Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Jupi! Imamo maramu!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno Jupi! Imamo maramu!

    Cure,
    evo konacno je i nama dosla marama! Hvala Maji i Lutonjici na savjetima. Nakon dugog kombiniranja s frendovima iz EU i neuspjelih kombinacija, kupila sam maramu iz Kamarisa. Ali sarenu! Sada imaju prekrasne sarene materijale. Slikat cemo se Lana i ja pa cete vidjeti.
    Pozdrav,
    Duda

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Šarene!

    Joj, kad sam ja kupovala nije bilo šarenih pa imamo svijetloplavu. Ali i ta je dobra. I nošena!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Za sada se nosimo samo u polozaju Krizno nosenje. Da budem iskrena, ne vidim puno razlike od nosenja u bjornici kod ovog vezanja.
    U kojim polozajima (vezovima) ste dojile bebe koje jos ne drze glavu samostalno?

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    nema na cemu
    ne vidis razliku? Meni je djeci u bjornici bilo puno vise vruce. A bol u ramenima nakon samo desetak minuta u bjornici (bas u kriznom polozaju) mi je neusporediva, u marami nisam gotovo nista osjecala.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    duda, ako ne vidiš razliku, mislim da nisi dovoljno stegnula maramu!

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Jipiiiiiiii, bas mi je drago...zelimo vam puno prekrasnih, njeznih i veselih dana u marami

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Vrbani
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    duda, ako ne vidiš razliku, mislim da nisi dovoljno stegnula maramu!
    Mislim da jesam. Ali Lana je jos jako lagana pa jos ne dolaze do izrazaja losije strane bjornice.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    aha, nisam uopće skužila kak je mala
    ja sam te shvatila da ti je u marami kao i s klokanicom, odnosno da te bole leđa i slične tegobe...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    103

    Početno

    Eh, moram da se i ja pohvalim da sam kupila maramu, dodushe Ringo :D
    Pokusala sam nekoliko puta da malu stavim u maramu medjutim svaki put mi izgleda kao da joj je neudobno, ili da nesto pogresno uradim i da bih je mogla povrijediti To je sigurno moja nesigurnost ali ipak bih voljela da se malo posavjetujem sa vama posto mi nitko nema ovdje da pokaze kako se beba pravilno nosi....
    Kad je stavim u polozaj kolijevke onda izgleda kao da lezi nakrivo. Beba treba da lezi u visini mojih grudi? E pa, grudi su velike i ako je tako stavim glava je u jednoj liniji a tijelo u drugoj.. Ispod grudi je ne smijem staviti niposto...
    Kad je nosim uspravno stomak uz stomak, onda noge treba da budu vani, zar ne? Imam osjecaj da moze biti problema sa dotokom krvi u nogice s obzirom da marama mora biti stegnuta ispod bebinih koljena...
    Beba je samo mjesec dana stara, ali srecom dosta velika i cvrsta...
    Tolika mi je zelja da je nosim u marami, nema sanse da se predam tako lako

  10. #10
    svjetlana

    Početno zipka

    "Najteže" je namjestiti bebu u položaj zipke zato što se roditeljima uvijek čini da je dijete nakrivo, da mu je neudobno itd. Beba je u položaju fetusa, "kiflice" i to je ispravan položaj. Kičmica im je blago zaobljena što je isto prirodno. Ručice najčešće stisnu na prsima i spavaju, spavaju i uživaju. U tom je položaju novorođenčad najzadovoljnija. Sve dok s cca. 2 mj ne postanu previše znatiželjni.

  11. #11

    Početno Marama ili sling sa prstenovima?

    može li mi tko usporediti maramu i sling sa prstenovima. Beba ima oko 7 kg pa me zanima da li mi je pametnije nabaviti maramu ili sling. Meni se inače više sviđa sling..ali ako je marama bolja za leđa, a i ako ima nekih drugih prednosti voljela bih to znati prije nego krenem u nabavu. I još pitanje..da li tko zna gdje se najbliže može nabaviti sling? Možda koja provjerena web adresa

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Htjela bih vas pitati što sve možete raditi po kući dok nosite bebu u marami, može li se kuhati, tj. je li to baš sigurno, i raditi druge kućanske poslove, može li se normalno sagnuti, čučnuti, sjesti da bi se poigralo s dvojicom malo većih harambaša? I može li se jurcati po stanu i vani za istim harambašama dok rade razne nepodopštine?
    Iako sam se već i odlučila za maramu, pa čak ju i naručila i dobila na poklon, greškom mi je isporučena ona dužine 4,20, i moram ju mijenjati za veću, ipak me zanimaju vaša iskustva po tim pitanjima.

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam obavljala apsolutno sve, a najbolja uspavanka je bilo miksanje kolača ili sauganje. jedino se ne možeš sagnuti nego čučneš ravnih leđa da beba ne iscuri van :namig:, i naravno ako spava izbjegavaš nagle pokrete i sl. da je ne probudiš. što se kuhanja tiče, kad je beba veća i hoće hvatati oko sebe prebaciš je na bok, drugom rukom kuhaš i sve ok.

  14. #14
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja mnogo toga radim, ali puno toga i ne - mali mi je dosta velik, a nije još za bočno vezanje, tako da pretežno s njim šetam i spremuckam. Rijetko kuham - čini mi se prevelik rizik...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Ja nabavih maramu, ali ništa od toga. Luciji je inače teško ugoditi po pitanju nošenja. Ako ju držim okrenutu k sebi moram non stop biti u pokretu i to prilično energičnom. Ponekad ni to ne pali. Jedino mogu reći da joj odgovara nošenje u obrnutom položaju, tj da ona gleda okolo, a taj položaj u marami nije moguć. Je li netko imao takav problem?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Ja sam kupila maramu, svjetloplavu, još samo da i Karlo dođe da se počnemo nositi - kak ću savladati vezanje nemam pojma - ali budem nekak.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Ponavljam:
    Ja nabavih maramu, ali ništa od toga. Luciji je inače teško ugoditi po pitanju nošenja. Ako ju držim okrenutu k sebi moram non stop biti u pokretu i to prilično energičnom. Ponekad ni to ne pali. Jedino mogu reći da joj odgovara nošenje u obrnutom položaju, tj da ona gleda okolo, a taj položaj u marami nije moguć. Je li netko imao takav problem?

  18. #18
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=177601#177601

    Ovdje imaš upute kako svezati dijete prema van. Nije baš preporučljivo, ali ponekad može i to.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj Honey prvotno napisa
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=177601#177601

    Ovdje imaš upute kako svezati dijete prema van. Nije baš preporučljivo, ali ponekad može i to.

    To još ne bih s obzirom na dob i nepreporučljivost.
    Za sada stvarno imam osjećaj da ona mrzi maramu. Inače se često buni na taj položaj kad je okrenuta prema meni, ali kad joj je glava u visini mog ramena još nekako, u marami joj je glava u visini mojih prsa pa baš nikako. Jedino što mi pali je kad recimo zaspi dojeći ili kako već pa se probudi brzo, a još je umorna, onda ju moram na brzinu strpati u maramu i odmah zaspi.
    Inače kad ima grčeve ili neke slične probleme (prduckanje npr.), a ima ih često po cijele dane, onda se otima bilo kako da ju držim. Može li biti da kad prođu grčevi da će joj biti draža marama, pa možda i šetnja kolicima po vani?

  20. #20
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Vitek ima više od 8 kg, a za 6 dana će 5 mjeseci. Imali smo klokanicu koju će uskoro prerasti, a i meni je strašno težak u tome. Hoće li mi u marami biti bolje, lakše...? I pliz napišite mi koliko košta kalamaris marama u zg jer u rijeci imaju marame, i to samo kalamaris, u beba centru i koštaju 350 kn pa me zanima jesu li tako skupe jer je to jedina trgovina u rijeci koja ih drži! Hvala!!!!!!

  21. #21
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Kamaris, ne kalamaris

  22. #22
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cijena ovisi o veličini marame, ovo ti je sa njihove stranice, nisam sigurna ali mislim da su to cijene bez gotovinskog popusta od 10%.

    MARAMA ZA NOŠENJE DULJINE 4,20M I 4,60M 360,00 KN
    MARAMA ZA NOŠENJE DULJINE 5,10M 390,00 KN

    Imaš topic, http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=10794, teta se zove svjetlana pa joj možeš poslati pp i pitati sve što te zanima.

  23. #23
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Kupili smo maramu kamaris danas i već smo ju isprobali...pa to je odlična stvar...ja sam mislila da se ne razlikuje previše od klokanice, ali sam se uvjerila da je puuuuuno bolja...puno mi je lakše nositi moga bucana od 8 i pol kg ( u klokanici više nisam mogla hodati ni 5 minuta) i kontakt je puno bliži...baš smo uživali...eto samo smo vam htjeli javiti

  24. #24
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    E, da i ja podjelim s vama svoje oduševljenje maramom! Dobili smo šarenu Didymos maramu i oduševljeni smo i ja i MM :D
    Jučer sam 2 h peglala s Janom na grudima, nevjerojatno. U svakom slučaju, mislim da će mi s maramom drastično porasti kvaliteta života! Eh, da nema Rode, ne bih znala kako je to dobro...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Od kad se beba može u marami nositi na boku. Imam uputstva od Kamarisa gdje piše kada beba sama drži glavu da može. Lucija će sad 4 mj., a već dugo drži glavicu sama, ali nisam baš ziher jel to to. Nadam se da bi joj taj položaj možda bio draži od križnog vezanja.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiram samu sebe, ak' netko zna da mi odgovori.
    Citiraj bdina prvotno napisa
    Od kad se beba može u marami nositi na boku. Imam uputstva od Kamarisa gdje piše kada beba sama drži glavu da može. Lucija će sad 4 mj., a već dugo drži glavicu sama, ali nisam baš ziher jel to to. Nadam se da bi joj taj položaj možda bio draži od križnog vezanja.

  27. #27
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam čekala da andrejček počne stabilno sjediti.

  28. #28
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    I ja sam čekala da Jakob sam počne sjediti (naravno sve dok se sam nije stavio u sjedeći položaj nije sjedio uopče)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Lucija sad ima 4 mjeseca i rijetko se nosi u marami (duplo križno vezanje). Skužila sam da joj više odgovara ako joj jednu ruku ostavim vani pa može više zjakat okolo. U uputama piše da se ruke mogu ostavit vani kod većeg djeteta (ne znam kako velikog). Meni se na ovaj način ona svejedno čini sigurna. Šta vi mislite?

  30. #30
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    i mi smo se tako nosili otprilike u toj dobi, bilo je ljeto pa da mu ne bude vruće - duplo križno i ručice van.

    ali možda se ovo "kod većeg djeteta" odnosi na obično križno vezanje kad dijete posjedneš u onaj "tobolac" tako da mu marama prolazi ispod pazuha a ruke i ramena su vani. onda dijete je dijete slobodnije i može s ručicama što želi. tako ja sad andrejčeka nosim, neću ga valjda pakirati kao bebu :namig:

  31. #31
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    evo,mi danas kupili maramu!!!!!probali ju 2x svezati za po doma i jos smo prilicno nespretni!!nadam se da ce biti bolje!!!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Poželih vam javiti da smo polako uhodali maramu. Zapravo po doma ju baš i ne koristim, jer se puno moram spuštati na razinu Brune i KArla, a i Lucija nije mirna u marami ako sam ja mirna, doslovno moram plesati s njom. Ali, zato se po vani nosimo stalno, kolica su već puna prašine.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Samo sam htjela reci da imamo Kamarisovu maramu i bebica bez problema ide posvuda sa mnom. Zahvaljujuci Kamarisovom tecaju o vezanju marame bebica moze cas biti uspravno i gledati sve oko sebe, a cas lezati i papati. Da sam barem imala tu maramu od prvog bebinog dana...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •