naprosto ne shvaćam osobno...kad krenem razgovarati s nekim na tu temu,lijepo kažem koliko JA radim ...za druge ne mogu garantirati
    u ovom je sva istina

    a70v ja znam u koju si ti skolu isla, i meni je predavao navedeni dvojac i sve potpisujem 8)

    i da...i meni su nalegli na trbuh jer je zavrsavala smjena pa da se ne vodim u sljedecoj (valjda imaju neku normu :? )...znam i gdje si rodila

  48. #148
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Evo da se prijavi jos jedan prosvjetar. RONIN potpuno se slazem s tobom. I mene strasno smeta sto radim ko konj i trudim se a kolegica odradi samo ono sto mora i jednako smo placene. Ali zapravo je tako u vecini poslova. To jednostavno ovisi o tome kakav je tko covjek i da li je na svom poslu zavrsio jer je bas to zelio raditi ili je tu "upao" iz raznoraznih razloga.
    Ono sto me jos smeta je da su se neke stvari totalno krivo postavile. Npr. ja radim u umjetnickoj skoli i sad umjesto da se ocjenjuje kakav sat vodim i jesam li ucenika potakla na razmisljanje i rad, gleda se papirologija prije svega!? Ja sam tu i prepedantna i zaista me to ne smeta zato sto ju ne radim ali hello, ne bi li se ipak trebao prvenstveno ocjenjivati sam rad a onda izvrsavanje ovih tzv. "usputnih " radnji? Ne znam na sta se ovo drustvo svelo ali definitivno su se neke stvari pobrkale.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    ja bih komentirala samo jedno - na ovoj temi nisu ni postojale dvije strane.
    ovako sam i ja doživjela ovaj topic sve dok se nije pojavila zrinka :

    ali na ovom forumu mama koja napise sto se dogodilo u sinovljevom razredu, anonimna mama, ne kaze ni skolu, ni razred bude napadnuta kao moze se uciteljica prepoznati
    jasno je meni da je ovo
    ovo je roditeljski forum koji okuplja razne roditelje
    no to ne znači da je svaki komentar i tema na forumu koja ne ide niz dlaku roditeljima automatski kontra udruge.

  50. #150
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    od kuda sada udruga u igri? :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •