Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Vjezbe za "preokretanje" zadka

  1. #1
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno Vjezbe za "preokretanje" zadka

    procitah u nekim topicima da postoje vjezbe koje pomazu da se beba iz polozaja zadkom okrene u "pravilni" polozaj glavom (naravno, dosta prije poroda). jel mi moze netko dati koji link, ja sama nisam nis uspjela naci na tu temu? tnx

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Ne znam za link, ali se sjecam da sam u ono doba kad su mi osobno trebale te vjezbe radila nesto u stilu: legnes na sve cetiri tako da su ti podlaktice na podlozi, a guzu u vis, pa da ti stomak visi - tako valjda beba ima najvise mjesta da se okrene.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    nelitza77 dosta toga ces naci na Netu ako ukucas breech

    Moja prijateljica se bavila tim tehnikama sa zeljom da okrene svog sina koji je bio okrenut zatkom i uspela je ! Radila je sledece: te neke polozaje sa guzom na gore (to proveri na Netu, koji su tacni polozaji).

    Mnogo su simpaticne bile cake sa muzikom (slusalice ili tranzistor) i baterijskom lampom. Prvo jedno pa drugo usmeravas u predeo pri dnu stomaka, gde treba da dodje glavica. Kazu da se beba zainteresuje sta to 'dole' svetli ili svira pa se okrene da vidi :D

    Vredi da pokusas...ali svi kazu da se beba ionako sama okrene pred kraj trudnoce, naravno, ako je nesto fizicki ne sprecava.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Probaj vježbe, ali ne znam jesu li te vježbe i koliko su učinkovite. Mislim, pitanje je koliko bi se beba koje su se okrenule "uz pomoć vježbi" okrenulo i bez njih.

    Meni je beba dosta dugo bila okrenuta na zadak, a ipak se okrenula na glavu pred porod bez vježbi. Isto tako, u prošloj je trudnoći bila u bolnici sa mnom cura kojoj su nekoliko puta liječnici išli okretati bebu na glavu, ali nisu uspjeli (dobro, njihove metode nisu baš vježbe )

  5. #5
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja sam isto čula za ovo da si svijetliš i da pomaže, bebaći su znatiželjni

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    moj josip je bio na zadak, čula sam da se trebam kotrljat po krevetu i radit kolutove da se okrene :izbečene oči: ali ja već u osmom mjesecu se nisam mogla pokretat, a kamoli radit kolutove, tako da nisam ništ od tog radila i sve je bilo okej...
    možda je i bolje tako jer su kod poroda (na carski) skužili da je bio omotan pupkovinom (to nisu vidjeli na ultrazvuku) pa ne znam kak bi bilo da se jadničak i počeo okretat...

  7. #7
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    Moja malena je isto na zadak i razmisljala sam o raznim vjezbama, ali me nekako strah da se ne zapetlja u pupcanu vrpcu. Svugdje gdje sam citala o preokretanju se kaze da bi se trebalo izvodit u kontroliranim uvjetima, pa me sve to nekako odgovorilo od vjezbi. Sad sama ne znam :?

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mene je isto nekako bilo strah okretanja, radije sam ga pustila da ostane kako je sam odabrao :namig:

    inače mi je doc isto savjetovao kotrljanje po krevetu.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako bebi smeta pupkovina, nece se okrenuti ma sta vi radili. Znam iz iskustva.

    Najbolje je rjesenje akupunktura, pa ako vas zanimaju detalji mogu na pp.

    Ono sto se mora raditi u kontroliranim uvjetima (citaj u uvz ambulanti) je tzv. vanjski okret jer se tu beba okrece rucnom manipulacijom izvana, dok vjezbe sluze da se bebu potakne da se sama okrene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •