Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 276

Tema: pomoc-maca u stanu

  1. #1
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno pomoc-maca u stanu

    eh
    moja djeca, pogovoto jelena je luda za zivtoinja a jedno i drugo za macama...
    i sad, oni strasno navaljuju da bi macu, a ja nikad nisam imala macu i opce ne znam sto to znaci, zivjeti u stanu s macom, koliko je to obaveza, koje pasmine su ok, na sto treba paziti, moze li maca opce u stanu biti, koliko je cista, jel se moze nauciti piskiti na odredjeno mjesto i slicno, hrana, cijepljenje (mujice )....

    trebam pomoc, da dobro razmislimo prije nego li se odlucimo priustiti im to ili ne...

    ja sam odrasla uz psa, ali u kuci, imao je svoju kucicu vani, u nasoj je bio kad je god htio....psa ne mogu zamisliti u stanu, ali maca mi se cini skoro ok....

    jel ima ovdje nekog tko zna malo vise o macama? plizzzzz

  2. #2
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi imali dvije, sada imamo psa

    mace su puno manje zahtjevne od psa, s njima ima puno manje posla. Otvoris vrata kada zamjaucu, isto tako kada ih cujes s druge strane. Moje su bile dugodlake, dlake po stanu ili prihvacas ili ne, nema sredine...

    Ne sjecam se cijepljenja, znam da smo im davali neke ljekove protiv parazita. Na zalost, obje macke su nam se otrovale u obliznjem parku, zato nismo vise nabavljali nove

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hvala, bubice

    jel dlaka imao stanu puno? kako namjestaj i stokovi, jesu grebale?

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    puno vise stete mi je pas napravio pa nisam objektivna. Ono sto mi se cini vazno jest da nabavite mackicu koja je jos u leglu naucila obavljati nuzdu u pijesak. Takav je bio nas Bubi (od tuda i nick ) koji, za razliku od gizma, nikada nista nije obavio u stanu.

  5. #5
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Ja sam imala macu u stanu.

    Kad je stigla kod nas (bila je stara 3mj) već je, srećom, bila naučena na vršenje nužde u pijesak. Mačke su izrazite čistunke i kad se jednom nauči na mjesto vršenja nužde, nikad neće zgriješiti po tom pitanju. Mačji wc-i koji su skroz zatvoreni ( imaju krov, nije samo posuda) su najpraktičniji jer ne izlazi pijesak iz njih i bolje zadržavaju neugodne mirise. Meni se Natusan pijesak pokazao najboljim.

    Što se tiče hrane, vrlo je jednostavno - treba imati svoju posudicu i briketiće za mačke (nije dobro hranjenje našom hranom)

    Što se tiče cijepljenja, nikad ju nismo puštali van i nije dolazila u kontakt s drugim mačkama pa ju nismo ni cijepili. Jedino smo davali neki lijek protiv glista ali nakon nekog vremena smo prestali jer ih nije imala. Tretirali smo ju dva puta jer je imala buhice (s njima je i došla) s nekim sredstvom koje ima djelovanje nekoliko mjeseci.

    Što se tiče pasmine, moja je bila miješana.

    Možda treba pripaziti i na spol mačke. Po mom iskustvu muški su puno mazniji i privrženiji. Ženke su često malo asocijalnije i više vole samovati.

    Što se tiče dlaka - ne mogu reći da ih nema ali razvije se tolerancija

    Grebanje - moraju imati neko mjesto gdje će oštriti kandžice, obično si same odaberu što im se sviđa pa ili to žrtvuješ ili ih učiš na nešto drugo.

    Ako još kako mogu pomoći, slobodno pitaj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Zrinka, nadam se da te nece uvrijediti moj stav, ali posto vidim da jos nisi donijela odluku, moram ga napisati. I sama sam imala macku, tj. macka.
    Nije problem napisati preporuku za vrstu najpogodniju za npr. druzenje s djecom, oko navikavanja na wc i ostalo....medjutim, nakon mog iskustva ja sam ostala cvrsto i duboko u uvjerenju da zivotinji nikad i nikako ne moze biti dobro u zatvorenom prostoru kao sto bi joj bilo u prirodnom okruzenju ili dvoristu. Eto....zdravoseljacki bi ja rekla da je to velika gnjavaza za zivotinju i iz ljubavi prema mackama ja bih to djeci uskratila. (barem za sada imam takav stav)

  7. #7
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Mi imamo macu - već 12 godina..
    na kutiju sa pijeskom se navikla odmah - nismo imali nezgodacija po pitanju vršenja nužde.
    imamo ženku - mislim da su ženke bolje jer muški kad se tjeraju obilježavaju teritorij..
    naša maca /5,5 kg/ je perzijka - ali bez certifikata - original iz Velike gorice htjela sam takvu
    cijepljena i sterilizirana ...nikada nije bila vani - osim kod odlaska veterinaru -tu se doslovce smrzne u travi i čeka da ju izvadimo van..u prošlom stanu smo imali balkon-sada imamo veliku terasu -puno boravi vani..
    ali, moraš znati da se mace vole maziti kada one hoće /meni se to sviđa/
    to znači da ponekad kada bi se neko s njom mazio ona to ne želi - pa se čovjek osjeti odbačenim
    također, vrlo često završimo svi 4 na krevetu ili kauču..npr, navečer kada idemo spavati obavezno skoči na krevet za laku noć, a ujutro kada čuje da smo budni eto je opet ..
    dlake- jedina negativna stvar koja me ponekad dovodi do ludila-mislim, linjam se i ja ali na svoje ne reagiram- dlaka ima -možeš čistiti koliko hoćeš ..osobno, mislim da našoj maci nije gnjavaža biti s nama jer njoj je to prirodno okruženje..kako smo cijeli život imali životinje u stanu - ove domaće vulgaris - pokupljeno mače ispred zgrade - one su uvijek htjele van i puštali smo ih / ali, tu nisi mogao kontrolirati gdje idu i s kim se druže pa mi se nije sviđalo da onda hodaju po stanu-za njih se slažem da im je stan strano okruženje/
    dođite do nas pa se upoznajte sa Lunom

  8. #8
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    obožavam mace, vidi se u avataru
    http://public.fotki.com/pirica/pira/ evo par slikica kako moja živi
    maca ti je super za stan, da će bit dlaka bit će i to pogotovo ljeti, lako se naući na wc (ja sam svojoj jednom pokazala i to je to, onda je skužila da može ić i vani pa sad traži van ko pas). dok je mala razigrana je pa grebe i grize ruke, kupite joj jednu onu veliku grebalicu i neće ti namještaj grebat. ako je muško i u stanu trebat će ga kastrirat jer će ti počet zapišavat čoškove kad se krene tjerat. ja sam imala i muške i ženske i moram priznat ženske su mi draže. moja je streilozirana dvorišno kućna i ima 3,0kg

  9. #9
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mi smo imali i imamo mace (i pse) ali zivimo u kuci, tako da ne znam koliko je to relevantno.
    mace su privrzenije, pogotovo sterilizirane, macori su skloni odlutati, zaljubiti se, neki su se i preselili kod susjeda nasa Beta bila je s nama 16 god. i sad imamo mackicu. uvijek smo ih kupili s ceste, odveli vet. na ciscenje od prazita i to je to. nema posebnog cijepljenja (obaveznog) za mace.
    mislim da ova moja ne moze uopce zamisliti zivot bez njih.

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    zrinka, na 15.-tom katu ste. razmisli jos o tome. :/

  11. #11
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cure hvala
    zorana, i ja sam tako razmisljala ( i slazem se), al opet....ne znam, cini mi se da mace pate puno manje od pasa u stanu...pogotovo neke pasmine

    marta, koja je razlika 5. ili 15. kat?

  12. #12
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    zrinka, na 15.-tom katu ste. razmisli jos o tome. :/
    uuuuuuuuuuuuuuuu ovo je visoko
    dok smo živjeli u zgradi (5.kat) moja je uredno hodala po rubu ograde na balkonu, ja bi se sledila

  13. #13
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa ne moze hodati na rubu nase balkonske ograde, to je profil od 5 cm sirine i na visini od cca 130 cm

    mislis da bi prezivjela pad s 5. kata?

  14. #14
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    pa ne moze hodati na rubu nase balkonske ograde, to je profil od 5 cm sirine i na visini od cca 130 cm

    mislis da bi prezivjela pad s 5. kata?
    može ona hodat di god hoće, 5cm je za moju i previše, sad visina je druga stvar. meni je vet rekao ako padne dovedite je pa ćemo je složit , preživila bi ali bi se polomila

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    cure hvala
    zorana, i ja sam tako razmisljala ( i slazem se), al opet....ne znam, cini mi se da mace pate puno manje od pasa u stanu...pogotovo neke pasmine

    marta, koja je razlika 5. ili 15. kat?
    Onu s petog kata jos nekako mozes i pustiti van. Ovu s petnaestog - tesko. Sto bi znacilo da ce stalno biti u stanu. :/

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    pa vidis da se sanelina boji i izaci
    znaci da njoj stan moze biti sasvim dovoljan
    mozda, sta ja znam, vidis da se rasoitujem
    a imamo i 200 m2 terase iznad
    pa moze i tamo skitati, a od tamo ne moze pasti

  17. #17
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    nekad davno sam imala bijelu perzijsku macu.
    pala je s balkona , 4. kat, unutarnje krvarenje, živjela je još par dana i uginula.
    bila je jako umiljata, nuždu je od prvog dana obavljala gdje treba, znala se igrati skrivača.
    problem su bile dlake, osobito na crnoj odjeći. a voljela je drijemati u ormaru. voljela je drijemati i u lavabou, po velikim vrućinama.
    nikada nam ništa nije uništila.

  18. #18
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mislava

    eto ga na
    pa jel one stvarno tako padaju s prozora i balkona?

  19. #19
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, mi zivimo u prizemlju, nasima je samo prozor trebalo otvoriti

  20. #20
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mislava

    eto ga na
    pa jel one stvarno tako padaju s prozora i balkona?
    Moje (odn. mamine) su svaka barem jednom pale - zanesu se gledajuć ptičice ili se naguravaju na uskom, ali moji žive na prvom katu i dolje je zemlja pa mačkama nije bilo ništa (čak štoviše, starija je jedno vrijeme bez pol frke silazila sama dolje, obično ljeti navečer kad bi se klinci pokupili doma iz obližnjeg parkića).

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Maca u stanu traži tri stvari.

    1. Hrana
    2. Mjesto za kakanje
    3. Pažnju


    Sve ostalo si nađe sama ...


  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Moja je dvaput pala s petog kata i iako se ozlijedila preživjela je bez posljedica osim što jednu nogicu malo vuče. (Od naših ta je svejedno najspretnija maca.) Onda smo se opametili i stavili mrežu na balkon i prozor.
    Inače, s iskustvom koje imam sad bih uvijek nabavila dvije mace, a ne jednu samu. Posao je isti, a trošak samo malo veći. Ova moja je ispala prava čudakinja od tog statusa mačke jedinice, a i mamin mačak je na svoju ruku.

  23. #23
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Zrinka, malo sam se nespretno izrazila- ne ide van po cesti ali doslovce visi na terasi /ranije na balkonu/ ...i zaista se zanese u lovu na ptičice.
    Naša izađe i hoda i po ravnom dijelu krova /jednom smo skoro zvonili kod susjede-ali se vratila.../
    Moja maca iz djetinjstva je 2 puta pala sa 5.kata - ništa joj nije bilo ...sa 15. :/

  24. #24
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    i sto sad, uh
    bojim se nista od mace
    ili postoji nacin da je se sprijeci da se ne baci s balkona?

  25. #25
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    zrinka, samo o maci razmišljaš ili može i neka druga životinja?
    mi smo nedavno nabavili patuljastog kunića
    imali smo i prije - fora interaktivno biće (kombinacija zeke, pesa i mace)
    da, glodavac je - pazi što će šnjufkati

    macu nisam imala, pa ti ne mogu dati savjete o njoj

    imati ljubimca je velika odluka
    život sa njima ima svoja pravila, a opet je tako divan i pruža puno veselja svima

  26. #26
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    bivsa susjeda je imala macka koji je pao s negdje petog kata plus visoko prizemlje (neki poslovni prostori na kat) tak da je to valjda bila i visina sedmog kata i ostao ziv i gotovo neozlijedjen.
    prvi put
    drugi put mu nije bilo spasa

    inace,macku nisam nikad imala, imala je baka posvojenog macka koji je dolazio i odlazio po vlastitom nahodjenju (jednom se vratio i nakon par mjeseci, bez jednog oka). ona ga nije pustala u spavace sobe i stvarno nije bilo dlaka po kuci (dobro, moja baka je velika cistunka, treba i to uzet u obzir)

  27. #27
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Zrinka ja imam predivnu macu, ustavri macan zivimo u stan, na 3 sprat ali je visoko, na pocetku nisam htjela ga pustati na terasi jer sam se bojala da ce pasti, sad je non stop na terasu, nikad mu nije palo na pamet da se popne na ogradi...ja od stranu imam resetke ili sipke, ne znam kako da to obajsnim :/ i tu mu je omiljeno mjesto da viri van...ali nikad bas nikad nije pokusao da ide na nesigurno tlo. Mozda mozes razmisliti neki nacin kako bi je zastitila odnosno da joj onemogucis mogucnost da se popne na ogradu i sl.
    mace su bas domace zivotinjice, lako se privzuju za sredinu i ne zele menjati istu jer to im je jaki stres, meni su super i za odrzavanje, ne baraju non stop angazman oko njih jer su jako samostalne, na pr. pas moras setati bar 3 puta na dan a to je bas obaveza.

  28. #28
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    hm, zeko :D
    moza to nije lose
    jel on piski gdje stigne, il se moze nauciti? dlake?

    sve sam mislila, imat cemo macu ili sto vec, pa dok se ne izgustiraju i ako smo se presli i ako nam bude tesko, uvijek je mozemo odnijeti baki koja zivi u kuci s vrtom, pa nek gusta tamo...

    ali, ako ce se prije toga bacati s 15. kata :shock: , onda nista
    iako mi zvuci nevjerojatno da bi se mogla popeti na prilicno visoku ogradu

    a nemam pojma

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    i mene zanimaju ti mali kunići ...
    tj. moje dijete ...
    mislila sam ga pod bor kao poklon ali opet, priznajem, velika bi mi tlaka bila brinuti se o njemu ... sumnjam da bi djeca mogla ili htjela sama ...

  30. #30
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    bas sam jucer bila u pet centru po hranu za pesa pa sam ulutala u dio gdje drze zivotinje i gledala malo zeceke, preslatki su bili.
    a osim njih ima i hrcaka, zamoraca, kojekakvih miseva i stakora

  31. #31
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    moja kolegica ima zecova. baš ću ju pitat sutra na poslu, jel to milo stvorenjce zahtjevno.
    znam samo da mu redovito kupuje slamu u dućanu za ljubimce.

  32. #32
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    hm, zeko :D
    moza to nije lose
    jel on piski gdje stigne, il se moze nauciti? dlake?

    sve sam mislila, imat cemo macu ili sto vec, pa dok se ne izgustiraju i ako smo se presli i ako nam bude tesko, uvijek je mozemo odnijeti baki koja zivi u kuci s vrtom, pa nek gusta tamo...

    ali, ako ce se prije toga bacati s 15. kata :shock: , onda nista
    iako mi zvuci nevjerojatno da bi se mogla popeti na prilicno visoku ogradu

    a nemam pojma

    Moja frendica je kao zaštitu za svoje mačke preko balkona stavila mrežu (dobro dođe i da golubovi ne dolaze na balkon) pa ak ti ne smeta...

  33. #33
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja ne bi neku zivotinju u kavezu, radje bi nekoga tko se muva okolo....zato mi zamorci i hrcci ne dolaze u obzir (jel moraju biti u kavezu?)...

  34. #34
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    zrinka, baš sam ti mislila predložit ovo što i MalaSirena.

    iako mi zvuci nevjerojatno da bi se mogla popeti na prilicno visoku ogradu
    hehe, vidi se da nisi imala posla s macama...

    za par tjedana i nama dolazi jedan mali mačak, mi planiramo da je malo
    u kući, malo vani.
    već ga zovemo Frodo 8)

    kod prijašnjih mačaka mi je bila najveća muka jer su bile samo u stanu i onda bi sirote poludile kad bi im došlo vrijeme parenja, a još veća muka nam je bilo kastriranje (što vjerojatno postane nužno ako misliš takvu macu držati u stanu duže).
    uglavnom, mi odustali od mačaka sve do sad kad se trebamo preselit (a cure isto navaljuju već neko vrijeme...mada bi one i psa i macu)

    kažu za ženke da bi prije kastriranja bilo dobro da imaju bar jedno leglo, možda neko drugi više zna o tome, ja načula...

    zekani su mi slatki, ali ne znam koliko se mogu naučiti na higijenu, mislim da ne kao i mačke.
    a nekako mi se ne sviđa držat ih u kavezu.
    komplicirana sam

    za pse sve znaš.
    puno daju, ali puno i zahtjevaju.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nisam ja imala macu, ali moja rodica je (macu u stanu). Ta konkretna maca bila je strah i trepet rodbine, bila je više-manje stalno s rodicom i u stanu ili u kući na Braču, užasno posesivna na tu rodicu, bojala se drugih mačaka i prema njima bila agresivna, bojala se drugih ljudi (recimo, kad bi rodica nekoga poljubila i sl.). Jednom je iznapadala moju mamu pa se mama branila tako da se zamotala u zavjesu. Ne znam, možda je problem bio u intenzitetu odnosa moja rodica (odrasla osoba) i ta maca pa je maca bila užasno agresivna u odnosu na sve druge osobe i životinje. Ne sjećam se je li bila maca ili mačor, doduše, mi smo je se bojali. Znam da mi je druženje s rodicom dok je imala macu bio problem (zvala bi je na telefon da di je, na kraju su je kad bi dolazili gosti zatvarali u jednu sobu, a tek tad bi šiznula), a nije, recimo, bio problem kad su imali psa aljaškog malamuta koji je na Braču ispoljavao neki lovački instinkt u odnosu na koze (jedanput je jednog težaka i kozu mu stjerao u more), ali u odnosu na druge ljude i pse je bio kul, samo bi koji put zavijao kad mu se ne bi pružila pažnja, ali njega smo doživljavali kao dobroćudnog medu, ni traga tom strahu koji smo proživjeli s macom.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I ne znam je li ta maca bila kastrirana. Psa su isto imali u stanu, ali bio je duplo veći stan i on je boravio na balkonu, a maca je spavala u krevetu s rodicom.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Zeko? Mi smo imali kunića, mislim da se teško može s njim u stanu osim ako ga se ne drži isključivo na balkonu jer jako često kaki - doslovno ga možeš nalazit kao Ivicu i Maricu po tome.

    E, i prijatelj ima macu doma, ta maca je skroz normalna i OK i čak je plašljiva, za razliku od mace te moje rodice, pretpostavljam da je većinu vremena sama jer ljudi rade (dok je rodici bila stalno po rukama), ali mislim i da ima prilike odšetat i socijalizirat se malo s kvartovskim macama (oni su na visokom prizemlju).

  38. #38
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ajme :shock:
    ja sam kroz djetinjstvo imala nekoliko mačaka i maačaka (kasnije i psa) i nikad ništa slično.
    sve koje smo imali, osim jedne malo samozatajne, su bili zaigrani i uveseljavali i nas i prijatelje.
    e da, kažu da se ljudi koji imaju kućne ljubimce lakše i bolje opuštaju 8)
    (osim valjda ako imaš ovakvu napasnicu kao ova od inine rodice )

  39. #39
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Moji imaju dvije mačke - jedna je imala leglo prije kastracije, a druga (kćerka) nije. Ova koja je imala leglo ostala je mršavija, a ova druga se ubucala ko prase :/

    Osobno, mislim da je super stvar to što su njih dvije skupa pa se malo ganjaju, malo ližu, malo skupa spavaju, a malo svaka na svom kraju i nije im dosadno kak bi im vjerojatno bilo da je samo jedna.

    Jedino, mama se žali da od njih ne može spavati ujutro jer joj starija dođe na prsa i šapom je 'šamara' dok se ne digne i ne da im jesti (a da ne spomenem kak se mačka doslovno nadurila jer se malac uvukao na njeno mjesto u krevetu pa im je demonstrativno okrenula leđa i buljila u zid ).

  40. #40
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    e mačke stvarno imaju karakter ...

  41. #41
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    e mačke stvarno imaju karakter ...

    Bome imaju!
    Mogla bih ih cijeli dan gledati kako se gluparaju (doduše, kad smo mi tam obično se posakrivaju na nedostupnim mjestima i spavaju ili se igraju skrivača s malim - zakon mi je kak se nakon nekoliko krugova jurnjave kulerski makne (ova starija) u stranu, a ovaj moj ju niti ne skuži kad projuri kraj nje . Pa finte u žicanju hrane... starija uvijek žica i nikad ne pojede do kraja (mlađa je peračica posuđa ), starija obično spava mojoj mami na prsima ili oko glave, mlađa se raširi oko nogu (omiljeno joj je ležati glavom prema stopalima pa šnjofka stopala ).

    Privlačenje pažnje - moja mama voli kartati preko neta pa joj se starija prešetava lijevo-desno ispred monitora par puta prije nego joj se uvali u krilo.

    Voli pokazivati da je glavna tak da sjedne posred stola (a zna da ne smije) pa kad moji viknu prvo bahato okrene glavu i još i legne prije nego siđe dolje.

    Kad im se mazi, najmaznije su na svijetu, a kad ne, bez pardona zasikću, a ako treba (to najčešće mene jer sam uporna ) onda ogrebu.

    Ah, napisala sam cijeli traktat. Jel se vidi da volim mace??

  42. #42
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Zeko - jednom i nikad više. Imali smo omanji požar u stanu zbog zeke koji je izglodao žicu od produžnog kabla!!!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    hm, zeko :D
    moza to nije lose
    jel on piski gdje stigne, il se moze nauciti? dlake?
    Nemoj zeku. To nije životinja za malu djecu, ne da se natezati, dosta su osjetljivi i vole ostavljati "kuglice" za sobom po cijelom stanu. U kavezu sve obavljaju u svoj wc tj. na jedno mjesto (hm, barem većina njih to radi), ali kad skakuću...
    Osim toga-jedan zeko može biti dosta depresivan, a par mu mora biti različitog spola. Sterilizirati moraš oba jer ako samo mužjaka kastriraš ženka ga zna napadati pa se i nju mora sterilizirati.

    Glasam za macu. Mi smo ih imali u kući, sve su spavale na dasci od prozora i ni jedna nije nikad pala. Ne moraju baš sve padati. Osim toga, na ogradu uvijek možeš staviti žicu kao i na prozor u određenoj visini tako da ne mogu pasti.

    ja ne bi neku zivotinju u kavezu, radje bi nekoga tko se muva okolo....zato mi zamorci i hrcci ne dolaze u obzir (jel moraju biti u kavezu?)...
    Hrčci bi trebali biti u kavezu uz kontrolirano puštanje van. Također nisu za natezanje. Zamorci su malo drugačiji, imaju zahvalniji bioritam od hrčaka, ali također su više životinje za gledanje. Mi imamo dio stana koji je žica-free za zamorce, pola dana izvan kaveza, ostatak u kavezu, obavezno istospolni par (dvije ženke se obično bolje slože od dva dečka) ili kastrirani mužjak i ženka (ne mora je se sterilizirati).

  44. #44
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    MalaSirena-uopće se ne kuži

    Meni je super kada Luna skoči na novine koje neko od nas čita s guštom - mislim, zar smo je mislili ignorirati?

    Zeko- mislim da ga se ne može istrenirati za kakanje/možda platnene?/ i da ipak treba kavez odnosno nadzor.
    Ovo sa mrežom mi se ne čini loše...bićeš mirnija.
    Cijeli život smo imali različite životinje /pas, mačke, ribice, činčile, razne ptice, hrčke.../ - sa psom ili mačkom ostvaruješ ipak veću bliskost - odnosno imaš veći što bi rekli -feed back.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Za sprečavanje mačjih padova - mrežasta ograda na balkonu, mrežica za komarce na prozorima. Ja sam prema tome imala predrasude, ali pokazalo se da nam uopće ne smeta i ne zaklanja pogled. Dodatna prednost je bila što su gosti počeli rado koristit balkon, a prije nisu htjeli ni blizu. I mogli smo djecu bez straha pustit da se igraju tamo.
    Mace ne trebaju imati prvo leglo prije sterilizacije. Uostalom, pitajte veterinara. I to je jedna predrasuda koju smo imali, ali nakon što je u dva mjeseca tri puta provela tjedan dana vukući se uzdignute guze i zavijajući neprekidno...
    Za vrlo čudnovate mace - ima svakakvih, ali po mom iskustvu dva su presudna faktora za stvarno lupitu mačku: maca jedinica dok je mala i mlada i prerano odvajanje iz legla. Za obitelj s djecom preporučujem, ako se može birati (ako se ne može to znači da vam je već došla na vrata, tj. djeca donijela ) stupit u kontakt s obitelji koja ima leglo i zamolit da preporuče maznu i umiljatu mačku - oni će znat koji je malac iz legla kakav, i ne uzimat prije napunjena dva do tri mjeseca.
    I dalje glasam za opciju 2x, imala sam 1 i 2, znam da nije neka razlika.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Mi smo imali malog zeku kada sam ja ostala trudna i on se zaljubio u mene. MM nije smio ni blizu, odmah bi ga napadao. Kada sam došla iz rodilišta, ostavili smo ga kod mojih roditelja jer imaju kuću i tamo je lunjao po cijelom susjedstvu. Pronašao si je novu ljubav u mojoj kujici, njemačkom ovčaru.

    Obožavam mačke i razmišljamo da je nabavimo. Uskoro očekujemo pomladak od mačke mojih roditelja pa ćemo razmisliti. Vrlo su uredne, postoje za kupiti razne grebalice, a uostalom mački koja živi u stanu možeš i porezati kanđe. Najljepše mi je kada ti se ugnjezdi u krilu i prede. Totalno opuštajuće.

    Za sada imamo samo ptičice, papige fishere, mužjaka i ženku, i imamo četiri jaja pa očekujemo male ptičice. Totalno sam zbog toga uzbuđena. Mi ih puštamo da lete i onda dosta kakaju, ali odmah obrišemo. Može ih se svašta naučiti i pripitomiti, tako da je to moja topla preporuka.

  47. #47
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    100 ljudi 100 ćudi, tako je isto i kod životinja.

    Mislim da obavezno trebate staviti ogradu ako ćete mačku u stan, jer znam više njih koje su pale sa prozora....

    Isto tako mislim da su životinje dobre za djecu i da se uče ponašati s njima, ali da ih treba "naučiti". Zašto to kažem? Zato što smo ja i sestra imale 11 i 16 godina, ali se nismo baš znale brinuti za psa, a boga mi ni moja mama...a trebaš se znati brinuti za njih, a nismo imale od koga naučiti.

    I ako vam ne smetaju dlake mačke, ja glasam da je nabavite...

  48. #48
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    mi imamo mačića starog 2 mjeseca, karlo ga obožava.

    cijeli sam život imala pse i nikad nisam mislila da ću imati macu, ali jednu večer mi je mm donio s posla. kad sam je vidjela onako umiljatu nisam je mogla ne primiti. prvo na balkon. tamo je stajala čak 1 dan. sada živi s nama u kući . na balkonu je pijesak i uglavnom tamo vrši nuždu (jučer je malo zakazala, vjerojatno jer pijesak nije bio dovoljno čist).

    odveli smo je u veterinara na pregled. dobila je nešto protiv glista jer je to navodno najveći neprijatelj malih mačaka. za mjesec dana je treba cijepiti. i to je to.

    navijam za macu.
    ne volim životinje držati u kavezima.

  49. #49
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    glasam za macu.
    stavite mrežicu i problem riješen.
    naravno da ne padaju sve mace, no bolje spriječiti nego liječiti.

  50. #50
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    (jučer je malo zakazala, vjerojatno jer pijesak nije bio dovoljno čist).
    Ovo je jako tocno, ako pjesak nije cist dovoljno onda trpe koliko mogu i nakon toga traze neko drugo cisto mejsto meni jednom na krevetu

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •