Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 121 od 121

Tema: relacija djed-unuk: granica fizičke nježnosti

  1. #101
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Nadam se da ne zvuci previse ezotericno.
    U svakom slucaju, probaj sto prije otici, a daljnje odnose ce onda biti lakse definirati. Moras se maknuti....
    meni zvuči izbacila bih tu ezoteriku i u onome što ostane te potpisala - maknuti se. time će se i odnos popraviti.

  2. #102
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Samo sam preletila temu, ali ukratko - Vorida, razumijem te u potpunosti. U zadnje vrijeme i mene smetaju neke stvari kod mog tate, relacija djed-unuka.

  3. #103
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja se iz nekog razloga jezim na ljude koji imaju potrebu vlastite emocionalne potrebe upitnog karaktera zadovoljavati putem odnosa s djecom, nevezano je li rijec o djedu, tetki, stricu ili nekom desetom.
    potpis
    Citiraj nataša,sarajevo prvotno napisa
    Granica fizičke nježnosti na relaciji bilo ko-moje dijete je tamo gdje se u meni pale alarmne lampice, bez obzira na to ko je u pitanju.
    potpis

    na strani sam majčinskog instinkta, jedino što nemam pametan savjet što učiniti u ovoj situaciji...
    i da se radi o bezazlenom maženju, meni je maženje, kako ga je opisla VORIDA, pretjerano. tj. ne bih željela da itko (osim mm i mene) na taj način mazi moje dijete.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj aurora8 prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ja se iz nekog razloga jezim na ljude koji imaju potrebu vlastite emocionalne potrebe upitnog karaktera zadovoljavati putem odnosa s djecom, nevezano je li rijec o djedu, tetki, stricu ili nekom desetom.
    potpis
    Citiraj nataša,sarajevo prvotno napisa
    Granica fizičke nježnosti na relaciji bilo ko-moje dijete je tamo gdje se u meni pale alarmne lampice, bez obzira na to ko je u pitanju.
    potpis

    na strani sam majčinskog instinkta, jedino što nemam pametan savjet što učiniti u ovoj situaciji...
    i da se radi o bezazlenom maženju, meni je maženje, kako ga je opisla VORIDA, pretjerano. tj. ne bih željela da itko (osim mm i mene) na taj način mazi moje dijete.
    potpisujem.
    ja mogu zamisliti to što vorida opisuje jer se moja sveki ponaša slično. moji starci malca maze drugačije. uopće ne znam opisati, ali kod nje mi to smeta jer nije tipično maženje :/ ne znam, možda griješim

  5. #105
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    ma sve to maženje možda uopće ne vuče na nešto seksualno, ali mamu tog djeteta to smeta i ne osjeća se ugodno to gledati..i TO je najbitnije!
    e sad dal je to maženje ovakve ili onakve prirode, manje je važno..

  6. #106
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ako niste skužile, mi smo odavno elaborirale to maženje i uvidjeli da je problem širih razmjera. :/

  7. #107
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    tajchi, ja cu ti pokusati predociti jednu situaciju koja ne mora imati veze s ovom. Samo da zamislis kako to sve skupa moze ici....Zamisli osobu koja je clan obitelji, nevezano o kome je rijec. Osoba nema djece, nema nekih posebnih interesa u zivotu, sve se svodi na ispraznu svakodnevicu. I onda uzi clan obitelji dobije dijete. Doticna osoba se uzivi preko svake granice, dovlaci poklone, svaki dan dolazi, stalno bi da je u kontaktu s djetetom/djecom.....pruza prekomjerne izljeve ljubavi, stalno grli i ljubi dijete/djecu, prica o tome koliko ih voli, zapitkuje je li ljubav obostrana....covjek jednostavno primijeti granicu izmedju ciste ljubavi prema djetetu i zadovoljavanja vlastitih nezadovoljenih emocionalnih potreba koje je vrlo lako natovariti malom djetetu na grbacu. Znas kakva su djeca, poneki poklon, malo igre i zagrljaja i mozes raditi sto hoces.
    Ne moraju u igri biti neke ekstremne, zlostavljacke kombinacije. Neke osobe tijekom vremena postanu emocionalni vampiri i svjesno ili nesvjesno pretjeruju u svom ponasanju. Ja stvarno ne mislim da bi ova zena tek tako osjecala to sto osjeca. Nesto slicno smo prosli i imam otprilike ideju o kakvoj se situaciji radi.
    X

    I mi smo prosli slicno, sa mm-ovom pokojnom tetkom koja nije imala svoju decu. Devojcice su je obozavale - uvek je za njih nudila puno paznje, mastovitih poklona i lude zabave. Ali, postojala je i ta komponenta emocionalne ucene ("jel' volite vi mene, jel' imate vi mene, mooras me poljubiti"), kao i teznje da bude glavna u osnosu sa decom ("ma, pustite vi mamu i tatu, MI smo tim)...
    Olaksavajuca okolnost je bila sto nikad nismo ziveli zajedno i uvek smo se mogli odmaci kada smo osetili da se prelazi granica. A cinjenica je da se to jaaako dobro moze osetiti...

  8. #108
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj nely prvotno napisa
    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Ne znam kakav odnos ti imaš sa svojim ocem, ali ja bih nekom tako bliskom morala moći reći što me smeta. Tipa, pa šta ga toliko maziš, ili tako nešto. Budući da ne strahuješ od pedofilskih sklonosti, ne znam zašto bi se tako strašno trebao uvrijediti.
    Mislim da roditelj ima pravo reagirati i na nešto što misli da je neprimjereno iako dijete ne pokazuje da mu to smeta.
    ovako nešto upravo i ja htjedoh napisati. meni bi skroz bilo normalno dobaciti nekom svom bliskom (pogotovo roditeljima).."pa šta ga toliko gnjaviš", "daj ne slini toliko po njemu", "tata odmori malo ruku" ..
    mislim da bi najgore bilo pozvati ga na "ozbiljni" razgovor i rješavati vaš problem.
    ja se nekako ne slažem sa većinom ovdje, koji misle da ti jednostavno moraš pustiti da ga djed draga iako tebi ne paše. trebala bi na neki način reagirati, a najbolje da mu dobaciš onako usput kako sam gore napisala.
    kad sam čitala tvoj post, u samom startu sam isto pomislila - pa to je samo draganje - ali kad sam si to probala predočiti, bogme bi i meni išlo na živce da non stop visi po njemu.
    ti si mu majka i ako ti toliko smeta, a izgleda da da, riješi to i ne trpi!

    Ja ovo potpisujem i tako bih postupila, odnosno, tako postupam kad god me nesto zasmeta, pa i ponekad uz poviseni ton, ako vidim da me se ne shvaca ozbiljno

  9. #109

    Početno

    Puno vam hvala svima na vašemu mišljenju, doista ste nam pomogli samim time što je teško o tako nečemu naći puno ljudi od povjerenja od kojih bi u stvarnome životu mogla tražiti mišljenje.
    Kako se kaže, niti jedna psihoterapija ti ne kaže nešto što već ne znaš, nego ti ono što već znaš pomogne shvatiti. Upravo takovu pomoć sam dobila od vas. Sad je na nama da djelujemo. Uskoro će se i dogoditi taj razgovor s dedom, ali neće biti ništa posebno najavljivan, nego će se dogoditi iz date konkretne situacije.
    Sad molim administratoricu da me izbriše,a što se tiče ove cijele teme, nadam se da neće biti izbrisana zajedno s mojim korisničkim imenom jer mislim da će biti od iznimne koristi svima koji se nađu u sličnoj situaciji.
    hvala još jednom
    tjus

  10. #110
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    samo ti ostavi voridu - i daj nam password, ako i nama zatreba za rješavanje nekih budućih porodičnih problema.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zar prema forumskim pravilima nije zabranjeno to sto si uradila?

  12. #112
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Je zabranjeno je.

    Posto je slucaj bio vrlo delikatan, procjenili smo da bi veca steta bila da smo joj zabranili ovo nego sto je steta nastala sto smo joj dopustili. Napravljen je kompromis uz uvjet brisanja korisnickog imena kad rasprava zavrsi i ona dobije odgovore koje treba.

    Vorida hvala na drzanju dogovora. Korisnicko ime se sada brise.

  13. #113
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Pa, osim sto je otvoreno to rekla, kak netko moze znat da je to osoba s vec postojecim nickom na ovom forumu, ako su svi ostali "tragovi" drukciji :?

  14. #114
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nikad nisu drugaciji.. tj. budu neko vrijeme, a onda se osoba opusti, i pogrijesi kad tad. Ili se stil pisanja prepozna. A tada bude sankcionirana i udaljena s foruma jer nije dozvoljeno imati 2 nicka

  15. #115
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Zar prema forumskim pravilima nije zabranjeno to sto si uradila?
    tužibabooo...

  16. #116
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Anonymous prvotno napisa
    Ma razumijem vas, i meni je normalno da su muškarci jednako nježni kao i pripadnice ženskoga roda...ali ovdje se radi o granicama, da li postoji nesto sto je pretjerano- ne u stilu gdje se dira, nego koliko cesto u jednom druzenju se dijete njezno dira po licu, prođeš jednom , dva puta, tri puta, 4 puta, 5 puta pa sa druge strane lica jednom, dva puta,.., to sve bez pauze, onda nakon sto tako prođeš 10-ak puta, napravish pauzu pa opet kad ti dijete priđe blize ti s njim razgovaras i opet ga gladish po licu jednmo dva put, tri put itd.... , a vide se skoro svaki dan!
    dok si ovo opisivala, ja sam se iznervirala!!

    meni bi to užasno smetalo, čak i ne pomislivši da je nešto seksualno, ali jednostavno, daj okani ga se čovječe!!!!

  17. #117
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ja bi poslušala svoj instinkt.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    ovako čitajući u meni se stvara dojam da ti s ocem imaš nekakve neriješene stvari i "traume" iz djetinjstva koje si zatomila i spremila duboko u sebi. i sad ti se vraćaju kroz ovaj odnos tvog sina i tvog oca.

    ispravi me ako griješim, ali bi ti i ja preporučila da s nekim stručnim popričaš. možda nešto i ispliva na površinu.

    jer u protivnom, u maženju dida i unuka, pa bilo to i 10 puta za redom glađenje po licu, ne vidim ništa strašno.
    ali u tebi zvoni neki alarm samo tribaš pomoć za otkrit o čemu se radi.
    Potpisujem i ni jednom nisi odgovorila na ovo. Možda ipak ima nešto u podsvijesti.

  19. #119
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Šta nije ovo bilo zaključano?
    Potpuno iscrpljena tema, nadam se uspješno riješana.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    96

    Početno

    žene, ne znam,
    ali vjerujte svojoj intuiciji
    razgovarajte sa svojim roditeljima
    ako treba odvojite djecu....

    ja ne bih to tako pustila, vjerujte sebi, ne trebate nekoga ubiti ali.....
    mi isto živimo s mojim roditeljima i mogu vam reći da je moj tata točno onakav prema unucima kak ja želim da bude

    mi smo središnja osoba u životu naše djece

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    slusaj instinkte

    ne bi te to brinulo da ne osjecas da nesto nije ok

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •