Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Šaum pita s kremom od limuna i narance

  1. #1

    Početno Šaum pita s kremom od limuna i narance

    BEZE PITA S KREMOM OD LIMUNA I NARANCE

    tijesto:
    150 g brasna
    1 zlicica secera u prahu
    125 g maslaca
    malo hladne vode

    krema:
    40 g brasna
    40 g kukuruznog brasna ili gustina (skrobnog brasna)
    sok jednog limuna i jedne narance
    1 zlica naribane limunove korice
    1 zlica naribane narancine korice
    125 g secera
    170 ml vode
    4 zumanjka
    50 g maslaca

    preljev:
    4 bjelanjka
    100 g secera

    Zagrijte pecnicu na 180 stupnjeva. Prosijte brasno i secer u prahu u veliku posudu i dodajte sitne komadice maslaca. Rukama nacinite smjesu od sitnih mrvica, te u nju dodajte malo hladne vode i zamijesite glatko tijesto. Omotajte ga plasticnom folijom i stavite u hladnjak na 30 minuta.

    Izvaljajte tijesto izmedju dvije plasticne folije do te velicine da moze pokriti dno okrugle posude promjera 23 cm. Malo namastite posudu i stavite tijesto, tako da prekriva rubove. Izbodite ga vilicom i pecite 15 min ili dok ne poprimi zlatno zutu boju. Ostavite da se ohladi.

    Stavite u posudu prosijano brasno, sok, koricu limuna i narance, te secer i mijesajte dok smjesa ne postane glatka. Gustin rastopite u malo ( 70 ml) vode kako se ne bi stvorile grudice, te ga dodajte u smjesu. Dodajte ostatak vode (100ml) i dobro promijesajte. Stavite smjesu kuhati na umjerenu vatru, neprestano mijesajuci, sve dok ne zakipi i zgusne se. Nastavite kuhati i mijesati na laganoj vatri jos dvije minute, dok smjesa ne postane jako gusta. Uklonite s vatre i umijesajte zumanjke i maslac. Ostavite da se ohladi.

    Kad su se tijesto i krema ohladili namazite kremu na ispecenu podlogu.

    Miksajte bjelanjke dok ne dobijete cvrstu smjesu. Nastavite miksati i malo po malo dodajte secer. Prelijte smjesu preko kreme i nozem izvucite vrhove poput valova.

    Stavite u pecnicu na 10 minute ili dok preljev ne dobije boju. Posluzite toplo ili hladno.
    ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


    Kolac je super, kiselkasta krema i slatki saum, a i msIvy moze ponovo vjezbati miksanje cvrstog snijega.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ms ivy se drži one: hebeš kolač bez čokolade :cer:

    osim toga, njoj su šampite USPJELE :ceeer:

  3. #3
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    dille, ovo kao da si mene pitala; već dulje vrijeme mislim pitat za nekakav recept sa beze korama !
    baš ću probat; super su mi te slatko- kiselkaste kombinacije !

    samo...imam još jedno pitanje: gdje mogu kupit gotove kore ? :posram:

  4. #4

    Početno

    Pazi, nisu kore beze, nego onaj saum koji se zapece. Tijesto je obicno prhko - brasno, secer i putar. Ali kolac je stvarno mmmmmm...

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kod šimeta u petrinjskoj - znaš onu slastičarnu preko puta mup-a. ali su jako slatke.

    HA, dakle nećeš ih sama raditi!!! :zlobni cerek:

    meni je beze skroz bezveze :cer:, ali moj tata je lud za njim, a voli i te neobične limunsko-narančaste kombinacije. prosljeđujem recept...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Dobar je beze bas takav naranca-limun u slasticarni princess, preko puta hotela Dubrovnik/Bobana.

  7. #7
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    misajvi; pa ti ne znaš; ja sam ti kraljica instanta, ha, ha

    dille, thanks, sad sam skužila kak ide, obavezno ću probat, fakat mi izgleda mljac ! :smajliću cure sline do koljena, ne stigne skupljat:

    samo još nešto; jel torta treba odstajat, npr. jedan dan, da kore otpuste ?

  8. #8
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    joj, anek, anek, sad si me dovela u napast da kupim gotovo, ha, ha

  9. #9

    Početno

    Moze, a i ne mora. Ovisi kako volis... Meni su inace sve takve kremaste stvari najfinije jos tople, a MM se jezi od toga.

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    andrea dvalj:

    pa moram priznati da ste i mene zainteresirale, da se malo odmorim od čokolade...

    :smajlić podriguje na crnu čokoladu s višnjama koju je frend donio iz engleske, srećom kod nas nema takih divota, burp, burp:

  11. #11

    Početno

    E vidis, meni se bas to ne svidja. Ili je cokolada ili je voce. Te raznorazne kombinacije cokolada -naranca ii cokolada-visnje i slicno su mi bez veze. Jedino cokolada-banana moze proci.

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ali ovo je gorka 80%-tna čokolada... mrak! :zaslin:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •