Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Adaptacija na vrtić i nova teta čuvalica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno Adaptacija na vrtić i nova teta čuvalica

    Kako sam već pisala na forumu, "stara" teta čuvalica nam odlazi. Krećemo u vrtić i dolazi nova teta čuvalica. Sve to odjednom mi se čini jako, jako stresno za dijete. Ima li netko sa sličnim iskustvom? Ne znam kojim bih redom krenula. Na žalost ja sam na probnom roku i ne mogu uzeti go dok smo na adaptaciji. Za to nam treba teta? Da li da odmah to odradi nova teta ili da ipak ostane "stara"? Na 100 muka sam...

  2. #2
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Liebe,

    pa ja bih pokušala sa starom, ako ona još može dolaziti... Hoćeš li trebati tetu čuvalicu i kad krene full u jaslice kad već spominješ novu? Formalno, nakon 2 tjedna ranijeg odlaženja, imaš pravo/ neke tete to preporučuju - a neke se ograđuju-vidjet ćemo kako će ići i slično pa rastegnu adaptaciju koliko ide... Znači, imaš pravo ostaviti dijete full time, 10h ti dozvoljava ugovor, ali tete žele da se po djecu dođe u 16-16:30. Ako imaš tko će dolaziti u to doba nakon prva dva tjedna - bolje pokušaj da još to 'odradite' sa starom tetom pa će se s njom lakše utješiti ostatak dana...

    Pa ako i morate prijeći na novu, mislim, da bi svakome nakon nečeg novog (vrtaića) bilo draže provesti vrijeme s nekim poznatim...

    za adaptaciju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Mi smo otkazali teti cuvalici u 7 mj.
    Prvo ga je 2 tj cuvala baka (dobropoznata), a onda 2 tj prije vrtica nova teta cuvalica.
    Za razliku od stare, ova mu je bas sjela i naviknuo se u roku keks.
    Nakon par dana je cicao od veselja kad bi je vidio u parku.
    Nakon ta 2 tj je krenuo u vrtic i isto nisam mogla uzet go prvi tjedan, pa sam ga ja vodila, a ona pokupila. Bez problema.

    Da skratim: ja bih rekla da sve ovisi kako ce se sloziti s novom tetom.
    I koliko je voljela staru.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •