Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 94 od 94

Tema: Cista na jajniku / CA 125 tumor markeri

  1. #51
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja opet dobila uputnicu za marker :? ... i proveru... to nisam nikad pila, i diže mi se kosa na glavi od same pomisli na gutanje hormona...

    s markerom sam već na dobar dan... nemam pojma koji mi je to po redu...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Stigli rezultati: 8.33, a referentna vrijednost je <35.

    Valjda je to dobar rezultat? Doktoru idem drugi tjedan.
    Odličan rezultat!!! :D

  3. #53
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Stigli rezultati: 8.33, a referentna vrijednost je <35.

    Valjda je to dobar rezultat? Doktoru idem drugi tjedan.
    :D za nalaze.

  4. #54
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Stigli rezultati: 8.33, a referentna vrijednost je <35.

    Valjda je to dobar rezultat? Doktoru idem drugi tjedan.
    :D za nalaze.
    X

  5. #55
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    :D kazem i ja!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    I ja ću poskočit! :D

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Nalaz je odličan, a vibram i sorcie za dobar nalaz ~~ !

  8. #58
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Napokon sam uspjela otici do doktora. Zadovoljan je nalazom, sve pet. Cista je pala na 19mm, s 26.5 pa je i tim odusevljen. U medjuvremenu je malo narasla i jedna na lijevom jajniku, ali je manja pa ide u rok sluzbe policisticnih jajnika. PCOS on bas i ne bi dijagnosticirao, kaze, jer nemam drugih simptoma osim cisti. Malo zbunjujuce, al' ajde, bolje on zna nego ja. Ostajem na Yasminu zbog cisti, a i inace, ali cim Yaz dodje u Hrvatsku (ili moja gujica vidi Amerike), on bi da se prebacim na to, jer je, kaze, bolje. Kad vec moram (jer mi ni godine, a i sve ostalo bas i ne idu u prilog).

    U slucaju planiranja trudnoce - "obavezno progesteron od 18.-25. dana ciklusa, u obliku Dabrostona ili Utrogestana".

    Cekam papu, za koji on ocekuje da ce biti u redu kao i inace. Ako bude u redu, onda moram nabaviti Albothyl vaginalete zbog dvocentimetarske ranice. A ako ne bude, tkobigaznao, jerbo on ne ocekuje da ce s papom bit nesto lose.

    Gledam malo po netu, a i tu na forumu, i cini se da je taj Albothyl nekakav sveti gral, hm.

    A i sve ovo sto mi je danas napricao je previse informacija za moju vec pretrpanu glavu.

  9. #59
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni moj markerić skoro 41 :/

    kaže doktorica da može biti cista, upala, endometrioza :? (valjda sam dobro čula), i da dođem na kontrolu...

    htjela sam se naručiti u vinogradskoj...
    tjedan dana telefoniranja, da bih dobila jednu super neljubaznu šalterušu ... nije mi htjela dati ni mail adresu za prijavu...

    sestrična mi je rekla da je dobila odgovor za cca tjedan dana, naručili su ju za TRI tjedna :shock: , a nalaze je čekala 8 dana... dakle- 5 tjedana...

    ja sam danas otišla s posla u breyer, platila 160 kuna, i večeras dobila nalaze mailom.

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sorcie, nadam se da je sve ok.

    Jel to natezu s cekanjem za CA125? U Petrovoj toga nema, sve je gotovo za par dana.

  11. #61
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sorc imaš li menstruaciju?
    ca 125 poraste za vrijeme mensturacije

  12. #62
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    sorc imaš li menstruaciju?
    ca 125 poraste za vrijeme mensturacije
    uf,da imam.... lijeva... :/

    to mi nisu rekli :?

  13. #63
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to je tek neznatno povećanje, a marker raste i kod dobroćudnih cisti, endometrioze, mioma, upala, menstruacije...
    mislim da se ne moraš brinuti zbog toga
    ali naravno trebaš pratiti

  14. #64
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    hvala ti

  15. #65
    leekt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    86

    Početno

    a jel zna koja od vas nešto od dermoidu?
    ja imam to, pa sam isto vadila taj marker u Vinogradskoj i sve je bilo ok.Svakih 6mj idem na Uzv kod dr.Baumana i svakih 6mj mi naraste za 2mm i kaze da ćemo ga za godinu-dvije operirati.
    ima li koja iskustva s time?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    http://www.medicina.hr/clanci/ciste_jajnika.htm

    leekt, demoridne ciste se vade laparoskopski, to nije teska operacija. imas o tome dosta na forumu pa samo ukucaj u pretraznik.
    one nemogu nestati same od sebe vec moraju van operativno.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    meni moj markerić skoro 41 :/

    kaže doktorica da može biti cista, upala, endometrioza :? (valjda sam dobro čula), i da dođem na kontrolu...

    htjela sam se naručiti u vinogradskoj...
    tjedan dana telefoniranja, da bih dobila jednu super neljubaznu šalterušu ... nije mi htjela dati ni mail adresu za prijavu...

    sestrična mi je rekla da je dobila odgovor za cca tjedan dana, naručili su ju za TRI tjedna :shock: , a nalaze je čekala 8 dana... dakle- 5 tjedana...

    ja sam danas otišla s posla u breyer, platila 160 kuna, i večeras dobila nalaze mailom.
    meni je provera dva puta pomogla kroz par godina prije trudnoće, početkom trudnoće imala sam endometriom, ca 125 je bio u granicama, kada sam rodila prvu bebu više ga nije bilo :D
    uglavnom mučila sam se dugo s raznoraznim cistama prije trudnoće, jednu sam morala u bolnici punktirati (vodenu), a za ostalo mi je pomogla provera

    vibram da sve bude ok

  18. #68
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Moj današnji CA 125 je 16, prije je bio oko 18.
    u Breyeru gotovo za par sati = 160kn

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Lijep pozdrav svima.. danas sam se tek registrirala na forum, ali sam znala često 'nabasati' na njega tražeći odgovore..
    Vidim da je ova tema danas ponovno 'dignuta' pa da ne otvaram novu, napisati ću moj problem ovdje.. vrlo vjerojatno na dugačko i na široko..
    Zanima me jel netko imao slučaj sličan mom.. i što činiti.. trebam neki savjet..

    Odakle početi.. najbolje ispočetka..

    Menstruacija mi je bila redovna, 4-5 dana, bez bolova.. uživancija koliko to može biti tih dana u mjesecu.. ginekološki sve u redu, rađen ultrazvuk i papa jednom godišnje, sve ok.. no prošle godine mi se dogodilo puno loših stvari u životu, i jako sam bila pod stresom i tu su počele moje brige.. početkom godine, menstruacije su počele biti obilne, do duše još uvijek su trajale 4-5 dana, ali užasno bolne.. tako je bilo svaki mjesec i mislila sam da više nisam među onim sretnicama sa bezbolnim menstruacijama, dok otprilike polovicom godine nisu uz sve navedene simptome počeli izlaziti kao zgrušana krv/komadi.. ne znam kako da se drugačije izrazim.. u 8mj sam otišla na redovan godišnji pregled gdje mi je napravljen papa, koji je došao uredan.. tada sam se doktorici požalila na svoje tegobe i napravila mi je ultrazvuk (2d) na kojem su unutar maternice pronađeni polipi, i nešto na desnom jajniku.. sumnjala je na cistu.. (lijevi jajnik 26mmx23mm; desni 40mmx24mm; pišem sve, kao što sam rekla na dugačko..) poslala me je na 3d ultrazvuk + vađenje markera.. na 3d ultrazvuku kod drugog doktora je potvrđeno da imam polipe unutar maternice, te dermoid na desnom jajniku te simplex cistu 18mm.. svi markeri su bili uredni osim CA125 koji je bio povišen (studeni 2009), 43,7 (piše da je normalno do 35). zbog tog povišenog markera poslala me je kod trećeg doktora po njegovo mišljenje.. (mlada sam, i nisam još rodila). tamo mi je opet napravljen 2d ultrazvuk (3d nije radio), gdje je ustanovljeno da imam cistu na desnom jajniku veličine 17,7x13,4mm koja je ispunjena guščim tekućim sadržajem.. nakon toga upućena sam opet na 3d ultrazvuk i vađenje markera.. sada nisu pronađeni polipi u maternici, nego samo endimetrioza na desnom jajniku veličine 21,5x14,7x16,4mm, s tim da je CA125 bio normalan, 19,5 (siječanj 2010). doktor je preporučio yasmin ili trudnoću. isto se slaže s mojom ginekologinjom da je bolje ništa ne dirati, zato što nisam još rodila.. pošto sam u braku, odlučila sam se za trudnoću.. ) s tim se je složila i moja ginekologinja.. to je bilo prije 3mj.. do sada ništa..
    e sad moja najveća briga i razlog zašto sam se odlučila moju muku podijeliti ovdje je što sam počela na neki način krvariti.. zadnja menstruacija 16. svibnja, sad bi trebala doći 11. lipnja.. (dan manje više, al uglavnom je točna).. od 31.5 počela sam imati smeđkasti iscjedak, sa krvavim tragovima.. zvala sam ginekologinju, i sestra je rekla da ako ne prođe za koji dan da se javim za pregled.. no u međuvremenu me je počelo probadati u stomaku, negdje između jajnika i rebara (ne znam kako da drugačije objasnim) i treći dan bolova otišla sam doktoru opće prakse, koja mi je napravila navečer (malo povišeni leukociti) i ujutro (normalni leukociti) pretragu krvi, zbog straha od upale slijepog crijeva ili povezanosti s krvarenjem.. no, s tim je sve prošlo ok, za sada su bolovi prestali.. i nadam se da se neće vratiti.. drugi dan sam upućena na ginekologiju na ultrazvuk.. prekjučer i jučer krvarenje je prestalo.. napravljen mi je 2d ultrazvuk i rečeno mi je da se unutar endometrioze nalazi polip.. tvorba na jajniku 20mmx17mm.. + još piše Uterus 48mmx40mm, endometrij 15mm, unutar kavuma susp. tvorba 9mmx5mm (polypus endometrii susp.) - jel zna netko jel ovo znači da je unutar maternice ipak polip? Doktor mi je rekao da krvarenje nije prestalo, morali bi me zadržati u bolnici i raditi daljnje pretrage - kakve daljnje pretrage, što ulazi u to? Znači jučer i prekjučer krvarenje je prestalo, ali se danas opet pojavilo.. što raditi sada, čekati da menstruacija prođe, pa ako se to smeđkasto krvarenje i dalje danima nastavi otići opet doktoru ili odmah otići? jednostavno više ne znam što da radim..

    i sad još jedno vrlo vjerojatno glupo pitanje.. ali muči me, pošto sam dosta tražila po netu o tome.. vanmaterična trudnoća, pronašla sam da je moguće da se dogodi čak i u jajniku, što mislite jel moguće da je onaj polip na endometriozi zapravo vanmaterična trudnoća i da se na 2d ultrazvuku to nije dobro vidjelo? :/ mislim, jel je možda mogla pogriješiti?

    ispričavam se na podugačkom postu i na možda previše informacija, ali sad kad pišem da odmah sve napišem..

    stvarno se nadam da će netko naći vremena pročitati ovo sve i odgovoriti, pomoći, savjetovati nešto...
    unaprijed se zahvaljujem

  20. #70
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cekam 24.06. da pokazem Fifija nekakvom americkom doktoru. Pojma nemam je li jos tamo, koliki je... nisam ga vidjela od zadnjeg zagrebackog pregleda prije tocno godinu dana. S obzirom da mi treba pregled, ultrazvuk, PAPA, krvna slika i recept za kontracepciju... nemam pojma koju cifru da ocekujem na racunu. A imam i relativno dobro osiguranje. :/

  21. #71
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Korana, piše da je sumnja na polip endometrija (nastaju od upaljene sluznice). Imaj u vidu da se polipi znaju i sami povući ili da se zna dogoditi da ih jedan dr vidi na UZV drugi ne. Vjerojatno su ti sve tegobe koje imaš od endometrioze (nemoj brkati endometrij i endometriozu, prvo je sluznica materinice, drugo bolest).
    To smećkasto krvarenje je obično hormonalni poremećaj pa se daju neki lijekovi da se to stabilizira.

    Ne znam šta da ti kažem, osim da dobro povedeš brigu o elimiranju stresa koliko je to god moguće jer ti je ginek. slaba točka. A stres može biti čak i mršavljenje ili debljanje..Ovo shvati najozbiljnije i samo ti radi na trudnoći, ona je blagodat za endometriozu.

    Ne znam gdje živiš, ali dr Roberto Bauman sa Svetog duha je dobra adresa za sve ovo. Inače privatno dolazi u "polikliniku pintarić" u španskom, ponedjeljkom popodne.

    I preporučam ti knjigu " žensko tijelo-ženska mudrost"

    Sretno i berićetno dalje!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    2

    Početno

    Kate hvala ti na odgovoru.. Nisam iz Zg, već Slavonija..
    Lijekove mi nisu dali nikakve, pošto je M redovita.. Bila je do sada.. trebala doći 11., evo već četvrti dan je nema.. samo je to smećkasto krvarenje postalo malo crvenije od jučer, i imam blage bolove dolje u stomaku.. ali to nije ni blizu kakva mi je M inače..
    Već lagano ludim.. Jel moguće možda da sam trudna, a da to doktor nije vidio na ultrazvuku? Stvarno bih htjela da jesam ) mislim da bi mi u ovom trenutku jedino ova lijepa vijest 'otjerala' stres hehe.. )

  23. #73
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Americki doktorcic nije provjerio ima li ciste ili nema jer se, kaze, takvo sto kod njih ne provjerava - vodene ciste i slicno, kaze, najnormalnija su pojava i svatko ih ima. Nikako mu nije islo u glavu zasto sam Fifija pregledavala cetiri puta.

    Posjetila sam zagrebackog ginica prosli tjedan i odusevljena sam rezultatima (a i on je). Nema ciste, ni Fifija, niti bilo kakve druge, a maternica i jajnici su u prekrasnom stanju, rece covjek da vec dugo takve nije vidio!

  24. #74
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    ne da mi se čitati sve postove , jer sam još u šoku...

    naime sinoć mi frendica javi da je dobila rezultate ca 125 i da je vrijednost 625, imala je velike bolove u donjem dijelu trbuha, leđa, i sad jednostavno čeka da joj prestane menga i onda na pretrage

    da li netko zna ikoga tko je imao ovako visoke vrijednosti, i šta bi to moglo značiti???

  25. #75
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    ne znam
    ali znam da ca 125 može biti povećan od endometrioze

  26. #76
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Tumorski markeri, kako su meni objasnili mogu biti i poviseni osim endometrioze i od upala , mioma...
    Samo su dio dijagnostike i to ne 100% precizan. Tako da vjerojatno mora i na druge pretrage.
    Evo malo neka procita
    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/339/

  27. #77
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jutros sam se i ja uputila u Petrovu vaditi markere, ali po novome se treba naručiti za vađenje krvi
    I tako sam se fino dala otkantati do 01. 03.

  28. #78
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Evo najnovije info: u svim se bolnicama sad treba naručiti za vađenje krvi. Konkretno, na Sv. Duhu sad naručuju za 4 mjesec, dakle, ne čeka se baš malo.

  29. #79
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Najnoviji update. U ožujku mi je ca 125 bio 36, danas sam išla raditi nalaz čisto iz svoje znatiželje - i narastao je na 71. Doduše, tek mi je 4. dan ciklusa, možda je i tom stvar. Kako god, zovem doktoricu i idem na uzv.

  30. #80
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Imaš kakve ciste? Meni je bio 99, imala sam endometriozu.

  31. #81
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Doktorici se činilo da imam neku cistu, pa sam u Petrovoj bila na color doppleru i rekli su mi da su to samo proširene vene. To je bilo prije 5 mjeseci, sad sam išla na kontrolu u Breyer na svoju ruku, čisto da vidim tendenciju rasta/pada ca125.

  32. #82
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Prođi si obaviti gin. pregled da budeš 100% sigurna. Imaš kakve bolove u trbuhu ili jake menstruacije? Meni je menstruacija trajala po dan-dva,prvi dan obilno krvarenje, drugi samo smeđe. Ne mora značiti da je endo, ali ipak provjeri za svaki slučaj. Držim fige da bude sve ok!

  33. #83
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Na desnom jajniku ginekolog mi je napipao tvorbu veličine 2,82 x 1,92. Izvadila sam krv za Ca 125 i čekam nalaz. Rekao je da je tvorba tvrda kao orah. Prilikom pregleda taj jajnik me jako zabolio. Zanima me jesu li kod vas koje ste imale ili imate ciste tvrde i je li vas kod pregleda bolilo? Inače, ne osjećam da me boli, možda osjetim kao nekakvu nelagodu na toj strani, a možda si to i umišljam. Na ultrazvuku je zaključio da nema protoka krvi. Što znači "protok krvi"? Sve me to tako zateklo i šokiralo da nisam bila u stanju nešto suvislo pitati...

  34. #84
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Odahnula sam. Markeri su 13, dakle, u granicama normale.

  35. #85
    Fairy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    262

    Početno

    Odlično Slava!

  36. #86
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Slava i ja imam cistu endometrioznu na jajniku i također me boli pri pregledu, mislim da je to uobičajeno kod cisti da malo boli.
    Zanima me što je s Koranom, tek sam malo prije pročitala njezin post u kojem navodi veličinu ciste preko 20 cm i dr. sumnja da je endometriozna? Ne znam ali meni su rekli da ukoliko je sumnja na endo cistu toleriraju do nekih 9 cm a onda se to mora operirati.
    Možda se ipak radi o vodenoj cisti?

  37. #87
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Bila ponovno na ultrazvuku s nalazima tumorskih markera. Naručena sam na color doppler. Dr veli da ću to najvjeroatnije morati laparoskopski odrstraniti. Druga opcija je da pokušam piti terapiju i vidjeti hoće li to nestati za 2-3 mjeseca u kojem periodu bih to morala pratiti. Međutim, veli dr da je to praćenje nepouzdano, jer se ne radi o običnoj cisti već o "solidnoj", a kod njih se ne zna kako će se ponašati. Ta novotvorevina nalazi se unutar jajnika i radi nje nije povećan jajnik. Normalne je veličine, samo unutar njega ultrazvuk pokazuje tu novotvorevinu.
    Zanima me je li netko imao iskustva s ovako nečim. Također me zanima koje su još dijagnostičke moetode moguće osim tumorskih markera i color dopplera. Pomagajte...

  38. #88
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Bila i na color doppleru i ponovno na još jednom u Poliklinici Podobnik i svi liječnici su bili suglasni da je potrebna laparoskopija budući da se radi o papilarnoj izraslini unutar cistične tvorbe u desnom jajniku. Laparoskopski mi odstranili desni jajnik i jajovod (bez jajnika je bez funkcije, samo na njemu može nešto narasti). Operacija prošla ok, ja sve to izuzetno dobro podnijela, PHD analica pokazala da se radi o cisti ovarii simplex. Sad mjesec i po dana nakon operacije ponovno šok. Cista 6 x 6 cm na lijevom jajniku. Dr pregledao na UZV preko trbuha i zaključio da je opet ista stvar kao i na desnom jajniku i da je sve za vađenje. S 33 g. menopauza???!!! U takvom šoku valjda nikada nisam niti bila.
    Uglavnom, izvadila sam tumorske markere i uredni su. Danas idem na vaginalni UZV s nadom da je zaključak ovog prvog ginića bio ishitren i da se to nešto na lijevom, mom jedinom jajniku može liječiti i izliječiti, a da jajnik ostane sačuvan. Kod svih pregleda radi desnog jajnika i ciste s papilom bila sam na 4 UZV i pregledana od 4 ginekologa i svi su se složili oko dijagnoze na desnom jajniku, ali su i pažljivo pregledali lijevi jajnik koji je i ginić na operaciji iznutra pregledao. Svaki puta bio je potpuno uredan. Kako je moguće da takva velika cista izraste u periodu od samo 1,5 mjeseca??

  39. #89
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Pozdrav svima!U četvratk sam bila kod gina na godišnjem pregledu papa,brisevi sve uzeto nalazi za tjedan dana!E sad radila mi je uzv na ljevom jajniku imam dva folikula od 18 i 16 mm Na desnom jajniku isto dva folikula 14 i 10 mm ali i cista guščeg sadržaja promjera 20x19 mm!Menstruacije od ove godine jako bolne.Za terapiju mi je dala duphaston 2x1 tabletu!Kontrolu imam 5 dan od krvarenja da se vidi da li je nestala a ako nije ona bi operirala vadila sam marker na tumore nalaz je u utorak!Da li je nekome pomoglo sa tim tabletama?

  40. #90
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    I ja sam dobila Duphaston, ali za vrijeme od tri mjeseca, dakle, tijekom tri ciklusa. Nakon toga prijedlog su kontracepcijske tablete.
    Uglavnom imam veliku cistu unutar koje je mala s gustim sadržajem.
    Micamaca svakako potraži drugo mišljenje
    . I ja idem krajem siječnja u Petrovu radi drugog mišljenja. Išla sam i prije vađenja desnog jajnika, a sad kada imam samo jedan, sve ću napraviti da ga spasim.

  41. #91
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Svakako ču potražiti još jedno mišljenje,ali ču sačekati jer trebam dobiti za tjedan dana!Znači te tablete što pijem nikakve pomoči od njih nadala sam se da če mi netko reči da je otišla cista sa tim tabletama,a čemu onda kontracepcija ja ionako nemogu zatrudnit prirodno?

  42. #92
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Posljednje uređivanje od micamaca30 : 04.01.2012. at 14:28

  43. #93
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    cista nestaje juuupiiiii!!! Popila jednu turu Duphastona i cita se smanjila i dr veli da će nestati. Presretna sam. Dr veli da je moguće da su mi ciste nastale od mirene...

  44. #94
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    yes barem da tebi ode kad več neče meni

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •