Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Akviziteri na nastavi

  1. #51
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mislim da većinu tih ispita, vježenica i sl. "školske dodatne opreme" izrađuju učitelji koji rade u OŠ i SŠ i to im je dodatni rad.

    I kad bi bili jeftiniji, možda bi se i djeca i učitelji odlučili na kupnju.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Gle, ja sam sigurna da bi moja vježbalica bolje izgledala. Uz to imam i bolji printer.
    Možda bi ubacila malo boje, pa eventualno spiralni uvez kako bi djeci bilo lakše čitati.

    Baš zato mi je upalo u oči ovo o autorskim pravima - baš me zanima tko je autor istoga.

    Odmah sam dobila ideju za rad u fušu (ovako samo printam zadatke i dijelim okolo jer ih moji neće rješavati).

    Vidiš, vidiš, prvi kupac bi mi mogla biti Ines.
    Pa probaj - možda nađeš tržište... Kaj fali ideji? To kaj se netko prije sjetio??? (no hard feelings) Ako bude bolja, samo naprijed! Iako mislim da AZOO ili MZOŠ mora odobriti takav materijal. (Ovdje ću prekinuti, jer već zadiremo u temu koja je daleeeeko od akviziterstva.)

    Inače, mnogi roditelji doma vježbenice rade sami (pa i ja - i ne pada mi na pamet to prodavati) ali ima i mnogih koji nemaju tu mogućnost, ili nemaju vremena. Mi smo djetetu kupili udžbenik matematike drugog izdavača (sin je to sam tražio) i koštalo je ipak više (45 kn + 35 kn radna bilježnica) nego vježbalica. Mi svoje zadatke za vježbu doma radimo ZAJEDNO (djeca i ja) i takve radije rješavaju nego kad dobiju gotovo.

    Slažem se da bi cijena vježbenica mogla biti pristupačnija. I više mi se sviđa ovakva opcija da sama odlučim da li nešto kupiti ili ne, nego kad dobijemo nalog da moramo kupiti dodatni nastavni materijal (dali smo za to i za jednu kaz.predstavu cca 200 kn). Za dobru je svrhu, ali opet... volim mogućnost izbora.

    Natrag na temu - možda bi se s akviziterima moglo dogovoriti da dođu NAKON RODITELJSKOG da se ne ometa nastava, a da roditelji ipak dobiju uvid u to prije nego su djeca donijela letak ili knjigu.

  3. #53
    Zoranova draga avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Balkan & Bliski Istok
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ne toleriram, ne dam nikome u učionicu dok sam ja unutra, osim vatrogascima, policiji ili hitnoj ....dovoljno me ometa oglasna knjiga
    Kod mene isto ovako.

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Zoranova draga prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ne toleriram, ne dam nikome u učionicu dok sam ja unutra, osim vatrogascima, policiji ili hitnoj ....dovoljno me ometa oglasna knjiga
    Kod mene isto ovako.
    :D

  5. #55
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nije mi bitan ni zakon, ni pitanje akviziterstva po školama, ali me zanima kome mogu prijaviti vježbenicu koja je uz narudžbenicu podijeljena djeci, a u sebi ima za moj ukus puno previše tipfelera, pravopisnih, logičkih i grafičkih pogrešaka te besmisleno postavljenih matematičkih zadataka?
    Autori: djelatnici jedne škole (tako bar kaže google), lektor: jedan od autora .

  6. #56
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Meni ide na živce naslikavanje na kraju svakog razreda.
    Ove godine 2x25 kuna.
    A ne mogu reći da se nesmije slikati.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi bitan ni zakon, ni pitanje akviziterstva po školama, ali me zanima kome mogu prijaviti vježbenicu koja je uz narudžbenicu podijeljena djeci, a u sebi ima za moj ukus puno previše tipfelera, pravopisnih, logičkih i grafičkih pogrešaka te besmisleno postavljenih matematičkih zadataka?
    Autori: djelatnici jedne škole (tako bar kaže google), lektor: jedan od autora .
    Ako vježbenica ne spada u odobrena pomoćna nastavna sredstva: http://www.azoo.hr/index.php?option=...sti&Itemid=105

    onda samo izdavaču i/ili autorima....

  8. #58
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ide na živce naslikavanje na kraju svakog razreda.
    Ove godine 2x25 kuna.
    A ne mogu reći da se nesmije slikati.
    meni je ovo ok, i dan danas s guštom pogledam sve slike iz osnovnjaka i srednje!

    apropo cijene, evo moja se slikala prošli tjedan u školi, morali smo odmah napisati što želimo:
    -albumić od tri slike - 30 kn
    -svaka slika zasebno - 10 kn
    -posebno je trebalo navesti ako se koje dijete želi slikati s nekim od prijatelja prijateljem

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ovo ok, i dan danas s guštom pogledam sve slike iz osnovnjaka i srednje!

    apropo cijene, evo moja se slikala prošli tjedan u školi, morali smo odmah napisati što želimo:
    -albumić od tri slike - 30 kn
    -svaka slika zasebno - 10 kn
    -posebno je trebalo navesti ako se koje dijete želi slikati s nekim od prijatelja prijateljem
    X

  10. #60
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni je slikanje ok, ali recimo u maloj školi su ih slikali bez najave i samo izjavili da to košta 50 kn.
    Naravno, tu su bile i puzle.
    Izgleda super i da su i pitali, ja bih sigurno uzela, jer volim takve gluposti, ali ipak se radi o 50 kn i mislim da bi bilo korektno da se pitalo roditelje.

  11. #61
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ovo ok, i dan danas s guštom pogledam sve slike iz osnovnjaka i srednje!

    apropo cijene, evo moja se slikala prošli tjedan u školi, morali smo odmah napisati što želimo:
    -albumić od tri slike - 30 kn
    -svaka slika zasebno - 10 kn
    -posebno je trebalo navesti ako se koje dijete želi slikati s nekim od prijatelja prijateljem
    Ok, ali moji donesu doma i više ne gledaju.
    Imam tako pun fascikl slika koje nitko ne ferma.
    I mislim da neće niti kasnije.
    Iskreno, niti ja ne gledam svoje.

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kod nas su to jedine slike koje se gledaju - razred i portret. Ono što mm i ja slikamo, a i dečki sami, to čuči negdje na hd i nitko ne mari za to. Ali školske slike su druga stvar... i njima važna.

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni su isto školske slike super, a na kraju krajeva ne mora ih se kupiti.
    Ajde ovo sa prijateljicama ima smisla da bi roditelji trebali dati odobrenje, našima su rekli da ako se hoće slikati bar jedna od njih mora kupiti tu sliku malo je glupo tako nešto uvjetovati djeci.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kod nas je sasvim drugačije to posloženo

    došo fotograf iz ateljea s trgića, slikao ozbiljnu, veselu, i ko je još htio sa strane s kime je htio.
    onda nakon par dana dok on to poslože u ateljeju u kompić, dođe obavijest da se može kupiti ko hoće, kolko hoće... u ateljeu , nema nikakve veze sa školom.

    cijena po slici 10 kn

  15. #65
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    I moja se baš slikala u školi
    cijena je 6 kn po slici, što zvuči skroz prihvatljivo (zaboravila sam koji je format, mislim da je pisalo 12x18)

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas je sasvim drugačije to posloženo

    došo fotograf iz ateljea s trgića, slikao ozbiljnu, veselu, i ko je još htio sa strane s kime je htio.
    onda nakon par dana dok on to poslože u ateljeju u kompić, dođe obavijest da se može kupiti ko hoće, kolko hoće... u ateljeu , nema nikakve veze sa školom.

    cijena po slici 10 kn
    Ovako je i kod nas, ne znam da li su isti kad nismo u istom dijelu grada, ali isto ima ozbiljna i vesela slika razreda + portreti po želji. Moji obično donesu obje slike razreda, jednu pojedinačnu (sebe) i najmanje jedan portret.

    Lani čak nisu pitali za novce nego su uzeli svoje (ja sam bila na bolovanju, preuređivali smo kuhinju - imali smo nula kuna, a djeca su to znala ).

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •