Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 248

Tema: Nastavnik sa piercingom

  1. #1
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno Nastavnik sa piercingom

    Zanima me vase misljenje o nastavniku koji ima piercing... Smatrate li da takav nastavnik djeci salje neke lose poruke?

    u skoli u kojoj predajem (gimnazija) sam dobio opasku zbog toga pod izlikom dress coda (a moram priznati da isti nikad nisam dobio na uvid, niti mi je receno da to postoji!). ok, naravno da necu doci u skolu sa poderanih hlacama i prljavoj majci........naravno da spada u "zdravi razum" da nije bas normalno da se nastavnica pojavi u skoli u dekolteu do pupka........ali mi isto tako nije jasno da moj piercing (na obrvi) na neki nacin (koji?!) salje "negativne" poruke djeci (od kojih vecina ima piercing!)......

  2. #2
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Baš su licemjerni...probušena oba uha na ženi se smatraju ukrasom, ali probušena jedna obrva na muškarcu je no-no i šalje bog zna kakve negativne poruke djeci

    Pobogu, pa nemaš 150 pirseva po licu, već jednu rinčicu, neš ti čuda neviđenog
    Ja sam na tvojoj strani

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    navikneš se na svakakve kolege, pa i one dekoltirane, i one s rasparanim hlačama, i prljave i neuredne, pa vjerujem da bi i na one s piercingom ...

    iako sam ja i protiv traperica na nastavnicima

    Meni osobno se piercing zgadio zbog jedne učenice koja je na svoje mlado lice, očito prema njezinom mišljenju i jako problematično, stavljala jako puno pudera pa je oko naušnice bilo svega is vačega ... ponajviše onog skorenoga ... vjerujem da je tu bilo i gnoja i prljavštine

    samo ti to drži uredno, djeci objasni itd.

  4. #4
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nemam blage veze koja bi se to poruka mogla poslat pirsingom u obrvi.
    osobno bi me, ak si dobar nastavnik, bilo bas briga imas li jna tetovazu, kost u nosu, probusenu obrvu, pupak ili stogod drugo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    sumnjam da škola ima službeni dress code, ali možeš provjeriti ima li što o odijevanju nastavnika u statutu ili kućnom redu škole.
    u mojoj školi - radi se o osnovnoj - ne bi te niti zaposlili s piercingom (odnosno tražili bi da ga skineš u radno vrijeme). također uprava škole ne tolerira dredlockse i tetovaže na vidljivim djelovima tjela niti učiteljima niti studentima koji dolaze na vježbe/praksu.

  6. #6
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    ja sam jasno i glasno rekao "skinuti ga necu. ako vam smeta cu staviti flaster preko toga jer NEMAM namjeru skidati i stavljati piercing svaki put prije/nakon nastave. em sto nije prakticno, em sto se ni nesmije jer se moze inficirati! ali isto tako mi nije jasno da u drzavi u kojoj se kunemo na antidiskriminatorne odredbe se diskriminira profesora koji ima piercing"

    na jasno pitanje koje ja to mracne poruke saljem djeci sam dobio poprilicno tihi odgovor "ne saljes ni svjetle".

    piercing ne skidam, a necu ga niti sakrivati. ako ravnateljici smeta (a ona mi btw nije NISTA rekla!), neka mi da otkaz i nace drugog profesora, ali neka isto tako napise da sam dobio otkaz zbog diskriminacije na poslu (postoje svjedoci te rasprave!)

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Baš su licemjerni...probušena oba uha na ženi se smatraju ukrasom, ali probušena jedna obrva na muškarcu je no-no i šalje bog zna kakve negativne poruke djeci

    Pobogu, pa nemaš 150 pirseva po licu, već jednu rinčicu, neš ti čuda neviđenog
    Ja sam na tvojoj strani
    potpis.

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Nastavnik sa piercingom

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    Zanima me vase misljenje o nastavniku koji ima piercing...
    ja, kao dežurna konzerva, kažem da se taj nastavnik može vratiti na nastavu kad odraste. tko su mu uzori?

    djeca se ugledavaju (na žalost) na kojekakve javne osobe... a profesori su ti koji bi trebali smiriti "strasti". jer kad ja kao teen mama kažem da se u školu ne može s npr. dekolteom - onda dobijem natrag da je npr. profa xy - bila s još većim dekolteom. piercing (tetovažu, bandži džamping) isto tako ne dozvoljavam. samo mi još fali da se pozove na profesora... :?

    ako nema cica na izvolte, golih trbuha, i sličnih stvari - onda u školi ne trebaju ni piercing, ni tetovaže, ni slične stvari...

  9. #9
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa

    iako sam ja i protiv traperica na nastavnicima
    ja nisam. razlog je poprilicno jednostavan - ukoliko cemo ici tako striktno da se nastavnicima zabranjuju traperice, ok, neka mi onda skola da 5000 kn mjesecno, a ja cu donijeti racun iz DiCapirija za kupljeno odjelo. (ok, pretjerana cifra, ali.....you get the point )

  10. #10
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno Re: Nastavnik sa piercingom

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    djeca se ugledavaju (na žalost) na kojekakve javne osobe... a profesori su ti koji bi trebali smiriti "strasti". jer kad ja kao teen mama kažem da se u školu ne može s npr. dekolteom - onda dobijem natrag da je npr. profa xy - bila s još većim dekolteom. piercing (tetovažu, bandži džamping) isto tako ne dozvoljavam. samo mi još fali da se pozove na profesora... :?

    ako nema cica na izvolte, golih trbuha, i sličnih stvari - onda u školi ne trebaju ni piercing, ni tetovaže, ni slične stvari...
    naravno da nema dekoltea, golih trbuha, guza koje ispadaju.....malo je pretjerano to dovoditi u korelaciju. naime, nekako sumnjam da je ijednu moju ucenicu moj piercing na obrvi otvoreno pozvao na sex!

    btw, vi znate da dosta (starijih) profesora ima na rukama istetovirano "JNA"? hocemo li im dati otkaz? :?

  11. #11
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    iako sam ja i protiv traperica na nastavnicima
    Jel ti to ozbiljno? :?
    Ja sam tip učiteljice u trapericama i vrlo rijetko sam u šosu (skoro nikad). Meni je u trapericama lakše jer mi se lakše sagnuti (ako nešto pišem po dnu ploče), popeti na stolac (kad stavljam nešto na pano ili lijepim na zid), kleknuti na sve četiri (kad trebam upiknuti produžni u utičnicu iza ormara i pritom se zapletem u paučinu).

    Yoseph, jedan piercing (i to na obrvi) je stvarno sasvim bezazleno.

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: Nastavnik sa piercingom

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    naime, nekako sumnjam da je ijednu moju ucenicu moj piercing na obrvi otvoreno pozvao na sex!
    :shock: :shock:

    no, nazdravlje!

    sex mi nije pao na pamet ni pod točkom "razno" :? :?


    tek SAD si mi dao misliti.... :/

  13. #13
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ne bih imala nista protiv piercinga, tetovaža, nakita, dreadova... a bogme niti protiv traperica.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Baš su licemjerni...probušena oba uha na ženi se smatraju ukrasom, ali probušena jedna obrva na muškarcu je no-no i šalje bog zna kakve negativne poruke djeci

    Pobogu, pa nemaš 150 pirseva po licu, već jednu rinčicu, neš ti čuda neviđenog
    Ja sam na tvojoj strani
    I ja cu potpisati ovo
    Radi se o cistom licemjerju i diskriminaciji i moze ih biti sram

  15. #15
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    @ matilda - profesorica koja mi je na fakultetu predavala metodiku (poznata prof. varosanec - napisala mnoge udzbenike iz matematike!) je imala genijalnu metodu da nam u toku nastave povremeno da i koji savjet prakticne prirode. jedan od njih je bio slijedeci (doduse, upucen curama, ali.....) - "ako bas MORATE pisati na dnu ploce, iako bi to trebali izbjeci po svaku cijenu jer mozda onaj u zadnjoj klupi od glava svojih kolega nece vidjeti, onda izbjegnite da se saginjete jer ce vam ucenici gledati u dupe i hihotati se ostatak sata. cucnite!"

    @ sorciere - pa da, to su ucenici! naravno da nije primjereno doci u dekolteu jer ce (muski) dio razreda to promatrati na takav nacin! zato velim da se to ne moze dovesti u korelaciju sa piercingom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imala sam fazu kad sam u školu išla uredno ali neugledno odjevena i onda sam se par puta malo sredila ( frizura, košulja, suknja, mokasine, malo šminke ....) i klinci su mi rekli da baš lijepo izgledam i da se stalno tako oblačim....

    dali su mi misliti....

  17. #17
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ja baš nisam tak dobra s učenicima da naglas mogu komentirati moje oblačenje ili frizuru.

    Joseph, inače ploču vrlo rijetko koristim, obično za vježbe i zadatke, a moji vide sve jer su klupe složene u slovo U. I čučnem, naravno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno Re: Nastavnik sa piercingom

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    naravno da nema dekoltea, golih trbuha, guza koje ispadaju.....malo je pretjerano to dovoditi u korelaciju. naime, nekako sumnjam da je ijednu moju ucenicu moj piercing na obrvi otvoreno pozvao na sex!
    možda piercing nije otvoreni poziv na sex, ali svakako je poziv na subkulturni sustav vrijednosti i subkulturne obrasce ponašanja. tj na životni stil koji je u priličnom raskoraku i proturječju s kulturom šire društvene zajednice. kako je škola još uvijek relativno konzervativna institucija unutar društvenog sustava mislim da piercing nije primjeren u redovnim školama. (alternativne i privatne su druga priča)

    btw, vi znate da dosta (starijih) profesora ima na rukama istetovirano "JNA"? hocemo li im dati otkaz? :?
    ja ne znam. čak mi niikada nije niti palo na pamet da netko od starijih kolega ima JNA "uspomenu". nećemo im dati otkaz pod uvjetom da nose duge rukave.

  19. #19
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    niti bi im trebala dozvoliti da komentiraju. meni ako komentiraju novu frizuru (kao npr. sto sada imam ).....samo sam hladno odgovorio "hvala na komplimentu, ali mislim da je ova lekcija trenutno puno bitnija!". i upalilo je. jer znam da njima ti komentari sluze vise da zaborave na nastavu i gradivo. :D tako neke distraktore (npr. pitanje o piercingu) samo presutim i nastavim predavati.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Ja baš nisam tak dobra s učenicima da naglas mogu komentirati moje oblačenje ili frizuru.

    Joseph, inače ploču vrlo rijetko koristim, obično za vježbe i zadatke, a moji vide sve jer su klupe složene u slovo U. I čučnem, naravno.
    ja jesam, tj oni smatraju da mi mogu dati savjet ili primjedbu....ja sam to protumačila tako da im je stalo do mene... nisam tu njihovu primjedbu okarakterizirala da je maliciozna , neprimjerena ili ulizivačka, samo iskrena

    jednako tako smatram da su me prihvatili ovako šašavu kakva jesam kad mi ponude jabuku iz blagovaone ili žvakaću na odmoru ...

    ili kad me pitaju jesam li dobro ...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    eh da ja s djecom komuniciram na odmoru i na hodniku, rijetko idem u zbornicu da me ne bi sad netko prozivao da blebećem pod nastavom

    ovdje pušem i na hladno

  22. #22
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno Re: Nastavnik sa piercingom

    Citiraj no@ prvotno napisa
    možda piercing nije otvoreni poziv na sex, ali svakako je poziv na subkulturni sustav vrijednosti i subkulturne obrasce ponašanja. tj na životni stil koji je u priličnom raskoraku i proturječju s kulturom šire društvene zajednice. kako je škola još uvijek relativno konzervativna institucija unutar društvenog sustava mislim da piercing nije primjeren u redovnim školama. (alternativne i privatne su druga priča)
    koji subkulturni sustav vrijednosti? kakve subkulturne obrasce ponasanja? :? nudim li ja svojim piercingom ista lose? nudim li drogu? nudim li cigarete? po meni je losiji primjer nastavnik koji pusi, nego onaj koji ima piercing.

    sto je kultura sire zajednice? mozemo li to definirati? tko uopce moze to definirati? koliko vidim na ulici - vecina mladih ima piercing. sto to onda nije vec donekle u "kulturi"? (namjerno napisano u navodnicima dok god mi netko ne objasni STO je to KULTURA!) kada ce biti u "kulturi"? hoce li nas ubuduce na popisu stanovnika i to pitati, pa ako vise od 30% pucanstva ima piercing, onda ce to postati "kultura"?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa

    iako sam ja i protiv traperica na nastavnicima
    ja nisam. razlog je poprilicno jednostavan - ukoliko cemo ici tako striktno da se nastavnicima zabranjuju traperice, ok, neka mi onda skola da 5000 kn mjesecno, a ja cu donijeti racun iz DiCapirija za kupljeno odjelo. (ok, pretjerana cifra, ali.....you get the point )
    Nitko nije spominjao odijela... Postoje hlače oda raznih materijala za istu cijenu, pa i nižu od traperica - i ne mislim na speglane hlače od jeftinog odijela...

  24. #24
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    danas se cesto govori o smrti supkultura - u smislu da dominantna kultura zapravo guta elemente supkulture i pretvara ih u dijelove dominantne kulture.

    ne razumijem na kakav bi to, toliko radikalan, odmak od dominantne kulture, jedan piercing mogao nekoga navesti?
    u cemu je subverzivnost piercinga?

  25. #25
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ajme, ja sam subkulturna, idem rec muzu

    (nemam pirsing, al imam tetovazu, valjda se i to racuna)

  26. #26
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mislim da nikakvo odijelo neće profesora učiniti dobrim profesorom, dobrim predavačom i autoritetom. To će steći isključivo svojim radom i pristupom djeci.
    Čak sam mišljenja da profesor koji je outlook-om bliži mlađim generacijama može djeci postati bliži i uz profesionalni pristup ostvariti možda i bolji kontakt sa učenicima.

    Dress codovi? Postoji napismeno i kod mojeg poslodavca i mi ga se ugrubo moramo pridržavati. Kršenje dress coda kod mojueg poslodavca može povući i disciplinsku mjeru.
    No, ako isti nije propisan, mislim da piercing definitivno ne bi trebao biti problem.

  27. #27
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Eh da..ako netko u školi inzistira na micanju piercinga, na tvojem mjestu bih ga pokrila sa flasterom, baš kako si i sam rekao.

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Dosta sam konzervativna , ali zaista ne vidim zašto bi piercing imao neko dublje i za učenike štetno značenje.

  29. #29
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    uz tebe sam 100 posto

    dok nam djeca tuku profesore u sve ranijoj dobi piercing ne smatram nikakvim problemom

    kakva subkultura pobogu. ako predaješ dobro i radiš svoj posao kako treba, kaj smetaju traperice il piercing :?

    meni je to plitko

  30. #30
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Eh da..ako netko u školi inzistira na micanju piercinga, na tvojem mjestu bih ga pokrila sa flasterom, baš kako si i sam rekao.
    ne, odlucio sam da ga ne micem. niti sakrivam. ukoliko ce mi dati otkaz, onda zelim napismeno objasnjeno zasto sam ga dobio (ali ne sturo, nego potanko objasnjeno). a sumnjam da ce se tako sto usuditi jer bi onda na vrat dobili sudsku tuzbu. uostalom, ne vjerujem da ce se ista dogoditi jer nije bas da prof struke mog profila ima na bacanje - na burzi ih je 0 (NULA).

  31. #31
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Ma, neces dobiti otkaz zbog toga...
    malo dramatiziras, ha?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno Re: Nastavnik sa piercingom

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    koji subkulturni sustav vrijednosti? kakve subkulturne obrasce ponasanja? :? nudim li ja svojim piercingom ista lose? nudim li drogu? nudim li cigarete? po meni je losiji primjer nastavnik koji pusi, nego onaj koji ima piercing.
    koje subkulture? recima punk, emo, emocore..

    sto je kultura sire zajednice? mozemo li to definirati? tko uopce moze to definirati? koliko vidim na ulici - vecina mladih ima piercing. sto to onda nije vec donekle u "kulturi"? (namjerno napisano u navodnicima dok god mi netko ne objasni STO je to KULTURA!) kada ce biti u "kulturi"? hoce li nas ubuduce na popisu stanovnika i to pitati, pa ako vise od 30% pucanstva ima piercing, onda ce to postati "kultura"?
    ako mene osobno pitaš vjerujem da postoji puno zasebnih kultura - svaka sa svojim vlastitim vrijednostima i logikom (što naravno obuhvaća i elitne i neelitne kulture). daklem teško je izvući jednu jedinstvenu definiciju kulture. obilježja i vrijednosti tih zasebnih kultura - priznat ćeš - nisu ipak podjednako zastupljena i prihvaćena u svim područjima života, a pogotovo nisu u skladu sa nekim profesionalnim ulogama.
    unatoč tome što - po tvojoj procjeni - 30% mladih nosi piercing on još nije postao opće prihvaćena vrijednost tj bolje rečeno materijalno obilježje

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nausnice su u tvojoj skoli prihvatljive?
    koja je razlika?

  34. #34
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Eto, maloprije gledala Punom parom na RTL-u i konobarica u restoranu ima mali piercing na nosu. Znači ona treba dobriti otkaz zbog toga jer se možda kojem gostu neće svidjeti.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Saljem ti virtualnu podrsku. "Bitke" kao sto je ova koju vodis su stvarno za svaku pohvalu. Valjda je vec vrijeme da nasa djeca prestanu etiketirati vanjski svijet po tome kako je obucen, koliko ima rupa u uhu, koje boje je necija kosa, je li otkrivena ili pokrivena itd. A svako inzistiranje na kodovima odijevanja nimalo ne pridonosi poboljsanju situacije. Ne kazem da treba izgubiti "mjeru" i zdravorazumsko prosudjivanje. Ali opet....vazan je stav, postovanje prema djeci kao jednako vrijednim osobama i nacin na koji se prenosi znanje. S rupom na uhu, nosu, whatever ili bez nje.

  36. #36
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    @ a zakaj - ma nije dramatiziranje, nego samo moja odlucnost da ga niti skidam niti sakrivam. pa ni pod prijetnjom otkaza.

    @ noa - punk, emo, emocore......to su sve supkulture cije osnovno obiljezje nije piercing niti imaju SVI punkeri/emo kids piercing. na fakultetu sam u sklopu kolegija "Drustveno neprihvatljivo ponasanje" samostalno obradjivao neke od tih supkultura i to odgovorno tvrdim. sto se tice ovih 30% koje sam spomenuo.....to sam karikirao.....poanta je bila - KADA cemo nesto smatrati opce prihvacenim obiljezjem?!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    iako sam ja i protiv traperica na nastavnicima
    Jel ti to ozbiljno? :?
    da
    no, ujedno sam i stavila na kraju izjave određeni smajlić jer sam svjesna da u većini mlađih generacija profesora takav stav izaziva upitnike kao i kod tebe

    smatram da određene ustanove, određena zanimanja, imaju svoja nepisana pravila odijevanja ...

    i nitko nije spominjao suknju

    ja traperice nisam nosila u školi, a u firmi u kojoj radim već gotovo 10 godina obukla sam ih svega desetak puta i to petkom kada je dozvoljena ležernija varijanta odijevanja (u kojoj je između ostaloga nevedeno da svijetle tarperice nisu primjerene za radne prostore)

    ujedno ovdje je riječ o naušnicama, odijevanju i sl., a ne o kvaliteti nastave...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Eh da..ako netko u školi inzistira na micanju piercinga, na tvojem mjestu bih ga pokrila sa flasterom, baš kako si i sam rekao.
    ne, odlucio sam da ga ne micem. niti sakrivam. ukoliko ce mi dati otkaz, onda zelim napismeno objasnjeno zasto sam ga dobio (ali ne sturo, nego potanko objasnjeno). a sumnjam da ce se tako sto usuditi jer bi onda na vrat dobili sudsku tuzbu. uostalom, ne vjerujem da ce se ista dogoditi jer nije bas da prof struke mog profila ima na bacanje - na burzi ih je 0 (NULA).
    Nećeš dobiti otkaz zbog pirsa, ali ti mogu zagorčati život pa ćeš ga možda sam poželjeti dati. Meni je važno ono što si naveo u vezi ravnateljice. Ako ti nije ona prigovorila-tko jest? Kolege? Baš te briga. Dok ti nadređeni ne prigovara to što ti ostatak puka kaže-ne slušaj.

    I, da, ja sam za profe koji prvenstveno znaju predavati gradivo, razumjeti djecu/mlade, biti im uzor svojim životnim stavom (a to ne uključuje "pogrbljena leđa" i flaster na pirsu). Ako si dobar profesor meni je pirs sasvim ok (a i sviđa mi se pirs na obrvi ). Dredovi mi se baš ne bi sviđali kod profesora, ali samo zato jer ih je teško održavati čistima. Kaj se mene tiče-bolje profa s pirsom i tatuom nego s crnim ispod noktiju i s flekama od znoja ispod pazuha. Klinci će se pirsa dosjetiti i sami, bez da vide profesore s njim (čemu je dokaz veliki broj mladih s njim, a vrlo mali broj profesora s istim).

    Ja bih na tvom mjestu izvukla iz povijesti pirsanje u raznim plemenima, što to njima znači, od kad se radi...bla, bla...pa kad si već profesor malo im serviraj "školsko" gradivo.

    Kaj se traperica tiče-ako čovjek ima samo traperice, isključivo ih nosi i ne želi privatno kupovati drugu garderobu niti je nositi firma/škola/tko god morala bi mu osigurati naknadu povećanih troškova.

    (a sad me strašno zanima kaj predaješ )

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Nikad mi ravnatelj ili ravnateljica nije prigovorio /la.

    Djeca su rekla da im se sviđa kad se obučem kao profesorica

  40. #40
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    po meni je losiji primjer nastavnik koji pusi, nego onaj koji ima piercing.
    slonovski potpis!

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    (a sad me strašno zanima kaj predaješ Grin )


    Vjerojatno matematiku. Ili mozda fiziku.

  42. #42
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    :D pogodak iz prve

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    :D pogodak iz prve
    Pih!! A skoro sam stavila ruku u vatru za psihologiju ili sociologiju

    Btw, naš profa iz Marksizma (za mlađe forumašice-sat mlaćenja prazne slame ) svirao je jazz, vodio radio-emisiju o istom, vrlo često je bio skupa s nama na koncertima (obično je završio i u sličnom stanju kao i mi ), na nastavi je bio isključivo u trapericama i kariranim košuljama, ali smo ga poštovali zato jer smo osjetili da on poštuje nas.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nausnice su u tvojoj skoli prihvatljive?
    koja je razlika?
    a koja je razlika između 1, 2 ili 25 vidljivih pirsova?
    i tko bi trebao postaviti granicu koja je količina pirsova (ne)prihvatljiva za učitelja ili nastavnika ili sveučilišnog profesora npr?!

    btw: politika moje škole je protiv pirsova - ja osobno nisam apriori protiv njih, ali rasprava je krenula zanimljivo

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa granicu ne bi niti trebalo postavljati jer mi je to pitanje u rangu pitanja o boji grudnjaka, dakle osobna stvar.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa granicu ne bi niti trebalo postavljati jer mi je to pitanje u rangu pitanja o boji grudnjaka, dakle osobna stvar.
    nije osobna stvar ako je netko pristao raditi u ustanovi ili na radnom mjestu gdje je odijevanje na bilo koji način određeno tj postoji dress code.
    može biti osobna stvar u slobodno vrijeme.

  47. #47
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja jesam, tj oni smatraju da mi mogu dati savjet ili primjedbu....ja sam to protumačila tako da im je stalo do mene... nisam tu njihovu primjedbu okarakterizirala da je maliciozna , neprimjerena ili ulizivačka, samo iskrena

    jednako tako smatram da su me prihvatili ovako šašavu kakva jesam kad mi ponude jabuku iz blagovaone ili žvakaću na odmoru ...

    ili kad me pitaju jesam li dobro ...


    kako mi je ovo lijepo pročitati...

  48. #48
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jel taj dress code pisani ili nepisani?
    moze neki link?
    moja sestra je dugo predavala u osnovnoj skoli, neke nastavnice su imale primjedbe na njen stil, ali je ravnatelj uvijek bio na njenoj strani. i djeca.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    jel taj dress code pisani ili nepisani?
    moze neki link?
    moja sestra je dugo predavala u osnovnoj skoli, neke nastavnice su imale primjedbe na njen stil, ali je ravnatelj uvijek bio na njenoj strani. i djeca.
    ne mogu ti dati link. SVAKA škola ima SVOJ statut i SVOJ kućni red koji donosi više-manje autonomno, tako da to može biti vrlo različito definirano

  50. #50
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    jel taj dress code pisani ili nepisani?
    Ja ga nikad nisam vidjela, tj. barem mi ga nikad nitko nije pokazao ili me upoznao s njime.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •