Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 276

Tema: pomoc-maca u stanu

  1. #101
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    koji pijask i koliko ga treba kupiti?
    posuda za hranu?
    kutija
    kutija za transport?
    igracke? grebalica?
    sto sve treba :D

  2. #102
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ztetu cuvalicu sma poslala po hranu za mace..
    sto vam je frizider prazan ili je sopingholija zavladala?
    jadan d. nije pojma imao koliko jednoj maci toga TREBA

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    - koji pijask i koliko ga treba kupiti?
    Važno je da imaš pijesak. Postoje neki baš za male mace, ali mislim da nije obavezno, moja najmanja je išla s velikima. Neki od onih gdje pise da rade grudice, pa kad se popiški lopaticom skupiš samo taj grumen, ostatak ostaje - dulje traje. Kupi lopaticu s rupama za vađenje grumena pijeska i kakica.
    - posuda za hranu?
    Ako imaš starih keramičkih ili porculanskih zdjelica i rasparenih tanjurića od šalica za kavu i čaj, sad je čas da im daš novu funkciju. Ako ne, kupi tri posude: voda, meka hrana, keksi. Bolje metalne nego plastične i nek imaju na dnu gumicu protiv klizanja, i da su proširene prema dolje (krnji stožac) zbog stabilnosti
    - kutija
    Za macu ili za zahod? Za zahod: prvo odluči gdje će stajat, npr između zahodske školjke i zida, pa izmjeri prostor, pa odi u dućan s metrom i mjerama - da ne kupiš veći zahod nego ima mjesta. Dok ne kupiš svaka kutija npr od cipela s jednom stranom dopola odrezanom je dobra.
    Za macu? Ionak ne bude ostala tamo kud je staviš, spavat će na krevetu ikli fotelji. Ne isplati se kupovat ništa, eventualno jastučić neki.
    - kutija za transport?
    Možeš kupit plastičnu, od šiblja ili kao mrežastu torbu sa zipom. Plastične su najčvršće i dobro se peru. Poželjno je da se otvara i odozgo, jer je ponekad macu teško nagovorit da uđe ili izađe. Od šiblja se kupi na placu ili sl., mojoj mački je to bila njena kućica kamo se sklanjala u slučaju frke, pa je zapravo višenamjenska. ALi brzo ti zasmeta da kućnu košaru nosiš veterinaru, pa ipak nabaviš drugo. Torba s rupama i ciferšlusom je najlakša, što nije zanemarivo, i spretna za rukovanje, ali mislim da se plastične daju po potrebi najbolje oprat-dezinficirat. Ovisi kolko te smeta. Dok je još mala i umiljata i ako jedan vozi a drugi drži macu može poslužit i ručnik: macu u ručnik pa u naručje.
    - igracke?
    Obavezno BEZ PIŠTALJKI. Čuvaj živce. Mekane loptice, mišeki, par kuna. Mace se dobro zabavljaju i plutenim čepom na špafi, sfrkanim lopticama od papira, kestenima (ajme buke) - ne troši pare na to.
    - grebalica?
    Ah, s tim nemam iskustva. Moja je odbila grebalicu, grebe kauč. Kad kupim novi kauč pričvrstit ću neku meku grebalicu na ugroženi ćošak.

    - sto sve treba
    Ma polaako, ohani, nije to tako strašno.
    I počnite trenirati hodanje bez dizanja nogu s poda.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Pijesak, kako ti je Vlvl vec odgovorila, bitno da se gruda. Ekonomicnije je a i jednostavnije.
    Samo hitnes grudu u WC.

    WC ako imate mogucnost, kupite zatvoreni, manje se osjete neugodni mirisi a i maca (koja obavezno zakopava svoje produkte) nemoze prosipati pjesak izvan WC-a.
    U pocetku koristite samo otklopljeni WC dok maca ne skuzi da je to njen WC, zatim
    ga probajte poklopiti (ali bez vratasca) i tek kad maca sve dobro usvoji stavite vratasca.
    Mi imamo metalne posudice za suhu hranu i vodu a za meku hranu i vrhnje male
    keramicke tanjurice.
    Spava na djecijoj fotelji (sama si je to odabrala) tak da posebnu kosaricu (lezaj) za macu ne treba kupovati.
    Od igracki isplati se novac davati samo sa stapove sa percima (oko 10 kn).
    Kupite najjeftiniju grebalicu (stablo) pa ako se maca nauci na nju lako kupite
    nesto vece.
    Od kozmetika ti treba samo nesto za cetkanje makar ako je maca mala moze posluziti i stara baby cetka (ona meka) a kasnije kupite rukavicu za cetkanje.

  5. #105
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    koliko pijeska trebam za pocetak i koliko cesto mijenjam?

    dogovorili smo posjet veterinaru popodne :D

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Jednu vreću ovog koji se gruda. Potrajat će sigurno tjedan ili dva. Štos je u tome da se njega ne mijenja, nego izbacuješ zgrudani popiškani pijesak i kakice, a ostalo ostaje relativno čisto. Naspeš visinu recimo 5 cm, pa se razina pijeska smanji dosipaš.
    Povremeno, kad ostane vrlo malo pijeska, baciš i sav peostali pijesak, pa opereš-dezinficiraš i kutiju, pa naspeš ponovo. U slučaju boleština (neka se ne dese) i drugih izvanrednih okolnosti to radiš češće.
    Ako si ziheraš uzmi odmah dvije vreće, jedna za rezervu.

  7. #107
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    zrinka, ja sam godinama imala mace (obozavam ih)
    a onda sam se udala ...

    Leda isto pati za bilo kakvim ljubimcem, a mi ne damo, pa je onda posvojila par biljaka, slavi im rodjendane (donese po salicu vode sebi i stabalcu npr.), pjeva im i prica, pravi piknike pored njih i tako ...

  8. #108
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    zrinka, čestitam na novom članu obitelji!

    pijesak - onaj koji se gruda je stvarno praktičan, ali nikako bacati u wc- pogotovo ako toga ima više, jer se može zaštopati, to kao da ima cementa unutra i s vodom se zgusne... jednom sam tako nešto učinila dok sam živjela u stanu u Zg-u. Vjerojatno ti to piše i na ambalaži. Mislim da to moraš bacati u smeće. Dok to ne nabaviš možeš staviti i običan pijesak, ali on se brzo namoči pa ga moraš odmah promjeniti. Za posudicu u kojoj ćeš ga držati preporučam plitki plastični lavor, ali mora biti dovoljno širok da se ne može lako prevrnuti.

    Savjet za jako zabavnu igračku: Uzmi tanki ravni štapić od oko 1m, za njega veži špagicu koja s druge strane ima vezan presavijeni komadić novinskog papira ili kartona, veličine malog leptirića, a poželjno je da strši i mali repić od špage. Dobiješ nešto što liči na ribički štap, i onda vuci polako ispred mace tako da ona to doživljava kao plijen, dok malo poraste i udomaći se vidjet ćete jako zanimljive akrobacije.

    Što se tiče ležaja, također ne moraš potrošiti ništa - uzmi neku kutiju i napravi joj kućicu, unutra stavi koju staru krpu ili jastučić. Meni nema smisla trošiti na takve stvari.

    Namještaj je najbolje zaštititi prekrivačima koji se daju oprati u mašini.

    Za početak odvedi macu kod veterinara da je pregleda, dobit ćeš nešto da je očistiš od buha i glista.

  9. #109
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    ima li maca ime?

  10. #110
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Pijesak nikako ne bacati u wc.
    Ja uzimam u dm-u pijesak, njihova marka dein best ili tako nešto, 5kg=19.90kn i stvarno je odličan, fino se zgruda i samo tu grudu pokupiš i baciš u smeće. Kad prifali pijeska samo nadosipaš novi. Mi doma mijenjamo jednom mjesečno sav pijesak.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Vidiš Zrinka kako se neke stvari riješe same od sebe. Moje iskustvo s macama je da si same biraju mjesto za spavanje. Mojima neka kutija nije bila potrebna. Spavale su na televizoru jer je bilo toplo.

    I mi kupujemo ovaj pijesak iz dm-a i korektan je.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Pijesak koji mi koristimo nije pijesak vec neka kao piljevina koja se dobiva
    iz kukuruza (srce klipa), potpuno je bio razgradiv i moze se baciti u WC ili odlagati za kompost. Isto bacamo samo kuglicu koja se napravi, cijeli pijesak mjenjam svaka dva tri tjedna (kad zakljucim da se "osjeti" previse).

  13. #113
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj latica prvotno napisa
    Pijesak koji mi koristimo nije pijesak vec neka kao piljevina koja se dobiva
    iz kukuruza (srce klipa), potpuno je bio razgradiv i moze se baciti u WC ili odlagati za kompost. Isto bacamo samo kuglicu koja se napravi, cijeli pijesak mjenjam svaka dva tri tjedna (kad zakljucim da se "osjeti" previse).
    gdje to nabavljaš?
    Moje mace danas piške u prirodi... ali žao mi je što to nisam imala ranije.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    U Pet Centru na Drvinju.
    Mislim da se zove Cat's Best Oko (tockice na O) Bio (ili tak nekak).

  15. #115
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Cestitam na malu macu :D i moram pitati kako ste proveli noc?

  16. #116
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Super za macu zrinka :D

    Mi smo cijelo moje djetinjstvo imali macu (tj vise njih jer bi uginula, nestala ili nesto trece )

    I redovno smo spavali s njima... maca bi po noci malo dosla kod mene u sobu i uvukla se u krevet, a onda bi malo otisla do buraza u sobu. Najbolje mi je bilo kad bi se tako uvukao pod jorgan da mu samo glava viri vani, ko i meni

  17. #117
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    sto da vam kazem! imamo micka :D (tako su ga klinci nazvali )

    da imamo macu
    jeleninu tetu cuvalicu s posla zovem cesce da vidim sto je s mickom nego sto je s jelenom

    jucer obisli veterinara, micko je musko, ima mjesec i po dana, i 800 g, ocistili mu usi i oci, dali neki lijekic na krzno i narucili nas za 2-3 tjedna na cijepljenje...
    ludilo...u veterinara po uzasnoj kisi ispod 5 kisobrana isli mm s mickom u prirucnoj kosari, mislav, jelena, mala susjeda luce i ja - koja guzva u ordinaciji i svi pratimo sto nam rade s mickom

    noc prosla super, micko spavao, po danu uglavnom bjezi od jelene, sad ga je sjela u krilo i citala mu hlapica

    veselje nam je veliko....mislav jadan cijeli zabrinut za micka cim jelena krene prema njemu, nju trebamo jako paziti, ona bi ga i kupala i vezala mu vrpcu oko vrata :shock: i svasta joj padne na pamet...

    sto ce dalje biti i kako cemo, nemam pojma....nadam se da ce proci sve u redu i za nas i za micka


    e da, donijeli mu odmah kutiju s pijeskom,nekim obicnim, sjeli ga on proprpao zemlju i piskio ....odsad ga vodimo tamo svako malo i piski i kaki tamo...

    danas otisla u pet shop, kupila mu kutiju za lezanje s jastukom, špravu kutiju wc, hranu za malene, 2 zdjelice, malu lopticu i malog misa za igracku , lopaticu za kakicu, lancic oko vrata i tako.....mm jos nije dosao s posla, mislim da ce biti :shock: kad vidi sto sve novo micko ima...

    eto....zar nije ludo :D

  18. #118
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Čestitam!
    Uza sve što su cure napisale, naša micika ima grebalicu koja ima i kućicu i iznad grebalice "terasu", sve u jednom komadu. Sada dok je u predsoblju spava u toj kućici.
    Meni je pijesak jako važan, nisu svi baš kvalitetni, mi kupujemo neki bijeli ne znam sad kako se zove, jest da je malo skuplji ali UVJEK se naprave grudice. Koje nikako bacati u WC..
    Evo veterinar ti je sve rekao. Pasta protiv glista se daje nekoliko puta, mislim?
    Moje bebe su još premale da bi micika opet bila u stanu.
    Hej, a trava? Ne znam da li su cure i to spomenule.
    Uglavnom, puno sreće i ugodno druženje s vašom micikom.

  19. #119
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    sto trava? dajte malo i o tome

    evo micka ovdje , spava u mom krilu, koji cudan osjecaj

  20. #120
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Micike moraju jesti travu. Vi ste u stanu? Imaš za kupiti sjeme u pet shopovima pa trava izraste a micika papa.. Moja ide u vrt.
    Morat ćete je i puno češljati.
    A igranje? Koju god igračku smo kupili, ne zanima je osim onih na štapu i s perjem kao plijenom. Ono što nju isključivo zanima je - lov. S obzirom da prvu godinu nije uopće izlazila, lovina smo bili mi. :/ Npr. hodam hodnikom kad odjednom naša najdraža micika popne se meni na leđa gricne me za glavu i omota mi se oko vrata i prede.. Od kada ide van lovi bube i leptire, koje nam je redovito donosila dok je mogla u stan (ako ih nije pojela u međuvremenu) da i mi malo prezalogajimo . Sada strpljivo čeka da se vrati u stan a do onda joj je "samo" predsoblje i vrt stoje na raspolaganju.

  21. #121
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    micko se igra sa svim i svacim
    razne jelenine loptice, poluizduseni baloni, sve sto nadje na podu
    vvoli i lopticu napravljenu od alu folije, za njom trci ko lud...

    presmijesan je, cijelu smo ga vecer gledali kako skace okolo i lovi svoju sjenu

    stavila sam mu bila ogrlicu malu, sa zvoncicem, ali mu smeta pa sam je skinula...

    jako se boji malog maltezera od susjede, cijeli se nakostrijesi

  22. #122
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    micko se igra sa svim i svacim
    razne jelenine loptice, poluizduseni baloni, sve sto nadje na podu
    vvoli i lopticu napravljenu od alu folije, za njom trci ko lud...

    presmijesan je, cijelu smo ga vecer gledali kako skace okolo i lovi svoju sjenu
    Ovog se jako dobro sjećam kad smo mi dobili macu (odn. ona je našla nas), stalno sam je pratila po kući i gledala što radi jer mi je sve bilo novo i zanimljivo .


    Čestitam na Micku!!!

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Zrinka, čestitam vam na novom članu obitelji

    Priča je mrak. Vidiš kak se stvari poslože bez puno našeg uplitanja. Htjeli ste macu-našla vas je. Sad uživajte i dalje.

    Što se trave tiče-Girica se tog super sjetila. U pet shopovima ta trava ti ponekad zna biti smještena na policama na kojima su razni dodaci klopi za glodavce. Sjeme je već pripremljeno: samo u posudicu doliješ vode. Moj savjet ti je da, nakon što dodaš vodu (ne štedi, samo nalij dosta) cijelu posudicu pokriješ prozirnom vrećicom za zamrzavanje na bar 2 dana. Trava brže klija. Mi takvu mačju travu, a i onu za glodavce, stalno imamo u kući zbog zamoraca. Kad trava dosta naraste odmah posij drugu jer sporije raste tako da uvijek imaš svježu.

  24. #124
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hvala cure, odoh u grad po travu

    :D

    prekrasan je micko, mene nocu strah da se ne probudim s njim u narucju, da se ne uvuce izmedju mene i jelene

    smijesan je, donijeli smo mu novi zahod, ali stalno ide u stari, morat cemo mu taj stari izbaciti...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    hvala cure, odoh u grad po travu

    :D

    prekrasan je micko, mene nocu strah da se ne probudim s njim u narucju, da se ne uvuce izmedju mene i jelene

    smijesan je, donijeli smo mu novi zahod, ali stalno ide u stari, morat cemo mu taj stari izbaciti...
    Stavi u novi zahod stari pijesak. Micko ide tamo di je miris njegovog urina. Eto, mališa je naučio, a vi ga sad zbunjujete

  26. #126
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    i što radite s macom za vrijeme GO?
    nemoj da ti padne na pamet

    zrinka, čestitam na Micku :D
    sad marta više neće ni tebi ni meni

  27. #127
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Super za macu, to je izgleda bio sudbonosni susret!

  28. #128
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    sad marta više neće ni tebi ni meni
    marta moze meni

  29. #129
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    za Micka

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pusa Micku
    a mace ti inače jako ne vole ogrlice, i puno su tvrdoglavije po tom pitanju od pasa. Neke se i naviknu, ali im je bolje ne stavljati ništa oko vrata jer se može dogoditi, kako se one vole provlačiti gdje god mogu, da zapnu negdje tom ogrlicom, ne mogu se osloboditi ali se ne prestaju otimati i uguše se. Pričala mi je baka kako je nekom iz njene brojne obitelji jednom davno tako stradala maca jer je ogrlicom zapela za jednu oprugu koja je iskočila s donje strane madraca od kreveta.
    Šanse da se takvo nešto dogodi nisu velike, ali inače je pravilo da je ogrlice na macama bolje izbjegavati, ionako ih mace ne vole i ničem ne služe.
    Možda ako želiš možeš kupiti ormu za macu koja ide oko tijela a ne oko vrata pa je privikavati na nju kad bude malo veća. Ni to joj se neće svidjeti, ali možda je ponekad možeš voditi tako u šetnju van stana, premda ne znam da li to mačke veseli kao i pse. A ni to ne bih preporučila da bude stalno na njoj, nego baš za potrebe izlaska iz stana.

  31. #131
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    super, uživajte, slatka priča

  32. #132
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    sad marta više neće ni tebi ni meni
    marta moze meni
    može i meni, mene odgovorilo

  33. #133
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nisam znala da me se usvaja na ovom topicu

  34. #134
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Zrinka, čestitam na maci baš vas je zgodno našao Micko...
    Pijesak nikako u wc - ne želiš opet građevinske radove u kući
    naša maca ne voli ogrlice - probali , ona se bunila i mi skinuli..da ne kažem da smo probali i drugi put sa ogrlicom koja zvecka- odskakala je od same sebe i bila sva u čudu šta se to čuje
    naša maca se vrlo lijepo igra sa štapićima za uši što naročito lijepo izgleda kada imamo goste a ona izvuče od nekud prašnjavi štapić...

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Baš mi je drago za vašeg novog člana!
    Mi imamo i macu i psa i ribice u stanu od 58 kvadrata na 12 katu pa sam se morala javiti

    Da sam ranije vidjela post krenula bi u nagovaranje za nabavku mace ali izgleda da ste me prestigle.
    Jedini problem s macom koji imam je GO. Ali sva sreća da nije često i nije dugačak pa se snađemo

    Sve savjete podržavam:
    mačja trava obavezno,
    ogrlica maknut.

    Mi smo probili vrata prema balkonu i stavili ona vratašca za mace tako da može kad hoće na balkon (tamo joj je i wc).

    Obožava masline. Pistačio joj isto bacamo pa se igra s njime i na kraju ga pregrize i smaže.

    Sretno i slobodno se javi ako naiđeš na probleme

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    čestitam na maci!
    ali je li maca već bila nečija pa se izgubila

  37. #137
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    ali je li maca već bila nečija pa se izgubila
    Kontejnerova

    zrinka, jesi li sve kupila?

  38. #138
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    uh uh
    maca cini mi se ima neke glistice u stolici uh uh
    sto da vam kazem, oduzela sam se (Ujos sam po netu trazila sto to znaci i kakva je opasnost od toga :shock: )

    jutros cu ih odnijet na analizu i vidjeti sto cemo, dbiti vjerojatno neki lijekic
    mm kaze zrinka, to je priroda, sto se cudis, a ja najezena od glave do pete....

    ali micko je zakon, morat cemo ga poceti zvati gricko, gricka nas stalno, igra se, popeo se na visoku dracenu, kad smo jucer pravili ribu za rucak, izbezumio se i tako...

  39. #139
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    zrinka, šta te glistice niste riješili kad ste bili na pregledu? :/
    mislim, to je prvo šta bi svaki veterinar trebao napravit; ili vam dat tablete ili neku pastu iz šprice maci na usta.
    nazovi veterinara, možda treba koji dan da prodjeluje a ako niste to dobili mijenjaj veta

    ne trebaš ništa nosit na analizu ali pokušaj to riješit šta prije, zna završit kobno ako se ne reagira.

  40. #140
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    s nasom ulicarkom isto su dosle gliste (to je najcesce trakavica i pazi da djeca dobro peru ruke) i pune usi nametnika - prvi pregled je bio upravo to - inekcija za gliste i ciscenje usiju+kapanje...

  41. #141
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    čestitam na maci!
    ali je li maca već bila nečija pa se izgubila
    maca je bila nečija (čim hoće u ruke) a taj netko ju je šutnuo na cestu...

  42. #142
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    jutros bili s uzorkom i s macom u veterinara
    kaze neki crijevni parazit, nije mu dala ampulu, koju je mislila, jer je premali nego pola neke tabletice, a za 10 dana da dodjemo po drugu polovicu

    ja sam se sinoc prestravila, ali danas sam bolje ....
    moramo joj isprazniti poptuno pijesak i stavti novi kad se pokaki...

    ne znam zasto joj nije dala nista protiv parazita kad smo bili na preglesu 1. put :/ , mozda zato sto je premala

    eto, nadam se da cemo se rijesti ovog i da cu ja poceti uzivati lezerno u maci
    moram jelenu malo smiriti, da ga ne dira previse

    a jadni moj micko mali, presladak je

    evo ga bori se s mojom papucom, presmijesan je...

  43. #143
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ako vam je još i naplatila to pola tablete, a ne kužim i šta vam nije odmah dala drugu polovicu :/ ne idite više tamo.
    mislim, imate djecu doma a nije macu preventivno očistila od parazita

  44. #144
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pomoc, opet ja

    idemo danas na put, traje 2,5 h,
    vodimo macu

    kako s njom u auto? jel je drzimo stalno u putnoj torbi (danas cu je kupiti-preporuka, plasticna ili?

    sto ako ona mora u wc, jle nosimo i wc u auto? s pijeskom?

    help

  45. #145
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Cure, kad već savjetujete u vezi mačaka, molim i ja jedan savjet.

    Kako da odviknem tromjesečnu macu da kaka po terasi, tj. kako da joj "objasnim" da siđe u vrt obavit radnju? Naime, mačkica više voli biti vani nego u kući pa smo joj na terasi organizirali natkrivenu trpezariju ( stari stol ispod kojeg joj stoje zdjelice) a na prozoru koji gleda u boravak košaru s dekicom. I sve bi bilo super da maca uporno ne piški i kaka na terasi umjesto da siđe 5-6 stepenica u vrt, u kojem inače voli istraživati.

  46. #146
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    za mace nema AS?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Maca u autu mora stalno biti u transporteru. Inace bi se mogla neceg prepasti i skociti
    cak i vozacu na glavu i moglo bi biti tuluma.
    Mi imamo plasticni transporter, malo veci koji taman stane iza izmedju curkinih ASa.
    Transporter obicno dolazi sa malom posudicom za vodu i to joj je jedino potrebno na putu.
    Nisam razumjela, vi se nakon 2,5 sata vracate kuci ili nekud idete na dulje?
    Ako se vracate kuci netrebas vuci WC, ali ako cete negdje biti s macom neko vrijeme
    WC bi bio koristan.

    Nasa je maca iskljucivo u stanu pa na drugo pitanje ne znam odgovor.

  48. #148
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da je najbolje da imaš onaj plastični kavez s vratima koja se mogu zatvoriti. Macama je put autom dosta traumatičan ako nisu na njega navikle. Može se dogoditi da se zavuče negdje pod sic pa da je ne možeš više nagovoriti da izađe van.
    Kakanje po putu - mislim da 2,5 sati nije predugo (možda možete napraviti pauzu ali nije nužno), ali može se dogoditi da se pokaki od straha. Tu vam zahod neće puno pomoći. Ali ako ostajete više dana tamo gdje idete najbolje da ga ponesete sa sobom.
    Također, pazite ako ga puštate na nepoznatom terenu. Pas će uvijek slijediti gazdu, ali macama sigurnost proža više poznat teritorij. Vaš macan je još mali pa nema formirane čvrste navike, ali uvijek je zgodno imati pri ruci neku poslasticu kojom ga možete nagovoriti da se izvuče iz neke rupe.
    Istina, ima slučajeva da se i mačke naviknu na svašta, pa tako i na put autom. Moja sestra je najnormalnije vozila mačku u autu i nije ju zatvarala, mačka se nije više nimalo bojala ali mislim da ti nije pametno, na kraju, uvijek postoji mogućnost da se sjeti zavući se vozaču pod noge.

    Toliko od mene koja sam mace prevozila samo u iznimnim situacijama i većinom u običnim kartonskim kutijama... netko tko ima više iskustva možda će još nešto dodati.

  49. #149
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    Cure, kad već savjetujete u vezi mačaka, molim i ja jedan savjet.

    Kako da odviknem tromjesečnu macu da kaka po terasi, tj. kako da joj "objasnim" da siđe u vrt obavit radnju? Naime, mačkica više voli biti vani nego u kući pa smo joj na terasi organizirali natkrivenu trpezariju ( stari stol ispod kojeg joj stoje zdjelice) a na prozoru koji gleda u boravak košaru s dekicom. I sve bi bilo super da maca uporno ne piški i kaka na terasi umjesto da siđe 5-6 stepenica u vrt, u kojem inače voli istraživati.
    dobro operi svaki put kad se pokaki na terasu. Možda možeš i dodati u vodu neki miris koji im se ne sviđa (negdje se na forumu govorilo o prirodnim i neprirodnim repelentima za mace, potraži - ja bih dodala octa ili eteričnog ulja naranče - znam da mrze miris agruma).
    Možeš i na terasu staviti kutiju s pijeskom, bar dok ne poraste, njoj je instinkt da ako ikako može zakopa izmet. Pa tu kutiju možeš i polako pomicati prema vrtu.
    Govanca možeš zakopati negdje gdje želiš da maca obavlja nuždu, te je voditi do tog mjesta da ga zapamti po mirisu.
    Potakni je kroz igru da upozna put do vrta, vuci pred njom špagicu i tako je namami da ide po stepenicama i širi svoj teritorij. Ona je još malena, ali sigurna sam da će i sama, bez svega navedenog, kroz 2-3 mj i sama sve više istraživati te će puno rađe odlaziti kakiti negdje gdje može zakopati svoje produkte .

  50. #150
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hvala cure
    njen wc nosimo sa sobom, samo nisam znala hoce li joj trebati bas na putu, ili ga mogu prenositi u portapaku (gepeku)

    ostat cemo 2 dana dolje
    ma nemam pojma kako ce biti
    nadam se sto manje stresno za sve a posebno za micka

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •