Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 84

Tema: Recikliranje u uredu

  1. #1
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Recikliranje u uredu

    U uredu skupljamo na hrpu sve papire koji su jedne strane prazni pa ih onda odnesem u vrtic. Tetama je uvijek drago, jer papira za crtanje nikad dosta. Kartonsku ambalazu i ostatak papira takodjer skupljamo i bacamo u kontejner za papir. Drugog otpada ni nemamo, bar ne u vecim kolicinama.
    Zanima me, zna li tko od vas, mogu li kuvete s prozorcicem bacati u kontejner za papir? Ne stignem skidat prozorcice s kuverti pa sve na kraju zavrse u smecu, a mozda bi mogle i u reciklazu.

  2. #2
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    To i mene zanima. Ja prepolovim kovertu - onu papirnatu polovicu bacim u papir, onu s prozorčićem u obično smeće.

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sramota vas bilo, nitko ne reciklira u uredu. :shock:

  4. #4
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    mi smo zeleni

  5. #5
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sve papire u kartonsku kutiju, pa onda stričeki dođu po nju.

    Za ove folije ne znam. Mislim da mi se strefi da to i doma bacim u papir. :/

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cudi me da nitko na sveznajucem nam forumu ne zna moze li celofanče u reciklaznu kutijetnu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno Re: Recikliranje u uredu

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zanima me, zna li tko od vas, mogu li kuvete s prozorcicem bacati u kontejner za papir?

    Mogu

  8. #8
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja ne znam
    ipak ih bacam
    i onda zamišljam da su to oni mali sjajni komadići u bilježnicama po kojima ne možeš pisat jer je preglatko

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno Re: Recikliranje u uredu

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Zanima me, zna li tko od vas, mogu li kuvete s prozorcicem bacati u kontejner za papir?

    Mogu
    Izvrsno, hvala.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    tj. možeš

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    I mi to uredno bacamo kao takvo. To je celofan, nije najlon, pa može! A u vrtić i školu nosimo i mi.

  12. #12
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kuverte s prozorcicem se bacaju u reciklazu, procitala u Zelenom prirucniku.

    ovako je kod nas

    papire koji su isprintani s jedne strane nosim u ivarovu skolu.
    ostale sve bacamo u kontejner
    recikliramo i sve tetrapake
    a plasticne boce ostavljamo kraj kante za smece ii vrlo brzo ih netko pokupi
    kuverte koje imaju mjehurice odvajamo plastiku od kartona

    ne koristimo report za svako faxiranje, nego samo za ona koja su nam bitna.

    ovo je po meni pocetna faza reciklaze, jer ono sto zelim postici je ponovna upotreba, tj da sve te silne kuverte izbacimo i saljemo papire kad god mozemo bez kuverata (print adrese na sam dopis), a kuverte koje dobijemo, da ponovo upotrebljavamo.

    nazalost, jos uvijek ne koristimo iskljucivo reciklirani papir, jer trosimo ogromne kolicine papira i jednostavno nam je preskupo. isto se odnosi i na reciklirane kuverte kao i ostali uredski materijal

    koristim na nekim dopisima ovaj znak
    http://www.kneja.hr/files/recikliraj_color.jpg
    skinula sam ga prije vise godina sa stranica kneje, kako bi i one koji primaju nase dopise potakli na reciklazu

  13. #13
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa

    koristim na nekim dopisima ovaj znak
    http://www.kneja.hr/files/recikliraj_color.jpg
    skinula sam ga prije vise godina sa stranica kneje, kako bi i one koji primaju nase dopise potakli na reciklazu
    možda dobijemo za koju godinu koji dopis natrag?

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zeleni prirucnik? Di se to kupuje? Il da budem u duhu topica, posudis mi?

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ivka, kako printas adresu na dopis? Odnosno kako to smotas, zalijepis? Jel origami u igri?

  16. #16
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    izdala je planetopija

    ne mogu ti ga posuditi jer ga jos mm i ja usvajamo, tj ima mali milijun savjeta, za putovanje, za ured, za sport, za skolu, za izlete, pa nam dobro dodje imati ga uza se.

    ali kasnije...

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ivka, kako printas adresu na dopis? Odnosno kako to smotas, zalijepis? Jel origami u igri?
    to sam radila samo jednom kad sam slala isti dopis na mali milijun adresa, isprintala sam adrese s druge strane papira i preklopila ga onako na tri dijela i onda s klamericom klikla

    ali teta u posti mi je jednom poslije tog rekla da se klamerice vise ne smiju koristiti i sad trebam naci neki sistem sa naljepnicama ili kupiti onu super klamericu koja nece ozlijediti postara

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kakva je to superklamerica? meni je bezveze lijepiti.

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    to je ona klamerica koja s druge strane isto ima punu duzinu zice, a ne ona dva ostra kraja popola

    samo ne znam nikome u knjizari to objasniti, samo znam da postoji

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ima li netko ideju kako zaklamati papir, a da to nije klamericom ili naljepnicom?


    dalje o uredu:
    kava i caj se piju iz keramickih salica, voda se ne pije iz plasticnih galona i flasirana, nego iz pipe ili iz brita filtera
    kad imamo neke radionice, dajemo jednokratne case.
    doci ce i to na reviziju sigurno, ali ja sam gadljiva i nije mi svejedno da nam djeca na sastancima piju iz istih casa kao i nepoznate zene na radionicama (imamo plasticne case, a ja ne vjerujem bas u dobro odrzavanje plasticnih proizvoda)

    bed mi je sto imamo mali milijun onih malih secera koje su nam donijeli davno sa dostavom kave i cini mi se da se nikad tog necemo rijesiti i preci na secer od kila.

    u banci sam ukinula dostavu izvadaka, isprintam preko internet bankarstva sto treba za knjigovodstvo, to je isto znacajan broj spasenih kuverata (ne nasih, nego onih od banke) pa i usteda banci za postarinu.

    korespondenciju koju mogu, obavljam preko e-maila, i pitam jel treba dostaviti i odgovor postom. samo ako inzistiraju, saljem i postom.
    nazalost, skuzila sam da to cesto nije slucaj, da nije dovoljno poslati e-mail sa sluzbene adrese niti fax, nego se trazi originalni dopis, pecat, potpis :/ .

    (za privatnu upotrebu, ne za bizz, sjetilo me maloprije na bankomatu - nemojte traziti ispis stanja nakon koristenja bankomata, uz one koje dobijemo u trgovinama, to su stotine papirica godisnje :/ , DOBRO DODJE I STO VAS NE SOKIRA STANJE NA RACUNU)

  21. #21
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ma ja sutra kupujem tu knjigu

  22. #22
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    (za privatnu upotrebu, ne za bizz, sjetilo me maloprije na bankomatu - nemojte traziti ispis stanja nakon koristenja bankomata, uz one koje dobijemo u trgovinama, to su stotine papirica godisnje :/ , DOBRO DODJE I STO VAS NE SOKIRA STANJE NA RACUNU)
    Meni je to jedina informacija o stanju na računu jer ne dobivam izvode doma, niti imam internet bankarstvo.

    A moram spomenuti kak sam dobila obavijest o pri****ju sa tekućeg na žiro-račun u iznosu od 0,03 kn - kak im se to isplati slati doma? Em papir, em kuverta, em poštarina??

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    vidjet ces na sljedecem izvodu da su ti pri****j naplatili 20 kuna, tako im se isplati

  24. #24
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    vidjet ces na sljedecem izvodu da su ti pri****j naplatili 20 kuna, tako im se isplati
    Ne dobivam izvode
    Imam najjeftiniju varijantu tekućeg u kojoj ne dobivam izvode, ne dobivam SMS poruke i sl. (ali tak niti nemam uvid u to da su mi nešto naplatili :/ ).

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pogledaj na internetskim stranicama banke cjenik usluga, mene je pri****j kostao 20 kuna

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    nosim papire u vrtic (malo isprintane s jedne strane)
    odnedavno imamo kutiju za papir (iskoristeni), da ne ide u smece

    pokusavam sto manje printati, ali to su jos uvijek ogromne kolicine papira svakodnevno :/

    bocice od jogurta operem i nosim doma, pa u ducan

  27. #27
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    izdala je planetopija

    ne mogu ti ga posuditi jer ga jos mm i ja usvajamo, tj ima mali milijun savjeta, za putovanje, za ured, za sport, za skolu, za izlete, pa nam dobro dodje imati ga uza se.

    ali kasnije...
    i mene ova knjiga zanima, probat cu posuditi u knjiznici

  28. #28
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    godinama već svi uredi na katu imaju one kutije za reciklažu kaj stričeki odnesu. faxove primamo na komp putem win faxa,pa ne printamo.
    za naloge koristimo papir s jedne strane ispisan....

  29. #29
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    mene je prosli tjedan odusevila teacherica iz njemackog, kad nam je donijela isprinate zadatke za zadacu na papiru koji je s druge strane bio vec iskoristen :D

  30. #30
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ima li netko ideju kako zaklamati papir, a da to nije klamericom ili naljepnicom?
    Samo mi vosak pada na pamet , ali to za ured vjerojatno i nije prakticno.
    Ko klinci smo to radili, vosak i zig...

  31. #31
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    godinama već svi uredi na katu imaju one kutije za reciklažu kaj stričeki odnesu. faxove primamo na komp putem win faxa,pa ne printamo.
    za naloge koristimo papir s jedne strane ispisan....
    tak je i kod nas, s tim da mi imamo kontejner za papir na dvorištu, pa kutije za papir prazne čistačice.
    A plastične boce od reprezentacije (sokići i voda za goste) se vraćaju u dućan.
    U blagavaoni isto imamo više koševa za više vrsta smeća.

  32. #32
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    I mi imamo tu kutiju.
    Plastične boce se vraćaju. Prije sam i ja vraćala ,sad su to prebacili u neki udaljeni dućan pa te boce dam nekome tko ih vrati.

    Isprintane papire, nažalost, ne mogu nositi van... :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Jednostrano isprintani papir okrenem pa vraćam u printer ili nosim u školu ili koristim za zabilješke. Sokove, kave i ostalo pijemo iz keramičkih šalica i staklenih čaša. Kako sam ja gadljiva imam uvijek svoju koja je malo drugačija od drugih. Suđe peremo ekološki prihvatljivim deterdžentom i brišemo platnenim krpama, ruke u platnene ručnike. U uredu imamo 6 spremnika za otpad. Za papir, tetrapak, staklo, PET, ostalu plastiku i malu posudu za bio otpad tj. kompost. Pijemo vodu iz pipe, a vodokotlići su namješteni da potroše minimalno vode. Razmišljamo i o soluciji da se skuplja kišnica za zaljevanje wc-a jer me živcira koliko pitke vode ode na ispiranje pišaline, no za sad je to samo ideja i nisam sigurna kako će ostali reagrati na prijedlog. :/ Netko je pitao za adrese na kuverte, kad šaljem opdjednom puno dopisa ne stavljem ih u kuvertu već imam adrese spremljene u nekom formatu koji se printa na samoljepljivi papir i ne šaljem poštom jer inzistiraju na kuverti i markici što je em dupli trošak em puno otpada. Kad šaljem poštom na žalost moram kuvertu jer imaju neki pravilnik prema kojemu se mora koristiti kuverta (tak su barem meni rekli).

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    te naljepnice za adrese su tek uzas

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    te naljepnice za adrese su tek uzas
    Znam, al bolje i to nego još i kuverta. Nekako si mislim da su manje zlo. Ali i to smanjujem jer sad sve više tih kojima šaljem biltene imaju i mail adrese tako da je od početnih 300 i nešto mjesečno poštom sada nekih 70 mjesečno a ostalo mailom. E da i da se još pohvalim ove smo godine prvi put Godišnji izvještaj izradili na CD-u, ušteda 1000 primjeraka po 30-tak stranica papira a novčanu uštedu neću ni spominjati.

  36. #36
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    u š-k županiji uskoro otvara tvornica za reciklažu papira. dosada smo bacali papir i na kilograme novina u smeće, a sad ćemo napokon spremati sve sa strane, a djelatnici tvornice povremeno će dolaziti i odnositi ono što smo prikupili.
    :D

  37. #37
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    u š-k županiji uskoro otvara tvornica za reciklažu papira. dosada smo bacali papir i na kilograme novina u smeće, a sad ćemo napokon spremati sve sa strane, a djelatnici tvornice povremeno će dolaziti i odnositi ono što smo prikupili.
    :D
    Obavijesti me kad to krene.

  38. #38
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    U uredu imamo 6 spremnika za otpad. Za papir, tetrapak, staklo, PET, ostalu plastiku i malu posudu za bio otpad tj. kompost.
    zasto odvajate 'ostalu plastiku'?
    citala jesam da ce se prikupljati sav plasticni otpad ali nisam znala da je pocelo.
    ili nije pocelo ali vi skupljate unaprijed za onda kad zapocne.

  39. #39
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    radim u "firmi" koja bi objektivno trebala biti najzelenija od svih i svaka soba ima kutiju za stari papir koje prazne tete cistacice, a ne neka ovlastena firma i bojjim se da sav nas papir zavrsi u smecu!! :/
    nisam 100% sigurna, ali...

  40. #40
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Spominjete preskupi reciklirani papir za printanje.

    Ja sam našla u Pan papiru, smiješna cijena od 14 kuna + pdv po omotu. Hoćete reći da to nije reciklirani? Baš izgleda tako, onak je "prljavi".

    U uredu pijemo iz staklenih čaša i keramičkih šalica. Voda se pije iz onih galona, ali rzamišljam da pokrenem inicijativu za nekim protočnim filterom koji bi bio ispod sudopera.

    Imamo umjetno cvijeće, par verzija (zimske, proljetne, božićne) pa kombiniramo svake sezone.

    Za miris prostora koristimo mirisne štapiće (stoji u bočici punoj prefinog ulja).

    Isprintane prazne strane koristimo dalje.

    I još puno toga...

    Planiram uskoro negdje staviti kasicu-prasicu za sitniš. Ja ga skupljam, vjerujem da bi i rdugi kad bi bilo u dobrotvorne svrhe.

    Ja sam inače koordinator za CSR (društveno odgovorno poslovanje) pa se u zadnje vrijeme dosta time bavim.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    U uredu imamo 6 spremnika za otpad. Za papir, tetrapak, staklo, PET, ostalu plastiku i malu posudu za bio otpad tj. kompost.
    zasto odvajate 'ostalu plastiku'?
    citala jesam da ce se prikupljati sav plasticni otpad ali nisam znala da je pocelo.
    ili nije pocelo ali vi skupljate unaprijed za onda kad zapocne.
    U tu ostalu plastiku ulazi sva ona ambalaža koju ne možeš "vratiti" u dućan ali ih primaju u reciklažnim dvorištima. (folije, boćice od derdženata, jogurta...)

  42. #42
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno



    a jel idu i tu plastične vrećice i plastične stare zdjele recimo

    ja inače doma odvajam PET ambalažu za dućan i PET ambalažu za kontejner. ali sam skužila da šamponi i deterdženti nisu u PET nego u nekoj drugoj plastici pa da to nejde

  43. #43
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Mi imamo kutije i tam bacamo papir i tetrapake od mlijeka i sokova.
    Papire koji ne smiju van u izvornom obliku režemo na shredder u rezance i imamo posebne vreće za to, pa im i to damo.
    Upravo kupujemo kutije za stare baterije.
    Dvaput-triput odnosimo elektronički otpad (stari monitori i sl.).
    i uredno plaćamo naknadu za uvoz elektronskog otpada.

    Kaj se tiče adresa bez koverti, neke firme svoje propagandne materijale presavinu na tri dijela (s tim da je jedan dio uži, onaj koji se izvana preklapa) i na stranici koja je izvana se zalijepi naljepnica sa adresom primaoca.

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    yaya, zasto odvajate posebno tetrapake? zato jer su u kuhinji pa da ne nosite do ureda ili neki drugi razlog?

    kako sam ja kod vas jednom i jela, mogli bi spremati i ulje za bio dizel

    nama je ostao onaj problem o kojem sam vec pisala, papirnati rucnici
    nikako smisliti neko rjesenje s kojim ce svi biti sretni

  45. #45
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mi recikliramo gotovo sve.

    Osim boca od ulja, od praska, tetrapak...

    Gdje to nosite i gdje su ta recilklazna dvorista koja to primaju?

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ivarice zasto jednostavno ne reciklirate te papirnate rucnike?

  47. #47
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Mi recikliramo gotovo sve.

    Osim boca od ulja, od praska, tetrapak...

    Gdje to nosite i gdje su ta recilklazna dvorista koja to primaju?
    Mi nosimo u Stenjevec.

    To MM vrijedno razvrstava.

  48. #48
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    radim u "firmi" koja bi objektivno trebala biti najzelenija od svih i svaka soba ima kutiju za stari papir koje prazne tete cistacice, a ne neka ovlastena firma i bojjim se da sav nas papir zavrsi u smecu!! :/
    nisam 100% sigurna, ali...
    Mi u firmi također bacamo papir u posebne kutije i to nam odvoze Bokci.

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ivarice zasto jednostavno ne reciklirate te papirnate rucnike?
    to je bila opcija o kojoj smo razmisljale prije nekog vremena, pisala sam ovdje kako sam se odusevila kad sam vidjela da u jednoj velikoj firmi to rade
    ali ne znam, zapele smo na tome nas dvije u uredu koliko je to higijenski. nasim uredom, za razliku od vecine ostalih, u velikoj mjeri gospodare djeca. nije isto kad raskupusaju kutiju uredskog papira za reciklazu i ovog u kojeg je netko mozda isukao nos.
    a i wc nam je jaako mali, pa bi uz postojecu kantu jedva stalo jos nesto
    i kad se sjetim da bi se zaletilo i ulozaka mozda, UNATOC NATPISU, eto, tako me prosla volja, mozda bi trebala imati vise povjerenja u ljude :/

  50. #50
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    ja imam firmu koja se bavi reciklazom i tako isto imamo kutije po uredima i razno raznim institucijama,praznimo ih po pozivu.u kutije ide sav papirnati otpad,zamolimo da ne guraju velike kartone,tetrapake(cisto da se to sve skupa ne proljeva po kutiji pa da se ne usmrdi)to stave u neku vrecu posebno ako bas imaju.iovako svaka kutija jos ide na sortiranje prije nego ide u reciklazu u tvornicu.kuverte s folijom nisu za reciklazu takve kakve jesu,folija bi se trebala skinuti.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •