Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: bravo zadar!!!

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno bravo zadar!!!

    http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,27,,138762.jl

    naslov: Prva dvojica očeva u zatvoru zbog neplaćanja alimentacije

  2. #2
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    yyyeeeeessssss!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Ja bi pitala nešto , naime predala sam sporazumni zahtjev za rastavu u kojem sam napisala da ne tražim novac za dijete niti sebe od supruga , s obzirom da mi je on zaprijetio da će mi raditi probleme na sudu ako budem tražila alimentaciju . On je još uvijek nezaposlen ali ima ušteđevinu pa me zanima kako će sud to riješiti . Da se razumijemo ja od njega za sebe ne tražim ništa .
    Da li netko zna kako to ide o ovakvim slučajevima .
    Pozdravi hvala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj vlatkapeno prvotno napisa
    Ja bi pitala nešto , naime predala sam sporazumni zahtjev za rastavu u kojem sam napisala da ne tražim novac za dijete niti sebe od supruga , s obzirom da mi je on zaprijetio da će mi raditi probleme na sudu ako budem tražila alimentaciju . On je još uvijek nezaposlen ali ima ušteđevinu pa me zanima kako će sud to riješiti . Da se razumijemo ja od njega za sebe ne tražim ništa .
    Da li netko zna kako to ide o ovakvim slučajevima .
    Pozdravi hvala
    alimentacija za dijete nije pitanje dobre volje, vec je zakonska obaveza. Ono sto se moze desiti je da se dodijeli zakonski minimum.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    A koje će ti to on točno probleme raditi? Da ne bi možda on tražio dijete tako nesposoban i nezaposlen? Sram da ga bude! Sud određuje alimentaciju, nema tu pregovora, osim što uvažava dogovr ako je u interesu djeteta i u skladu sa zakonom, ali ni govorea da će se on osloboditi svoje obveze.

  6. #6
    Zoranova draga avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Balkan & Bliski Istok
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj vlatkapeno prvotno napisa
    Ja bi pitala nešto , naime predala sam sporazumni zahtjev za rastavu u kojem sam napisala da ne tražim novac za dijete niti sebe od supruga , s obzirom da mi je on zaprijetio da će mi raditi probleme na sudu ako budem tražila alimentaciju . On je još uvijek nezaposlen ali ima ušteđevinu pa me zanima kako će sud to riješiti . Da se razumijemo ja od njega za sebe ne tražim ništa .
    Da li netko zna kako to ide o ovakvim slučajevima .
    Pozdravi hvala
    Mislim da sud nece uvaziti deo tvog zahteva koji se tice novca, jer nije u interesu deteta. Izdrzavanje deteta je zakonska obaveza roditelja.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    cure evo opet se javljam na temu alimentacije , MM na spomen alimentacije mi prijeti da će mi se osvetiti na bilo koji naćin ako od njega tražim alimenatciju i da pazim što radim jer bi mogla požaliti . On kaže da nema pravo tražiti od njega niti kune a ako treba da će se odreći maloga :shock: :? Drage moje stavrno se bojim što je sve on kadar napraviti . Na žalost nemam toliko novaca da si mogu priuštiti odvjetnika .
    Zaista ne mogu vjerovati da se MM može odreći svog sina samo da ne pridonosi njegovom životu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    61

    Početno

    Roditelj mora uzdržavati dijete s kojim ne živi.

    Ne može se samo tako izabrati da se neće plaćati uzdržavanje (alimentacija), niti se samo tako roditelj može odreći djeteta.
    O visini uzdržavanja odlučuje sud.
    I nezaposleni roditelj mora plaćati uzdržavanje za svoje dijete.

    Možda bi bilo dobro da pročitaš obiteljski zakon i da potražiš besplatnog odvjetnika preko HOK.

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    a bravo i zagreb!

    http://www.vecernji.hr/newsroom/blac...107E9A492AAC.1

    a ovo posebno treba izdvojiti...

    Nezaposlenost nije izlika
    Za izricanja presude M. B. je bio nezaposlen, no nezaposlenost nije olakotna kada je u pitanju neplaćanje alimentacije. Po čl. 209. Kaznenog zakona novčana ili kazna zatvora do tri godine može se izreći onome tko izbjegavanjem zaposlenja, mijenjanjem poslova, mjesta boravka ili prebivališta izbjegava temeljem sudske presude uzdržavati dijete. Zbog toga je osuđen i M. B., te poslan na izdržavanje zatvorske kazne.

    Prosječne alimentacije
    Lani su povećani iznosi mjesečnih prosječnih potreba djece o kojima sudovi trebaju voditi računa kod određivanja alimentacija, pa tako predškolskom djetetu treba 1500 kuna, a školskom 1700 kuna. No, u praksi suci su prisiljeni određivati i manje iznose kad roditelji imaju jako male plaće.

  10. #10
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj vlatkapeno prvotno napisa
    cure evo opet se javljam na temu alimentacije , MM na spomen alimentacije mi prijeti da će mi se osvetiti na bilo koji naćin ako od njega tražim alimenatciju i da pazim što radim jer bi mogla požaliti . On kaže da nema pravo tražiti od njega niti kune a ako treba da će se odreći maloga :shock: :? Drage moje stavrno se bojim što je sve on kadar napraviti . Na žalost nemam toliko novaca da si mogu priuštiti odvjetnika .
    Zaista ne mogu vjerovati da se MM može odreći svog sina samo da ne pridonosi njegovom životu.
    ma može on pjevat borbene! daj mu ne vjeruj više, šta on hoće? da se odrekne malog, na koji način ?! gdje to ?! da sam na tvom mjestu NE bih UOPĆE ulazila u raspravu s njim, nego bi samo rekla da će sud odlučit, a sud će sigurno odlučit da će svom djetetu morati plaćati alimentaciju. jer u suprotnom ćete sutra još doći na teret države, a to je zadnje što država želi.

    ajd, da vidim kako se odriče malog, ajd de... baš da vidim kako on to misli pravno izvesti.

    evo ti ova info:

    Na ovoj stranici pokušavamo odgovoriti na najčešće postavljena pitanja naših pravnicama na besplatnoj savjetodavnoj liniji 0800 200 144.
    to je stranica udruge babe.

    nazovi pa se raspitaj. i ne slušaj više sve što on govori.

  11. #11
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    NE bih UOPĆE ulazila u raspravu s njim, nego bi samo rekla da će sud odlučit, a sud će sigurno odlučit da će svom djetetu morati plaćati alimentaciju.
    upravo tako. i ne samo da mora već će odrediti i iznos.
    vlatka, mene jedino brine što tm ne radi (ako sam dobro shvatila).
    sud će od njega tražiti dokaze o primanjima, vlasništvu nekretnina, ušteđevini pa će na osnovu toga donositi odluku.
    ja sam u svom prijedlogu navela da tražim iznos od 20% muževe plaće što je 700 kn i to za oboje djece. sutkinja je na to ostala :shock: i rekla nam da taj iznos može proći jedino po djetetu iako je i to ispod minimale.
    stvar je u tome da nisi TI ta koja traži alementaciju već je ona zakonom zagarantirano pravo DJETETA.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •