Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 100

Tema: Što danas kuhate? (15. dio)

  1. #51

    Početno

    Danas radimo pizzu!
    A s ajvicom se vise ne razgovaram jer me ignorira...:beeeeelj:

  2. #52
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    dille, kaj mi je promaklo??

  3. #53

    Početno

    Imas pp.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    Citiraj sunce prvotno napisa
    Smršavila sam 10 kg u četiri mjeseca, al vikend me ubi...
    Bravo i čestitam...nadam se da si blizu cilja.....a do tada, izbjegavaj ovaj topic jer tu ništa korisno nećeš naći...mislim za tebe!!!!
    zato si se ti vratila na njega ,hi, hi, hiii
    ja vise i nestajem na vagu. Samo se izvagam kod doktora jer je pod obavezno. Imam jos mjesec dana prezderavanja, i cijeli zivot za dijete (smajlic koji se kesi od uha do uha

    Ovih dana smo rostiljali, a danas su za rucak bile makarone sa sirom.
    Ja cu sigurno jos pet puta rucat.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Jucer sam kod prijateljice jela super suhi kolac iz kalupa. Posto kalup nisam imala, jutros kupim, pa ne znam na koliko stepeni se pece i je li se odozdo pomasti. Prava sam s...... Jedino me moze izvuc to sto nikad kolace ne pravim, pa ne znam. Ali Edita je tako slatko jucer smazala kolac, da ga jednostavno moram napravit.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    zato si se ti vratila na njega ,hi, hi, hiii
    jer je ovo moj omiljeni topic i inače, a od kad sam trudna samo o klopi i mislim.....jer ja OBOŽAVAM jesti...(sorry što vičem...)...:smajlić koji se oblizuje ili onaj kojem sline cure čim vidi klopu:

    Da prijavim svoj ručak...nakon 2 ručka mesine, krumpira i povrća iz pećnice danas slijedi varivo od slatkog kupusa, mrkve, krumpira pa sve skupa sa kobasom....mirisa radi!!!

  7. #57
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    pa sve skupa sa kobasom....mirisa radi!!!
    je, je, baš..

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Onako bez mesine je malo bez okusa, malo pre light, malo prezdravo....:mig mig:....

  9. #59
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    cim dodje sezona paprika, kod mene se stalno u frizideru moze naci salata od paprika koju mi onako stavljamo na crni hljeb kad ogladnimo, a jedemo je i uz rucak.

    Uglavnom ide ovako,

    paprike se poredaju(koliko moze stati) na pleh i ubace u rernu.Peku se na najvecoj temp. dok ne budu pecene s jedne strane, zatim se okrenu i peku s druge strane.zatim seizvade i stave u najlonsku vrecicu i vrecica ses veze.Kad se paprike solidno ohlade oguli se kozica i sloze se u jednu zdjelu.Zatim se preliju marinadom(ulje,sol,biber,bijeli luk,limunov sok ili sirce i puno sitno sjeckanog persuna).Ja drzim u jednoj zdjeli sa dobrim poklopcem u frizu i super je.
    Iako nam je zaista favorit kao snack(na sniti crnog hljeba)

  10. #60
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    a za rucak danas imamo snicle od spinata u mileram sosu

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    a za rucak danas imamo snicle od spinata u mileram sosu
    daj recept please

  12. #62
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Polpetice od blitve i špinata

    1 kg blitve ili špinata
    100 g luka
    2 jaja
    150-200 g Krušnih mrvica
    prstohvat papra
    1 žlica Vegete
    ulje za prženje

    1. Očišćenu blitvu ili špinat stavite u kipuću vodu i kuhajte 5 minuta.

    2. Ocijedite, ohladite, sitno nasjeckajte, dodajte nasjeckani luk, jaja, papar, Vegetu i krušne mrvice.

    3. Od pripremljene smjese oblikujte polpetice, uvaljajte u još malo krušnih mrvica i pržite na zagrijanom ulju oko 3-4 minute.

    4. Pržene polpetice stavite na papirnatu salvetu.



    savjet plus:
    Kuhanu i dobro ohlađenu blitvu prvo dobro ocijedite, a onda ju nasjeckajte, a krušne mrvice dozirajte tako da od smjese možete oblikovati polpete.

    a umak se pravi od:1 casa milerama
    1casa jogurta
    2 kasike majoneze
    malo bijelog luka

  13. #63
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    white musk, i ja sam to jucer radila, samo bez tog umaka. Jos smo skuhali pa dopekli krumpire na tavi. (I naravno salata). Skoro sam se potukla s muzem oko zadnjega... To je jedini oblik blitve na koji ne frce nos...

  14. #64
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja danas ništa,jučer sam Dolegine tikvice i fine su njam

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    cim dodje sezona paprika, kod mene se stalno u frizideru moze naci salata od paprika koju mi onako stavljamo na crni hljeb kad ogladnimo, a jedemo je i uz rucak.
    Moji tako pečenu papriku spreme u zamrzivač pa onda imamo i zimi. Odmrznemo, začinimo i bude super! Mljac!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja sam danas radila punjenu papriku i za desert sandrinu crnu tortu koja mi je fantastična tak da sam je skoro cijelu sama pojela.

  17. #67
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pečene paprike zamrznite s kožicom. kad ih odmrznete, sama otpada.

    mmmm moja omiljena zimska salata!

  18. #68
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    MM si da truda pa jednu vreću rog paprika ispeče na roštilju i onda ja (ja isto nešto radim) to sve pospremim u škrinju (naravno s kožicom) pa vadimo po potrebi i njam,njam....

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Mi ćemo danas juhu od mrkve sa gris knedlima, blitvu na lešo i tvrdo kuhana jaja, za desert marelice.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ne dam se ja s ovim topicom, taj mi je drugi najmiliji.
    Zadnji tjedan nisam imala za koga kuhati, muž i mali su s mojima na moru, a ja stalno radim.

    Al sam si sad popalila recept za tikvice i moram to idući tjedan kuhat. I, naravno, hrpetinu paprike moram nafilat. Onda je uvalim u škrinju, pa imam za više puta.

  21. #71
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam isto obožavatelj paprike. Super mi je klopa kad ju isječem na veće komade i samo s obje strane ispečem na tavi u ulju. Uz to pomfri ili kuhani krompir na kockice, a može i to s nekim komadom mesa na naglo.

    Mmmmmm, već mi slina curi....

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Punih 12 dana niko nista nije kuhao Valjda ova vrucina udarila u glavu, pa smo se bacili na lozovacu, hi, hi, hiii

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Kako ne kuham....svaki dan kao i uvijek. Evo jučer recimo juha od povrća, frigana jaja (ubi me vrućina pa sam skratila na što jednostavnije) i salata od pomidora, krastavaca i paprike....
    Prekjučer, pašta sa tikvicama, prekjučer puretina i grašak, dan ranijefileti oslića sa ne sjećam se više.......a danas idem na lasagne kod sestre.....

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    ja do sada samo čitala ove topike jer s kuhanjem nisam baš na ti hihihi..

    ali evo da se uključim s našom "Fantasy salatom" u koju ide sve i sva: paradajz, krastavac, paprike (i to zelene, žute i crvene), luk, masline, naribane mrkvice, kockice feta sira (ili nekog sličnog), slanutak (može onaj iz konzerve), bijeli grah (također iz konzerve), cous-cous (dobro ohlađeni naravno) i na kraju može i ne mora tuna (iz konzerve hehe)- ja ponekad stavim i sardinice umjesto tune ili kuhane hrenovke nasjeckane na kolutiće...Tko voli može dodati i tvrdo kuhano jaje!

    Začinim kao "normalnu salatu" - sol, papar, maslinovo ulje, jabučni ocat

    a ponekad znamo malo promijeniti pa začinimo sa smjesom majoneze, jogurta i kiselog vrhnja plus of kours sol, ali uz dodatak octa ili limuna da malo bude kiselkasto..

    a još je bolje sa smjesom majoneze i grčkog jogurta kojeg nema za kupit kod nas..

    eto -nema kuhanja- samo puno rezuckanja! Zapravo-jedino se cous cous kuha ali je fakat brzo gotov..

    Te salate fakat ispadne brdo- tako da je radimo kad imamo goste jer je sami ne bi uspjeli popapati (uf kako lažem - sami je smažemo za čas )

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    zaboravih: jednom dodali i ječam i bilo super! Ma zapravo, čim više toga stavite unutra to bolja salata! :D

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Skoro 2 tjedna nisam ni škicnula na ovaj topic jer smo renovirali kuhinju i živjeli na gotovoj hrani i odlascima kod bake, ali napokon uživamo u čarima vlastite kuhinje, pa sam nas počastila šaranom na ciganski.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    mi smo danas bečki i pomfrit.MM kuha jer ja ne vidim dobro zbog svog ozlijeđenog oka,pa jedemo samo najjjednostavniju klopu

  28. #78
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Mi danas punjenje od papirka.
    Kako ni MM ni ja ne volimo papriku u punjenoj paprici, sameljem nekoliko paprika, zdinstam, a od mesne smjese (s dodatkom soje obavezno) radim okruglice.
    Za prilog krumpir pire.

  29. #79
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Dosta mi je kuhanja!!!!!!! Brat mi je imao svadbu u subotu, a jucer smo imali dodatnu festu doma!!!! Zlo mi je od kolaca i sve ostale hrane!!!! Imam pun frizider kolaca, i vec mi se bljuva od secera. Od danas sam na vodi i salati!!!

  30. #80
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nema problema, poslati ću ti adresu a city express će obaviti ostalo

  31. #81
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Hvala, spasit ces me muke.

    U petak sam doma imala ovakvu situaciju: moja kuhinja (skupa s dnevnim boravkom) zatrpana sa 40 razlicitih tepsija, zatim kutija, tacni, plasticnih posuda, kartonskih posuda, velikih kutija za slaganje kolaca, malih kutija za slaganje kolaca i ne znam cega sve ne a sve prepuno kolaca. Raj za secerase :kez:. Eliminirali smo uglavnom sve, ali ostalo je dosta. Kad se samo sjetim da ima dana kad pomislim da mi je samo jedan kolacic...

  32. #82
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    :smajlić štuca i podriguje u šećernoj ekstazi:

  33. #83
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Anchi šalji to u sigurne ruke (čitaj želuce)
    Ja sam sinoć napravila ćufte za danas tak da imamo kaj jesti jer sam opet "zarobljena" na poslu cijeli dan....šmrc

  34. #84
    lidac2004

    Početno

    ne bi htjela otvarati novi topic pa cu se ugurati ovdje....

    imam recept za nekakav kolac sa krem sirom ali nemam pojma koji bi to sir bio pa slusam prijedloge....

    vajkrem??

  35. #85
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Mozda mascarpone?

  36. #86
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ili običan kravlji sir?
    Daj recept pa ćemo procijeniti!

  37. #87

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mascarpone definitvno. ABC je preslan

  39. #89
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Piletina s rižom i kineskim povrćem-danas.
    Pileći file izrezati na kockice i ispeći.Zdinstati luk,papriku,mrkvu...dodati smrznuto kinesko povrće...još malo zdinstati,ubaciti meso...kuhanu rižu,sol,papar,vegeta,curry...sve dobro promiješati i jesti sa soja sosom.
    Meni je to super i brzo je gotovo.

  40. #90
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mi smo jučer imali bob sa milijun vrsta povrća i pileći file "na naglo".
    Danas sam još u fazi premišljanja - vjerojatno neka krem juha (od povrća koje mi se učini najzelenije na placu) i još nešto...

  41. #91
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Jučer smo imali Carbonaru, a danas isto pileći filet na naglo i grčka salata s feta sirom.

    Kako vi s kuhanjem po ovim vrućinama? Vidite da mene baš nema često ovdje zadnjih dana, slabo kuham, sve neke brzo-brzinske ručkove, užasno mi je vruće i ništa mi se ne jede, kao ni ostalim ukućanima.

  42. #92
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja slabo kuham i po zimi. Ne volim.
    Juče rsam navečer skuhala prisiljeno zelje pa ćemo to danas sa faširanim šniclama. Osim Svena. On je na kruhu, pašteti i luku :kolut:

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    danas punjene paprike od jucer. mljac!

    lidac, i ja glasam za mascarpone.

    brunda, luk je barem zdrav... vidjela sam "the topic", nadam se da svenka nece previse zbuniti to stavljanje/skidanje...

  44. #94
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Brunda, pa luk je stvarno zdrav, bolje i to nego što mi je neki dan rekla mamaja da je njen malac imao u vrtiću za ručak: čobanac! :shock:

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja sam danas tikvice punjene mesom.

    ivančice,sinoć sam radila tvoj ljetni kolač.jako je fini,al mi je preljev sjeo na dno pa mi dno pliva u tekučini

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Evo i mene da vam se malo pridružim. Nisam vas baš redovito čitala, ali kad kod mi je nedostajalo inspiracije tu sam pronašla nešto zanimljivo. Ivančice, onaj tvoj nabujak od bokule, mi je na redovnom jelovniku, s tim da mijenjam nadjev - špinat, tikvice, brokule... Čini mi se da bi to bilo super s porilukom, ali promašila sam ovu sezonu :kolut:
    Kod mene je danas bilo sve nešto pečeno - pureći nadbatak, pečeni krumpiri, pečena mrkva, pečene paprike.

  47. #97
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Brunda, pa luk je stvarno zdrav, bolje i to nego što mi je neki dan rekla mamaja da je njen malac imao u vrtiću za ručak: čobanac! :shock:
    Ma nisam ja protiv luka, osim što mi je to malo čudna kombinacija i to još ujutro. Mene više "bode" ta pašteta kada god ju vidim na jelovniku.

  48. #98
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    ja sam danas tikvice punjene mesom.

    ivančice,sinoć sam radila tvoj ljetni kolač.jako je fini,al mi je preljev sjeo na dno pa mi dno pliva u tekučini
    Moraš ga žlicom pomalo nalijevati po cijelom kolaču. To sam zaboravila napisati na portalu :/ , viš' dobro si me sjetila. Moram dodati.

    Jelda je fin? Mi ga svi obožavamo.

  49. #99
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Cure, ako imate neke fine recepte koje pravite, pošaljite mi na mail zajedno sa sličicama sastojaka i gotovim receptom pa da ga podijelite sa svima nama. A i meni bi super došlo novih ideja!

  50. #100
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i ja sam sinoć napravila kolač - MRAK! ništa previše softisticirano, ali ja volim jednostavne i brze kolače koje smiksaš u jednoj zdjeli i izliješ u pleh - a kako se topi u ustima, nevjerojatno!! :mmm slin obliz:

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •