Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 276 od 276

Tema: pomoc-maca u stanu

  1. #251

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Super da se opušta. Sad si ponjušena i očešana osoba od povjerenja.

  2. #252
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da, kužim da je mene izabrala za prvu osobu. I djeca stalno govore "Mama, zove te Emily2. Međutim, danas opet ne jede i svom je skrovištu, tu i tamo se oglasi. Možda se odmara nakon burne noći pune skakanja, razbijanja i mijaukanja.

  3. #253
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Za ovo razbijanje nije ona kriva - slike su bile gurnute na galeriju i ona se vjerojatno samo očešala o njih. Srećom, staklo se razbilo unutar papira kad su pale dolje, pa se nije ozlijedila.

  4. #254
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    koliko je stara maca?
    koliko je bila kod svojih prijasnjih vlasnika?

    Razlog sto pitam je to sto se macke bas privezu za svoj prostor i ne vole kad ih se remeti. Ona je sad dozivjela shok, bila je na jednom mjestu sad je na drugo jos, kod ljude koje jos ne poznaje u skroz nepoznati prostor , treba joj vrijemena da se privikne na novu situaciju.
    Dobar znak je sto je pocela izlaziti, i nemojte brinuti adaptirat ce se ona

  5. #255
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ima šest mjeseci, svo to vrijeme je provela kod uzgajivača, u malom prostoru, zajedno s drugim mačkama. Puno promjena ju je zadesilo. Imala sam i prije mačke, ali nijedna nikad nije odbijala hranu, naprotiv, bile su proždrljive. To me najviše brine, a za drugo ima vremena.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Mjenjaj joj vrstu hranu... stavi joj na neki papirić, umjesto na tanjurić, probaj joj ti dati iz ruke... itd itd
    Cijeli život sam s macama i jedno je sigurno-ne postoje dvije koje su barem slične, kamoli iste...

    Moja Mimica je dva tjedna odbijala bilo kakvu hranu... bila je strahovito agresivna i nitko joj nije smio prići na manje od metar... nakon toga me prihvatila i počela papati normalno...

    Btw, moj Charlie najviše voli jesti kruh i mrzi jesti iz zdjelice...svaki kolačić si izvadi van... pa sad ti reci... a Mimica je krala kolače... Tarzan krade meso, pogotovo sirovo i zbog njega mi je strgao vrata na kuhinjskom ormariću... Najdeblji Azrijel ne jede skoro ništa, al se nit ne kreće... dok dođe do zdjelice zaspe barem tri puta... Lily se pravi važna i jede kad ona odredi i što ona odredi i vječito je na nekoj dijeti jer drži liniju...

    Što se tekućine tiče-probaj sa slabom juhicom od piletine...

  7. #257
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Joj Scandalous što je tebi veselo Gora si od mene

  8. #258
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Scandalous, zar dva tjedna nije jela ništa? Jer moja četiri dana nije jela ništa, baš ništa, nula.

    Mijenjala sam hranu, razne okuse, vlažnu, suhu; po preporuci veterinara sam joj skuhala piletinu - još uvijek odbija sve. Iz ruke joj nisam mogla dati jer se povlači na nedostupno mjesto - partvišem guram zdjelice do nje. Priče koje se na internetu mogu naći o mačjem odbijanju hrane su vrlo različite, takva iskustva nemam, tako da ne znam što da mislim.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Ma baš ništa dva tjedna... nakon par dana je tek išla piti kak spada... do tad je valjda samo lickala malo...
    Bila je tak sićušna, a tako agresivna... izgledala je ko iz horor filmova...

  10. #260

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Joj Scandalous što je tebi veselo Gora si od mene
    Užasna sam... 4 macice, pas, 11 hrčaka i kornjača... ajde smanjilo se to s vremenom...

  11. #261
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Jao Cijela farma

    Ja zasad imam samo 3 psa i papigu A mace ću kad se preselim. :D Zamorce i slično vjerujem da će mi dijete dovući čim malo odraste

  12. #262

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    I ja planiram za max dvije god preseljenje na jedno 1000 kvadrata... a onda tek show počinje... :D

  13. #263
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mi selimo na 1600 kvadrata pa nam malo

  14. #264

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Ma sve skupa ima preko 5000... ali pssst ne smijem reći da je sve za njih...

  15. #265
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    što više kvadrata, to postajemo opsesivniji

  16. #266

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Od malih nogu ih donosim doma... jednostavno si ne mogu pomoći...

    I osjećam malu grižnju savjesti jer imam malticu koja sam doduše dobila na poklon (kao vjenčani dar mog supruga), ali je ipak kupljeni pas... al inače se stvarno trudim da spašavam životinjice...

  17. #267
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja se čisto bojim ako ovo moje dijete bude na mene (a po svemu sudeći će biti ), onda ćemo postati novi Dumovec Jer kad sam ja dovodila životinje, bar su moji starci bili pametniji od mene. A ja sam se rodila blesava, pa teško da ću se promjeniti kad mi cura počne praviti zoološki vrt

  18. #268

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Moji nisu bili niš pametniji, odnosno dopuštali su mi to... tek sad prigovaraju da nisam normalna, a ja im pokušavam objasniti da su najviše oni krivi...

    Ninči, da bar jedna od nas dobije na lotu... točno znam na što bi lova otišla...

  19. #269
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Da se pridružim tulumu, moja Emily se prestaje bojati, izašla je, mazila se (za sada samo sa mnom), napila se vode. Sad spava, a nadam se da će se kasnije i napapati.

    Djeca su i dalje jako nježna i strpljiva. Ona uopće ne izlazi dok su oni u prostoriji, ali ih je počela gledati iz prikrajka. Oni ne nasrću, samo je nježno dozivaju.

  20. #270
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Da se pridružim tulumu, moja Emily se prestaje bojati, izašla je, mazila se (za sada samo sa mnom), napila se vode. Sad spava, a nadam se da će se kasnije i napapati.

    Djeca su i dalje jako nježna i strpljiva. Ona uopće ne izlazi dok su oni u prostoriji, ali ih je počela gledati iz prikrajka. Oni ne nasrću, samo je nježno dozivaju.
    super :D :D :D

    Moja maca jako voli da papa samo dehidriranu hranu i oslic i kuvana pileca jetra mozes probati, oslic ne kuvati onako malo obaren i dati joj...mora to da pojede

  21. #271

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Da se pridružim tulumu, moja Emily se prestaje bojati, izašla je, mazila se (za sada samo sa mnom), napila se vode. Sad spava, a nadam se da će se kasnije i napapati.

    Djeca su i dalje jako nježna i strpljiva. Ona uopće ne izlazi dok su oni u prostoriji, ali ih je počela gledati iz prikrajka. Oni ne nasrću, samo je nježno dozivaju.
    Ma nemoj se brinuti... vidiš kako je svakim danom sve bolje... Neće mace ni dehidrirati ni uginuti od gladi... samo strpljivo i polako kao dosad...

  22. #272
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja Emica je dobro - sad jede, pije i obavlja sve što treba. Sa mnom se puno mazi i dolazi mi na poziv, a i djeci je dozvolila da je pomaze. Moje brige su prošle, a uživancija počinje!

  23. #273
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    :D Super! Sad ste proširena obitelj!

    I sad više nema izvlačenja od slikica Čekamo! :D

  24. #274

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    :D Super! Sad ste proširena obitelj!

    I sad više nema izvlačenja od slikica Čekamo! :D
    8)

  25. #275
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    I kod nas ima novosti. Daklem, zadnje što sma pisala je da se ova naša kozica okotila. Može slobodno u rode jer dojila ih skoro 4 mjeseca. Izgledali su komično-skoro iste veličine ko gospođa mama a svi troje prištekani na cicu. Onda smo poklonili dva i sebi ostavili jednog. Gospođa je opet ostala trudna, odnosno skotna (što ću, ja je gledam ko nekakvu damicu pa sam je počela doživljavati ko ženetinu nekakvu i neobično mi reći da je skotna) i počela se klati s tim mačićem, tj. mačkom već velikim. Nije mu dala mira, nije mu dala jesti, spavati tamo gdje je htio, grebala ga, puhala na njega, ko munjena. I jedan dan nestala. nema je preko mjesec dana, pojma nemam di je. uvrijedila se, osjetila konkurenciju i ostavila nas. (čula sam da se takve stvari dešavaju) kažu mi djeca da je viđaju okolo po mjestu a ja je nikako naći. Inače, ovaj gospodin što je ostao živi vani a dežura ispred vrata da uđe u kuću. kad uđe onda se pokenja na moj krevet. ne znam koliko kila ima ali mislim da je oborio sve rekorde, izgleda ko crna svinja. Presladak je, mazan ali nikako da nauči da krevet nije wc. Jede sve živo. Od guštera, miševa, ptica i ostalih životinjica do mačje hrane, rižota, paštašute, musake..

  26. #276
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    I kod vas je veselo

    Bilo bi mi dosadno na ovom svijetu da nema djece i životinja

    Što se tiče mame mace, možda se otišla negdje omaciti :/ Ne bi me iznenadilo da vam jednog dana samo dovede mačiće kući :D Tako je MM-a maca radila jer je u dvorištu bilo 3 mačke pa se nije tamo osjetila sigurnom kad se treba maciti.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •