Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 147 od 147

Tema: dojenje i pusenje

  1. #101
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Od ta dva zla, AD ili pusenje, meni su oba jednaka, ako se radi o svjesnom izboru majke.
    ne kužim kakve ima veze jel svjesan izbor ili nije s rizikom po zdravlje. što, ako je majka svjesno odabrala ad ili pušenje rizik je gori nego ako je bila primorana odabrati ad?
    ako govorimo o riziku po zdravlje djeteta onda treba zanemariti činjenicu jel to bio izbor majke ili ne.

  2. #102
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Kada kazem svjestan izbor, mislim na primjeru AD-a kada zena svjesno odluci da ne zeli dojiti jer joj je to sve too much za nju, cice ce joj se objesiti i takvi razlozi (kvazi). A za pusenje, to je tako i tako svjestan izbor. Ne kazem da je rizik manji-veci za dijete ovisno o tome kakva je situacija dane majke. Samo kazem da je za mene nezamislivo svjesno ciniti bilo sto sto steti mome djetetu, znati rizike, a svejedno ih ignorirati.

  3. #103
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj little duck prvotno napisa
    Od ta dva zla, AD ili pusenje, meni su oba jednaka, ako se radi o svjesnom izboru majke.
    To sto su tebi oba jednaka govori samo puno o tvojoj edukaciji na ovu temu. Jedno je subjektivno misljenje "meni su oba ista" a drugo je objektivno misljenje i cinjenice koje pokazuju da ni blizu te dvije stvari nisu iste. Jer da jesu, preporuke ne bi bile ovakve kakve jesu.

    I nismo svi isti, niti smo isti karakteri. Netko ce se ostaviti cigarete u trenu, a neka majka ce pusiti jednu dnevno i plakati od griznje savjesti sto pusi tu jednu dnevno i preci na adaptirano "da svojim mlijekom ne nasteti djetetu". O takvim majkama ja pricam. A i imala sam ih na telefonu. Zena htjela prestati dojiti zbog griznje savjesti sto zapali 1-2 cigarete dnevno! Naravno da sam joj rekla da bi idealno bilo da ne pusi i da proba prekinuti, ali da ako ne ide da nikako ne prestaje s dojenjem jer su rizici prehrane adapt gori od ove njene trenutne situacije, i uputila je ako vec mora uzeti tih par cigareta da one nikako nisu prije dojenja bla bla...

    Slika nikako nije crno bijela. I nemojte tako lako osudjivati majke koje nisu napravile kao sto ste vi (ili mislite da biste u toj situaciji napravile). Ne znaci da su ista losije, niti da ste vi bolje, svi mi radimo najbolje sto mozemo

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    da, ali ja mislim da čim se kaže bolje je i ovako nego nikako, da se na taj način indirektno odobrava pušenje (mislim da barem ovisnici tako to shvaćaju, kao pa nije to tako strašno - možda se varam, ali meni to tako zvuči). i moje mišljenje je da se treba vršiti kampanja protiv pušenja jednako kao i protiv AD. to mi je kao da netko kaže da ne može ne udariti dijete pa pita da li je bolje da ga udari po guzici ili da mu opali šamar. nije dobro ni jedno ni drugo. a šta, trebali bi reći pa manje je štetno ako udariš po guzi. jednostavno, mislim da se nikakvo zlo (manje ili veće) ne smije ni na kakav način odobravati!

  5. #105
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pusenje je ipak ovisnost. Udaranje djeteta nije Pa u tom smislu mi nema smisla u povlacenju paralela. Neke zene su u stanju prestati pusiti ( i svaka im na tome!), a neke nisu - i ne treba ih zato lincovati, treba im pomoci da probaju, pruziti im podrsku. Recenice tipa "ak sam ja mogla, onda mozes i ti!" nisu bas od neke pomoci

  6. #106
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kampanja protiv pušenja bi trebala biti državni interes (manje troškova na lječenje nuspojava pušenja)

    no, pogledaj zabranu pušenja na javnim mjestima koliko je prašine digla
    ja očekujem da će puno primjenjivanje zabrane učiniti puno u pogledu smanjivanja % novih pušača

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    čuj, ima majki koje su psihički nestabilne i zbog te svoje bolesti, udare dijete i to postane svakodnevna pojava. tako da, i to je neka vrsta bolesti. ako takva majka traži pomoć, savjet, mislim da joj treba pomoći prvenstveno da riješi osnovni problem, a to je ta psihička nestabilnost, a ne reći joj za prvu pomoć učini manje zlo. to je sad već druga tema pa neću dalje filozofirati.
    ali isto tako mislim - OK, istraživanja su pokazala to i to,ali ne slažem se da se podržava na bilo koji način pušenje+dojenje. ja znam da nikad pušači i nepušači neće zajedno na zelenu granu (borim se s tim problemom već jako dugo), ali barem pokušavati možemo.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    kampanja protiv pušenja bi trebala biti državni interes (manje troškova na lječenje nuspojava pušenja)

    no, pogledaj zabranu pušenja na javnim mjestima koliko je prašine digla
    ja očekujem da će puno primjenjivanje zabrane učiniti puno u pogledu smanjivanja % novih pušača
    ja se iskreno nadam da će se zabraniti pušenje svugdje i da će se ustrajati na tome. grozim se svih pušača. i smatram da bi pušači trebali plaćati puno veće doprinose za zdravstvo od nepušača. možda bi to bio dovoljan poticaj za prestanak?

  9. #109
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj marie26 prvotno napisa
    ali isto tako mislim - OK, istraživanja su pokazala to i to,ali ne slažem se da se podržava na bilo koji način pušenje+dojenje. ja znam da nikad pušači i nepušači neće zajedno na zelenu granu
    Vjerojatno mi ne bi povjerovala da sam ja nepusacica i da ne podrzavam pusenje (pitaj Niku ak mi ne vjerujes )..

    Nemamo mi sta podrzavati ili ne podrzavati dojenje + pusenje. Na meni je da zenama dam informaciju koju trebaju. Istrazivanja su pokazala da je manja steta dojiti + pusiti nego preci na adaptirano. I ja to zenama moram reci. Na njima je da odluce sto ce. Odgovornost je njihova, i ako njihovo dijete bude imalo bronitise ili sto god vec - one ce biti te koje ce razbijati glavu jel to zbog njihovog pusenja. Ja i sve druge savjetnice cemo reci koje su preporuke, a to je prvenstveno nepusenje, pa tek dojenje + pusenje, pa tek onda adaptirano. Tako ide tablica prioriteta, a na toj majci je da preuzme odgovornost za svoju odluku i zivi s njom. Ja joj sigurno necu reci da je super sto doji i pusi.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    vjerujem ti, zašto ne? samo, valjda nitko nije toliko zagrižen protiv pušenja koliko ja
    ma znam ja da vi sve morate obavljati svoj posao i da ga radite najbolje što znate i možete, ali ja nisam rodina savjetnica pa valjda smijem biti strašno ljuta na majke dojilje pušačice ja uvijek prednost dajem djetetu pa tek onda majci, jer dijete se ne može brinuti samo za sebe, i grozno mi je kad vidim da majka svjesno radi loše djetetu pa reagiram tu na forumu. nije da ih baš osuđujem, znam da im treba pomoći. možda da roda organizira i savjetovanje protiv pušenja?

  11. #111
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nemoj se ljutiti, no mi stvarno nemamo kapaciteta za organiziranje tako neceg Mislim da svaki vrabac na grani ZNA da je pusenje lose i da mu nema niti jedne prednosti, i da su grozni rizici za zdravlje. Nema pusaca(ice) koji to nezna, no svjedno to i dalje rade, ne samo zato sto zele nego je to ovisnost i zbog toga je tesko prestati.

  12. #112
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj marie26 prvotno napisa
    samo, valjda nitko nije toliko zagrižen protiv pušenja koliko ja
    evo, mislim da ja jesam

    prezirem pušenje, jedva čekam da ona zabrana stupi na snagu,
    a onome koji uspije cijenu kutije cigareta podignuti na barem 50kn dat ću cijeli svoj imetak

    ali ovdje se ne radi o pro i kontra pušenja.

    kako je anchie76 rekla

    Mislim da svaki vrabac na grani ZNA da je pusenje lose i da mu nema niti jedne prednosti, i da su grozni rizici za zdravlje.
    ovdje se radi o onim situacijama koje je anchie opisala da joj se dešavaju na telefonu (skoro sam napisala dojećem hot-lineu )
    o neinformiranosti žena da je iako puše, bolje da doje nego da djetetu daju adaptirano.

    zašto mislite da se podržava dojenje i pušenje ako se majci pušačici kaže da nastavi dojiti? time se samo podržava dojenje.
    naravno da se toj majci prvo objasni da je najbolje i za nju i za bebu da prestane pušiti ili barem da smanji broj cigareta.
    (doduše, ne bi da ona to već i sama ne zna , a i da misli prestati ne bi zvala, nego bi jednostavno prestala, aldobrosad :/).

  13. #113
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    moja je žena i pušila u obje trudnoće i dohranjivala formulom, a i, sram ju bilo, rodila u bolnici.... a djeca su nam lepa, zdrava i pametna i kaj sad?
    naravno, pušimo i u autu

  14. #114
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    a djeca su nam lepa, zdrava i pametna
    kažu da te karakteristike ponekad znaju i preskočiti po generaciju, pa eto. imate sreće da se kod vas radilo samo o jednoj.

  15. #115
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    slatka si.

  16. #116
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    jaaako dobro

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Nije za pohvalu, ali ja sam u obje trudnoće pušila,doduše po 2-3 cigarete dnevno, a i dok sam dojila prvo dijete, sad evo i drugo...jednostavno ne mogu protiv sebe pa se tješim da ipak ne pušim puno, da je to samo par cigareta, a prvom djetetu ništa nije naškodilo pa neće ni drugom i tako...Svatko tko je bacio cigarete,bez obzira na razloge,skidam kapu...Ja jednostavno nisam jedna od tih...

  18. #118
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    moja je žena i pušila u obje trudnoće i dohranjivala formulom, a i, sram ju bilo, rodila u bolnici.... a djeca su nam lepa, zdrava i pametna i kaj sad?
    naravno, pušimo i u autu
    kak ste vi super, e

  19. #119
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma o čemu vi to :? :? :?
    Nema spomena, nikotin je otrov i svakako bi majka koja doji trebala prestati pušiti za vrijeme dok doji.

    Slažem se i potpisujem anchie76 u svemu.

  20. #120
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    moja je žena i pušila u obje trudnoće i dohranjivala formulom, a i, sram ju bilo, rodila u bolnici.... a djeca su nam lepa, zdrava i pametna i kaj sad?
    naravno, pušimo i u autu
    kak ste vi super, e

  21. #121

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    [quote="mujica"]moja je žena i pušila u obje trudnoće i dohranjivala formulom, a i, sram ju bilo, rodila u bolnici.... a djeca su nam lepa, zdrava i pametna i kaj sad?
    naravno, pušimo i u autu[/quote

    što pokazuje kako ste vi vrlo odgovorni roditelji !!
    nadam se da će vam djeca i ostati zdrava,ali sigurno su zaradila opstrukciju malih dišnih putova uživajući s vama u autu (a pretpostavljam i kod kuće)!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo ličnog iskustva: ja sam dete pušača. Moja mama je pušila u trudnoći, i dok me je dojila, a pušili su roditelji uvek u kući, autu.....
    I moja mama je dok sam bila mala mogla da kaže da mi ništa ne fali. Da sam zdrava, prava i lepa. Imala sam odličan imunitet, i osim klasičnih dečijih bolesti nikad nisam bolovala. Ali sa 11 godina sam dobila prve opstrukcije. Rekli su dr proćiće sa pubertetom. Nije prošlo. Imam i napade, opstrukcije, alergijski kašalj.... Sa svakim padom imuniteta imam noći i noći nespavanja. Popila sam i udisala antihistaminika u svom životu..... mnogo. I da, krivim svoju mamu.
    Znam šta je zavisnost, ali verujte mi, ovakav život ne želite svom detetu.

  23. #123
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    moja je žena i pušila u obje trudnoće i dohranjivala formulom, a i, sram ju bilo, rodila u bolnici.... a djeca su nam lepa, zdrava i pametna i kaj sad?
    naravno, pušimo i u autu
    a zakaj isprobavaš mala slova ako ti je to sve tvoje navedeno "i kaj sad?"

    jel ti možda malo bed?

    ak nije, možeš pisat noralnom veličinom i još i boldat, pohvali nam se!

  24. #124
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    vissnja drago mi je što si svoje iskustvo podijelila s nama. možda nekome pomogne kod donošenja odluke o tome čemu može izložiti svoje dijete.

  25. #125
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja kao nepušač imam pravo reći da su mi gadljive sve žene koje doje i puše, jer lako što ne misle na svoje dupe, nego je problem to što ta njihova ovisnost prevladava jače od želje da im dijete dobije čisto majčino mlijeko.
    Prelaženje na adaptirano zbog pušenja još mi je gadljivije.

    I ne može mi nitko od pušača reći da ne razumijem, jer sam bila pušač i onog trena kad smo saznali da imamo problem bračne neplodnosti, bacila cigarete!!!

  26. #126
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Ja kao nepušač imam pravo reći da su mi gadljive sve žene koje doje i puše, jer lako što ne misle na svoje dupe, nego je problem to što ta njihova ovisnost prevladava jače od želje da im dijete dobije čisto majčino mlijeko.
    Prelaženje na adaptirano zbog pušenja još mi je gadljivije.
    Pušenje je ovisnost.
    Ovisnosti se ne rješavaju svi lako.
    Ružno je reći da ti je gadljiva žena koja ima problem i ne može ga se riješiti.
    Nisu svi ljudi isti, nisu svi jednako jaki.

  27. #127
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pepita, draga, ja ti onda gadljivija ne mogu biti.
    Zaobilazit ću te, za svaki slučaj.

  28. #128
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ne, ja sam napisala da su mi gadljive žene koje puše dok doje.

    Inače, pušači mi ne smetaju. Radno mjesto mi je takvo da dijelim sobu sa još pet žena. Jedino ja ne pušim, da se pobunim zabranilo bi pušenje, ali ja se ne bunim
    Znam da je ovisnost i poštujem pušače kao ovisnike i sama sam nekada pušila pa znam o čemu pričam.

    ...a da mi se gadi da žena puši dok doji, gadi mi se i mislim da ružniji prizor ne mogu zamisliti, kad podoji ono malo nevino dijete i onda poslije toga zapali cigaretu, bljak...

    Pa naravno da nisu svi isti i to poštujem, ali ja imam pravo reći što mi je lijepo, a što ne, što mi se gadi, a što ne. Mnogo puta su i meni napisali da je ovo forum i da se tu "raspravlja i iznose mišljenja". Evo pa ja sam svoje iznijela.

    Ženama koje su se uspjele suzdržati pušenja dok su dojile skidam kapu. Ako su poslije opet pušile, što ima veze, to je njihova ovisnost.
    Ipak, toliko su bile jake da unatoč svojoj ovisnosti nisu trovale vlastitu djecu.

    AdioMare i ja se svojoj susjedi gadim što lickam kuću svaki dan po sto puta. Ona meni u lice kaže da joj je to gadljivo što stalno peruckam nešto i sređujem. Ja je ne zaobilazim. Ona ima pravo na svoje mišljenje i dokle god mi ga ne nameče, ja je poštujem!!!

  29. #129
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Samo nemojte izvlačiti moje riječi iz konteksta.

    Rekla sam da mi pušenje i pušači ne smetaju, ono što mi smeta jest da se žena ne može suzdržati pušenja dok doji.
    Ne samo dok doji nego i dok je trudna.

    Nisam mogla ostati trudna tri godine, bila sam u postupku potpomognute. Niti ne moram govoriti što sam sve molila Boga i čega bi se sve odrekla da ostanem trudna. Možda otuda takav moj stav.

    Pa ne kažem ja da sam u pravu ili krivu, ja samo iznosim svoj stav.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Mislim da svima nama treba malo vise tolerancije u prihvacanju drugih... i da konacno jednom shvatimo da svatko, ali bas svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, odobravali mi to ili ne... dojiti ili ne, pusiti ili ne...

  31. #131
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lillo prvotno napisa
    Mislim da svima nama treba malo vise tolerancije u prihvacanju drugih... i da konacno jednom shvatimo da svatko, ali bas svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, odobravali mi to ili ne... dojiti ili ne, pusiti ili ne...
    Treba nam tolerancije prema izboru drugih, ali i tolerancije prema stavovima drugih.

    Pepita je iskreno rekla sto misli, ni moj stav nije daleko od njenog. Jedino sto bi po meni bilo bolje prijeci na adaptirano, ako se vec ne moze odreci pusenja. Tu barem prihvacas svoju slabost i nastojis ne trovati dijete sa nikotinom.

  32. #132
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Lillo prvotno napisa
    Mislim da svima nama treba malo vise tolerancije u prihvacanju drugih... i da konacno jednom shvatimo da svatko, ali bas svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, odobravali mi to ili ne... dojiti ili ne, pusiti ili ne...

    Potpisujem apsolutno!!!

    Ja sam isto za to da svatko radi što želi, na kraju krajeva da idemo mesti ispred svojih vrata bilo bi itekako smeća

    ...zato sam ja samo iznijela svoje mišljenje, pa što ću tako mislim i ne mogu ga promijeniti.

  33. #133
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Deaedi

  34. #134
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    AdioMare i ja se svojoj susjedi gadim što lickam kuću svaki dan po sto puta. Ona meni u lice kaže da joj je to gadljivo što stalno peruckam nešto i sređujem.
    A je luda ta tvoja susjeda!
    Meni si baš super.

  35. #135
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    ...uh da znaš što ona meni svašta kaže. Ja ti perem balkon kad znam da ona radi, inače mi viče svašta s balkona

    Da vidiš njoj stana, ne možeš ući od nereda :/ ona meni tvrdi da za razliku od mene ona živi punim plućima i što ću ja s njom

  36. #136

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Mislim da svima nama treba malo vise tolerancije u prihvacanju drugih... i da konacno jednom shvatimo da svatko, ali bas svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, odobravali mi to ili ne... dojiti ili ne, pusiti ili ne...

  37. #137
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Lillo prvotno napisa
    i da konacno jednom shvatimo da svatko, ali bas svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, odobravali mi to ili ne... dojiti ili ne, pusiti ili ne...
    Da, svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, ali onda isto tako MORA preuzeti odgovornost za izbor (i posljedice koje nosi taj izbor) koji je odabrao

  38. #138
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Lillo prvotno napisa
    i da konacno jednom shvatimo da svatko, ali bas svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, odobravali mi to ili ne... dojiti ili ne, pusiti ili ne...
    Da, svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, ali onda isto tako MORA preuzeti odgovornost za izbor (i posljedice koje nosi taj izbor) koji je odabrao

  39. #139

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Da, svatko ima izbor u zivotu raditi sto zeli, ali onda isto tako MORA preuzeti odgovornost za izbor (i posljedice koje nosi taj izbor) koji je odabrao

    Naravno, podrazumijeva se da smo svi dovoljno zreli i svjesni sebe i svojih postupaka i u skladu s time spremni preuzeti posljedice istih, bili oni dobri ili ne...

    Meni samo smeta stalno zavirivanje u tudja dvorista i iznosenje primjera rodbine, prijatelja i susjeda, nad kojim se onda svi zgrazaju... Zasto ona tamo neka ne doji bla bla bla, zasto pusi bla bla bla, zasto samo maze nokte, a dijete joj place, zasto stalno visi na forumu.... mene prvu ne zanima da li netko doji ili ne, pusi ili ne, farba se ili ne..ili sto radi sa svojim djetetom... dovoljno mi je da znam da je dojenje najbolje sto mogu pruziti djetetu, da pusenje nije zdravo i toga se drzim.... Ali necu zbog toga sto to netko ne radi ili radi iz bilo kojeg njemu dragog razloga to razvlaciti po forumu i nad tim se zgrazati...

  40. #140
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Lillo draga slažem se s tobom u potpunosti, ali pitanje "dojenje i pušenje" je postavljeno na forumu, što znači da svatko ima pravo iznositi svoja mišljenja. Naravno pitanje se nije odnosilo samo na pušače, već i na one druge, jer inače ne bi bilo postavljeno ili bi bilo drugačije postavljeno.

    Moraš biti tolerantna i prema ljudima koji vole sve znati i komentirati tuđe živote, na tebi je da ocjeniš da li ćeš im dati materijala za pričanje ili ne.

    ...ako se netko i zgraža na neke stvari to je isto stvar osobe i ne možemo je suditi, prema tome...tu iznosimo svoja mišljenja, a hoće li ona biti prihvaćena ili ne, ovisi o onima što ih čitaju.

  41. #141
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    ...ako se netko i zgraža na neke stvari to je isto stvar osobe i ne možemo je suditi, prema tome...tu iznosimo svoja mišljenja, a hoće li ona biti prihvaćena ili ne, ovisi o onima što ih čitaju.
    Izjave o gadljivosti teško prolaze kao mišljenje, više kao uvreda.

  42. #142
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Cubana od prvog dana na forumu se trudim biti ISKRENA!!!
    Tko me takvu prihvaća prihvaća, tko ne, ja poštujem.
    Nikad nisam nešto pisala da bi pogodovala nekome ili pisala da bi bila kao većina, ili bilo što slično.
    Meni je pušenje i dojenje najiskrenije gadljivo i to je ono što ja osjećam. Ne mislim da je uvreda, jer da je pušenje nešto lijepo i korisno ne bi ga zakonom zabranjivali. Ako se netko i jest našao uvrijeđenim, meni je žao, ali to je moje mišljenje koliko god ružno zvučalo.

    Kad sam ja bila u postupcima potpomognute ne možeš ni zamisliti što sam sve slušala i kakve zaista uvrede doživljavala, vjeruj mi danas ti mogu reći da nikom ne zamjeram. Nekome je grijeh imati "dijete iz epruvete", meni je to bio spas i jedina nada da ću ikada imati svoje dijete.

  43. #143
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    ...ako se netko i zgraža na neke stvari to je isto stvar osobe i ne možemo je suditi, prema tome...tu iznosimo svoja mišljenja, a hoće li ona biti prihvaćena ili ne, ovisi o onima što ih čitaju.
    Izjave o gadljivosti teško prolaze kao mišljenje, više kao uvreda.
    Ova moja izjava se odnosila na općenito, a ne na pušenje.

  44. #144
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam bila pravi pravcati pusac, ko me zna znao bi o cemu pricam , ali sam odlucila da cu pre trudnoce prestati, i to zauvek.
    Zasto?
    Zato sto sama ne bih podnela da nesto sto ja radim ugrozava na bilo koji nacin zdravlje mog deteta, bilo u materici, bilo dojenjem.
    Mene bi bilo i strah, ipak se uz pusenje u tekstovima pominju kalcifikacija posteljice, a kasnije SIDS...

    S druge strane, znam kolika je to zavisnost, i kako je tesko resiti se toga. Iako sam prestala naglo, tj. drugima je tako izgledalo, ja sam ze zapravo godinama spremala da to ucinim. Cak sam i "trenirala" nepusenje, tj. ostavljala sam cigarete na vremenski ogranicen rok, znajuci da cu opet poceti. Tako sam naucila kako je prestajati, i kad sam presitala, u leto 2004. to je bilo to.
    U septembru iste godine bila sam trudna, i srecna sto ne pusim.

    Moja mama je prepusila obe trudnoce, njena prica je da je pitala ginekologa sta moze da bude bebi od njenog pusenja, a on je rekao da beba moze da bude malo manja, i to je to.
    Eh da, ali od cega manja?

    Seka i ja srecom nemamo nikakvih posledica, ali u nasem slucaju tipujem na gene. Na posledice mislim probleme sa disajnim organima i sl.

  45. #145
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Moraš biti tolerantna i prema ljudima koji vole sve znati i komentirati tuđe živote, na tebi je da ocjeniš da li ćeš im dati materijala za pričanje ili ne.
    onaj kome treba materijala za pričanje pronaći će ga pa makar ti živjela ko majka tereza. i prema takvima imam tolerancije nula.

  46. #146
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    melange doći u moju zgradu
    Da ja te ljude ne ignoriram već bi odavno poludila od njihovih čakula i naravno, oni uvijek nađu "nešto".

  47. #147
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    melange dođi u moju zgradu
    Da ja te ljude ne ignoriram već bi odavno poludila od njihovih čakula i naravno, oni uvijek nađu "nešto".

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •