Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 276

Tema: pomoc-maca u stanu

  1. #151
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    pomikaki (baš ti je zgodan nick, paše uz moje pitanjce ), hvala ti na savjetu. Za početak ću probati sa odbijanjem pomoću mirisa jer me nažalost nema doma dovoljno dugo da se mogu više posvetiti odgoju mace (jedino vikendom). Inače dok je kao skroz mala bila stalno u kući, nikad, NIKAD se nije ni popiškila ni pokakala izvan pijeska. Premjestit ću pijesak na stepenice prema vrtu, baš da vidim kroz par dana ima li efekta, uz pranje terase narančinim uljem (možda da uzmem onaj Ajax sa mirisom agruma, da spojim ugodno s korisnim), ili bi baš trebalo biti eterično ulje (konkretnije miriši?)?

  2. #152
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo i mi imamo macu. Našli smo je i prisvojili. Jučer smo je donijeli kući, bila je sva preplašena i mirna. Već navečer priča je bila sasvim drugačija. Igra se, skakuće okolo, krade djeci igračke Iako nikad nisam bila neki mačji tip, ova je fora, sviđa mi se. Mudrica mala. Eto, mi nismo bili ovako velikodušni ko Zrinka pa naša ima improvizirani krevet, wc, igračke..sve je ruku naših djeo a tako će i ostati. Odmah je privojila malu dječju, mekanu dekicu, wc joj je malo dublji lavor sa najočbičnijim pijeskom (i još nijedniom se nije popišala ili pokakala po podu), napravili smo igračku uz koju nam pokazuje svoje lovačke sposobnosti . Na konop smo vezali nekakve resice i to smo zavezali da visi sa stolice. Baš je frajerica.
    Ovih dana vodimo je veterinaru pa skupljam vaša iskustva. Ona nema preko dva mjeseca po mojoj procjeni. Da li se tako male mačke cijepe i protiv čega? I koliko to košta?

  3. #153
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mi bili u subotu i nedjelju na putu, micko ostao kuci, ipak, cinilo mi se da bi mu bio preveliki stres da ga vozikamo toliko puno tamo i nazad....susjeda ga je obilazila, davala hranu i pice, mazila se s njim...

    micko raste, sad vec puno se vise igra i vreba nego mazi, skace stalno, sve grebe, nas grize u totalnoj je lovilackoj fazi...
    prava zvjerka , ne znam jel takva vrsta, al ja bih da je mazniji malo vise...

    trina, odvedi ga odmah u veterinatra, nece ga jos cijepiti ali moze dobiti amupulu protiv buha i nek ga pregleda radi parazita, i moze ga ocistiti malo (grinje i sl u usima)

    jedu posebnu hranu za male macice, (mi kupujemo neko od 1-4 mjeseca starosti macica)
    nama pregled i ampula kostao 50 kn

  4. #154
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    pomikaki (baš ti je zgodan nick, paše uz moje pitanjce ), hvala ti na savjetu. Za početak ću probati sa odbijanjem pomoću mirisa jer me nažalost nema doma dovoljno dugo da se mogu više posvetiti odgoju mace (jedino vikendom). Inače dok je kao skroz mala bila stalno u kući, nikad, NIKAD se nije ni popiškila ni pokakala izvan pijeska. Premjestit ću pijesak na stepenice prema vrtu, baš da vidim kroz par dana ima li efekta, uz pranje terase narančinim uljem (možda da uzmem onaj Ajax sa mirisom agruma, da spojim ugodno s korisnim), ili bi baš trebalo biti eterično ulje (konkretnije miriši?)?
    :shock: :shock: pomikaki je voćeeeeee!!!



    Ajax s mirisom agruma... nemam pojma. Ja to ne koristim. Ne čistim ništa
    Mislim da ti je dosta voda s malo octa. Ja sam sva u nekim prirodnim riješenjima. A čim staviš njen pjesak na dostupno mjesto, a popišano malo oribaš, sigurna sam da će problem biti riješen. Samo pazi da ti pijesak ne pokisne.

    Trina - ja sam to već zaboravila... mislim da se još ne cijepi, samo čišćenje svakako obavi.

  5. #155
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Zrinka tvoj micko je jos beba i zato je bjesan, skace, lovi i penje se gdje stigne pretpostavljam, kako stari tako ce biti i mazniji vidjet ces

  6. #156
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Zrinka kad odraste postat će mazan

  7. #157
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    pomikaki, znam da je tvoj nick voće, ali se smiješno poklopilo da pričamo o stvarima na koje tvoj nick samo izgovorm podsjeća. pomikaki
    8) no hard feelings

  8. #158
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ma ja se zezam. i meni je dolazila takva asocijacija dok sam pisala elaborat o mačjem kakanju

  9. #159
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    micko je mirniji, mislimm da je bio ljut na nas sto smo ga ostavili, taj dan je grizao i skakao a sad isto to radi s tim da se na kraju ugnjezdi u krilu i prede...
    smijesan je, navecer ga uhvati doba lova, lovi sve sto stigne, sakrije se iza noge od stola pa ide uloviti svoju sjenu
    ma zasmijava nas cijelo vrijeme :D

  10. #160
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo svoju gospođicu odveli veterinaru. Dobila je tableticu protiv parazita, cijepiti se može kad bude imala više od 3 mj, vet. misli da sad ima oko 2. Još je malo prestrašena pa se sakriva po kući, ulazi u rupe iz kojih ju je nemoguće izvaditi. Najrazigranija je ujutro i navečer. Najveći gušt joj je igrati se s autićima, gura ih šapama pa trči za njima, ma sva je smišna. Mijauče kad mora u wc, kad je gladna i kad hoće da se igra s njom. Meni je ona fascinantna sa svime time.

  11. #161
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Mi smo svoju gospođicu odveli veterinaru. Dobila je tableticu protiv parazita, cijepiti se može kad bude imala više od 3 mj, vet. misli da sad ima oko 2. Još je malo prestrašena pa se sakriva po kući, ulazi u rupe iz kojih ju je nemoguće izvaditi. Najrazigranija je ujutro i navečer. Najveći gušt joj je igrati se s autićima, gura ih šapama pa trči za njima, ma sva je smišna. Mijauče kad mora u wc, kad je gladna i kad hoće da se igra s njom. Meni je ona fascinantna sa svime time.
    tvoja je žensko?? ženske su puno maznije kad odrastu. moja kad dođe iz skitnje obavezno meni mora dat "pusu", prođe mi njuškom ispod nosa i onda je mirna
    jedino me malo brine što baš i ne voli malu djecu, a kako stvari stoje beba je na putu i samo da još napomenem dotična je bila prva zbog koje sam posumljala da je beba na putu, počela se jako čudno ponašat prema meni

  12. #162
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    trina, bas mi je drago za vasu macu
    meni cudno, ova nasa najvise voli mene, ugnjezdi se u krilu mi i prede, bas ono mirno, ko da zna da sma ju ja nasla i dovela

    totalno mi je cool imati macu, mislav mi je istot ako jucer priznao da je bas sretan sto je micko s nama...

    ja nisam nacistu kako cemo dalje i sto cemo, ali zasad je lijepo

    usput pitanje, prosle godine je jelena veliki bor bacila na pod, bila premala, ove godine jel mozemo iamti bor a maca u stanu? :?

  13. #163
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Joj, sestre i ja smo imale nekoliko maca tijekom djetinjstva . Božić je bio najzahtjevnije razdoblje, jer se mačke vole penjat na stabla. Jednom nam je mačka srušila bor i porazbijala većinu puhanih kuglica što su ih mama i tata skupljali godinama. Može bor, ali sa zatvorenim vratima i bez mačke blizu.

  14. #164
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    trina, bas mi je drago za vasu macu
    meni cudno, ova nasa najvise voli mene, ugnjezdi se u krilu mi i prede, bas ono mirno, ko da zna da sma ju ja nasla i dovela
    to vam ovisi najviše o tome gdje je maca bila prije nego što je dospjela kod vas. Trinina maca je vjerojatno bila negdje blizu ljudi ali ne u kući, a tvoja vjerojatnije u kući.
    Ja sam vidjela i macu koju je udomila moja prijateljica, a koja je izgleda živjela na smetlištu, i ako bi joj dao komadić salame iz ruke bacala se na salamu i na ruku koja je drži kao na plijen :shock: (naravno mojoj frendici je bilo zgodno da mi da komadić salame da ponudim maci bez da mi kaže što će se desiti ). Ali i takva maca, ako je još mala, može se jako dobro socijalizirati.

    Naravno, razlike su i ovisne o karakteru mace. Ali vrijedi isto kao i za djecu, puno ih mazite i to će najviše pomoći.
    Baš mi je drago da udomljavate mace...

  15. #165
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Maca koja se udomi s ulice ima u početku takve finte: skače na hranu, dok jede reži, neće jesti iz tanjurića nego zgrabi komad hrane i zavuče se negdje na sigurno i proguta ga po mogućnosti u dva zalogaja, jer je do tada živjela tako da se za svaki komadić hrane morala boriti. Mi smo davno prije udomili jednog mačića koji je živio u seoskom domaćinstvu, gdje su iz istog tanjura jeli kuja, velika maca i on mali. Prvo bi se najela kuja, mački što ostane, a njemu jadnom često nije ništa ostajalo. Potrajalo je nekih tjedan dana dok je skužio da je sva ta hrana samo njegova :D , pa je počeo jesti manje proždrljivo i iz tanjurića.
    Trenutno nam u dvorište svraćaju tri mace, prvo je došla mama a zatim i dvije kćeri, ne mogu reći da su baš naše ali čini se da se mi o njima najviše brinemo (na proljeće ću vjerojatno otvoriti topic naziva 'Poklanjam puuuno mačića'). Već par mjeseci ih promatram, i interesantno je kako je kad su ove dvije mace bile još male mačka znala iz posude uzeti hranu i u zubima ju odnijeti mačićima. Sada, kad su po veličini skoro kao ona, kada im dam jesti često mama zna zarežati na kćeri, kao da im poručuje da su dovoljno velike da si same traže hranu i kako je ona sad sebi na prvom mjestu.
    Što se tiče toga koga 'najviše vole', daju se navlačiti klincima, ali kao da kuže da sam ja ta koja je 'glavna' za hranu, iako ih i klinci znaju hraniti. Također radi svojeg prijašnjeg suživota s macama imam grif za njihovo maženje, znam točno na koji način vole da ih se češka oko ušiju, po tjemenu, prema nosu, pod vratom... dok klinci taj grif još hvataju.

    Po meni, mace su idealni ljubimci i za djecu, ne zahtijevaju previše ali ipak traže redovnu brigu oko higijene wc-a i hrane (kad bi mi ujutro zvonio sat za na faks PRVO sam morala maci dati jesti a onda tek mogla na wc, a sada kad izađem na dvorište tri mace mi voze slalom među nogama pa im prvo moram napuniti tanjur pa onda tek u miru npr. objesiti veš) i djeca se uz njih nauče nekakvoj odgovornosti, a to nije ona tipa 'i po kiši i po buri i u 6 ujutro moram svog psa izvesti van' pa da im ta briga postane tlaka. S druge strane, daju se dirati i kad odrastu i dalje su zaigrani, imaju doduše i trenutaka kad im nije do igre i to i pokažu, a tako se može naučiti da se prepoznaje i poštuje njihovo raspoloženje. A osobno vjerujem da i same posjeduju savršenu sposobnost čitanja raspoloženja, meni se dogodilo da mi je u nekim mojim teškim i tužnim trenucima moja maca došla i ugnijezdila mi se u krilo, dakle nije skakala na mene i tražila igru, nego je samo bila tu.
    Ljetos smo imali goste i sjeli u dvorište, a mace su imale svoj šou program - šuljanje, vrebanje, skakanje, lovice, penjanje po jorgovanu... svi smo uživali gledajući ih, i baš sam tad pomislila: tako to treba biti - domaćini i gosti ispijaju kavicu, a u dvorištu djeca i mace.

    Malo (da malo) mi je zbrkan post, ali mislim da se iz njega vidi: jednom mačkoljubac, zauvijek mačkoljubac .

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Zrinka, mi smo u malom stanu imali dvije mace, psa i bor, bez mogućnosti zatvaranja vrata. Stradalo je svega nekoliko kuglica i licitara. Odabrali smo pikavu smreku, od poda do stropa, dobro učvrstili, da se ne prevrne. Kitili smo niže grane laganim plastičnim kuglicama ili licitarima, da staklene kuglice ne budu u dohvatu. Još su bolji slamnati ukrasi. Uglavnom, nije im to takva zanimacija. Mačka je pokazivala veći interes za figurice iz jaslica, ali i to najviše prve dvije godine.

    O mačkama tješiteljicama mogla bih dugo... A mace si, uostalom kao i psi, često odaberu jednu osobu u obitelji kao najdražu. Macama su to češće odrasli nego djeca. Ali naša mačja prinova se očito vezala baš uz mlađeg klinca.

  17. #167
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    nemamo mogucnosti drzati jelku igdje osim u dnevnom boravku a u istom prostoru nam je i maca
    pa ni sama ne znam sto cemo
    strae dobre prelijepe staklene kugle necemo sigurno stavljati (prosle godine je jelena cijeli bro izvrnula i dosta ih razbila, ove godine ne zelim riskirati sa mickom)

    vidjet cemo sto cemo, bozic bez jelke nece ici ali cemo se morati prilagoditi situaciji

  18. #168
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Zrinka, moj mačak voli kad kitim jelku provući se ispod najnižih grana, teko toliko da ja dobijem šizu, ali nije nikad skakao na nju. Obično se već prvih minuta nabocne njuškicom na iglice pa nakon toga zaobilazi.


    Moj savjet: nemoj učiti mače na mokru hranu (onu iz vrećice ili konzerve). Ja sam mog naučila (glupa, glupa ja) da za doručak dobije vrećicu, a kasnije ima brikete i sad ima kamenca na zubima više nego zubi. Čula sam da je to od mokre hrane.
    Ali sad se beštija više ne da odučiti, pa eto, što je - tu je.


    Sretno i ničem se nemojte čuditi, kod mačaka je svako ponašanje moguće: u stanju su pretvoriti se od milog anđela do bijesne zvijeri u djeliću sekunde, najdraže im se uvaliti u čisti veš dok gazda ne pazi, budit će u gluho doba noći ako im se mazi ili hoće svježu hranu, ostavljat će dlakurine gdje god im se svidi - ali tko ih ne bi volio????



    Onog trena kad se moj smjesti u krilu i počne presti i mijesiti, ne bih ga dala za sve pare svijeta

  19. #169
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Naša zvijer je genijalna. Iz dana u dan je sve opuštenija i sad je već prava dama kuće. Danju spava, noću se igra . Dobro i ujutro je sva poletna i vesela. Evo ovaj tren npr je gurnula glavu u moju klompu i trči . Preko dana nađe sigurno mjesto ( najčešće u ormaru ) i dronja po čitav dan, samo se diže pišati i jesti. Jedini problem mi je taj što imam dva veća pitara sa cvijećem u kući pa često tamo tamo ode umjesto u wc. Prijateljica mi je rekla da stavim malo parfema na pitar, da bi je to trebalo odbiti, jučer sam stavila ali maloprije se ona fino olakšala opet, njoj ne smeta. Pomikaki, moja mačka je živjela među tisuću mačaka kraj jedne kuhinje. Nije nešto bila među ljudima ali je dobivala redovito hranu. I to finu spizu. Zato i je ovako elegantno popunjena

  20. #170
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Prijateljica mi je rekla da stavim malo parfema na pitar, da bi je to trebalo odbiti, jučer sam stavila ali maloprije se ona fino olakšala opet, njoj ne smeta.
    stavi radije nešto što će je spriječiti da kopa po zemlji, recimo velike oblutke s plaže koji mogu izgledati i dekorativno, a moraju biti dovoljno veliki da ih ne može prevrnuti. Možeš staviti na to i malo nekog mirisa, ali već to što ne može kopati biti će dovoljno da joj privlačnije izgleda posudica s pijeskom.

  21. #171
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Trina, baci u teglu pola šake zrna crnog papra. Mačke papar odbija.Provjerena stvar, it works!!

  22. #172
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Super, nešto od toga ću isprobati!! Hvala cure!

  23. #173
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Zrinka, mi smo prošle godine imali bor i nitko ga nije fermao - ni moje dijete ni moja mačka
    da li inače skače na stvari? naša maca nije nikada skakala po zavjesama i sl. ali zato je čekala iza štoka i skakala na noge /mm/ ili se spuštala niz štok...
    barem ćete imati o čemu pričati poslije

  24. #174
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mi smo jucer nasu odveli na sterilizaciju misica nasa...sad je njegujemo.

  25. #175
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    flower, ..
    jadničak mali. Ali , ono što me je fasciniralo kada smo našu sterilizirali- za dva dana je bila kao nova..stvarno se brzo oporavila-što i vama želimo od srca.

  26. #176
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mm se jezi od same pomisli da micka steriliziramo
    meni ideja nije strana, jel moze maca u stanu a da niej sterilizirana
    ?

    hvala za savjet za mokru hranu, inace jede royal conin neku hranu z amacice do 4 mj i da joj ne bude dosadno kupim joj morki wiskas junior i toalno je poludila za vredcicom, vise ne zeli svoju staru hranu...mislim, ne dajem joj vise mokru al stalno tuzno mjauce i zica

    jel se mogu macke prehladiti, cini mi se malo promukla i da kasljuca
    il umisljam jer sam i sama trenutno bolesna

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    Mace u stanu mogu biti nestrilizirane ali se onda mogu javiti problemi.
    Kod macana se javlja problem zapisavanja po stanu (kod spolno zrelih macora urin
    grooozno smrdi) a kod zenki cesto tjeranje uz vrlo glasno dozivanje muzjaka.
    Tako da je preporuka za mace koje zive u stanu (bez namjere daljnjeg uzgoja) sterilizacija
    (kastracija) i to cak i prije puberteta (oko 6-7 mjeseci starosti).

    Moja na svu srecu bas i ne voli mokru hranu tak da pojede par zalogaja i navali na hrustavce.

    za prehladu nebih znala, moja mica koji put kihne a koji put tak cudno mijauce onak promuklo ali to je njezin poziv na igru

  28. #178
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Mi doslovce nismo mogli spavati noćima - a da ne kažem da je i maca ludila ...mislim, ni ja ne bih da se tjeram bezveze
    mislim da je za mace bolja opcija sterilizacije ma kako tm sada to izgledalo..u ostalom , kao latica x

    prehladiti se mogu ..
    mi dajemo mokru hranu jedanput u 2-3 dana -kao promjenu ..inače, suha joj je stalno u zdjelici

  29. #179
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    evo i nasa vec trci, nadamo se da ce tako i nastaviti. za par dana idemo skinuti savove.
    mi smo i kujicu sterilizirali.
    nasa gdjica isto ima stalno suho a povremeno vrecice - stalno je gladna i vec vidim da ce biti zaobljeniji tip (na gazdaricu )

  30. #180
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    moja se u godinu dana 4 puca omacila :shock: k....a jedna , dva dana nakon što je zadnji put omacila odvedem je veterinaru da je malo pogleda i kaže on meni ona vam se već tjera i mora hitno na sterilizaciju. od kako je sterilizirana jede samo suhu hranu (hills) i nije se uopće udebljala, veterinar je rekao da joj prvih mjesec dana malo smanjimo klopu i da se neće zaokružit, tako smo i napravili, a sad joj je zdjelica stalno puta pa jede kad joj se hoće, ali ako se slučajno vidi dno zdjelice počme luđački mnjaukat i neće jest dok joj se ne dospe još hrane

  31. #181
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Imam još jedno pitanje. Postoji li kakva bolest koja može prijeći s mačke na čovjeka? Moja kćer mačku ljubi, grli, stlano joj je po licu, puno bliže nego što bi trebala. Trebam li se brinuti zbog toga. Kad smo išli kod vet. rečeno nam je da treba uzeti samo tablete protiv parazita i to je to.

  32. #182
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ah, naravno da ima. Ali najčešće se dobiju samo gliste. Nauči je da ipak ne ljubi macu, onako zbog dlaka. Navodno se može dobiti psorijaza i slične bolesti, ako primjetiš da na određenim mjestima gubi dlaku odmah kod veterinara. Onda toksoplazma, ali to je opasno samo u trudnoći, ako ti mala to preboli sada (u vidu male viroze, nećete ni znati što vas je snašlo) onda je na to imuna ostatak života što je ok.

    baš sam se sjetila vaših maca i priče o repelentima na cvijeću, moj tata si je priuštio neke bijesne zvučnike za liniju i u uputama je savjet da vlasnici mačaka stavljaju na podnožje zvučnika repelente za mace

  33. #183
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A kako se manifestira ta toksoplazma?

    Ah, cvijeće moje...Stavljala sam parfeme i ništa joj nije smetalo. Onda sam, tražeći kamenje koje ste mi preporučili, našla punu kesu školjaka i njih poslagala u pitare. Izgleda neloše a mačka više ne ide unutra.

    Ljubakanje mačke...ne znam što bi rekla. Ona je ljubi, sin je grize za rep. Strašno. Najradije bi ju vratila. (Podsjećam samu sebe na "Bosanca u Kanadi", jeste to slušali )

  34. #184
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

  35. #185
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    toksoplazma ti izgleda kao neka viroza od par dana, temperaturica i prođe bez problema. Ni ne pitaš se kako si je dobila. Ali ako je žena u ranoj trudnoći može uzrokovati deformacije fetusa. Možeš je dobiti preko suhomesnatih proizvoda, loše oprane salate i ne znam još kako sve ne. Dobra vijest je da kad jednom preboliš imun si, kao na kozice. A ja sam provela pol života s hrpom mačaka i svašta sam od njih radila i na pretragama u trudnoći nisam bila imuna što znači da je nisam nikad preboljela.

  36. #186
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mi okitili bor!
    a micko, prvo se skoro onesvjestio kad smo donijeli stablo od poda do stropa, onda se vrtio oko nas i jurisao na jaslice ali ga me mm opmenuo i novinama udario ali macak je cini mi se shvatio, ne ide prema boru vise, tu i tamo kad ga ne gledam ponjusi, ali smo se dogovorili da cemo mu ga ostaviti koji dan, nakon sto skine ukrase da gusta na stablu, ako bude jos htio, penjati se...

    i kako je narastao, nije vise mali macic, sad je vec mladi macak, prekrasan je
    skroz crn, ali kad dodje na svjetlo kao da ima tamnosive pruge po sebi...


  37. #187
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    nasa uredno skida kuglice i ukrase s bora, a ako to ne radi onda npr. ukrade barbie kapicu ili perjasti sal i s njime se igra, a onda D poludi. nikad ni s jednom od nasih maca/macora nismo imali taj filing kao da imamo jos jedno dijete, ova sve krade od D, spava na njenim stvarima, uvali se na najmanji trag neceg sto pripada D.
    i da, sklona je napadima, ono udjes u kupaonu a ona na tebe s najviseg ormarica ravno na glavu ili se sakrije u ormar, ti ga otvoris a ona samo sto ne vice - kamikaza...
    skroz je slatka, onako papreno-slatka

  38. #188
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    i ima foru da se seta s nama i psima, znaci kad vidite ekipu koja sece dva psa i jednu macu - to smo mi

  39. #189
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    i ima foru da se seta s nama i psima, znaci kad vidite ekipu koja sece dva psa i jednu macu - to smo mi
    mora da je sjajan prizor 8)
    ja sam isto imala jednu macu koja je išla sa mnom u jako duge šetnje, nju sam bila našla na ulici u jako lošem stanju i to mi izgleda nikad nije zaboravila. S njom sam imala baš poseban odnos.

    Trina, dobar ti je onaj Bosanac u Kanadi

  40. #190
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    i ima foru da se seta s nama i psima, znaci kad vidite ekipu koja sece dva psa i jednu macu - to smo mi
    Zakon!


    Što se tiče mačaka i bora - mamine mace se povremeno loptaju s najniže postavljenim kuglicama, a mislim da je ova starija u dobi cca 6 mjeseci pokušala pentranje na bor, ali joj se nije svidjelo jer nije ponovila. Jedino što porazbacaju figurice iz jaslica, pošnjofkaju sve poklone i raskupusaju pšenicu (a da ne spomenem da je mama mora do Božića držati na nedostupnom mjestu uz njihovo odmjeravanje pšenice + mijaukanje jer je ne mogu dosegnuti). E, da, također je zanimljivo gledanje u lampice.

  41. #191
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    od prije mjesec i pol i mi imamo macu...
    mo smo svoju udomili iz uzgajivačnice...
    Turska Angora, dugodlaka...predivna je...
    ima 8,5mjeseci i već je to prava frajerica...

    evo vam jedna slika naše šinjorine

    http://i397.photobucket.com/albums/p...inni0014-1.jpg

    a ugl ovako provodi vrijeme

    http://i397.photobucket.com/albums/p...inni0011-1.jpg

    Naša Minni je u uzgajivačnici naučena na pijesak tako da nemamo problema s tim...jedino ako donesemo novu deku, ili nešto što ona nije još pronjuškala prvo se ona mora izvaljati po tome pa tek onda mi imamo pristup
    Minni papa wishkas vrečicu svako jutro u 7 kad idem na posao a preko dana ima dostupnu suhu hranu
    sad smo joj uzeli Kitkat i vrečice i suhu hranu, sviđa joj se...zadovoljna je....
    Minni nam je zaista velika sreća u stanu i jako smo sretni što smo naletili na tetu koja nam ju je poklonila....

  42. #192
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    brane, u uzgajivačnici je nisu sigurno ništa naučili jer:
    a) mace instinktivno zakopavaju izmet i ako im osiguraš čist pijesak zakopat će ga tamo čim mogu hodati toliko da do njega dođu
    b) mačke su veliki individualci i ne nožeš ih naučiti ničemu osim ako one ne procijene da imaju velike koristi od naučenog (ja sam naučila svoju mačku da otvara vrata tako da skoči na kvaku, i njena djeca su to naučila od nje, ali teško ih možeš naučiti da sjednu ili piške po zapovjedi kao psi, osim ako znaju da će dobiti nagradu baš svaki put a i tada treba puno strpljenja da ih se nagovori na "učenje")

    Dakle tvoj uzgajivač se malo previše reklamira. Što ne znači da maca nije lijepa i pametna i draga. Znači samo da uzgajivač nije

  43. #193
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Moram podići ovu temu.

    Od jutros brinemo o tri mala mačića koja smo spasili nakon noćašnje kalvarije na kiši i smrzavici.

    Susjeda ih je jutros donijela i dogovorile smo da ćemo se zajedno svim snagama boriti da oni prežive. Netko okrutan ih je ostavio jučer na livadi vjerojatno u nadi da neće dočekati jutro.

    Mačići su stari oko 8-10 dana, nisu još do kraja ni progledali. Utopljavamo ih i hranimo na špricu mlijekom svakih sat i pol-dva. Dvije su prehlađene i imaju upalu očiju. Mi se ipak nadamo da će nekih čudom uspjeti preživjeti.

    Vibrajte za ova tri mala stvorenja. Moji klinci su im već dali i imena: Nala, Ari i Tin , tri male hrabrice.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ojačaju i prežive.

  44. #194
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Moram podići ovu temu.

    Od jutros brinemo o tri mala mačića koja smo spasili nakon noćašnje kalvarije na kiši i smrzavici.

    Susjeda ih je jutros donijela i dogovorile smo da ćemo se zajedno svim snagama boriti da oni prežive. Netko okrutan ih je ostavio jučer na livadi vjerojatno u nadi da neće dočekati jutro.

    Mačići su stari oko 8-10 dana, nisu još do kraja ni progledali. Utopljavamo ih i hranimo na špricu mlijekom svakih sat i pol-dva. Dvije su prehlađene i imaju upalu očiju. Mi se ipak nadamo da će nekih čudom uspjeti preživjeti.

    Vibrajte za ova tri mala stvorenja. Moji klinci su im već dali i imena: Nala, Ari i Tin , tri male hrabrice.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ojačaju i prežive.
    nakon jela im nježno trbuhe izmasirajte (kao što bi ih mama mačka lizala) to im potiće probavu, a oči im sa malo tople kamilice prebrišite
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  45. #195
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    sto mrzim takvi bescutni ljudi verujem da ce im se to nekad vratiti

    za male mace samo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  46. #196
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Evo nakon 7 mjeseci našeg suživota s mačkom, situacija je sljedeća: ona više ne živi u kući nego vani. Kad se počela tjerati poludila je i počela pišati po kući. Ovako sretni mi i ona. A prije 5 dana dobili smo i trojke Genijalna je, prava brižna mama. Prvih dva dana nije htjela ni milimetar od njih, sva je bila nekako smotana, usplahirena oko njih, ko mi kad rodimo prvo Oni zamjauču a ona jadna ne zna kako se namjestiti, pa se diže, spušta, okreće, šapom namješta jedno, pa drugo, treće...Dok je bila skotna ponašala se ko prava trudnica. Gladna, gladna i gladna. troma, usporena..Zadnjih dana ulazila je u kuću u potragu za ormarima pa bacala robu da bi se zavukla unutra. Stalno je tražila mene i mjaukala, ko da mi pokušava reći da je počelo. Sutradan je čitavo jutro nisam vidjela pa sam je pošla tražiti a ona doji mačiće. Sve čisto, sređeno, ni traga od ikakvih ostataka od poroda, prava čistunka. Odmah nam je dala da ih mazimo, i mačiće i nju. Već smo našli vlasnike beba, samo još ne znamo kad se mačići daju, nakon 2,3 mjeseca? Znate vi? Koliko oni cicaju?

  47. #197

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Evo nakon 7 mjeseci našeg suživota s mačkom, situacija je sljedeća: ona više ne živi u kući nego vani. Kad se počela tjerati poludila je i počela pišati po kući. Ovako sretni mi i ona. A prije 5 dana dobili smo i trojke Genijalna je, prava brižna mama. Prvih dva dana nije htjela ni milimetar od njih, sva je bila nekako smotana, usplahirena oko njih, ko mi kad rodimo prvo Oni zamjauču a ona jadna ne zna kako se namjestiti, pa se diže, spušta, okreće, šapom namješta jedno, pa drugo, treće...Dok je bila skotna ponašala se ko prava trudnica. Gladna, gladna i gladna. troma, usporena..Zadnjih dana ulazila je u kuću u potragu za ormarima pa bacala robu da bi se zavukla unutra. Stalno je tražila mene i mjaukala, ko da mi pokušava reći da je počelo. Sutradan je čitavo jutro nisam vidjela pa sam je pošla tražiti a ona doji mačiće. Sve čisto, sređeno, ni traga od ikakvih ostataka od poroda, prava čistunka. Odmah nam je dala da ih mazimo, i mačiće i nju. Već smo našli vlasnike beba, samo još ne znamo kad se mačići daju, nakon 2,3 mjeseca? Znate vi? Koliko oni cicaju?
    dozvoliti macki da se spari kod prvog tjeranja e turbo neodgovorno er macka jos nije razvijena

    ako zelis biti odgovoran vlasnik tu bi macu trebala sterilizirati da sprijecis stancanje nezeljenih macica

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Moram podići ovu temu.

    Od jutros brinemo o tri mala mačića koja smo spasili nakon noćašnje kalvarije na kiši i smrzavici.

    Susjeda ih je jutros donijela i dogovorile smo da ćemo se zajedno svim snagama boriti da oni prežive. Netko okrutan ih je ostavio jučer na livadi vjerojatno u nadi da neće dočekati jutro.

    Mačići su stari oko 8-10 dana, nisu još do kraja ni progledali. Utopljavamo ih i hranimo na špricu mlijekom svakih sat i pol-dva. Dvije su prehlađene i imaju upalu očiju. Mi se ipak nadamo da će nekih čudom uspjeti preživjeti.

    Vibrajte za ova tri mala stvorenja. Moji klinci su im već dali i imena: Nala, Ari i Tin , tri male hrabrice.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ojačaju i prežive.
    ja imam gluhog macka ko je ostao bez mame sa samo 7 dana. vlasici mame su othranili cijelo leglo na bocu (pa su posle svi osim bianca poginuli pod kotacima automobila, bianco je nekim cudom prezivio zdroblenu kicmu i noge i zbog tog su nam ga i dali)

    bianca su ovi ljudi ispirali u lavabou mlakom vodom, masirali trbuscic i guzu i on dan danas sa 7 godina kad se uzruja ide pod tus da se opusti

  49. #199
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Evo nakon 7 mjeseci našeg suživota s mačkom, situacija je sljedeća: ona više ne živi u kući nego vani. Kad se počela tjerati poludila je i počela pišati po kući. Ovako sretni mi i ona. A prije 5 dana dobili smo i trojke Genijalna je, prava brižna mama. Prvih dva dana nije htjela ni milimetar od njih, sva je bila nekako smotana, usplahirena oko njih, ko mi kad rodimo prvo Oni zamjauču a ona jadna ne zna kako se namjestiti, pa se diže, spušta, okreće, šapom namješta jedno, pa drugo, treće...Dok je bila skotna ponašala se ko prava trudnica. Gladna, gladna i gladna. troma, usporena..Zadnjih dana ulazila je u kuću u potragu za ormarima pa bacala robu da bi se zavukla unutra. Stalno je tražila mene i mjaukala, ko da mi pokušava reći da je počelo. Sutradan je čitavo jutro nisam vidjela pa sam je pošla tražiti a ona doji mačiće. Sve čisto, sređeno, ni traga od ikakvih ostataka od poroda, prava čistunka. Odmah nam je dala da ih mazimo, i mačiće i nju. Već smo našli vlasnike beba, samo još ne znamo kad se mačići daju, nakon 2,3 mjeseca? Znate vi? Koliko oni cicaju?
    dozvoliti macki da se spari kod prvog tjeranja e turbo neodgovorno er macka jos nije razvijena

    ako zelis biti odgovoran vlasnik tu bi macu trebala sterilizirati da sprijecis stancanje nezeljenih macica
    Očito da je razvijena kad je okotila tri zdrava mačića. A mačići nisu ni neželjeni ni nezbrinuti. Oni koji ne nađu nove vlasnike ostaju kod nas a tu su savim lijepo zbrinuti i voljeni. A majka će biti sterilizirana kad prestane dojiti malene. Gle, ja kužim da se dijele savjeti kad su trudnice i dojilje u pitanju ali mislim da se priroda sasvim dobro pobrinula za životinje pa da nije na nama da odlučujemo jeli mačka dovoljno razvijena ili nije ako se tjera. Jesam je trebala s kondomima poslati vani?

  50. #200
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Trina i moja se okotila sa 7 ili 8 mj. i nakon toga je okotila još 3 puta, nakon toga je sterilizirana, mačke sazriju ranije nego mačori zbog toga se i okote prije godine dana, ja za svoju mogu reć da je sasvim normalna mačka (možda malo razmažena), svi mačići su poklonjeni, sa dva mj. ih možeš počet udomljavat, ali recimo moja je uvijek dobivala mastitis jer nikad nije imala puno mačića (max 3), a cice su joj bile pune mlijeka, pa kad udomiš sve mačiće vodi računa da joj se cice ne upale, ako vidiš da su počele bit tvrđe, kod veterinara po lijek.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •