Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 276

Tema: pomoc-maca u stanu

  1. #201
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Samo da javim da su mačići još uvijek svi na životu! :D Je mi kao da imam tri male bebe u kući, hranim ih i po noći pa uz ova moja dva ljudska bebana koji se isto bude još uvijek gotovo uopće nisam spavala već danima. Ali nema veze, presretna sam da su malci preživjeli.

    Upalu očiju lagano saniramo, jedan je još uvijek dosta bolestan, miran, mada ne konstantno, ali vidi se da mu treba još puno sna da ojača. On najslabije i jede, doslovno mu moram špricati mlijeko u usta. Kupili smo im hranu, adaptirano mlijeko za mace. Masnije je i lakše probavljivo od kravljeg pa će valjda bolje i napredovati.

    Muči me jedino što baš ne kake. Noćas su jednom, danas niti jednom. Jel to normalno? Piške uredno. Da li se i kod njih kao i kod ljudskih beba svo mlijeko može potrošiti za rast pa da ni ne bude puno otpadnih tvari? Trljam im trbuščiće i nisu im tvrdi i napireni.

    I da, klinci su totalno nježni i brižni oko maca, maze ih, A F. ih pomalo i hrani. Ne znam samo kako će biti kad ih budemo morali pokloniti dalje.

  2. #202
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    , mislim da se ti kakci kod malih mačića baš i ne vide, ono sitno mama maca "sredi", ja sam uvijek primijetila da kakaju tek kad počnu dohranu . Jedino ne znam trebaju li vode kad su na zamjenskom mlijeku. Sretno s macama i udomljavanjem!

  3. #203
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Podižem s molbom za savjet o grebalici - kakve su macama najzanimljivije, a da nisu oni tornjevi što zauzmu pola sobe.

  4. #204
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    mojoj su najzanimljivije fotelje u dnevnoj sobi
    jos dok je bila skroz mala smo joj kupili grebalicu, ali za razliku od fotelja ona je ko nova...ali kaj je malo izgrebanog namjestaja za uzivanje u toj preslatkoj njuski

  5. #205

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Podižem s molbom za savjet o grebalici - kakve su macama najzanimljivije, a da nisu oni tornjevi što zauzmu pola sobe.
    moje je iskustvo da im treba visoka grebalica. ne velim da ti treba toranj nego nesto di se macka moze uspraviti dok brusi kandze http://media.zooplus.com/shop/custom...72291/w300.jpg

    bianco ne reagira na grebalive, on brusi kandze na nekoj pregradi prema kuhinji, pregrada je od iverice ili ih brusi na zidu

  6. #206
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ima li koja mačka koja koristi grebalicu?

    Stray, ako je ovo tvoja mačka, zanima me još nešto: u pozadini vidim krevetić - kućicu. Mačke više vole takav krevet nego otvorenu košaru s jastukom?

  7. #207
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Naša Ankica nije htjela u košaru koju smo joj kupili kada je bila mala, pa sam shvatila da joj zapravo nije odgovarala pozicija košare.
    Pokušaj shvatiti koji joj kutak najbolje paše za lijenčarenje, pa tamo smjesti košaru.

  8. #208
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    opet necu biti utjesna
    mi smo nasoj kupili jednu klasicnu zatvorenu od pruca odmah cim je dosla k nama i jos jednu otvorenu s jastukom malo kasnije. ne sjecam se da sam ju ikada nasla kako spava u ovoj otvorenoj, a u ovu prvu ide kad joj je lose. recimo kad smo je donjeli sa sterilizacije stavljala sam je na sva njezina najdraza mjesta, ali ona je sama oteturala u tu svoju kosaru i tamo provela dva dana dok joj nije bilo bolje. u pravilu spava ili na stolcima s jastukom (i to ima neke faze kad joj je koji najdrazi) ili na nasem krevetu ili na mjestima na podu gdi ide cijev od grijanja...mozda sad kad dode i deriste joj kupim nekaj jer neko vrijeme ne bude mogla u nasu sobu, a u ovu prvu kosaru sad vec jedva stane jer se pocela debljati ko prasica...najgore mi je kaj sam citala da je moramo izbaciti iz kreveta prije nego dijete dode da to ne poveze s njom, a tak mi je to tesko

  9. #209
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pokušat ću podmetnut košaru na mjesta koja gospođica izabere, valjda će upaliti. Kupili smo grebalicu kao kod stray, zatvoreni WC, otvorenu košaru s jastukom (MM pita treba li joj dekica, iz iskustva s Garfieldom, ) i neke igračkice. Veselim se novom članu obitelji. :D

  10. #210
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    AAAAA

    Imate macuuuuu
    :D :D

  11. #211
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Veselim se novom članu obitelji. :D
    A tek dječica! :D

  12. #212
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    i neke igračkice.
    ajd javi ak koja igrackica upali, moja voli samo moje gumice za kosu i trzalice od Zakonitog


    joj, bas super. male mice su tak predivne

  13. #213
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    AAAAA

    Imate macuuuuu
    :D :D
    Još nemamo, stiže u nedjelju.

    Djeca su pre-presretna i izvrsno surađuju. Danas smo bili učetvero u kupovini - uživali su birajući mačje predmetiće. Odbrojavaju dane, čitaju knjige o macama koje sam kupila i jedva čekaju da im dođe njihova mačkica. I ja se veselim, i zbog sebe, jer volim mačke, ali me dječje veselje još više raduje.

  14. #214
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    E da, što se tiče igračkica, nismo se pištoljili, iako su djeca htjela utrpati pol dućana u kolica. Kupili smo tri loptice i jednu zgodnu vabilicu u obliku riblje kosti. Na grebalici također ima neki mali "fitness centar".

  15. #215
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Moraš nam to sve uslikati zajedno s macom kada dođe! :D

  16. #216
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Moraš nam to sve uslikati zajedno s macom kada dođe! :D
    Aaa, pohvalit ću se, ne brini. Maca je jako lijepa.

  17. #217
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    AAAAA

    Imate macuuuuu
    :D :D
    Još nemamo, stiže u nedjelju.

    Djeca su pre-presretna i izvrsno surađuju. Danas smo bili učetvero u kupovini - uživali su birajući mačje predmetiće. Odbrojavaju dane, čitaju knjige o macama koje sam kupila i jedva čekaju da im dođe njihova mačkica. I ja se veselim, i zbog sebe, jer volim mačke, ali me dječje veselje još više raduje.
    sad ce vam biti jos veselije! Imate li vec ime? Moze i na pp, da ne otkrivamo previse macjih detalja
    Mi smo svi 3 mackoljupci, strastveni :D

  18. #218
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Zove se Emily, ima 6 mjeseci, kartuzijanka. Super je!

  19. #219
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj tajuska prvotno napisa
    najgore mi je kaj sam citala da je moramo izbaciti iz kreveta prije nego dijete dode da to ne poveze s njom, a tak mi je to tesko
    Ovo i mene muči, kako da to izvedem?
    Spava sa nama u krevetu i nemam je gdje staviti osim u kupaonu koja je mala pa mi srce puca... A i sumnjam da će to tako lako proći, mislim da će mijaukati i grebati noćima.

  20. #220
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    naša maca je sama odlučila iseliti iz kreveta kad se u njega uselio jan. nismo je nikada izbacivali iz kreveta/sobe/ičega, jednostavno se maknula od majke s mladuncem nakon nekog vremena se vratila, ali više ne spava kod glave nego kod nogu. u međuvremenu je došla još jedna beba, a i maca se navikla na sve te drekavce pa sad svi složno dijelimo postelju. sve što radim je da češće mijenjam posteljinu.
    ukoliko maca neće biti ekstra agresivna ili ljubomorna na bebu ne vidim razloga da je zaključavaš u kupaonu.

  21. #221
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    iako je sad puno mirnija nego dok je bila skroz mala, jos uvijek zna imati trke po sobi usred noci, a i jako voli spavati stisnuta uz nekoga, a tu su i dlake.... nekak me strah svega toga po noci pored bebe :/ dobro, mi imamo relativno veliki stan pa ce imati mjesta kolko hoce, i nije da cemo je nekamo zatvoriti, ali opet... bas mi je to koma

  22. #222
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    ukoliko maca neće biti ekstra agresivna ili ljubomorna na bebu ne vidim razloga da je zaključavaš u kupaonu.
    Ovako nekako sam i sama mislila. Al svi me ispituju pa što ćeš s macom kad beba dođe, tako da su me uspjeli zbuniti. Ne bih htjela da maca naudi bebi, a opet mi je glupo macu izbaciti iz sobe nakon toliko godina suživota i dijeljenja kreveta . Inače je jako mirna tako da se iskreno nadam da neće praviti probleme.

  23. #223
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    ja se nisam obazirala na druge. a svašta su mi govorili..

  24. #224
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mačkoznalci, pomoć molim!

    Naša mačkica se nakon kraćeg obilaska i upoznavanja novog terena sakrila na nedostupno mjesto i tamo čuči već dva dana, samo se povremeno javljajući tihim mijaukanjem. Nitko je nije plašio ni dirao - djeca su bila vrlo disciplinirana, nisu je gnjavila i bila su tiha.
    Noću je očito izlazila, jer je popila malo vode, jela nije ništa niti je išla na WC. Čitav dan sjedi ispod, mi je ne možemo vidjeti ni dohvatiti. Stavila sam joj zdjelice blizu tog mjesta da može jesti i piti donekle skrivena, ali još nije ni do tamo izmilila.

    Zabrinuta sam, što činiti?

  25. #225
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da morate čekati...
    polako je pokušajte mamiti nekim dobrim mirišljavim jelom, ali ne pretjeravajte, dajte joj vremena da se opusti.

    Koliko shvaćam to je rasna mačka, niste je skupili s ceste? MIslim, nema neke traume? Pretpostavljam da će proći kad se malo adaptira, izgleda da je malo osjetljivija.

  26. #226
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Rasna je, nema traume, ali je jako plaha. Mogu ja biti strpljiva, ali se bojim da ne dehidrira.

  27. #227
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    vode joj nekako dostavi da može piti bez da se izlaže opasnim dvonošcima, a što se tiče hrane daj joj alli ne previše, tako da bude bar malo gladna. Lakše ćete je namamiti van.

    Čudno mi je ipak da ni na wc nije išla. Naša prva maca se voljela u početku sakrivati ispod peći, nakon nekog vremena ju je prošlo, i jedna koju sam u dosta lošem stanju pokupila s ceste isto se prvo malo zavukla pod ormar ali kad je namirisala hranu brzo je izašla.

  28. #228
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Kad sam vidjela ovu temu, odmah sam se sjetila vas! :D

    Ništa se ne brinite! Maca će se opustiti i postati najveća maza na svijetu! Normalno je da se boji- više nepoznatog terena nego vas. Ali čim se opusti, slušat ćemo ovdje drugu priču! (i nadam se vidjeti slikice )
    Kao što je rekla Pomikaki- samo polako i strpljivo i proći će je. Takvo ponašanje ne mora značiti da je plaha jer tako skoro svako mladunče reagira na odvajanje od mame i i velike promjene u svom životu. Ni nama velikima ne bi bilo lako

  29. #229
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pomikaki, već sam joj gurnula obje zdjelice na sam ulaz u njezino skrovište i maknuli smo se iz sobe, ali još nije primirisala vodi. Nadam se da će noćas izaći, a ako ne morat ćemo naći načina da je izvadimo. Bojim se dehidracije - od nedjelje navečer samo je malo vode popila, ništa drugo. (Noću, dok nas nije bilo).

  30. #230
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ninči, ona i nije tako jako mala, ima šest mjeseci i već formirane navike, pa mislim da joj je i zbog toga teže. Mi ćemo biti strpljivi dok nas posvoji, samo mi je važno da pije i jede.

  31. #231
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Da, moguće da joj je zato teže Kako si lijepo ovo rekla o posvajanju! Ne izlazi mi iz glave i tako lijepo zvuči!

    A nemoj se brinuti da će dehidrirati. Uzet će ona sebi koliko joj treba

  32. #232
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Zdenka ne brini, nece maca dehidrirati, oni mogu 5-6 dana i jace bez hrane i vodu, sjecam se da sam jednom citala kako su nasli macu nakon 10 dana zazidanu u kadu i bila je samo jako mrsava.
    Ono sto trebate je smao biti strpljive i nikako je nemojte siliti da izadje van skrovista protiv svoje volje, jer samo ce se iprepedati jos vise. Samo strpljivo i bit ce sve u redu

  33. #233

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Možda da joj bacite klupko s jelte jednim krajem vune kod vas, pa se možda zaigra a vi mic po mic van s klupkom.

    I onda ju uhvatite i dobro izmazite .

  34. #234
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa
    Možda da joj bacite klupko s jelte jednim krajem vune kod vas, pa se možda zaigra a vi mic po mic van s klupkom.

    I onda ju uhvatite i dobro izmazite .
    nemojte je hvatati još dosta vremena u biti, čekajte da vam sama dođe
    Klupko bi bilo možda malo preveliko, ali možete uzeti komad špage i strpljivo njime šuškati i polako ga povlačiti tako da ga maca može vidjeti iz skrovišta, a da ne vidi vas. Ali moguće je da je previše uplašena da to upali, obzirom da ni ne jede.

  35. #235
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pokušala sam s vabilicom, ali ne trza. Imam osjećaj da je tako samo još više uznemirujem. :/

  36. #236
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Još jedna epizoda Emily rescue. Nismo mogli izdržati pa smo izvalili sokl od police s knjigama - ta operacija je prošla prilično tiho, tako da nije bježala. Sjedi i dalje ispod, ali sad barem znam da je u relativno dobrom stanju. Gurnula sam joj zdjelice unutra i svi smo se pobrali na gornji kat da joj damo mira. Nadam se da će sad nešto ubacit u kljun.

  37. #237
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Preslatki ste mi kad vidim koliko se brinete! Ne znam tko je bolji-vi "stari" ili djeca

  38. #238
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Djeca su stvarno jako pažljiva i obazriva, tiha i ne skaču (što to znači znaju svi oni koji ih poznaju ). MM je riješio problem na muški način (još od jučer je htio izvaliti sokl, a ja ću, kao prava mama, bit zadovoljna kad mi se nova ukućanka dobro napapa.

  39. #239
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Sad kad vam se ova maca udomaći, moraš nabaviti novu pa da dječica ponovno budu neko vrijeme mirna I mojoj curki bi dobro došlo malo smirivanja, ali maca sigurno ne bi upalila (još je premalena)

  40. #240

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    A koja je pasmina ta rasna? Perzijanke i još neke druge znaju biti osjetljivije na buku, gužvu itd - iako koliko vidim vi se trudite i nema buke.
    To što je veća sigurno doprinosi sporijem opuštanju, iako nisu sve iste. Ja sam imala stresno iskustvo s dovođenjem maminog mačka na ljetovanje, zavukao se u ormar iza televizora i tamo se doslovce tresao cijeli dan, ništa voda, zahod, a meni je glavna briga bila da se ne popiški na produžne kablove i utičnice.

  41. #241
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kartuzijanka je.

    Evo sad već treći dan ne jede, koma. :/

  42. #242
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    uh, Zdenka, sad tek vidim da imate dramu s Emily i bas mi je zao. Ko zna koja ju tuga muci
    Drzte se

  43. #243
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U šoku je, kužim to, ali sam zabrinuta jer ništa ne jede, ne ide na WC, tek malo vode je liznula. Sad sjedi u kutu ispod stepenica, a noću je šetala po kući i tužno mijaukala.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ima li šanse da netko od njenih prijašnjih vlasnika dođe u posjet, da maca vidi neko poznato lice i možda se opusti?

  45. #245
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    U šoku je, kužim to, ali sam zabrinuta jer ništa ne jede, ne ide na WC, tek malo vode je liznula. Sad sjedi u kutu ispod stepenica, a noću je šetala po kući i tužno mijaukala.
    Tuzno mi je to i citat, mogu samo mislit kako je vama.

  46. #246
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    a baš mi je žao
    ma priviknut ce se ona sigurno

  47. #247
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    U šoku je, kužim to, ali sam zabrinuta jer ništa ne jede, ne ide na WC, tek malo vode je liznula. Sad sjedi u kutu ispod stepenica, a noću je šetala po kući i tužno mijaukala.
    Možda joj fali mačje društvo... (gledam susjedove mačke, najviše vole biti zajedno).

    I moji kumovi imaju dvije mačke i psa (ali u kući s veeeelikim dvorištem).

    Držim fige da se adaptira čim prije. Nekako mi se čini da se obične mačke bez pedigrea lakše adaptiraju nego rasne, ali što je - tu je... Svaka životinja je priča za sebe. Držim fige da ovo prođe što prije... Sretno!

    Offt. moram paziti da mi dječaci ne vide ovaj topic, pa da opet krene "mi bi peseka, mi bi mačkicu..." I ja bi isto, ali stan je tijesan i nama.

  48. #248
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Jučer je malo izašla, nešto mrvicu je pojela, jako malo. Najviše reagira na moj glas i javlja mi se. Približila mi se, onjušila me i očešala se o mene. Samo sam je pustila da radi što hoće. Bojala sam se da će biti mršava i izgledati jadno, ali ona izgleda super i u snazi. Bila je sasvim čista iako ispod mora biti prašine ko' u priči.

    Noću je imala akciju, penjala se po gredama i srušila dvije slike (Slike sam tamo odložila kad smo doselili i stoje tako već više od godinu dana. Kad sam izašla pobjegla je na staro mjesto. Mislim da njoj samo treba više vremena, jer je živjela u vrlo skučenim prostornim uvjetima i navikla na druge ljude.

    Imala sam obične mačke i točno je da nisu imale problema s adaptacijom, ali su imale sa mnogim drugim stvarima. Nisu bile za život u stanu, nisu bile toliko uredne, mirne, stabilne. Ova mačka koliko god je isprepadana i za sada neprilagođena nije nimalo, ni mrvicu agresivna, a to sam upravo i htjela. Ona me podsjeća na onu lisicu iz Malog princa; prilazi malo po malo; pokazuje izrazitu osobnost. Samo da počne malo više klopati, pa da se i ja opustim u svojoj atavističkoj potrebi da nahranim sve u kući.

  49. #249
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Super da sve ide na bolje! :D Bitno da se ona počela opuštati!

  50. #250
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Fiju. Ide na bolje i laknulo mi je, bas sam mislila na vas i macu


Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •