Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 276

Tema: pomoc-maca u stanu

  1. #51
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    marti_sk, je li to tvoja maca na avataru?

  2. #52
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    moji roditelji imaju macu koja vec nekoliko godina sece po neogradjenom dijelu balkona na 5. katu. koliko vidim, jako je oprezna i zna kad smije skociti za pticom a kad ne.

    sterilizirana je, nikad nije imala leglo i deblja se sve vise i vise (do sterilizacije je bila manekenske gradje). mozda je to mit, ali znam macke koje su imale leglo i nisu se toliko utovile nakon sterilizacije.

    takodjer mi se cini da ima smisla sto je netko rekao o zenskim mackama - sve macke koje znam zenske su i prilicno namcoraste, nisu bas za mazenje.

  3. #53
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    evo info o zecu. čak dvoje ljudi u mojoj firmi imaju zeca. jedan je neuredan, kaka posvuda i pušta dlake, jer je tipa moher (ne znam baš točno jel to službeni naziv, ali dlaka mu se ponaša ko istoimenom đemperu), a drugi je sušta suprotnost, nuždu vrši u zahod u svom kavezu i dlaka nema previše.
    inače se zec može držati u kavezu i/ili pustiti da slobodno skakuće uokolo. jako su umiljati i mazni.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Mi imamo mladu macu. Nabavili smo macu zbog djece i super je. Kratkodlaka je (britanka)
    i nemamo problema s dlakama. Iz kontroliranog je legla pa je dosla sa svim lijepim manirama (druzeljubliva je , skroz socijalizirana, cista i celicnih zivaca).
    Manju obozava (maze se naveliko) a s vecom se druzi samo ako se igraju. Ali ako velika
    navali trpi dok moze a onda se dostojanstveno povuce.
    Imamo veliki balkon i mrezu smo stavili samo preko ograde, tak da moze gledati izmedju sipki. Nikad nije ni probala skociti na ogradu. Kad imamo otvorene prozore u tu sobu maca
    ne moze ici.
    Kad je sama doma ima svoj ostakljeni balkon i jednu sobu na raspolaganju.
    Spava na maloj plasticnoj Chico foteljici i pred jutro dodje na nas krevet i prede.

    Eto iz moje perspektive maca je jedno predivno bice, toplo, cisto i stvarno nezhtjevno.
    Jedino vikendom bas ne kuzi nasu zelju da dulje ostanemo u krevetu

  5. #55
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    uh, koja dilema,m moram mm isprintatintopic pa da probamo odluciti

    jedno glupo pitanje - gdje se macku kupuju? uzmem oglasnik pa trazim?

  6. #56
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja sam svoje miceke uvijek poklanjala preko oglasnika.
    nisam znala da je dobro da maca okoti prije stelirizacije, ali mene je moja k...a natjerala na to, okotila je 4 puta u 1 godini :shock:
    moja voli mene doć budit ujutro, a to radi tako da uđe u sobu i počme oštrit kandže po lamperiji (a to se ne smije), voli davat puse (prođe mi njuškom ispod nosa) i na kauču uredno spava po meni (ona bi najrađe na glavu ali...). zna kad je bolesna pa to maksimalno iskorištava, tipa nalazimo je u krevetu jer zna da neće dobit po dupetu i tako. ja obožavam mace i ako imate uvijete da prilagodite neke stvari u stanu (balkon) nečete požalit ako uzmete macu.

  7. #57
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    sto sad da napravim s balkonom?

    opce ne znam kakvu mrezu staviti, od konopa ili zicanu?
    joj, tako mi je mrska pomisao na tu mrezu

    jel postoji neka pasmina maca koje ne skacu preko ograde?

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    mace možeš i preko oglasnika nabaviti, ima ih puno koje traže dobre ruke

  9. #59
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    vidis vidis sto sam nasla, sad cemo izracunati koliko sve dodje
    + mreza

    Pregled svih troškova od cijene same mačke, opreme do veterinarskih troškova.

    Cijena mačke, osnovna oprema, veterinarski troškovi, hrana, pijesak, oprema za auto, kozmetika, dodatna oprema, stručna literatura, članstvo u klubu, igračke za mačke

    $ $ $ $ $ $
    OSNOVNI TROŠKOVI:

    CIJENA MAČKE: Za rasnu mačku bez rodovnika morat će te izdvojiti od 500 do 1000 kn, za onu s rodovnikom od 1500 do 5000 kn i više. No, mače možete nabaviti i besplatno, npr. od poznanika kojem se ljubimica upravo omacila, ili spašavajući neku nesretnu lutalicu.
    OSNOVNA OPREMA: zdjelice, jastuk, krevet, košaru, kutiju za pijesak i lopaticu platit će te oko 250-300 kn.
    VETERINARSKI TROŠKOVI: cjepivo protiv bjesnoće oko 120 kn + ostala cjepiva od 80 do 120 kn.
    HRANA: za pola kilograma platit ćete desetak kn (i više-ovisi o vrsti hrane) + razni hranidbeni dodaci (poslastice, vitamini, minerali, trava).
    PIJESAK: oko 5 kn za kilogram.

    DODATNI TROŠKOVI:

    OPREMA ZA AUTO: transporter je oko 100-200 kn.
    KOZMETIKA: češalj, četku, šampon, zubnu higijenu platit ćete oko 100-150 kn.
    DODATNA OPREMA: vodilica i ogrlica oko 100 kn
    STRUČNA LITERATURA: knjige o mačkama mogu se nabaviti po raznim cijenama, cijena ovisi o debljini i kvaliteti. Manje ćete platiti ako kupite knjigu na engleskom jeziku jer na hrvatski jezik su rijetke prevedene. To će vas koštati od 80 do 300 kn.
    ČLANSTVO U KLUBU: Felinološki savez grada Zagreba -200 kn godišnje, upisnina 50 kn.
    IGRAČKE ZA MAČKE: razne loptice, miševi i gumene igračke koje se kreću po cijeni od 5 do 30 kn. A naravno postoje i složenije ali i skuplje igračke čija je cijena duplo veća!
    MIKROČIPIRANJE: Nova metoda označavanja kućnih ljubimaca, u Hrvatskoj trenutno nije obvezna za mačke, no ako vaša mačka putuje izvan Hrvatske (u EU) ugradnja mikročipa koji sadrži identifikacijski broj je obvezna. Ugradnju vrši veterinar, a košta 80-setak kuna.

    NAPOMENA:

    Sve cijene gore navedene su prosječne. Tako da je lako moguće da naiđete na veće ili niže cijene tokom kupnje. Ove cijene su najčešće i u većini slučajeva takve kakve su ovdje na ovom popisu.

  10. #60
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    marti_sk, je li to tvoja maca na avataru?
    nije draga,ali je jako slicna....bela je i dugodlaka

    zrinka neces pogrjesiti u izboru na mace, a namesto mrezu mozda da stvais neko cvece,zardinjere i sl....mozda je glupi predlog ali...preko zimi nece bas puno biti na terasu, samo kad piski i kaki jer su jako zimorljive!

  11. #61
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    vidim da se neke vrste macaka (one s pedigreom tj rodovnikom) opce ne bi trebale pustatu vani, da su one prave kucne mace i ne snalaze se vani, a valjda ove macke vulgaris vole biti i vani

  12. #62
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    vidis vidis sto sam nasla, sad cemo izracunati koliko sve dodje
    + mreza

    Pregled svih troškova od cijene same mačke, opreme do veterinarskih troškova.

    Cijena mačke, osnovna oprema, veterinarski troškovi, hrana, pijesak, oprema za auto, kozmetika, dodatna oprema, stručna literatura, članstvo u klubu, igračke za mačke

    $ $ $ $ $ $
    OSNOVNI TROŠKOVI:

    CIJENA MAČKE: Za rasnu mačku bez rodovnika morat će te izdvojiti od 500 do 1000 kn, za onu s rodovnikom od 1500 do 5000 kn i više. No, mače možete nabaviti i besplatno, npr. od poznanika kojem se ljubimica upravo omacila, ili spašavajući neku nesretnu lutalicu.
    OSNOVNA OPREMA: zdjelice, jastuk, krevet, košaru, kutiju za pijesak i lopaticu platit će te oko 250-300 kn.
    VETERINARSKI TROŠKOVI: cjepivo protiv bjesnoće oko 120 kn + ostala cjepiva od 80 do 120 kn.
    HRANA: za pola kilograma platit ćete desetak kn (i više-ovisi o vrsti hrane) + razni hranidbeni dodaci (poslastice, vitamini, minerali, trava).
    PIJESAK: oko 5 kn za kilogram.

    DODATNI TROŠKOVI:

    OPREMA ZA AUTO: transporter je oko 100-200 kn.
    KOZMETIKA: češalj, četku, šampon, zubnu higijenu platit ćete oko 100-150 kn.
    DODATNA OPREMA: vodilica i ogrlica oko 100 kn
    STRUČNA LITERATURA: knjige o mačkama mogu se nabaviti po raznim cijenama, cijena ovisi o debljini i kvaliteti. Manje ćete platiti ako kupite knjigu na engleskom jeziku jer na hrvatski jezik su rijetke prevedene. To će vas koštati od 80 do 300 kn.
    ČLANSTVO U KLUBU: Felinološki savez grada Zagreba -200 kn godišnje, upisnina 50 kn.
    IGRAČKE ZA MAČKE: razne loptice, miševi i gumene igračke koje se kreću po cijeni od 5 do 30 kn. A naravno postoje i složenije ali i skuplje igračke čija je cijena duplo veća!
    MIKROČIPIRANJE: Nova metoda označavanja kućnih ljubimaca, u Hrvatskoj trenutno nije obvezna za mačke, no ako vaša mačka putuje izvan Hrvatske (u EU) ugradnja mikročipa koji sadrži identifikacijski broj je obvezna. Ugradnju vrši veterinar, a košta 80-setak kuna.

    NAPOMENA:

    Sve cijene gore navedene su prosječne. Tako da je lako moguće da naiđete na veće ili niže cijene tokom kupnje. Ove cijene su najčešće i u većini slučajeva takve kakve su ovdje na ovom popisu.

    zaboravila si igracke

  13. #63
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    moja je vulgaris i nece da cuje za vanjski svjet

  14. #64
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Glasam za mačku vulgaris , a onda možeš većinu troškova otpisati, dakle ne moraš platiti mačku, ne moraš joj kupovati nikakvu kozmetiku, osim nekog češlja/četke za počešljati tu i tam budući da higijenu ionako provodi sama (osim ako nabaviš dvije mace pa će se čistiti međusobno ), ne treba ti vodilica za macu, knjige posudiš u knjižnici, a od igračaka su jako zanimljivi prazna kinder-jaja, orasi, kesteni, loptice od alufolije, ukrasna uskrsna jaja, vuna, penkale i sl. (moja povremeno, kad joj dođe, zafitilji mobitel ili ručni sat na pod ako ga tata ostavi na stolu ili nekom ormariću nadohvat šape ).

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Moja maca nije vulgaris, a odabrali smo ju bas zato sto za britanke nemaju zelju za vanjskim svijetom. A i inace su mirne i mazne i ne divljaju. Mreza na balkonu je ona za komarce, ali samo u visini ograde.
    Imamo i cvijece uz ogradu i obozava leci u moju ruzu i gledati van.
    Osim sto maca s rodovnikom kosta ostalo je isto da li je maca vulgaris ili ne.
    WC, transpoter i neka grebalica su osnovne i najskuplje potrepstine, ali to jednom kupis
    i vise na to ne mislis. Pjeska kao i hrane ima raznih i sto se tice cijene i sto se tice kvalitete, ali nije da bas nesto opterecuje nas kucni budjet.
    Tu je jos i sterilizacija (oko 400kn ali jednokratno), mi smo nasu sterilizirali sa sedam mjeseci i ako nemas namjeru imati macice danas se savjetuje sterilizacija prije puberteta.
    Ako maca zivi samo u stanu ciscenje protiv eventualnih glista i buha se provodi dvaput godisnje a i cijepljenje nije obavezno.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    E da omiljena joj je igracka obicna slamka koju uspjesno izvuce iz prazne case
    pa pretumbava po parketu i zgura pod tepih. I mala loptica za stolni tenis je super.
    Ogrlice, vodilice, sampon i sl. ti ne treba za macu u stanu.
    Dvije-tri zdjelice su dovoljne (a mogu, pogotovo za vlaznu hranu i obicni tanjurici).
    Vitamine joj povremeno dajemo ali skupe poslastice ne.
    Cistokrvne mace se kupuju u uzgajivacnici, evo jednog linka:

    http://svijet-ljubimaca.com/forum/links.php?c=6

    Meni su osobno najdraze britanke i kartuzijanke ali da su skupe-jesu.
    Ali sa dlakama stvaro nemam problema, iscetkam ju jednom tjedno i to je to.

  17. #67
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Curke, nama je maca uginula jako mala i ostalo nam je dosta junior hrane suhe i vlažne, paste za probavu itd.Neke stvari su samo otvorene i zatvorene, neke još zapakirane. Ako je netko zainteresiran da dođe po to - lokacija zagreb zapad neke se javi na pp da se dogovorimo.

  18. #68
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    poklanjamo, naravno , nadam se da nisam pogrješila što sam to na ovom topicu...

  19. #69
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Mojem sinu je naša maca baš draga. Ne gnjavi ju, malo je podraga, rado ju gleda, traži gdje je po stanu...ona nikad nije došla niti blizu njegovog krevetića niti hodala ili kopala po njegovim igračkama (ona dosta razumije, kad joj se kaže NE ili VAN IZ SOBE). Skroz je mačka vulgaris, našli smo je čisto malu pred ulazom, i starija je od djeteta. Vrlo je čista, uredna, a u životu sam imala dosta mačaka - nikada nisam vidjela neurednu macu ili koja ne bi naučila ići na svoj WC. I - ne želi ići van - čak i kad joj otvoriš vrata, uopće nije zainteresirana. Preporučila bih više takvu običnu macu nego neku rasnu. Mi smo je dali cijepiti protiv mačjih bolesti iako ne ide van (i trebali bi opet...sjetih se) i mislim da je ipak bolje ako ne bi išla van. A dlake...ima ih, treba usisavati, ali i macu četkati (to uglavnom vole i misle da im to radimo da bi uživale, a ustvari se radi o skidanju dlaka...)

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    O ograđivanju balkona i drugim "osiguranjima" maca ima dosta ovdje:
    http://foursoftpaws.yuku.com/topic/1715?page=1

  21. #71
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hvala Vlvl

  22. #72
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?

  23. #73
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    Hm moras se prilagoditi na dlake ili uzeti ta egipatska macka koja nema dlake, a sto se tice s macom za vrjeme GO ja sam dovukla mamu da mi cuva macku 10 dana jer ne znam dali kod nas ima centar gde ih mozes ostaviti da ih oni cuvaju za odredjenu naknadu :/

  24. #74
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    zeko je u gajbici, šeta po vani uz kontrolu - rekoh već, glodavac je (to je jače od njega)
    djeca trebaju biti uz nadzor uz životinjice
    naš zeko kaka i piški na svom wc-u
    istina, ima kakača po tepihu i kauču koje klincu uredno skupljaju i bacaju u smeće (ili nazad u gajbu - to nekada radi dominik , kao "evo ti, ovo je tvoje!")
    ako je duže vani, popiški se (2x do sada) - objasnila sam im da ne može biti predugo vani jer ne zna reći kada treba na wc, a ne može dugo trpiti
    jedan dan je zaspala ispružena ko palačinka uz luciju dok je l gledala crtić

    ne bih je uzela ranije dok je domi bio u fazi puzanja, a ja u fazi saugera i pranja podova

    ljudi imaju razl. iskustva
    bitno je da vi donesete odluku na temelju svojih želja i mogućnosti

  25. #75
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    e da, htjela sam još ovo napisati - dr pezo (mislim da je to bio on na radio sljemenu - pred nekoliko dana) - rekao je da su mace za djecu od 8, 9 odnosno 10 godina (u stilu da su dovoljno velika da ne shvate osobno kada ih maca odbije za igru)

    :/ možda će neko tko je psiholog naći istinu u ovome, a možda i ne
    ja svojima govorim kako je zeko živo biće kao i mi i isto tako ima svoje potrebe, raspoloženje itd.

  26. #76
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj marti_sk prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    Hm moras se prilagoditi na dlake ili uzeti ta egipatska macka koja nema dlake, a sto se tice s macom za vrjeme GO ja sam dovukla mamu da mi cuva macku 10 dana jer ne znam dali kod nas ima centar gde ih mozes ostaviti da ih oni cuvaju za odredjenu naknadu :/
    ta egipatska, je li to ona što ju je rachel iz friendsa imala?
    rađe onda dlake

  27. #77
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj marti_sk prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    Hm moras se prilagoditi na dlake ili uzeti ta egipatska macka koja nema dlake, a sto se tice s macom za vrjeme GO ja sam dovukla mamu da mi cuva macku 10 dana jer ne znam dali kod nas ima centar gde ih mozes ostaviti da ih oni cuvaju za odredjenu naknadu :/
    ta egipatska, je li to ona što ju je rachel iz friendsa imala?
    rađe onda dlake

  28. #78
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    aaa, sori, duplo

  29. #79
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    Ako idemo na max 3 dana - može ostati sama -samo joj ostavimo dovoljno hrane i vode..
    ako idemo na duže onda uskače nećak - tako je bilo do sada - počeo je živjeti sa curom pa im moj stan više nije potreban ne znam moraću im plaćati da dođu..

    inače, ideja odvođenja mace u hotel za mačke mi se ne sviđa-odnosno, promjena okoliša se ne sviđa mojoj maci. Zadnju selidbu je provela 2 dana u veš mašini -izlazila je za piš , nije ni jela ništa..prestresno za nju.[/quote]

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Nama za produzeni vikend-tip putovanja uskace baka-servis.
    Dodje, nahrani i malo pomazi macu i ode kuci.
    Ali za more nismo htjeli maltretirati bake, moraju se i one odmoriti pa je maca isla s nama.
    Bili smo u apartmanu koji prima kucne ljubimce i maci je trebalo punih pola sata da se privikne na novi dom. Uzivala je na terasi, normalno jela i spavala, a kad smo dosli kuci
    izasla je iz transpotera protegla se i otisla na mjesto gdje joj stoji WC.
    Nisam primjetila da je imala bilo kakve traume zbog promjena mjesta boravka.

  31. #81
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Isto kao i ti.. odrasla uz pse i ptice, na mačku nikada pomišljala nisam.
    Ali mm i sin vole - mačke.
    Prije 3 godine smo nabavili našu Giricu ( i MORALA je biti ženkica i prugasta kao što ima i Bob Graditelj ).
    Mačke su čiste životinje, individualke, malo predu pa se maze pa gricnu i ogrebu i tako stalno.
    Naša ide u dvorište i boravi u predsoblju (a ne u stanu) od kada imamo bebe. Oni je već sada obožavaju ali bojim se jer je ona vrlo nepredvidljive čudi , prede i gricne u isto vrijeme, ah te mice-mace .. Ali koliko god je micika pomalo divlja, jako je privržena i slatka.
    Kada nas nema, uskoči baka.

  32. #82
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    i što radite s macom za vrijeme GO?
    nemoj da ti padne na pamet

  33. #83
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj marti_sk prvotno napisa
    Citiraj Maja prvotno napisa
    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    Hm moras se prilagoditi na dlake ili uzeti ta egipatska macka koja nema dlake, a sto se tice s macom za vrjeme GO ja sam dovukla mamu da mi cuva macku 10 dana jer ne znam dali kod nas ima centar gde ih mozes ostaviti da ih oni cuvaju za odredjenu naknadu :/
    ta egipatska, je li to ona što ju je rachel iz friendsa imala?
    rađe onda dlake
    Da, da

  34. #84
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj Sanela-Naja prvotno napisa
    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    Ako idemo na max 3 dana - može ostati sama -samo joj ostavimo dovoljno hrane i vode.
    Ovako i mi!

    inače, ideja odvođenja mace u hotel za mačke mi se ne sviđa-odnosno, promjena okoliša se ne sviđa mojoj maci
    I meni se osobno ne svidja ideja ali za ljude koji nemaju ko da im cuva macu ili ne mogu je transportirat onda mozda bi ovo bilo dobro resenje

  35. #85
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    I ja ozbiljno razmišljam o maci. Klinci bi se sigurno raspametili od sreće.
    Stan nam je na drugom katu, nema balkona. Ono što me muči su dlake (ima li kakvih da se manje linjaju, iako si mislim da se možda ja moram preodgojit po tom pitanju) i što radite s macom za vrijeme GO?
    uzmes sa sobom, ostavis koji tjedan kod prijatelja, obitelji.....
    tako nekako valjda, odnosno tako rade par prijatelja/poznanika koji imaju mace.

  36. #86
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    seni i marti_sk - ako kod vaših maca funkcionira promjena okoliša -super..moja maca se stvarno sva istraumatizira-jednostavno , voli svoj okoliš- po meni je onda bolja varijanta platiti nekoga da dođe nahraniti/postoje i ovakve agencije/ ili ako ima mlađahne rodbine-još bolje.
    imati macu u stanu -to je moj izbor -a ne izbor mojih prijatelja ili rodbine /osim ako i oni imaju iste/ -dakle, ne bih htjela maltretirati tuđi prostor sa dlakama moje mačke

  37. #87
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nase tri zivotinje (dva psa i maca) uvijek imaju bejbisitiranje na njihovom podrucju, svi su doista tako sretniji, a mi mirniji.

  38. #88
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da ne bude zabune, nemam ja macu. ali prijatelji imaju.

  39. #89
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    sanela i moja maca mrzi promjenu okoline, cak kad smo je nosili kod veterinara dozivjela je takav stres da su joj dlake padale ko lude! Taj predlog sam dala napamet, jer i da dolazi netko da joj daje hranu i vodu i da joj ocisti pjesak ipak bi bila usamljena, a mozda ovako i ne bi...ma sta ja znam, ja bi ko u USA hotelcic za mace sa 5 zvezdice pa ih tintraju ko da su ljudi ali nazalost mi smo daleko od toga, a i kad bi imali to sigurno bi bilo jako skupo.
    Zato sam ja izabrala mamu, em pravila drustvo maci em cuvala stan od lopova

  40. #90
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Malo OT

    do sad sam maci za wc koristila običan pijesak i nakon svake nužde sam morala mijenjati jer je bilo fuj. Danas sam U DM-a kupila njihov pijesak na kojem piše da se mijenja svakih 7 dana. Jel to dovoljno higijenski :?

  41. #91
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    je, to je "pijesak" od nekakvih kuglica, koje se slijepe tamo gdje maca obavi nuzdu
    mi smo uvijek takav uzimali

  42. #92
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    natasa, vi imate macu? :?

    ja jos ne znam sto cemo
    nisam spremna za jos jednu obavezu, sve mi se cini

  43. #93
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Marta, mi koristimo samo takav pijesak. Svaki dan čistimo sa lopaticom /naprave se loptice kad se popiški/, mijenjamo cijeli pijesak otprilike na tjednoj bazi.
    Zrinka, baš sam te to htjela pitati ranije maca će ipak biti tvoja obaveza /i tm/..na klince baš ne možeš previše računati -premali su ...ne želiš da prčkaju po pijesku..češljaju macu /eh, tu bi bilo svašta/...
    bilo koja životinja kod kuće postaje član obitelji i ne može se zanemarivati-dakle, obveza...unatoč tome - ne bih mogla zamisliti da nemamo životinju ..
    Marti-sk , u zg-u i okolici postoje takvi hotelčići /psi i mace/ Ne sjećam se više cijene , nije bila tako neprihvatljiva -ipak se radi o kraćem periodu.Za pse mi se čine prihvatljivom opcijom -oni su društveni.Mace se vežu na teritorij a ne čovjeka /iako nas naša maca obožava / Naša maca ne voli strance -uglavnom se povuče kada imamo goste-osim onih stalnih posjeta..mama je uvijek bolje rješenje-ona zna najbolje

  44. #94
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja jos ne mogu vjerovati sto mi se jutros dogodilo :shock:

    ne mogu cekati da dodjem doma i ispricavam vam ovo

    jutros idem na posao, izadjem ispred zgarde a ono mala crna maca! mijauce i cvili...
    ja krenem prema autu, ona zamnom
    ja otvorim vrata auta, ona skoci unutra :shock:
    ja ne znam sto cu, gledam, sjednem do nje, ona se pocne maziti...nazvala sma mm i rekla sidji dolje po macu...on :shock:
    sidje i odese macu kuci, bila je gladna jer je trazila po autu po papircima cokolade ima li sto

    i odnio ju je doma, a doma ludilo, mislav ne zeli u skolu, jelena posasavila od srece, zena koja cuva jelenu ne moze vjerovati da smo donili macu

    kaze mm, nasla maca tebe kad ti nju nisi

    i sto sad? u veterinara na pregled?
    ztetu cuvalicu sma poslala po hranu za mace..
    kutija, pijesak - POMAGAJTE :D

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    nasla maca tebe kad ti nju nisi
    to mi je odmah palo na pamet

    ja bi ju odvela veterinaru

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ma i mace se vežu na čovjeka, samo to ljudi ne znaju prepoznat. Ali jesu teritorijalne, i promjena okoline im može bit vrlo stresna. Kad smo preselili bilo je koma neko vrijeme, mace se skrivale po kutijama i uglovima, izlazile jedva do pijeska i vode. Ali su se navikle s vremenom. Da nema nas teže bi se navikle.
    Naša glavna mačka je uvijek catsitericama davala do znanja da su jedva prihvatljiva zamjena. Nije s njima htjela imat nikakvog posla i mrko ih je gledala. Sestra mm-a je za jednog našeg ljetovanja izjavila da je mačka gleda kao da je uvjerena da nas je ona ubila i zakopala na livadi. (Mačkama uvijek netko mora bit kriv.)
    Ona je kao mala znala ić mojoj mami na čuvanje, ali poslije smo uspjeli naći voljne članove obitelji da posjećuju mace, hrane i mijenjaju pijesak. Na hotel bih se odlučila u krajnjoj nevolji.

    Zrinka, sa ljubimcima je isto kao i sa svim drugim zanimacijama: košta, uzima vrijeme, traži reorganizaciju nekih segmenata života - jedino je bitno smatraš li ti da je vrijedno toga.

  47. #97
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    veterinaru da je ocisti od nametnika i onda u Pet Shop :D

  48. #98
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    jel se narucuje kod veterinara il samo dodjes?
    koliko otprilike kostaju njegove usluge?
    joj, i ja sam totalno uzbudjena :D

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Joj, ja se raspisala tolko da nisam vidla glavno. Bravo!
    Kod veta se ne narućuješ, samo dođeš za sve osim operacija koje se dogovaraju., Prva cijepljenja koštaju po stotinjak kuna, ali prvo dobi one stvari protiv nametnika, to je mislim još jeftinije.
    Pijesak je prvi prioritet, za početak bilo kakav pijesak u bilo kakvoj kutiji koja je dovoljno plitka da maca uđe u nju. Ili pravac pet shop pa kupi i zahod i pijesak.

    Ma super, stvarno te našla maca! :D

  50. #100
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    baš mi je drago za macu

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •