Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Isprobali smo platnene - super su!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Isprobali smo platnene - super su!

    Najprije hvala hildegard koja mi je sašila nekoliko komada i poklonila par papirića
    Pa hvala Kamarisu na nepropusnom gaćicama pet srce:
    Pa veliko HVALA ovom forumu bez kojeg ne bih niti znala da sve to skupa postoji.

    Eto, jučer, u ponedjeljak 13.6.2005. godine hildegard mi je donijela četiri PREKRASNE pelenice. Naravno, jedva sam čekala da ih isprobam. I što da kažem - oduševljena sam!

    Moram napomenuti da je jedina stvar oko koje sam bila skeptična miris popišanih pelena. Ja sam ih prema uputama s foruma pošpricala otopinom lavandinog ulja (nisam našla čajevac) i one stvarno NE SMRDE! Nevjerojatno! Mislila sam da ću ih možda morati ispirati, ali osušile su se (nisam ih stavila u vodu) i sad mirišu samo na lavandu, a urin se uopće ne osjeća.
    Upravo sad je u trećoj od četiri fftopic - seven of nine, he, he: i čekam da ih sve potrošim da ih operem i onda definitivno naručujem još.

    Dobro, još nemam iskustvo s kakicom, a možda niti nećemo tako često. Ja, naime, svaki put kad primijetim da se H počne napinjati, brzo skinem pelenu i na WC. I mogu reći da se unatrag mjesec dana otkako to radim samo dva puta ukakao u pelenu i to zato što je bio na podu, a ja nisam bila kraj njega pa nisam primijetila napinjanje.

    PLATNENE SU ZAKON!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Baš sam sretna što si toliko zadovoljna!!! :D :D
    Pričala sam ti kako sam ja ozbiljno imala u planu da ih koristim...
    Sada skupljaj iskustva, pa da me jednog lijepog dana uputiš kad će meni trebati!!
    Evo sad si mi dala još jedan motiv da se sutra nacrtam kod vas !!

    Pusa!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Dođi, dođi! Pelene će biti na štriku!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Hildegard postade prava majstorica u šivanju i promociji platnenih pelena Samo naprijed! Super mi je čitati ove euforične postove o pelenama.
    Čajevac imaš u DMu!

  5. #5
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno


  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    hildić, ništa se ti ne srami, nemaš se zašto.

    Sad mi je žao što su samo četiri pa nemam još (zbog čega je sad opet u jednokratnoj dok se platnene vrte na 60).

    Da ne otvaram novi topic - nadam se da će netko pročitati tko mi može odgovoriti: da li je bolje AIO ili platnene + zaštitne gaćice i zašto ste se odlučili baš na to na što se već jeste.

    Mama Juanita, čekam da se javiš! :namig:

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    A ja s velikim ponosom mogu reći da sam na svoje oči vidla hlidićino remekdjelo! Prekrasno izgledaju, bravo :D :D !!

    Poželjela sam barem jednu za uzorak pa da nosim u torbi i reklamiram!

    A hildić, čujem da bi se možda i mogle poznavati...iz istih smo krajeva sjeverozapada lijepe naše...mislim tamo gdje su ti korjeni..

  8. #8
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    ma daj Sikica, baš bi bila fora. No ne bi me strašno iznenadilo jer kad sam došla k Amalthei skužila sam da je Svijet ipak jako mali.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Sve su pelene na štriku (a imam ih samo osam); moram što prije nabaviti još!

    Kako je ovih 20-tak stupnjeva Celzijusovih malo prehladno da ga stavljam samo u gaćice (što isto prakticiram kad je jaaaako vruće), a nemam više platnenih pelena, stavila sam mu najobičniju tetra pelenu+švedsku+zaštitne gaćice.

    Jednokratne jednostavno više ne mogu smisliti. Dobro, mogu ih još malo smisliti, jer ih stavljam po noći, ali pokušat ću i to izbjeći.

    Za cure koje stavljaju platnene po noći: da li vam procure, stavite li uložak (ili dva) ili još dodatno tetru ili.... ?
    Mislim da sam negdje pročitala da bi se platnene morale mijenjati svaka tri sata, a baš mi se ne da ga razbuđivati radi toga pa se onda s njim nosati po stanu usred noći. Mijenjate li platnene noću?

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nevjerojatno je to kako ti se jednokratne najednom zgade kad kupiš prvu platnenu. mi ih sad imamo 4, peru se i suše stalno jer mi je grozno staviti zaru u jednokratnu

    za sad sam joj ih stavila dva puta tokom noći : platnenu, jedan uložak i zaštitne gaćice. nisu procurile i imala ih je cijelu noć (od 9 navečer do 9 ujutro).
    međutim, zara je već velika i ne piški puno po noći (iako je pelena bila totalno mokra ujutro), pa ne znam kako je s manjim bebama.

    zara je i na 20 C samo u gaćicama (po stanu), jednom sam joj samo obukla i trenirku gore.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    nevjerojatno je to kako ti se jednokratne najednom zgade kad kupiš prvu platnenu. mi ih sad imamo 4, peru se i suše stalno jer mi je grozno staviti zaru u jednokratnu
    Pa to je baš ono što nisam mogla vjerovati ljudima dok su pričali. Ah, nevjerni Toma... Dok sam ne isproba... :posram:

  12. #12
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    MRZIM PAMPERS
    Eto mi smo nakon 10 mjeseci dnevnog korištenja platnenih konačno prešli i na noćno. Jedino što sama sebi mogu reći je . Zašto nisam platnene koristila i ranije. Na kraju skužim da to nije uopče frka. Sašila sam malo veće uloške, stavim dva i to je to. Jučer od 20 do danas do 9. Nije se bunio, nije mu ništa smetalo. Stupid woman

  13. #13
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Pa Amalthea s obzirom kakvo nam je bilo vrijeme i kak se ja sunčam još sam i dosta pocrnila (ne volim se sunčati)

    A kaj se tiče pampersica nadam se da ću ovaj paket koji imam doma jednog dana nekome pokloniti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ne se ljutiti na nju! Ona naprosto ne može bez mene

  15. #15
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Baš sam bistrica ! A ja muku mučim cijelo poslijepodne, svaki čas odem do kompića buljim u postove i razmišljam u čemu li sam pogriješila...
    Sad bi ja trebala napisati ono što piše mukica: MAJ BREJN IZ ANDER KONSTRAKŠN, PLIZ BI PEJŠNT
    I jednoj i drugoj

  16. #16
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    I ja ozbiljno vec jedno mjesec dana razmisljam o platnenim. Leon vec skoro 3 mjeseca ne kaki uopce u pelenu (vec na kahlicu) pa nam pelene trebaju samo za piskit. I fakat je glupo da ga motam u tu Pampersicu, a sad mi je lakse odlucit se kad cujem ovako pozitivna iskustva o platnenima!

  17. #17
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Mony ajde nemoj previše razmišljati . Još nisam čula da je netko požalio od kada je počeo koristiti platnene. Ili se varam?

  18. #18
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Evo i mi se prijavljujemo! Jučer smo cijeli dan bili u platnenima,noć prije također i iako su cure rekle da nema mirisa nisam mogla vjerovati-stvarno ne smrde.Obično kada bi V.ujutro stavila kod nas a bio je u pampersici MM bi reko presvuci ga vidiš da smrdi a sada nije ni skužio da je pokakan.Trenutno smo opet u pampersicama jer mi se svih 9, koliko ih imam suše, ali naručila sam ih još i čekam novu pošiljku. Ma super sam zadovoljna i hvala svima koji su sa toliko oduševljenja pričali o platnenima!

  19. #19
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    mozda sam preskocila pricu o tome, ali jako me zanima, hildegard, koliko ti vremena treba za sasiti pelenu? i jesi sama smislila kroj ili si rascerupala neku vec sasivenu pelenu? jel koristis endlericu?

  20. #20
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    mozda sam preskocila pricu o tome, ali jako me zanima, hildegard, koliko ti vremena treba za sasiti pelenu? i jesi sama smislila kroj ili si rascerupala neku vec sasivenu pelenu? jel koristis endlericu?

  21. #21
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    sori, nasla sam naravno neke odgovore
    jos nisam nasla koliko vremena ti treba za sivanje

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    hildegard ti je brza k'o munja! Ali, svi joj u familiji kroje, ona samo šije, jel'da, zlato moje?

  23. #23
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Tužibaba !!!


    Renata baš se veselimšto si i ti dobila volju :D
    Ne znam ni sama koliko mi treba jer kad radim radim onak serijski. Iskrojim puuuuno pelena odjednom, šivam operaciju po operaciju malo otupim pa se splahnem pa ispočetka .

    Onak u idealnim uvijetima mislim da bi sat vremena bilo dosta (al ja to samo mislim), ali ja nikad nisam imala idealne uvijete. Il me zeza mašina, il mi ponestane konac, il mi rikne žarulja (na jednoj mašini pa onda na drugoj...).

    Javi kako tebi ide

  24. #24
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Da javim da sam skupila dovoljno pelena da je V. i po noći u platnenima i probala sam i sa dodatnom tetrom i miš mi stvarno nije bio mokar :D iako je u jednoj peleni bio od 7:30 nevećer do 6:30 ujutro.Za sada imam 3 vrste pelene i iako sam bila malo nepovjerljiva prema Kamarisovim pelenama,moram ih pohvaliti i prekrasne su mi i funkcionalne.Jućer sam kupila i njihove zaštitne gaćice i V. guza mi je tako slatka u njima a one su stvarno super i tako lijepo stoje! Ma obožavam platnene!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •