Vidi rezultate ankete: da ili ne

Glasači
239. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 357 od 357

Tema: epiduralna

  1. #351

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    POdgorica
    Postovi
    97

    Početno

    Ne nego za epiduralnu. BArem je tako kod mene bilo i kod cura koje su dobijale epiduralnu analgeziju u CG

  2. #352

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa
    Pitaću ovdje.

    Hebiga, ne znam.
    Da li pod epiduralnom osjećate noge, ili ne kao kod spinalne?
    osjećaš. i kako je netko napisao, možeš se kretati uz nečiju pomoć.


    iako sam već pisala - ponavljam opet - na epiduralnu ne bih pristala više nikad. ni mrtva.
    nakon 24 sata svojih, prirodnih trudova, nakon odbijanja bilo kakvih lijekova (htjela sam potpuno prirodan porod, doktori su bili apsolutno za, budući da i sama bolnica zagovara prirodan porod) , ja i dalje otvorena samo 4 prsta a trudovi su na svaku minutu. i daju mi da biram između epiduralne i carskog (prema riječima doktora vrlo velika je vjerojatnost da ću završiti na carskom jer nisam oka sklopila skoro 2 dana a od toga jedan cijeli imam trudove i već sam sad na izmaku snaga, što je istina) . ja birram epiduralnu. ukratko - anesteziologinja ju krivo ubrizgava, probijaju ovojnicu, rezultat toga je ležanje dodatnih 7 dana u bolnici u šok sobi, strogo mirovanje, gomile i gomile infuzije i lijekova svaki dan. posljedice osjećam dan danas. migrene, glavobolje, trzajevi...
    kajem li se ? duboko u sebi, 15 mjeseci kasnije - još uvijek se pitam jesam li mogla izdržati i zašto nisam. i žao mi je. s druge strane, ne znam kako bi to utjecalo na dijete, koje je, Bogu hvala - živo i zdravo.
    a valjda to tako ide, krenulo je super, došla sam s planom poroda u bolnicu i sve se odvijalo prema planu. mislila sam kao ću imati baš onakav porod kakv sam htjela... a kad tamo, u sekundi se sve okrenulo...

  3. #353

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj blala prvotno napisa

    i daju mi da biram između epiduralne i carskog (prema riječima doktora vrlo velika je vjerojatnost da ću završiti na carskom jer nisam oka sklopila skoro 2 dana a od toga jedan cijeli imam trudove i već sam sad na izmaku snaga, što je istina) .

    ukratko - anesteziologinja ju krivo ubrizgava, probijaju ovojnicu

    onaj tko ti je dao da biraš između epiduralne i SC (neću komentirati ovaj izbor ali analogija je otprilike kao da te frizer pita hoće li ti osušiti kosu fenom ili je ošišati skroz); onda je njegova dužnost bila da ti objasni prednosti i komplikacije obezboljavanja poroda

    anesteziolog ti je probio ovojnicu dure mater i to je najčešća komplikacija tog invazivnog postupka i u Hrvatskoj i Bangladešu i USA;
    udaljenosti između ta dva prostora je oko 2mm,pa nije ni čudo da je to najčešća komplikacija
    dovoljno je da se trudnica malo trgne (npr.kada joj trud dolazi) i eto problema,ali i kod drugih zahvata to je i dalje u vrhu komplikacija

    ne sviđa mi se ton kojim si sve to opisala,jer je ipak očito da si bila uskraćena za neke elementarne informacije

    a ako još uvijek imaš tegobe u smislu glavobolja može se napraviti "epiduralna zakrpa"-učinkovitost je gotovo 100%
    trzajevi koje spominješ nemaju veze s ovim što ti se dogodilo

  4. #354

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj blala prvotno napisa
    ... daju mi da biram između epiduralne i carskog (prema riječima doktora vrlo velika je vjerojatnost da ću završiti na carskom jer nisam oka sklopila skoro 2 dana a od toga jedan cijeli imam trudove i već sam sad na izmaku snaga, što je istina) ....

    Čudo. Dati osobi u takvom stanju da bilo što odlučuje.
    Svejedno, pitanje da li bi bolje prošla na carskom.
    Spinalnu ti je ponudio iz razloga što kad je kateter montiran, uvjek može pojačat dozu, ako treba carski.
    Za carski te svejedno bodu (spinalno) i možeš imat komplikaciju. Ovako barem nisi rezana, ne trebaš se kajati, ako je beba u redu, onda je sve dobro.

  5. #355

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    Citiraj blala prvotno napisa

    i daju mi da biram između epiduralne i carskog (prema riječima doktora vrlo velika je vjerojatnost da ću završiti na carskom jer nisam oka sklopila skoro 2 dana a od toga jedan cijeli imam trudove i već sam sad na izmaku snaga, što je istina) .

    ukratko - anesteziologinja ju krivo ubrizgava, probijaju ovojnicu

    onaj tko ti je dao da biraš između epiduralne i SC (neću komentirati ovaj izbor ali analogija je otprilike kao da te frizer pita hoće li ti osušiti kosu fenom ili je ošišati skroz); onda je njegova dužnost bila da ti objasni prednosti i komplikacije obezboljavanja poroda

    anesteziolog ti je probio ovojnicu dure mater i to je najčešća komplikacija tog invazivnog postupka i u Hrvatskoj i Bangladešu i USA;
    udaljenosti između ta dva prostora je oko 2mm,pa nije ni čudo da je to najčešća komplikacija
    dovoljno je da se trudnica malo trgne (npr.kada joj trud dolazi) i eto problema,ali i kod drugih zahvata to je i dalje u vrhu komplikacija

    ne sviđa mi se ton kojim si sve to opisala,jer je ipak očito da si bila uskraćena za neke elementarne informacije


    a ako još uvijek imaš tegobe u smislu glavobolja može se napraviti "epiduralna zakrpa"-učinkovitost je gotovo 100%
    trzajevi koje spominješ nemaju veze s ovim što ti se dogodilo
    vrlo dobro sam bila informirana i prije samog poroda, rodila sam u austriji, u bolnici gdje se apsolutno poštovala moja volja. u toj istoj bolnici sam se i informirala prije poroda.
    stvar je u tome da sam htjela prirodan porod, carski nisam htjela nikako, osim ako je u pitanju bebin život. zato epiduralna.

    blood patch sam imala, dva dana nakon epiduralne. stanje se poboljšalo, ali ne skroz.
    da, trzajevi imaju veze s tim, što je potvrdila i anesteziologinja koja mi je radila blood patch

  6. #356

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj blala prvotno napisa
    da, trzajevi imaju veze s tim, što je potvrdila i anesteziologinja koja mi je radila blood patch
    i što ti je rekla čega su oni posljedica?
    kako se zove ta komplikacija (slutim da ti nije isti anesteziolog radio epiduralnu i blood patch)?

  7. #357

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    ja glasam ZA! prvi porod mi je bio strašno traumatičan.....kad je došlo vrijeme za drugi nisam zeljela cekati......da vidim hoce li se povijest ponoviti...pa sam trazila epiduralnu...i dobila je !!! ubod....je bio bezbolan...porod takoder.....postporodajno vrijeme.....savrseno...odmah sam bila na nogama...bez ikakvih bolova...bez komplikacija! znaci epi!!!!

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •