Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Velika bebina glava

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno Velika bebina glava

    Ovako:citam vas vec oooooodavno ali eto tek da nesto napisem
    presao mi je termin po jednom proracunu 5 dana. zadnja 2 mjeseca sam imala rizicnu trudnocu i zamalo porod u osmom mjesecu jer je beba bila jaaako nsko. nakon ulaska u deveti stabilizovalo se ali vec ova 2 zadnja mjeseca doktorica mi stalno ponavlja kako beba ima veliku glavu zapravo 3 nedjelje vecu glavu nego nogice.
    problem je sto ja ne znam datum zadnje menstruacije pa ni priblizno pa ne mogu sve bas tacno ni odrediti.
    danas bila na kontroli rekla mi da puuuno setam i da nakon vecerasnje setnje popijem ricinusovo ulje pa da vidimo. kontrola u subotu a onda mi rekla najvjerovatnije inducirani porod jer kaze nema smisla vise cekati jer glava sve vise i vise raste i stim je i otvaranje i porod sve teze.
    ima li neko slicno iskustvo. jako se bojim teskog poroda jer sam se sa prvim djetetom otvarala 18 sati i sa dripom.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    moj je imao veliku glavu za 4 tjedna vise a rodila tako da sam imala 40 savova al ne radi glave tak da se ne bojis

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    kolika je glava :/

    ima ovdje mama koje su rodile 39 cm bez epiziotomije

    a ima i loših procjena, kao kod mene, koja sam rodila veliku prvu bebu od 3,3 kg. jednostavno je bila starija

    a ovo s ricinusovim uljem mi je malo :/ . bojim se da ćeš ispustiti dušu na zahodu, a bez da se išta dogodi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno odgovor

    Citiraj malo janje prvotno napisa
    moj je imao veliku glavu za 4 tjedna vise a rodila tako da sam imala 40 savova al ne radi glave tak da se ne bojis
    pa radi cega onda? joj to je stvarno puno
    :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno odgovor

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    kolika je glava :/

    ima ovdje mama koje su rodile 39 cm bez epiziotomije

    a ima i loših procjena, kao kod mene, koja sam rodila veliku prvu bebu od 3,3 kg. jednostavno je bila starija

    a ovo s ricinusovim uljem mi je malo :/ . bojim se da ćeš ispustiti dušu na zahodu, a bez da se išta dogodi
    pa ne znam nije mi nista rekla kolika je velicina samo da je veelika a sto se tice ulja svakako ce mi malo goditi da se ispraznim

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno odgovor

    zaboravih reci prvo dijete na termin rodjeno 3850 sa epiziotomijom od 3 sava

  7. #7
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Molim te izbjegavaj ricinusovo ulje, nije to tako bezopasno.

    A ako si normalno rodila prvo dijete, vrlo je mala šansa da ti drugo dijete ima jaaaaako veliku glavu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno odgovor

    Jesam rodila sam prvo dijete normalno ali zaista i ona i dan danas ima malkice veliku glavu mislim nista strasno sasvim u granicama normale a eto izgleda i beba. :? ne znam samo znam da sam se prepala da li je to normalni strah pred porod pa me jos vise drzi. mada mi nije svejedno sve mi je u glavi te doktoric. rijeci da je glava malo veca i zato sto prije moram da se porodim

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    meni je mihael pri porodu imao 38 cm glavicu plus okrenut na rame pa je doktor malo "pomogao" lezanjem na trbuh od tu 40 sava

  10. #10
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno Re: odgovor

    Citiraj Aisa prvotno napisa
    Jesam rodila sam prvo dijete normalno ali zaista i ona i dan danas ima malkice veliku glavu mislim nista strasno sasvim u granicama normale a eto izgleda i beba. :? ne znam samo znam da sam se prepala da li je to normalni strah pred porod pa me jos vise drzi. mada mi nije svejedno sve mi je u glavi te doktoric. rijeci da je glava malo veca i zato sto prije moram da se porodim
    Gle neke bebe su glavate, neke nogate, neke deblje, neke mršavije.
    (Takvi su im i roditelji!)
    Ne možemo se svi svrstati u idealne prosječne vrijednosti zapisane u softwareu ultrazvuka. Također što je beba veća, veća je mogućnost pogreške.

    A sve se rađaju kad su one spremne.
    I mamino tijelo ih je u mogućnosti roditi.

    Moju kumu su izludili totalno jer su nogice bile prekratke, spominjali joj operacije i ne znam što. Sin joj se rodio normalan i zdrav jer nitko naravno nije razmišljao da mu i tata ima kratke noge.

    Ako te baš forsiraju na indukciju poroda, uvijek možeš potražiti drugo liječničko mišljenje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno odgovor

    malo sam se smirila

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno

    jao htjel sam staviti izvinite

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mene su isprepadali da mi dijete ima premalu glavu u odnosu na tijelo. A onda je dr. malo mene pogledal i rekao: Hm, pa i vaša je glava mala bit će sve u redu. I bilo je. Kad se bebač rodil stavrno je imao manju glavu od ostaka ekipe u sobi.
    (A ja dan danas sebi kupujem dječje kape br. 14 ).

  14. #14
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nemoj se ti baš previše uznemiravat i opterećivat.
    ni doktori nisu baš svaznalice, znaju i oni debelo falit.
    ako je bebaču sad malo veća glava ne znači da će takva bit i kasnije.

    moja L. se rodila normalne glave, ali joj je zato u bebačkoj fazi i do prvog rođendana stvarno bila poveća. iskreno nije sam bila najsretnija tolikom njenom glavom. ali je to normalno kod malih beba u odnosu na tijelo. danas ima malu glavicu ko bulin za balote.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Portland, Oregon
    Postovi
    28

    Početno

    Nista se ti ne brini, bebaca nemozes vise vratiti nazad a doktori inace vole jako puno da pametuju i strase jadne majke (neznam koji im je djavo i sta se prave pametni.. koja je svrha toga???)

    Oni uvijek pokusavaju i da odrede tezinu pa uvijek pogrijese.. tako da nemoj ni razmisljati o njoj, cak joj trebas reci da usuti vise!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    14

    Početno

    eto nikad da javim. porodila se prije 2 mjeseca. ni V od velike glave. toliko o procjeni doktora :D

  17. #17
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Evo sad tek vidim ovu glavu i sjetila sam se jedne curice koja je imala stvarno veliku glavu kad se rodila i kasnije, kad je bila mala curica. Danas ona ima 12 godina i apsolutno je prekrasna a glava je savršena, jako je lijepa djevojčica. Eto kako se to sve promjeni

  18. #18
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    meni je dr rekla da moja beba ima baš usku glavicu...ja se baš prepala, jer kao gledam i mjeri ona glavu par puta, i na kraju mi rekla kao da to nije ništa da je normalno...i mm mi ima usku glavu, a ko će znati

  19. #19
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    e još nešto, pa sad mi je dr na ultrazvuku prije 4 dana izmjerila da bebina glavica ima BDP 96, a ja trudna 33+2 (tada sam bila toliko trudna), zar to nije malo puuuno???

  20. #20
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    malo u uzv

    prvo dijete, procjena dan prije poroda...cca 3700g max, rodjen 4030,54cm
    drugo dijete, s 36 tjedana procjena 2200g (to je jedna mimi curica-citiram), rodjena u terminu 3620,53cm-mini, kako da ne

    tolko o uzv

  21. #21
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Meni je par dana prije poroda procjena bebe bila 3.500, a rodila se točno s 3.000 kg greška punih 500 g

  22. #22
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    malo u uzv

    prvo dijete, procjena dan prije poroda...cca 3700g max, rodjen 4030,54cm
    drugo dijete, s 36 tjedana procjena 2200g (to je jedna mimi curica-citiram), rodjena u terminu 3620,53cm-mini, kako da ne

    tolko o uzv
    krumpiric, jesi teško rodila ovo prvo dijete od 4 kg :?

  23. #23
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    malo u uzv

    prvo dijete, procjena dan prije poroda...cca 3700g max, rodjen 4030,54cm
    drugo dijete, s 36 tjedana procjena 2200g (to je jedna mimi curica-citiram), rodjena u terminu 3620,53cm-mini, kako da ne

    tolko o uzv
    Nevjerojatno! :shock:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •