Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: koji kupus

  1. #1

    Početno koji kupus

    Na pocetku sve pohvale forumu, za koji sam tek sada saznala jer sam nova na internetu
    Ukratko i ja kao i mnoge mame imam problema sa dojenjem. Naime ja bi prekinula jer mi stvara problem. To sam i pokusala sa Bromergonom ali neuspjesno, vraca mi se mljeko i bol u dojkama. Sad sam procitala da pri takvim problemima pomaze i kupus :? , pa me zanima koja vrsta kupusa ili je to nevazno. Mozda je o tome vec pisano ali ako bi mi netko odgovorio ustedio bi mi mnogo vremena jer se jos ne snalazim na forumu.
    Unaprijed hvala. Pozdrav.

  2. #2

    Početno

    Draga VIKI-ST,

    prvih par tjedana je stvarno tesko dojiti. i beba i mama trebaju nauciti kako se doji. da dojenje prvih dana boli - boli. Ali, ako jos nisi 100% odlucila da prestanes, ja te lijepo molim da pokusate jos par dana. U prvim danima meni je svaki put kad bi dojili padalo na pamet da prestanem, no sad mi je drago da nisam. Jer ako imas mlijeka i ako ne primas lijekove zbog kojih nije primjereno dojiti -- majcino mlijeko je stvarno prekrasan poklon kojem mozes dati svojem djetetu.

    a da odgovorim na pitanje -- bilo koji kupus je ok. on moze pomoci i kad je navala mlijeka prevelika. listovi se blago zguzvaju i stave u grudnjak.

    no, ja nisam savjetnica za dojenje - mozda ti one mogu dati bolji savjet.

  3. #3
    lidac2004

    Početno

    i ja sam prvi mjesec htjela odustati....zacepljanje kanalica,ragade,uvucene bradavice itd....i vec sam trazila one tablete ali me doktorica odgovorila od toga.....i hvala joj na tome....

    obicno nakon prvog mjeseca problemi prodju....a koliko je bebica stara?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kazes da ti dojenje stvara problem. kakav? mozda u tome mozemo pomoci?

    a da bismo odgovorili na tvoje pitanje trebalo bi nam malo vise informacija, koliko dugo dojis i koliko cesto, koliko je beba stara itd.

    kupus koji preporucujemo za smanjenje osjecaja prepunjenih i napetih dojki i upalnih promjena je obican, zeleni, svjezi kupus.


    mozda ti je lakse nazvati rodin SOS telefon? svaki radni dan od 15-21, vikendom i praznicima od 9-21, broj je 0800-22-77-22

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Ako imalo želiš nastaviti s dojenjem, potpisujem ivanu7997 - nazovi SOS telefon, cure su stručne i jako, jako ljubazne. Problemi s dojenjem su više pravilo nego iznimka, svima treba period uhodavanja. Moj period je trajao dugih i vrlo bolnih 8 tjedana, imala sam bezbroj mastitisa, ragade, završila sam i na Hitnoj, a imala sam i gnojnu upalu. Kad sam dobila upalu, bila sam skoro odlučila prestati dojiti, ali sad mi je drago da sam izdržala jer dojimo bez problema i bebač super napreduje. Prestati dojiti možeš kad god poželiš, ali ako sada odustaneš, kasnije se nećeš moći predomisliti.
    Ako definitivno ne želiš više probavati, cure su ti već rekle za kupus, a meni su za smanjenje mlijeka pomagali hladni tj. LEDENI oblozi nakon izdajanja (možeš umotati drobljeni led ili paket zamrznutog graška u tanku gazu i stavljati kao oblog).
    Sretno tebi i bebici :cmok:

  6. #6

    Početno

    svima puno hvala na odgovorima,a sta se tice mojih problema (mastitis,kiretaza,napadaji migrene...) jednostavno nisam mogla dojiti i tako sam odlucila prestati.Beba sada ima mjesec i tri dana.Sada kada mi se mlijeko vratilo nakon bromergona (prestala piti prije 5 dana) i nakon oporavka od svega zanima me,ako mi itko moze odgovoriti sa sigurnoscu da li mogu ponovo pokusati sa dojenjem?

    pozdrav i hvala

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Viki, svakako nazovi besplatni SOS telefon 0800 227722 i pitaj što te zanima - sve te cure su educirane, a meni su razgovori s njima jako pomogli, što zbog praktičnih savjeta, što zbog podrške. Danas rade do 21h pa brzo telefon u ruke!
    Mi koje nismo prošle edukaciju možemo nagađati možeš li ti sada dojiti ili ne, a one sigurno znaju.
    Samo hrabro i piši kako ide!

  8. #8

    Početno

    Viki,

    jako mi je drago da si bolje!
    dok ti se curke ne jave ili dok ti ne nazoves SOS telefon ...

    ja sam malo poceprkala na webu... pise da se smije dojiti nakon bromergona... sam bromergon je stetan za bebu pa se ne preporucuje dojiti za vrijeme uzimanja lijeka, ali... ja nisam nigdje nasla koliko dugo treba pricekati da se bromergon izluci iz organizma - mozda netko tko je strucnjak u tome - zna.

    drz' se!

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    di su savjetniceeee?!

    viki, najbolje ti je da što prije nazoveš sos, tako ćeš najbrže dobiti savjet!

    sretno tebi i bebaču!

  10. #10
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Viki, naravno da mozes dojiti.
    Jesi li zvala telefon?
    Ako ne, javi se.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj VIKI-ST prvotno napisa
    svima puno hvala na odgovorima,a sta se tice mojih problema (mastitis,kiretaza,napadaji migrene...) jednostavno nisam mogla dojiti i tako sam odlucila prestati.Beba sada ima mjesec i tri dana.Sada kada mi se mlijeko vratilo nakon bromergona (prestala piti prije 5 dana) i nakon oporavka od svega zanima me,ako mi itko moze odgovoriti sa sigurnoscu da li mogu ponovo pokusati sa dojenjem?

    pozdrav i hvala
    migrena ti je popratna uz mastitis

    mame vrlo cesto bjeze od dojenja ak im je doma neharmonicna situacija (partner ne pomaze po doma, besmisleni savijeti okoline koji potkopavaju samopouzdanje)

    mozes pokusati s dojenjem ali ako je dijete hranjeno bocicom moze ti se dogoditi da se beba vise ne moze snaci sa sisanjem jer joj je pokvarena tehnika posto se tehnike sisanja na prsima i iz bocice ralikuju

    postoji sistem kako bebu ponovo nauciti sisati, trebat ce ti ona posebna sprica za hranjenje bebe, sa produzenim zakrivljenim vrhom. stavis bebi mali prst u usta, jagodica okrenuta prema gore, prema nepcu. uz prst u bebina usta stavis i spricu i svaki put kad beba povuce uspricas joj malo mlijeka

    jesi se pocela izdajati? kako si se izborila sa mastitisom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •