Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Mama hoće, tata neće

  1. #1
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno Mama hoće, tata neće

    Evo curke jednog problema.
    Jedna mama doji dijete već preko godinu i po. I ona i dijete još uživaju u tome, ali tata se počeo buniti, njurga i prigovara. Mama čak kaže da joj se čini da je on ljubomoran na njihov odnos. Tata želi da mama prestane dojiti. Imate li kakva iskustva i što biste napravili u ovom slučaju?

  2. #2
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    sve se može riješiti civiliziranim i argumentiranim razgovorom, neka svatko iznese svoje razloge pa će vidjeti što prevladava, naravno u korist onog najbitnijeg, a to je dijete.

  3. #3
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Tata i nije neki tip od razgovora, dosta je zaposlen i kad dođe doma - mislima odsutan. Svaki od njih iznosi svoje razloge za i protiv, ali još nisu urodili plodom.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sad cu ja nesto ovako lupit... a da mu se mama malo vise posveti kad dodje doma? razgovara s njim? kad djecak zaspe da mu obrati malo vise i posebnije paznje? nemojte me sad krivo shvatit, sve ja kuzim, ali i otac je dio obitelji i i njemu treba u njoj i vremena i prostora...

    ne znam, eto, palo mi na pamet...

    e, sad sam procitala, ne mislim da treba "iznudjivati" od njega nego cisto sjesti zajedno na kauc, malo se zagrliti, popricati s covjekom, reci mu kako je kao majku, zenu ispunjava taj osjecaj da djetetu daje sve sto mu treba i sto mu moze dati i pruziti, da je taj dio u nasim zivotima tako kratak (kraci od otplate najkraceg kredita!) i da bi joj znacilo kad bi i on u njemu uzivao (i u njoj - bio ponosan i na nju sto je ispunjena kao zena i majka...)...

    no, valjda ste me skuzili

  5. #5
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    vjerojatnije je da on nije vidio u okolini da jos netko doji "tako staro" dijete pa ne zeli da su njegovi zena i dijete "cudni".
    ili se boji prevelike povezanosti i manje djetetove samostalnosti.

    sto se tice povezanosti mame i bebe u produzenom dojenju, e tu ja volim navoditi bas svoj slucaj: laru dojim definitivno najduze (3 godine, za razliku od barbare 11mj i veronike 1ipol god) a oito je da je najmanje vezana za mene, najsamostalnija, najdrustvenija i jedina bez problema hoce u vrtic. vezanost za mamu ovisi o raznim drugim stvarima osim dojenja.

    zao mi je te zene
    tesko je ovako, iz trece ruke, pomoci.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    158

    Početno

    u potpunosti se slažem sa ninochkom. Mislim da bi majka trebala iznijeti sve prednosti i koristi dojenja i kad je već toliko dogurala neka se pokuša izboriti da to zadovoljstvo potraje jer mislim da bi ako nasilno zbog muža prekine moglo doći u budućnosti do konflikata. Ja bi to MM zamjerila i mislim da niti jedan argument ne bi bio dovoljno jak da prekinem zbog nečije želje.

  7. #7
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Majka često mužu govori o prednostima dugog dojenja, samo ne znam na koji mu to način govori, svađalačkim ili smirenim tonom. Inače, to dijete najduže doji jer ono najduže od ostale djece traži ciku. najgore je od svega što ona u dojenju zbilja uživa, fizički i psihički, a svjesna je da joj je odnos s mužem poremećen. No, vjerojatno nije samo to u pitanju, hmmmm :?
    Inače, u pitanju je dijete koje je došlo nenadano i muž je cijelu trudnoću optuživao ženu da je ona namjerno htjela da se ono začne ( da ga je zezla za plodne dane ), a nakon rođenja zaljubio se u njega. No, nije se ispričao ženi zbog svega onoga što joj je radio tijekom trudnoće. Ponašao se kao da to nije njegovo dijete, tako grubo i bez razumijevanja. Po tome što mi ta osoba priča, sad se natječu oko toga koga će dijete više "voljeti".
    Kad bebi oslabi apetit, muž odmah govori da je to zbog predugog dojenja. To što se noću budi - isto je zbog dojenja, prema njegovom mišljenju.
    I sve tako unedogled.

  8. #8
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ma taj problem ne mozemo mi sa savjetima o dojenju rjesavati :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Cim sam pocela citati topik odmah su mi prosle 2 stvari
    1) mi tu ne mozemo puno ili nista (nazalost znam iz iskustva sa slicnim savjetovanjem)
    2) Pretpostavila sam da iza price stoji nezadovoljstvo nekim drugim situacijama a to je Klia i potvrdila


    Ako se radi o nizu drugih situacija mama moze probati rjesavati te druge situacije ali nikako ne bi preporucila "vanjskim faktorima " da se mjesaju u situaciju

  10. #10
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ako misliš na mene kao "vanjskog faktora", nije mi ni palo na pamet da se miješam u tu situaciju. Samo me ta osoba zamolila da pitam na forumu što da ona kao mama radi po pitanju dojenja - dakle, da prekida ili ne.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Ma ne mislila sam na sebe u istoj situaciji jer sam jednom imala isto savjetovanje na 0800

  12. #12
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Da, ovo se meni čini zbilja nezgodnim pitanjem jer zadire u nešto što ne mogu rješavati telefonske savjetnice o dojenju, a opet - dojenja se tiče... Tko zna, možda si baš s ovom mamom razgovarala... Ja sam joj rekla da nazove, ali ne znam je li se odlučila.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Nije sigurno bila ona to je bilo davno ali ne mogu nista vise o savjetovanju pisati

  14. #14
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ma nema frke, ja cu ovoj mami reći, ako me opet bude pitala, da pokuša s tatom razgovarati kad budu oboje smireni i da mi ona lijepo objasni zašto voli dugo dojiti, ali i da ga sasluša što točno njemu smeta.
    I tu je po mome mišljenju kraj bilo kakve daljnje priče s moje strane.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •