Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 250

Tema: Dubbiii - posvojenje na vidiku!

  1. #51
    bepina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    77

    Početno

    Dubbiii,
    i ja se pridružujem čestitkama. Prelijepo je čitati kako sretna postaje vaša obitelj.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Prelijepo, čestitam!!! :D

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    cure moje!!!!!!!!!!!!

    Danas sam cijeli dan bila sa svojim curama,od jutra pa do večeri. :D :D
    Bili smo svi četvero vani,iako je padala kiša bilo nam je dobro.Osječali smo se ko prava obitelj. .Prvi su put vidjele toliko sjajnih lampica po izlozima.Samo su stajale i gledale.... :D :D Najviše su im se svidjele pokretne stepenice,manja se malo bojala ,ali se brzo oslobodila .Danas su mi "tete" dale da da nahranim malu S. ,okupam je ,mijenjam pelene i stavim u kravetić....MM je sve to gledao sa strane kako mi to ide.Bila sam najsretnija na svijetu svoja 2 mala Bila sam i na rodinoj rasprodaji,kupila svašta pomalo,a vi cure!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. #54
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    draga dubbii,
    ulogirala sam se samo da bih tebi cestitala ovaj sretni dogadaj, cestitke od sveg srca i puno srece u porodicnom zivotu!
    izmamila si mi suze...
    sve naj naj naj vam zelim!
    puse

  5. #55
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    cure moje!!!!!!!!!!!!

    Danas sam cijeli dan bila sa svojim curama,od jutra pa do večeri. :D :D
    Bili smo svi četvero vani,iako je padala kiša bilo nam je dobro.Osječali smo se ko prava obitelj. .Prvi su put vidjele toliko sjajnih lampica po izlozima.Samo su stajale i gledale.... :D :D Najviše su im se svidjele pokretne stepenice,manja se malo bojala ,ali se brzo oslobodila .Danas su mi "tete" dale da da nahranim malu S. ,okupam je ,mijenjam pelene i stavim u kravetić....MM je sve to gledao sa strane kako mi to ide.Bila sam najsretnija na svijetu svoja 2 mala Bila sam i na rodinoj rasprodaji,kupila svašta pomalo,a vi cure!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    predivno...

    spominjala sam te za vikend u 2 navrata

    moje dvije jako drage prijateljice su trudne pa smo uz trudnoču se dotakli i priča o posvajanju...
    predivno te je čitati....

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    zdenka2,imaš jednu privatnu poruku...

  7. #57
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Joj, prekrasno, baš mi je drago da uživate!! Jel znaš kada vam curke dođu zastalno?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Dubbiii predivno, od srca čestitam :D :D !

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa
    Joj, prekrasno, baš mi je drago da uživate!! Jel znaš kada vam curke dođu zastalno?
    jučer nam je bio tek prvi izlazak u grad,inače se družimo svaki drugi ili ponekad svaki dan.Trebali bi sada u 12 mjesecu prikupiti svu dokumentaciju i družiti se naravno s njima,pa ja se nadam za nekih mjesec,dva....

  10. #60
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    dva anđelčića odjednom, prekrasno
    baš se veselim zbog vas

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    hvala svima na prekrasnim željama i onima kojima sam izmamila suze radosnice na lice....



    javim vam se čim stignem.... :D :D :D :D

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    49

    Početno

    Predivno :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

    Sretnoj obitelji sve najljepše u budućnosti

    Uživajte!!!!

  13. #63
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Svaki put kad čitam ovako sretne priče, proživljavam svaku sekundu prvih susreta s mojom K.

    Želim ti da čim prije postanete prava obitelj!

  14. #64
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno


  15. #65

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Dubii, uživam čitajući i veselim se s vama. :D

  16. #66
    Gost

    Početno

    Zajedno sa vama jedva čekamo da stignu doma zauvijek:D

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Danas je moja mala curica završila u bolnici ,kažu radi najobičnijih pretraga pošto dijete ide na posvojenje.Tamo mora biti 3 dana.Bili smo je posjetiti danas.Nije se odvajala od mene... .toliko je volim da ne mogu više zamisliti život bez nje....

  18. #68
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Prekrasno je to što vam se događa

    baš sam sretna zbog vas

    nadam se da ćete blagdane provesti skupa

    ljubi svoje dvije curice

  19. #69
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj pipi1 prvotno napisa
    Prekrasno je to što vam se događa

    baš sam sretna zbog vas

    nadam se da ćete blagdane provesti skupa

    ljubi svoje dvije curice
    x


    jadno dijete, pa kakve to pretrage mora raditi?

  20. #70
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    ! Da sve prođe što lakše ~~~~~ !

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    :D :D :D baš sam sretna zbog vas, prava blagdanska priča. Pregledi će brzo proči i eto vas kod kuće.


  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Citiraj pipi1 prvotno napisa
    Prekrasno je to što vam se događa

    baš sam sretna zbog vas

    nadam se da ćete blagdane provesti skupa

    ljubi svoje dvije curice
    x


    jadno dijete, pa kakve to pretrage mora raditi?
    rekli su neke uobičajene pretrage.Nisu nam ništa rekli,a tako su neljubazni u toj bolnici, ko da je moja curica nitko i ništa .Ipak vjerujem da će sve dobro proći ...Takav je u biti proces prije posvojenja jer u ambulanti u domu to ne mogu raditi.Inače,zdrava je i sve je ok .

  23. #73
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Jadna mala mišica , ali i to će brzo proći, a onda ćete cijeli život biti zajedno...

  24. #74
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Svaki put kad čitam ovako sretne priče, proživljavam svaku sekundu prvih susreta s mojom K.

    Želim ti da čim prije postanete prava obitelj!
    X

    Procedura ne treba trajati mjesec, dva. MM. i ja smo se razletjeli po gradu i sve dokumente za oboje naše djece skupili za dva dana. Nakon što se potpiše zahtjev za posvojenje počinje rok pravomoćnosti koji traje 8 dana. Ako nema drugih pravnih zapreka, to bi trebalo biti gotovo puno prije, možda i do Božića.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj sanja74 prvotno napisa
    Svaki put kad čitam ovako sretne priče, proživljavam svaku sekundu prvih susreta s mojom K.

    Želim ti da čim prije postanete prava obitelj!
    X

    Procedura ne treba trajati mjesec, dva. MM. i ja smo se razletjeli po gradu i sve dokumente za oboje naše djece skupili za dva dana. Nakon što se potpiše zahtjev za posvojenje počinje rok pravomoćnosti koji traje 8 dana. Ako nema drugih pravnih zapreka, to bi trebalo biti gotovo puno prije, možda i do Božića.

    Zdenka2 znaš li kad se potpisuje zahtjev za posvojenje?Nakon koliko vremena otkad si upoznala dijete???

    I znaš li gdje se ide sa svim dokumentima za porodiljni????
    od kojeg dana počinje porodiljni?? :? :? :?

  26. #76
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Socijalni radnik će ocijeniti kada je vrijeme da dobijete djecu, kojiput ih daju i prije pravomoćnosti. Naravno prvo morate prikupiti sve dokumente što se može, kako je Zdenka napisala, ako se razletiš i u par dana. Konačno potpisivanje ide kad istekne žalbeni rok, dakle kad rješenje postane pravomoćno (neka me netko ispravi ako griješim, tako mi je ostalo u sjećanju).
    Zahtjev za posvojiteljski dopust rješavaš na lokalnom HZZO-u prema adresi stanovanja, moraš skupiti papire i od firme u kojoj radiš (nazovi HZZO, traži referenta za posv. dopust, sve će ti objasniti).
    Posvojiteljski dopust MORA početi s danom pravomoćnosti rješenja (nema odgode bolovanjem napr.)

  27. #77
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Čoksa, zaboravila si proceduru. Zahtjev za posvojenje se potpisuje nakon što je centar izabrao određene ljude za roditelje i nakon što su oni potvrdili da žele posvojiti dijete. Temeljem tog zahtjeva CZSS u najkraćem roku izdaje rješenje na čiju se pravomoćnost čeka 8 dana. Nakon pravomoćnosti rješenja dijete je vaše i uzimate ga doma. Tada se dobivaju i svi dokumenti koji se , zajedno s rješenjem, nose u policiju i matični ured, gdje se dobivaju novi dokumenti (rodni list, izvod iz matične knjige rođenih, potvrda o odjavi prebivališta).

  28. #78
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Da, tako je, oprosti, taj dio o potpisivanju mi je ispario , a i u našem slučaju sve je malo drugačije išlo - već nakon "the" telefonskog poziva rekli su nam da na potpisivanje zahtjeva donesemo sve potrebne papire, a dijete smo dobili doma već nakon 10 dana (puna tri tjedna prije pravomoćnog rješenja). Vjerojatno većina centara tako ipak ne radi.

  29. #79
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    I naš B. je došao dama 31. 01. a rješenje je postalo pravomoćno 01.03.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Posvojiteljski počinje danom pravomoćnosti rješenja, ali može se s centrom dogovoriti o datumu izdavanja rješenja - npr. ako netko želi prvo potrošiti godišnji da bi mu za to vrijeme još išla plaća. To više neće biti bitno nakon stupanja na snagu novog zakona.
    I zbog drugih razloga može se po potrebi odgodit pisanje rješenja. Kako je mm imao točno određenih tjedan dana kad je morao biti na poslu, dogovoreno je da se rješenje piše tako da postane pravomoćno u petak tog tjedna.
    Inače, nama je stariji došao koji dan prije pravomoćnosti rješenja, a mlađi je isto mogao doći ranije, da smo ga mi mogli preuzeti, ali imali smo tada selidbu pa smo sve malo odgodili.

  31. #81
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja djeca nisu mogla doći prije pravomoćnosti rješenja, nego tek kad je sve bilo gotovo, a sina nismo niti vidjeli sve dok ga nismo vodili doma. Koliko god mi bili nestrpljivi, mislim da je bolje slijediti propisanu proceduru, jer ako se, ne daj Bože, stvari pravno zakompliciraju, može se dogoditi trauma za sve.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno

    Dubbiii čestitam od srca

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Čestitkeeeeeeeeeeeeeee!

  34. #84
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Dubiii čestitam tebi i tvojem suprugu
    prekrasno, jučer sam čitav dan bila pod dojmom tvoje priče.
    želim vam da proslavite božić u četvero

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    blizu Splita
    Postovi
    154

    Početno

    evo i ja se pridruzujem cestitkama :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    suze mi krenu same kad procitam ovakvu pricu kao sto je vasa,samo hrabro naprijed!!!!!!!!!!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    I ja se pridružujem čestitkama.

    za sretnu obitelj

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    176

    Početno

    EEvo mene nakon nekog vremena...
    Moja curica je još u bolnici ,pretzrage još nisu gotove.... .Ljutim se na sve doktore što je zadržavaju toliko ,a trebala je biti samo 3 dana.Moja curica je zdrava,nepotrebno je da bude tamo,još će doživjeti traume .

    Hvala čokoladi,zdenki2 i vlvl na savjetima.Sad mi je sve malo jasnije.
    Nakon koliko se potpisuje zahtjev za posvojenje :? svima.



    Moja starija bila je kod nas za vikend.Bilo nam je prekrasno.Nisam ni mislila da će biti tako lijepo i čarobno.Zbližila se sa mojim mužem iako to u počatku je teško išlo.sad su si super.Zove me teta naravno ,a mm po imenu.Ponekad joj se dogodi da kad se igra sa mm ,on nju škaklja,ona se smije pa je znala reći:"mama,reci mu......"

    Bila sam presretna i nisam mogla vjerovati,još se navikavam na sve to i vjerujem da će mi život biti bolji. :D :D

    Kako su vas djeca OKO 5 GODINA nazivala na početku :?
    Jeste inzistirali na tome da vas zovu mamai tata :? :?
    Gledali smo crtiće,bili u dućanu,vidjeli što joj je donio Sv.Nikola(naravno da nije bilo šibe)MOJA DJECA NISU ZLOČESTA PA SU DOBILA SAMO SLATKIŠE....

    pOMAGALA MIJE PRI PRIPREMANJU STOLA KAD JE BILO VRIJEME ZA RUČAK.Stvarno je bila dobra.Išli smo upoznati baku i djeda u prizemlju.Čini mi se da joj je tu ugodno.Rekla je da imam lijepu kuću.... i da bi ona zauvijek ovdje ostala.Bilo je suza kad se trebala vratiti u dom....

  38. #88
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    Nakon koliko se potpisuje zahtjev za posvojenje :? svima.
    Mi smo potpisivali zahtjev čim su Ketini papiri bili rješeni. 8 dana nakon toga, kad je postao pravomoćan, doveli smo je kući zauvijek.

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    Gledali smo crtiće,bili u dućanu,vidjeli što joj je donio Sv.Nikola(naravno da nije bilo šibe)MOJA DJECA NISU ZLOČESTA PA SU DOBILA SAMO SLATKIŠE....
    I moje dijete je isto dobilo samo slatkiše. Kad smo u petak šetale iz vrtića, bila je sva zabrinuta, kako zločesta djeca dobivaju šibu (čula od teta i dječice), pa je ove godine šiba - makar samo simbolično - izostala.

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    Rekla je da imam lijepu kuću.... i da bi ona zauvijek ovdje ostala.Bilo je suza kad se trebala vratiti u dom....
    Porazgovaraj malo s njihovim Centrom, i vidi možete li ubrzati postupak, ili prije završetka pravomoćnosti dobiti dječicu.
    Sve papire stvarno možeš skupiti za 2-3 dana.

    Želim vam da čim prije dođe dan kada se više nećete morati razdvojiti.

  39. #89
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    Kako su vas djeca OKO 5 GODINA nazivala na početku
    Jeste inzistirali na tome da vas zovu mamai tata
    Ne mogu ti na ovo odgovoriti iz prve ruke, ali.. mislim da nije dobro inzistirati, već polako uvoditi "mama" i "tata" u govor.
    I isto tako, kad ih dovedete doma im objasniti kako ste im sada vi mama i tata, i da ćete se brinuti za njih, i vljeti ih zauvijek.

    Cure koje su posvojile stariju djecu će ti bolje odgovoriti.


    Dubbii, jesi čitala neku literaturu o posvojenju?
    Meni se svidjelo:
    Deborah D. Gray - Attaching in Adoption: Practical Tools for Today's Parents
    Lois Ruskai Melina - Raising Adopted Children

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj dubbiii prvotno napisa
    Kako su vas djeca OKO 5 GODINA nazivala na početku :?
    Jeste inzistirali na tome da vas zovu mamai tata
    Veliki nas je od prve posjete zvao imenom, jer nismo htjeli bit teta i striček. Poslije je tako ostalo, imali smo svoje razloge zašto ga nismo nagovarali da nas zove mama ili tata, iako bismo sad drugačije postupili.
    Mali nas je u početku isto zvao imenom, ali kad je rješenje postalo pravomoćno rekli smo da smo mi sad njegovi mama i tata i da bi nas trebao tako i zvati. Nismo ga mnogo ispravljali, ali smo pazili da mu uvijek kažemo Tata te zove. ili Odi mami. Malo mu je to bilo smiješno, i neko vrijeme nas je oslovljavao mješovito. Kad smo velikog nagovorili da i on malom o nama govori kao o mami i tati, onda su mu ti nazivi brzo sjeli.
    Redovito smo čitali slikovnice s Pikom i Jakovom, tamo je u svakoj drugoj rečenici mama, mislim da je i to ubrzalo stvari.

  41. #91
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja kći je imala 6,5 godina kad je posvojena. Rekli smo joj da smo mi njezini mama i tata i brzo nas je počela tako i zvati. Nisam inzistirala da me zove mama, ali kad bi mi rekla teta - rekla bih joj - ja sam tvoja mama. Po imenu nas nije zvala, a dok se nije udomaćila s tim nazivom mama, ponekad je izbjegavala izravno obraćanje. Sjećala se biološke mame, pa ju je i to bunilo. Objasnila sam joj po čemu joj je prva mama mama, a po čemu ja. Pomoglo je i to što smo već imali sina.

    Dakle, moj savjet je, ne inzistirati, jer djeca ipak trebaju vremena da prihvate novu situaciju, ali isto tako ne dopustiti da se uobičaje drugi nazivi, kao teta ili osobno ime, jer je onda to još teže promijeniti. Samima će im doći i to vrlo brzo, kad shvate što je to mama.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    malenoj da se što prije obave pretrage i bude sa svojom sekom i roditeljima.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    330

    Početno

    Dubbiii, predivno je ovo što ti se događa . Čestitam! Žao mi je što malena mora prolaziti pretrage, nadam se da će brzo biti gotove i da ćete uskoro svi zajedno kući !

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    112

    Početno

    E što ima novoga, da li je mala cura izašla iz bolnice, velika je super koliko sam pročitala. Puno pozdrava svima i da što prije dođu kući svi.
    Pusa i pozdrav

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    57

    Početno

    Sretnoj četveročlanoj obitelji puno pozdrava!
    Primjećujem da je na Rodi najviše novih posvojenja od jeseni do kraja godine: baš u vrijeme darivanja.

  46. #96
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Što ima novoga, čini mi se da se vi već naveliko zabavljate i mazite sa svoja 2 , pa ste na nas zaboravili... a mi tako željno očekujemo novosti

  47. #97
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    jedva cekam dubbiii-ino javljanje.....


    tako sam uvjerena da su vec zajedno......



    iskreno im to zelim.

  48. #98
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nadam se da su dvije ljepotice na današnji dan u svom novom domu s mamom i tatom.

    Svima sretan Božić!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    121

    Početno

    Prekrasno vidiš mali Isus ti je došao i blagoslovio vas :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    na dobro vam došlo porođenje GOSPODINOVO.

  50. #100
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno


Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •