Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 220 od 220

Tema: NA RUBU SAM....

  1. #201

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Kod MM-ovih (u njegovom rodnom kraju) je obicaj da kada se rodi dijete ode na babinje sa poklonima, a onda su roditelji duzni da posjete blizu rodbinu sa bebom i naravno poklonima.
    Ja to ranije nikad nisam cula. ustvari, ja sam totalno operisana od obicaja, tako da nije ni cudo sto ne znam. jesu li kod vas takvi obicaji?
    Romina, mozda sveki ceka da ti njoj doneses bebu na uvid?
    ja jos uvijek nisam isla MM-ovoj rodbini sa poklonima. kao prvo, nemam vremena za nekakvu kupovinu, kao drugo, nema sanse da sa bebom idem tamo gdje se pusi.
    na nekakav nacin cu morati to izvesti, jer sam primijetila da name ne dolaze. Mozda je to razlog, ili sta li vec?

  2. #202

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ma nije stvar u običajima .problem je što me nikada nisu prihvatili.svaki put kad sam bila kod njih palo je podj....... a ne zovu nas kao obitelj da dođemo nego mm i Maurena . od kad ih znam stvarno sam bila fer prema njima .Pa na svadbi mi nisu jednu lijepu riječ uputil , a pokupili su se odmah nakon ponoći .Da ne pričam zlobne komentare nakon svadbe . Kad sam rodila svekrva je došla u bolnicu nakon par dana i rekla primalji da mu je teta ismijavala ga da je žut kao da ga je švabo napravio itd. došli su ga vidjet kad je imao skoro dva mjeseca i uvjeravali me da je u rodilištu imao dio kose ljubičast . Kasnije u svađi sa mm je rekla da je mali glumac kao i mama ..... kad se sve zbroji vidi se da tu nema ljubavi apsolutno nikakve . a

  3. #203

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ili je posesivna ludaca, ili je bila trznula kakvu drugu snahu za svog sina, pa je sin preso

  4. #204

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    normalna sigurno nije

  5. #205
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ajde dobro barem ovaj put nisu došli
    Da barem odustanu od posjeta, barem ako se ne misle malo skulirati. Baš ispadaju luđaci, pa normalan čovjek bi sam već sebe barem toliko kontrolirao da ne ispadne da je prolupao.
    A jel možeš kad ti se tako najave pozvati svoje roditelje da budu uz tebe dok su ovi tu? Meni to pali kad je neka neugodna situacija i ne mogu izdržat sama. Pozovem moju mamu pa je ona kao neka moralna podrška, ono kad mi dolaze neki gosti koje ne mogu smisliti.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    to mi je i mama predložila , jedini je bed u svemu kak će se zbog ove situacije pomašati prema mojim starcima . još mi samo fale da se i oni zakače pa bu tek bilo veselje

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Joj stara moja al' si se usrećila s familijom!
    Netko je predložio da kad ti dođe svekrva da se lijepo pokupiš s malim van. Ja ti to uopće ne bih savjetovala. Pa neće tebe nitko tjerati van iz vlastite kuće a najmanje jedna takva luda baba!
    Tvoj MM bio trebao lijepo svojoj mamici konačno objasniti da je on odrastao čovjek koji ima svoju obitelj, svoju ženu koju oni moraju poštovati a ako ne - nisu dobrodošli u vašoj kući. I kraj priče.

    Pusa, drži se!

  8. #208

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    e baš sam se usrećila sad čekam kaj nam spremaju za Božić

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    ja ne znam što da mi velimo Romini, možemo reći što želimo dok njoj i njenom mužu ne pukne ono stvarno film i sve ne pošalju u rodni kraj.

    sa takvim ljudima drukčije ne ide, a ti im svo vrijeme daješ još jednu šansu, pa još jednu, pa valjda će se sve to smiriti,..... meni je trebalo SEDAM GODINA, sedam godina, bila sam na rubu toga da me svekar tuče i gurne niz stepenice, podrška muža se sastojala u tome da bi jednom u tri mjeseca otišao kod oca i majke dolje na raport i šutio dok su me pljuvali, dijete su okretali protiv nas (mama je glupa, mama je vještica, tatu treba srušiti sa stolice i tući čekićem itd), svekar je šunjao po stanu dok nas nije bilo , moji starci ovdje dođu samo kad je malom rođendan,....... bila sam za to da svatko u cijeloj familiji kad mu se digne dođe i istrese se na mene,

    ajd, prvo sam mislila da ja zbilja ne valjam. SVe sam radila sa svekrvom, mi živimo u malom slav. gradiću, drže se kokoši, sadi bašča,.... prvu godinu sam radila bašču sa njom, naravno, krumpir nije nikao na vrijeme jer je Dada kopala preduboke rupe - a čitav život sam radila sa mamom na zemlji i sve znam , po najvećem suncu sam kopala da bi poslije srala da je bašča bila puna korova dok je došla sa mora,.... tri godine nije peglu uključila, kad peglam svoje odem dolje i pitam "mama, jel imate što za peglati?", sa njom šurila piliće, spremala za blagdane,... ne valjam, nemam djece. Scena; svi čoporativno odlazimo kod NJIHOVE (moju sam morala otpisati) rodbine, ja i muž negdje zbrišemo, vraćamo se , moja se svekrva guši od plača, svekar šuti i neće me pogledati, a žene tješe svekrvu jer ima "jalovu snaju". Došao i željno očekivani unuk. Scena; ja sa mastitisom, tresem se, dijete plače, a muž dolje di otac urla da se kuća trese o "njoj" - meni, da kakva sam ja, kakva mi je mater, kakva mi je sestra,.... ma užas. SVe plaćamo pola-pola, sama kupujem meso, sav špeceraj, stan sredili sami da boli glava,.... i oni nas uzdržavaju. Ma ima tu toga da se može napisati roman u pet dijelova. luđaci.

    sve je kulminiralo zimus kad me je svekar (pijan ko dupe) napao, tri sata me vrijeđao da nije za ljude, i on i svekrva, ja i dijete sami, prvo sam ga probala umiriti, na kraju se počela svađati , teme su bile takve banalnosti, ali uglavnom vrijeđanje mene i mojih,.... dok mi nije rekao da kad imam menstruaciju da si stavim krpu među noge !!! i ja popizdila. Digla se otišla u kuhinju, on odlazio, pa se vraćao, pa odlazio, napadao me.

    da skratim, tog dana sam sačekala muža, rekla mu da mi je svega dosta, da me moji obožavaju (prvo im je dijete umrlo, ja isto skoro skviknula kad sam bila beba - ne moram više ništa reći) i da za mene i dijete tamo uvijek ima mjesta. Nakon tri dana otišli u banku i raspitali se da li uopće imamo pravo na kredit. IMAMO!!! Nismo gamadi pijanoj (i svekrva cuga) rekli jednu jedinu riječ, šutili mjesecima dok smo tražili kuću i sve sredili.

    Kupili smo kuću, ne moram ni reći da se i tu pokušao umiješati i onda je i mm pukao. prvi put u životu. oni su ostali otvorenih usta i nisu mogli vjerovati da njihov maleni sinčić od 33 godine može tako što reći. Popizdio je. REkao im je da mu je dosta da ga cijeli život tretiraju kao Dudeka, da mu se svi u susjedstvu smiju da je šonjo, našta se majka nadovezala da je bezobrazan i nezahvalan i da pripazi šta priča, on joj je rekao da "ona pripazi šta priča" i kao iz rukava joj sasuo sve što laje okolo protiv nas. ona je ostala paf. neću sad duljiti, jednostavno su mi prsti poletili, ..... još smo uvijek ovdje, ja moram roditi za par tjedana,....... selimo se na proljeće,..... ali sad ....NABIJEM IH SVIJU NA KARDAN !
    DA mi je prije sedam godina ova pamet, svoje najljepše godine sam potrošila na plač, slušanje urlanja, pomišljala na štrik,.....Ne ***** živu silu, trebalo mi je sedam godina da mi dođe u glavu, šta god da napraviš, ne valja, nisam ja u pitanju, ni jedna ne bi valjala, jedini zajeb je što sam još uvijek sa njima, ali vide da ih više ne zarezujem ni za suhu šljivu. Zbog kojekakvih gluposti sam razbijala glavu, pokušala bit diplomat, svakom udovoljiti, .... ne ide i Bog. Joj, a kad odem na proljeće, a joj,....... sa takvima samo treba tako, otkačiti i neka se onda pitaju zašto!!

    Bravo ja! skužit će i Romina !

  10. #210

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Čuj mene... tvoj MM

  11. #211

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Dada hvala što si mi otvorila oči još više

  12. #212

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    nemaš beda

    samo je meni ono što sam razvezla, malo bezveze, ali primjer iz života,... samo dokazuje kako će te tlačiti dok dozvoliš,...

    pozdrav tebi i bebici

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Ajme Dada... :shock:

    Ali zato ćemo mi curke biti najbolje svekrve na svijetu!

  14. #214

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    47

    Početno

    Dada svaka čast,legenda si
    samo zubiće treba pokazat pa da vidiš kako se povlače

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mojim svekijima je sad glavna fora zvati svaki ponedjeljak i posvađati se sa mm . ja ima se uopće nemam u planu javiti jel to bi značilo da sam prešla preko svega . ne valja bit zlopamtilo ali ja jesam.Mogu oprostiti ali ne toliko puta i točka . Puno mi znači što imam vašu potporu

  16. #216

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    eto drage moje punih osam dana ni s od svekija i preporodila sam se . koja je to ljubav kad se za unuka toliko ne pita , ali nema veze......jedino žalosno u svemu je to kaj su braća od mm pala pod utjecaj staraca

  17. #217
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Hej draga, a zašto se ti stalno brineš o njima. Živi svoj život, stalno misliš o njima, smeta te kada zovu a kada ne zovu opet ti je teško jer si žalosna zbog manjka njihovog interesa za Maurena. Do kada god se budeš obazirala na njih i njihove postupke ŽIVIŠ BAŠ ONAKO KAKO ONI ŽELE.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Imaš pravo....možda je i vrijeme da se obriše topic jel se razvezao na 5 str. a oni nisu vrijedni toga

  19. #219

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    ma razumijem te potpuno. takve su stvari jače i nije lako "ne misliti na njih". a opet, to je jedino moguće rješenje - zaokupiti se svačim drugim dok oni (a svi mi u životu imamo nekog takvog :/ ) ne otplivaju daleko na marginu... gdje im je i mjesto.

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Ma baš te briga za njihovu ljubav prema unuku - njima na dušu.
    A i tvome djetetu ne treba takva nezdrava okolina. Zašto bi on slušao kako te svekrva pljuje i ponižava? I bolje da ih ne vidi, kaj će mu takvi baka i deda.
    Ja sam ti isto dijete razvedenih roditelja i starci od mog tate (a pogotovo moja baka) su bili otprilike kao i tvoji svekiji i non-stop sam slušala ružne riječi o mojoj mami. I to me užasno zbunjivalo i rastuživalo.

    Bitno je da tvoj miš ima mamu i tatu koji ga jako vole, a svi ostali nek' se slikaju!

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •