Stranica 3 od 74 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 3651

Tema: odgoj u duhu vjere 5

  1. #101
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Možda.

  2. #102
    Hana_Sara avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    539

    Početno

    ... a mozda iz istoga razloga iz kojeg smo mi odlucile postati majke. jer je ta ljubav nesto najdivnije sto postoji - na nasem svijetu, ali i sire.

  3. #103
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Biblija kaže: I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!" Post. 1, 26-27.

    Nakon što je stvorio svemir, Zemlju, svjetlo, vodu, atmosferu, biljke i životinje želio je svemu tome stvoriti gospodara, čovjeka kao krunu stvaranja, onoga koji će svime time vladati i živjeti vođen razumom i slobodnom voljom. Bog je stvorio čovjeka iz ljubavi. Stvorio ga je na svoju sliku i priliku, sebi sličnog, kao da je na neki način otjelotvorio sebe kroz čovjeka. To se i doslovno dogodilo Kristovim rođenjem, kojim je potvrđen Božji naum i njegova ljubav prema čovjeku. Mislim da je, uz ljubav, slobodna volja čovjeka razlog zbog kojega ga je Bog stvorio - da bi imao slobodnog partnera, onog koji ga može prihvatiti i odbiti, koji bira, odlučuje, može stvarati, može voljeti.

  4. #104
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Pozdrav drage moje!
    Unatoč silnoj želji da se pridružim na ovaj topic, nisam se osjećala dovoljno kompetentnom, ni hrabrom.. upala sam u neki krug sumnji, razočaranja, i propitkivanja oko same vjere. Dugo mi je trajalo to razdoblje. U životu sam napravila neke pogreške koje su me obilježile za čitav život- osjećam strašno grizodušje i nemam oprosta za samu sebe- ne mogu shvatiti u kakvu to zamku upadne čovjek kad svjesno radi stvari protiv sebe, sebe spušta na dno... Zapala sam u strašnu depresiju i neprestano tražila izlaz iz nje ali na krive načine. Sada sam udana za ljubav svog života, imamo malo djetešce i drugo na putu. Sretna sam, ali nisam potpuno ispunjena onim blaženstvom..i dalje se preispitujem, ponekad reagiram onako kako ne bih htjela, i onda se osjećam samo gore i gore. Molim se, ali to nije ona iskrena molitva, ne osjećam mir...Odlučila sam otići u crkvu kad god budem u mogućnosti. I zaista, tamo bih uvijek osjetila bar trenutni mir, neko unutarnje zadovoljstvo, snagu, ljubav...Trenutno čitam knjigu Bog i svijet, Joseph Ratzinger i naprosto sam oduševljena njome! Pronalazim odgovore na mnoga pitanja, pronalazim svoj mir i molim se da on potraje
    Veselim se druženju ovdje s vama, malo je onih s kojima se može na ovaj način razgovarati. Ljubim vas

  5. #105
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    kristina_zg Svi imamo takve faze, veće ili manje, duže ili kraće. imao ih je i Isus. Meni u tim trenucima pomaže molitva iz molitvenika koja me podsjeća na Isusuvu noć u Getsemanskom vrtu. (valjda sam dobro napisala naziv ) A ponekad samo treba strpljenja da se stvari poslože. Ovaj tvoj post me baš podsjetio na tu molitvu koju dugo nisam potražila. Hvala ti

  6. #106
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    edit: Isusovu

  7. #107
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    kristina_zg Svi imamo takve faze, veće ili manje, duže ili kraće. imao ih je i Isus. Meni u tim trenucima pomaže molitva iz molitvenika koja me podsjeća na Isusuvu noć u Getsemanskom vrtu. (valjda sam dobro napisala naziv ) A ponekad samo treba strpljenja da se stvari poslože. Ovaj tvoj post me baš podsjetio na tu molitvu koju dugo nisam potražila. Hvala ti
    Hvala

  8. #108
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ljiljananisam mislila na to, znam ja o čemu ti, o zlu u čovjeku, istočnome grijehu, slobodnoj volji, Sotoni...o tome da u čovjeku postoji i dobro i zlo i da on sam odlučuje u kojem će smjeru.....ja sam se osvrnila na temu medija i TV-a i kako su "oni" jedni od većih krivaca za sve zlo u svijetu, ljudima jer potiče na tko zna što.....upravo sam zato htijela da netko povuče paralelu između nečeg što je već u čovjeku, što je svojstveno njegovoj prirodi i poticajima iz vana....zato sam pitala i na neki način dala i odgovor, da su i prije tisuću godina ljudi bili svakakvi i bez TV, baš zato što je to nešto u nama i oko nas......znači nije TV i internet jedini neprijatelj našoj djeci......

    Inače da Bog je bio"sam" kao i Adam pa mu je stvorio družicu, Lucifer je bio anđeo koji se zbog svoje oholosti odmentnuo od Boga, zašto je to mogao? Zato što mu je Bog dao slobodnu volju, tako da Bog nije stvorio Zlo, već je Lucifer kao i čovjek koji želi postati poput Boga postaje zao, na taj način što postaje sebičan i gazi sve ispred sebe.

    Ja sam živjela u komuni Cenacolo (koja postoji širom Hrvatske kao i u Međugorju) u Italiji 1godinu, bila sam na iskustvu, i imala sam tretman kao i ostali narkomani, alkoholičari itd. Odrezala sam kosu, do ramena, da pokažem da nisam na to navezana, ali nisam shvatila smisao toga na početku kao i mnogo drugih pravila koji mi nisu bili suvisli. Onda sam shvatila da su to pravila za ovisnike a nekim dijelom i za mene, da shvatim koliko sam navezana na svoj izgled, kosu, šminku, odjeću, materijalno....itd. uglavnom šišat se više nisam dala i protivila sam se još nekim stvarima koje su mi bile bez veze i mogu reći da se u ovih 9 godina ženska komuna koja je s pravilima bila puno stroža od muške donjela dosta promjena, tako i s odjećom, i šišanjem.....uglavnom ostaju pravila koja stvarno donose ploda, nekih se držite samo dok ste unutra, a nekih i kada izađete van jer vidite da su vam koristile na izgradnji karaktera i zrelosti.

    Uglavnom tamo vas nitko ne tjera na ništa niti da ostanete možete otići u bilo kojem trenutku...i druga stvar komuna je teška psihički ne fizički....nema TV-a, radija,cigareta, alkohola, šminkanja, kremica, ni depilacije svaki dan, a bome ni tuširanja....učite se štedjeti na šamponu, gelu za tuširanje jer sve je to dobiveno iz providnosti tj. dobrih ljudi a tko zna kad će sljedća, pa ako ne štedite nećete se imati čime okupati, učite raditi, cijeniti ono što rade drugi za vas, dok vi radite na zemlji drugi kuhaju, treći čiste, od6h-22h samo rad i molitva (koja nije obavezna za one koji ne žele), razgovori, slušanje tuđih primjedaba na vas i to u tišini,isto tako vaši na njih......to pomaže, jer se ne svađaš već dok ih slušaš razmišljaš ju čemu su u pravo u čemu nisu, i to vam pomaže da radite na sebi....najgore od svega je to što nemožeš ni sekunde pobječi od samoga sebe, ni u sobu čitati knjigu, ni gledati TV-e, ni ići na internet, već se povjeriš nekome i pričaš s drugima a najviše sa samim sobom....e to je izazov koji rijetko tko može podnjeti (pogotovo kad "vani" vodi totalno drukčiji život) vjerujte mi to je bio izazov mog života jer svi smo mi ovisnici, samo nečije ovisnosti se očituju izvana kroz drogu, alkohol, prostituciju, hranu, sebičnost........a mi drugi moramo je otkriti na puno teži način............spoznati sebe....i Boga to je cilj kojem čovjek teži cijeli svoj život to je bit svega!!!!!!

  9. #109
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    2.-6. siječnja 2009. g. : duhovne vježbe za Šenštadsku obitelj.
     8.-11. siječnja 2009. g. : duhovna obnova za mlade (od srednje škole dalje): «Isuse, Učitelju, što
    mi je činiti!» Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     15.-18. siječnja 2009. godine: u godini sv. Franje - duhovna obnova s molitvama za ozdravljenje i
    oslobođenje: “Franjo, idi i popravi moju kuću koja se ruši!” Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     22.-25. siječnja: uz blagdan Obraćenja sv. Pavla: “On (Krist) je mir naš!” Vodi fra Zvjezdan.
     29. siječnja do 1. veljače: duhovna obnova ozdravljenja i oslobođenja “Kriste, budi naša
    radost!” Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     5.-8. veljače: duhovna obnova uz godinu sv. Franje: “Ljubav nije ljubljena!” Vodi fra Zvjezdan
    i suradnici.
     12.-15. veljače: duhovna obnova: “Franjo, tko ti može više dati, Gospodar ili sluga?” Mladi
    pred pitanjima života. Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     19.-22. veljače: seminar ozdravljenja: “Ustani, Učitelj te zove!” Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     26. veljače do 1. ožujka: duhovna obnova obraćenja i početka korizme: Franjini počeci:
    “Gospodin je meni, bratu Franji dao da ovako započnem živjeti pokoru...” Vodi fra Zvjezdan i
    suradnici.
     1.-6. ožujka: franjevci OFM imaju duhovne vježbe.
     7. ožujka: radni susret zagrebačkog područnog bratstva FSR-a.
     8.-13. ožujka: duhovne vježbe frajevaca OFM.
     13.-15. ožujka: zaručnički susreti u organizaciji Hrvatske zajednice bračnih susreta. Prijave preko
    gospodina Dražetića: 098 342200.
     19.-22. ožujka: seminar za medicinske sestre: “Gospodine, sluga mi leži kod kuće uzet u
    strašnim mukama!” Vodi fra Zvjezdan. Prijave preko Hrvatskog kat. Društva medicinskih sestara
    (Jelica Stipaničev-Mustapić, 098 584499).
     26.-29. ožujka: duhovna obnova ozdravljenja i oslobođenja: Nositi križ za Isusom. Vodi fra
    Zvjezdan i suradnici.
     14.-19. travnja: susreti ministranata. Vodi fra Milan Krišto.
     23.-26. travnja: duhovna obnova: Krist uskrsnuli oslobađa od straha i žalosti: “Obradovaše se
    učenici vidjevši Gospodina!” Vodi fra Zvjezdan Linić i suradnici.
     30. travnja do 3. svibnja: duhovni susret Udruge “Korablja”. Prijave preko Udruge.
     7.-10. svibnja: Franjevački seminar ozdravljenja i oslobođen ja: “O Franjo ranjeni, ljubavlju
    zapaljeni...” Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     14. -17. svibnja: Udruga sv. Vinka: seminar duhovne obnove: U Kristu prepoznati brata . Vodi
    fra Zvjezdan. Prijave preko Udruge na tel. 099 2156034.
     21.-24. svibnja: Duhovna obnova uz blagdan Uzašašća: Gospodine, pripravi nam mjesto kod
    Oca! Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
     28.-31. svibnja: Duhovski seminar: Pošalji Duha svojega i obnovi lice zemlje! Vodi fra Zvjezdan
    i suradnici. Unutar programa je u subotu, 30. svibnja u 20 sati DUHOVSKO BDJENJE. Pristup
    slobodan svima koji žele na taj način dočekati blagdan Duha Svetoga.
     1.-4. lipnja (od ponedjeljka do četvrtka): Seminar o darovima Duha Svetoga: “Čeznite za višim
    darima!” Vodi fra Zvjezdan i suradnici.
    OPĆE OBAVIJESTI:
    Prijave: telefon: 01 3369-781 (radnim danom od 8 do 14 sati) ili na mobitel: 091 5986-972. Faksom:
    3361-844 ili elektronskom poštom (tabor@ofm.hr) Kod prijave ostavite svoje ime i telefon.
    Napomene: Za seminare koji su obilježeni jačim crnim slovima može se prijaviti i doći na
    boravak odnosno na sudjelovanje svatko tko osjeti poticaj i želi sudjelovati u programima.
    Cijene boravka: Puni pansion je 120 kn . Redoviti seminari uključuju 3 puna pansiona tj. ukupnu
    cijenu od 360 kuna. Sobe su dvokrevetne odnosno trokrevetne sa sanitarnom kabinom u sv akoj sobi. Za
    samo slušanje na seminarima bez boravka i hrane ne plaća se ništa.
    Raspored na seminarima (ako nije drukčije označeno):
    - prvoga dana početak u 17 sati i program traje do 22 sata.
    - Drugi i treći dan: 9-12.30 sati i popodne 15-22 sata; od 14 sati drugog dana je ispovijed.
    - Posljednjeg dana program traje do 12.45 sati (potom ručak); završna misa počinje u 11.30 s.
    http://www.luznica.com/?news=d&id=125
    OČE U RUKE TVOJE PREDAJEM DUH SVOJ - korizmena duhovna obnova
    Seminar korizmene duhovne obnove tematski posvećen Isusovim riječima na križu pred kojima ćemo se zaustaviti u šutnji, meditaciji, razgovoru, preispitivanju, molitvi, razmatranju…
    Tijekom seminara sudionici će imati mogućnost i korizmene ispovijedi.


    Početak seminara je u petak, 13. ožujka u 17 sati, a završetak u nedjelju 15. ožujka u 14.00 sati.


    Cijena seminara je 360 kn u što je uračunat i smještaj i prehrana sudionika.


    Prijave do 6. ožujka 2009. na telefon 01 3350 944, na e-mail tajnistvo@luznica.hr ili formularom na web-stranici.
    http://izaberi-zdravlje.com/index2.p...o_pdf=1&id=238

    [quote]Adresa CDP-a je:


    CENTAR ZA DUHOVNU POMO

  10. #110
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.zmr.hr/
    ovo je nova adresa zajednice mir, tj. zajednica molitva i riječ Tomislava Ivančića
    http://www.zmr.hr/index4.html

    evo ako tko ima potrebe za seminarima i duhovnim obnovama, nadam se da će na ovih par linkova i rasporeda seminara koje sam stavila, pronaći ono što im je potrebno

    zanimljivost s seminara Zlatka Sudca;
    "Program ovog duhovnog seminara želim posvetiti onima koji se brinu za djecu s poteškoćama u razvoju, jer upravo su takva djeca već naučila lekciju svog života - to su anđeli koji hodaju Zemljom", kazao je na početku seminara vlč. Sudac, istaknuvši kako upravo roditeljima i svima koji rade oko hendikepirane dijece treba pružiti pomoć, duhovnu snagu i osvježenje u srcu. "U roditeljima treba duboko probuditi smisao svakog križa i svake patnje, kako bi se u njima probudila još veća ljubav za žrtvu, da još više uzljube križ kojeg im je Bog podario. Pustite što ljudi govore, pustite kako vas drugi gledaju, već budite ponosni i dignuta čela koračajte, jer vi znate duboko u svom srcu koje su vrijednosti ljubavi i žrtve", poručio vlč. Sudac.
    http://www.javno.com/home/hr/hrvatsk....php?id=214511

  11. #111
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    25.1.2009

    Poruka, 25. siječnja 2009.

    “Draga djeco! I danas vas pozivam na molitvu. Neka vam molitva bude kao sjeme koje ćete staviti u moje srce, koje ću ja predati za vas mome sinu Isusu za spas vaših duša. Želim dječice, da se svaki od vas zaljubi u vječni život koji je vaša budućnost i da vam sve zemaljske stvari budu pomoć kako biste se približili Bogu Stvoritelju. Ja sam s vama ovoliko dugo jer ste na krivom putu. Samo uz moju pomoć dječice otvorit ćete oči. Puno je onih koji živeći moje poruke shvaćaju da su na putu svetosti prema vječnosti. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.”
    http://medjugorje.hr.nt4.ims.hr/News.aspx


    HRVATSKI seminar posta, molitve i šutnje Domus pacis-Međugorje

    1. - 7. 03. 2009. (prijave u tijeku)
    14. - 20. 06. 2009. (prijave od 15. 01. 2009.)
    19. - 25. 07. 2009. (prijave od 15. 01. 2009.)
    29. 11. – 5. 12. 2009. (prijave od 1. 05. 2009.)

    Kontakt: Marija Dugandžić; tel: 00387 36 651 999 ;
    http://212.39.96.6/Post%20konakti%20HEFNTPS.htm

  12. #112
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Cure, meni je ove godine promakla Čista srijeda. Imali smo virozu, i jednostavno a to mi je najbolji način za početa korizme. Molim vas inspirirajte me malo i prenesite svoja iskustva s korizmenih obreda. Mi smo furt u karanteni - te moja noga, pa bolesti - uh , a obećala sam si da ću se ove korizme posvetiti obnovi vjere. moram se trgnuti.

  13. #113
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ivana zg, nemoj se ljutiti, ali mislim da je ovo tvoje kopi-pejstanje najbolji način da zamre ovaj topic- Drago mi je da nas podsjećaš na lijepe stvari, ali linkovi su stvarno dovoljni za sve zainteresirane. Nemoj mi zamjeriti, ali dragocjena mi je komunikacija ovdje, a ovako je doista nepregledno. cijenim tvoje dobre namjere

  14. #114
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pikula, ali (ako sam ja dobro obaviještena) Pepelnica je ove godine 25. veljače - ništa ti nije promaklo.

    Meni isto smetaju ove copy-paste reklame.

  15. #115
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    još nije ni karneval počeo kako spada, a pikula bi već u korizmu. da te čuju u našem kraju...

  16. #116
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Bože, stvarno sam prolupala - potpuno sam izgubila osjećaj za vrijeme u sam otjedan dana boravka doma. Isprike vse po vsod. No pomoć s podsjećanje mi očito treba

  17. #117
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    još nije ni karneval počeo kako spada, a pikula bi već u korizmu. da te čuju u našem kraju...
    X

    (Ja sam se na trenutak pobojala da sam djecu lišila karnevala.)

  18. #118
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    I u Nedjelju i danas na Svijećnicu bili smo na misi s Emanuelom, jučer je zaspala, a danas je malo crtala pod misom....jako joj je ineresantno pjevanje, a jako čudno kada ljudi idu na pričest ( pošto sjedimo u prvom redu ispred oltara ima jako dobar pogled)....uglavnom čim vidi Crkvu viče Bobo ( Bogo).....kada je pitate hoće li i sutra kići kod bobe, govori da hoće ...sada ćemo vidjeti koliko će je to držati....inače po kući stalno nosi križ (mora li smo joj ga skinuti s zida)....valjda je to samo faza ima 21 mjesec.....sve ju u Crkvi zanima...kada zvone zvona, pa zbor, pa orgulje...danas je vidila kako neka žena dodiruje Gospin kip, pa je i ona htijela ( inače ja to ne radim, ali ne mogu djetetu zabraniti dok još ne razumije)

    inače što mislite o osnivanju Katoličke TV, kakve bi sadržaje htijele na njoj gledati, za sebe i za djecu, mlade..... voditelji;laici ili kler ( ja bi jako željela biti dio takvoga programa ako se ikada realizira, naravno ne nužno ispred kmamere)

    http://www.katolici.org/dogadjanja.p..._vidi&id=13271
    http://mojportal.hr/portal/mozaik/zl...kvenih_krugova

  19. #119
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Evo link na prelijepe slike Marie Lactans, ova tarapana s facebookom pe podjsetila da sam u muzejima znala vidjeti prekrasne svete slike s dojenjem

    http://images.google.hr/images?hl=hr...BEi+slike&gbv=
    ako link ne radi, samo u google pretragu slika upišite maria lactans - za inspiraciju

  20. #120
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Htjela sam vas nešto pitati- u nedjelju je svećenik citirao Don Bosca- da je za dobar odgoj potrebno tri stvari - redovna ispovjed, česta pričest i Marijanska pobožnost. Mene su stvarno takle te konkretne upute. Znate li neku takvu literaturu o odgoju - mislim s konkretnim savjetima, ne samo teorija - jer tu ja uvijek pogriješim, u svakodnevnoj provedbi ?

  21. #121
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Evo link na prelijepe slike Marie Lactans, ova tarapana s facebookom pe podjsetila da sam u muzejima znala vidjeti prekrasne svete slike s dojenjem

    http://images.google.hr/images?hl=hr...BEi+slike&gbv=
    ako link ne radi, samo u google pretragu slika upišite maria lactans - za inspiraciju
    slike su predivne, ali samo jedan ispravak-nisu "svete" ( tu inače ljudi kod nas griješe, čim vide sliku ili predmet s motivima, Boga, njegove majke, svetaca ili nekih događaja iz Biblije itd. odma ih nazivaju svetima_ što one nisu )

    Don Bosco je osnivatelj Salezijanskog reda i njihovo je poslanje možemo to tako reći, rad s mladima i njihov odgoj.
    Predpostavljam da on vjerovatno ima puno knjiga u kojima daje savjete za odgoj, a možda postoji i neki mladi Salezijanac koji ima kakvu novu knjigu.
    Prepostavljam da Don Bosco većinom govori o katoličkom odgoju, a za neke konkretne stvari čocjek treba moliti da mu Bog da 7 darova Duha Svetoga, pogotovo mudrost i savjet, da bi sami znali postupiti u određenim situacijama, tj. na njih prinjereno reagirati.

    http://www.ksc.hr/knjige/db_misli.htm
    http://www.ver.hr/Novosti/Arhiva/sijecanj_2008.htm
    http://www.salezijanska-mladez.com/i...tpage&Itemid=1
    http://www.donbosco.hr/
    http://www.bozja-pobjeda.org/clanak.aspx?id=48

  22. #122
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Danas je Svijetski dan braka tj. svijetski tjedan braka
    oni koji žele neka posjete ove stranice Hrvatske zajednice bračnih susreta i umjesto odlaska na večeru za Valentinovo, poklonite sebi i svom bračnom partneru bračni vikened.

    http://www.hzbs.hr/
    http://www.hzbs.hr/vikendi.php
    http://www.hzbs.hr/raspored.php
    http://www.hzbs.hr/kontakt.php
    http://nasa-obitelj.com/hr/bracni+susreti/http://
    http://www.katolici.org/dogadjanja.p...c_vidi&id=1478

    http://mojportal.hr/iseljenistvo/ise..._svjetski_dan_
    braka_svjetska_zajednica_bracnih_susreta_valter_zu pan_molitva
    _za_brak_dobar_brak_world_marriage_day

  23. #123
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.katolici.org/dogadjanja.p..._vidi&id=14781
    sorry ono je bio krivi link


    ZAGREB - Svjetski dan braka obilježava se druge nedjelje u veljači pod pokroviteljstvom Svjetske zajednice bračnih susreta, a u pojedinim zemljama organizira se i tjedan braka od 7. do 14. veljače.

    U suradnji Ureda HBK za obitelj i Hrvatske zajednice bračnih susreta Svjetski dan braka prvi puta će se obilježiti 8. veljače i u Hrvatskoj. U toj prigodi predsjednik Vijeća HBK za obitelj krčki biskup Valter Župan uputio je poruku naslovljenu "Ponovno otkriti radosnu istinu o braku".

    Obilježavanje Svjetskog dana braka, usprkos naglašenoj tendenciji negativnog prikazivanja braka u društvu, otvara vrata pozitivnom govoru o braku i svjedočanstvima supružnika koji, unatoč neizbježnim teškoćama i problemima, pronalaze načine da rastu u ljubavi i međusobnom poštivanju pritom zajednički njegujući i stalno obnavljajući svoj brak.

    Za potrebe prvog obilježavanja Svjetskog dana braka u Hrvatskoj 8. veljače priređen je prigodni programski paket namijenjen župama s konkretnim prijedlozima i materijalima koji uključuju moguće pripremne radnje, liturgijski predložak za euharistijsko slavlje i uru klanjanja te neke ideje što bi supružnici taj dan mogli učiniti jedno za drugo kao i "Molitvu za naš brak". Programski paket može se preuzeti i na internetskoj stranici Ureda HBK za obitelj (obitelj.hbk.hr).

    Ideja o obilježavanju dana braka započela je u Luisiani u SAD-u 1981. godine. Godine 1983. uveden je pojam "Svjetski dan braka" (eng. World Marriage Day) s namjerom da se svake godine diljem svijeta obilježava druge nedjelje u veljači.
    ovo sam u cijelosti klopirala jer kad stavim link onda nam se proširi ova stranica....nadam se da vam ne smeta

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Upadam u temu s pitanjem, ali malo sam zbunjena.....
    Čitala sam temu o objašnjavanju djeci od kud su stigli i slične teme.... mi smo još daleko, ali....
    Uglavnom, ljudi obavljaju eliminaciju obiteljski, mjenjaju se ulošci, sex s djetetom u prostoriji, neki i u krevetu...(kažu da spava, ali može se i probuditi...)
    Što vi mislite o tome??!!!
    MM i ja ne obavljamo nuždu jedno pred drugim jer mi je to krajnje fuj.... i nikad nisam pred njim promijenila uložak.... sve ovo mi nikad nije niti palo na pamet ..... jednostavno fuj.... baš sam ga pitala da li se osjeća uskraćenim zbog toga zahvalio mi je i zamolio me da nastavimo po svom.... on jednostavno nema potrebu gledati moje uloške.... Bio je sa mnom na porodu... bit će i na sljedećem.... Ne osjećamo sram jedno pred drugim.... Čak nisam sigurna da li smo ikad oprali zube zajedno.... :/ Ne spremamo se u isto vrijeme za posao pa valjda zato.....
    Uglavnom, ja se ne zaključavam jer imam jako nizak tlak i sklona sam vrtoglavicama pa za svaki slučaj.... mm ne ulazi u kupaonu ako vidi svjetlo.... ako mu se žuri, pokuca i zamoli me da požurim.... čak me niti ne pita što radim...
    Mi zapravo nikad nismo o tome razgovarali.... tako je od početka braka.... mm je inače jaaaakoooo gadljiv, ali ja nisam pa svejedno ne osjećam potrebu stajati u oblaku smrada dok mm obavlja svoje....

    Zbog svega navedenog mi je apsolutno nezamislivo da obavljam nuždu / mjenjam uloške pred J.... :? Sex s djetetom u prostoriji mi je također stran... kako se uopće opustiti???

    Kako vi stojite s tim pitanjem???
    Ja sam čitajući stekla dojam da svi misle da tko ne obavlja sve "poslove" obiteljski, ima problema sa svojim tijelom i sexualnošću.... Mi svoje bračne dužnosti shvaćamo ozbiljno .... Ja se smatram čisto fajn ženskicom 8) a ni mm nema problema sa svojom pojavom

    Mi smo kršćani, ali ovo naše međusobno ne smetanje u kupaoni nisam gledala kroz vjeru.... ili to možda stvarno jest dio naše vjere :?

  25. #125
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Mislim da si stekla krivi dojam.
    to što si navela nema veze sa vjerom, već sa pristojnošću i intimom.

  26. #126
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Mirtica, svako ima svoje granice intime, svi smo mi različiti, nekome je nešto fuj što je drugome ok.....

  27. #127
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Htjela sam vas nešto pitati- u nedjelju je svećenik citirao Don Bosca- da je za dobar odgoj potrebno tri stvari - redovna ispovjed, česta pričest i Marijanska pobožnost. Mene su stvarno takle te konkretne upute. Znate li neku takvu literaturu o odgoju - mislim s konkretnim savjetima, ne samo teorija - jer tu ja uvijek pogriješim, u svakodnevnoj provedbi ?
    Imaš knjigu sretni roditelji - Bruno Ferrerro - prema uputama don Bosca. Meni je to divna knjiga, za razmišljanje, i inspiriranje. Imaš u dućanima vjerske literature, a rado ti je i posudim.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Htjela sam vas nešto pitati- u nedjelju je svećenik citirao Don Bosca- da je za dobar odgoj potrebno tri stvari - redovna ispovjed, česta pričest i Marijanska pobožnost. Mene su stvarno takle te konkretne upute. Znate li neku takvu literaturu o odgoju - mislim s konkretnim savjetima, ne samo teorija - jer tu ja uvijek pogriješim, u svakodnevnoj provedbi ?
    mene isto ovo svaki put takne, jer se smatram vjernikom, a ne izvršavam ono što trebam (teško mi je to za priznati, ali je istina); na kraju sam složila sebi u glavi ( tj. opravdala samu sebe) da to sve ovisi o svećeniku i vjerniku ponaosob, strariji obično traže sve po propisu, a mlađi su fleksibilniji; bila sam prije 10-ak god. na jednom hodočašću u Italiji, tamo smo odsjeli kod njihovih familija i mogu vam reći da oni puno drugačije i fleksibilnije prakticiraju vjeru od nas, što se posebno dobro odražava u odnosu na mlade vjernike

  29. #129
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    slažem se to nema veze s vjerom već s pristojnošću, kulturom, odgojem...a sex u sobi s dijetetom, ako se ne varam čak je i zakonski zabranjen, imam poznanicu kojoj se dijete par put probudilo, ali nju to ne smeta, bolje da vam ne pričam kakve curica ima emocionalne posljedice i kako doslovce imitira sve što oni rade u krevetu, to je za mene zlostavljenje i fuj....često razmišljam kako je to bilo kada su obitelji živjele sve u jednoj prostoriji, djed, baka, mama, tata, djeca, svi su skupa spavali......a opet imali puno djece...ne znam meni je to nastrano

  30. #130
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Citiraj pikula prvotno napisa
    Htjela sam vas nešto pitati- u nedjelju je svećenik citirao Don Bosca- da je za dobar odgoj potrebno tri stvari - redovna ispovjed, česta pričest i Marijanska pobožnost. Mene su stvarno takle te konkretne upute. Znate li neku takvu literaturu o odgoju - mislim s konkretnim savjetima, ne samo teorija - jer tu ja uvijek pogriješim, u svakodnevnoj provedbi ?
    Imaš knjigu sretni roditelji - Bruno Ferrerro - prema uputama don Bosca. Meni je to divna knjiga, za razmišljanje, i inspiriranje. Imaš u dućanima vjerske literature, a rado ti je i posudim.
    Može, može, javim se na pp
    A što se tiče srama, ja mislim da je on prirodan ljudima jer smo svjesni dostojanstva svojeg tijela, a i svetosti bračnog čina. Sears koji je pedijatar i vjernik kaže da bi se roditelji trebali "početi"
    sramiti nagosti kad dijete iskaže prvu stidljivost i kaže da je to najčešće do 4.godine. Mene jako smeta kad se djeca sustavno odučavaju od srama koji im je prirodan, recimo u vrtiću kod obavljanja nužde ili kad mi je teta rekla da utome što dečki viču sise i j****e nema ništa strašno i da se ona pravi da ne čuje. Tragično mi je da se djeca od malena naivkavaju da je vrijeđanje njihovog srama i osjećaja za čistoću normalno.

  31. #131
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    evo koga zanima upravo je na Katoličkom radiju fra. Zvijezdan Linić u emisiji Znakovi vremena ( danas je dan bolesnika)
    Inače utorkom u 20:30h -22h u emisiji pater Tomislav Ivančić ima svoju emisiju Gospodine, nauči nas moliti (tko je željan Duhovne Božije riječi, koja liječi- toplo mu preporučam utorkom ovu emisiju)
    http://www.hkr.hr/
    http://www.hkr.hr/?sec=4&pid=31

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ja volim čitati knjige o odgoju djece Criste Meves. Njemačka psihologinja rođena 1928. godine koja je čista praktičarka - radila je s djecom s psihičkim smetnjama individualno, po par tjedana ili mjeseci, ovisi o težini slučaja. Opisala je slučaj dvanaestogodišnjeg dječaka čija je majka pred njime hodala posve gola. Dječak je pokazivao simptome emocionalne smetenosti. Ne znam koje je godine knjiga doživjela svoje prvo izdanje, rekla bih možda krajem sedamdesetih ili početkom osamdesetih. Rekla je da predviđa da će devedesetih godina (prošlog stoljeća) doći do prave eskalacije homoseksualizma; da si ne možemo zamisliti koji se sve teški emocionalni obrambeni mehanizmi i tereti pokreću u dječaku na početku puberteta kad vidi majku golu. I da je mnogo više majki koje se pokazuju gole pred sinovima, nego očeva koji su goli pred kćerima.
    Ima li veze s vjerom? Na prvu loptu rekla bih - ne; ali ipak mislim da moj stav protiv golotinje pred djecom "sigurnije" iznijeti pred vjernicima, nego pred onima koji vjere nemaju. Iako, nema pravila!

  33. #133
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Čitala sam to, ovdje sa dobila preporuku - zvuči jako uvjerljivo. Meves nije laka za čitanje i njezine spoznaje su za nas navikle na povlađivanje svemu i svačemu dosta radikalne, ali istina nije uvijek ono što se nama sviđa- njezina knjiga o bajkama mi je potpuno otvorila oči o o tome kako idealiziramo djecu da bi nam bilo lakše.

  34. #134
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Citiraj pikula prvotno napisa
    Htjela sam vas nešto pitati- u nedjelju je svećenik citirao Don Bosca- da je za dobar odgoj potrebno tri stvari - redovna ispovjed, česta pričest i Marijanska pobožnost. Mene su stvarno takle te konkretne upute. Znate li neku takvu literaturu o odgoju - mislim s konkretnim savjetima, ne samo teorija - jer tu ja uvijek pogriješim, u svakodnevnoj provedbi ?
    Imaš knjigu sretni roditelji - Bruno Ferrerro - prema uputama don Bosca. Meni je to divna knjiga, za razmišljanje, i inspiriranje. Imaš u dućanima vjerske literature, a rado ti je i posudim.
    Može, može, javim se na pp
    A što se tiče srama, ja mislim da je on prirodan ljudima jer smo svjesni dostojanstva svojeg tijela, a i svetosti bračnog čina. Sears koji je pedijatar i vjernik kaže da bi se roditelji trebali "početi"
    sramiti nagosti kad dijete iskaže prvu stidljivost i kaže da je to najčešće do 4.godine. Mene jako smeta kad se djeca sustavno odučavaju od srama koji im je prirodan, recimo u vrtiću kod obavljanja nužde ili kad mi je teta rekla da utome što dečki viču sise i j****e nema ništa strašno i da se ona pravi da ne čuje. Tragično mi je da se djeca od malena naivkavaju da je vrijeđanje njihovog srama i osjećaja za čistoću normalno.
    Moram se složit...
    I promijenit navike oblačenja, zahoda i slično... valjda ću uspjet (još i to... :shock: )
    Tnx, cure!

  35. #135
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ako još nije bio 4.rođendan, taman na vrijeme Ma šalim se, ne držim se ja toga baš k'o pijan plota, ali bitno mi je bilo da nisam luda jer me smeta to sve "prirodno" , a zapravo svega tu ima. Najbitnije mi je da znam pružit podršku podršku klincima. Prije nisam imala argumenata kad bi klinci tražili svoju privatnost u vrtiću. Ma volim Searsa, on je totalno na mojoj liniji I Meves je ok, ali kad vidim koliko je daleko ovaj svijet od onog što ona piše :/ Tužno

  36. #136
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ne znam još Maves, Searsa znam...
    Slažem se da je "prirodno" vrsta ideologije...
    Jel se vama događa da gledate neke serije ili TV program (ja baš nisam TV ovisnik, ja iskreno vjerujem da je TV zlo - - istina je ipak blaža - TV može biti dosta zao - kao što to može biti više ili manje sve na ovom svijetu) i da vam vilica visi na tankim nitima tetiva (ili što već veže donju vilicu za gornju) od čuđenja što se gleda, prikazuje, što je normalno i kako se ti "ljudi" - likovi - vladaju?
    Znam da ovo zvuči kao onaj Baković koji gleda Emanuele tri sata i zgraža se - al ja ne gledam cijelo vrijeme, i ne gledam ako ne moram, ako nisam u tako nekoj poziciji... da se obranim.
    Ma, zato i ne gledam TV, ne mogu to svarit.

  37. #137
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Htjela sam podijeliti s vama jedan uvid.
    Molila sam i razmišljala sam o djeci.
    I onda mi je sinulo.
    Mjesto zbivanja - Raj.
    I tamo, moja obitelj
    I dolaze meni moja djeca, ravnopravne duše, nema više godina, nema više autoriteta tko je kome što... svi u radosti, i zajedništvu.
    Što bih voljela da mi moja djeca kažu?
    Pa, jednu stvar: hvala ti, dobro si se brinula za nas.
    Od tog trena u svojoj djeci gledam te duše, sigurne, u Raju, i brinem se za njih točno onako kako osjećam da bi oni to željeli.
    Jako mi pomaže ta slika. Mirna sam i kad luduju, i kad se batrgaju protiv odjeće, i kad šize. Slika dovršenosti, konačnosti odgoja, i življenja dala mi je predivan vodič u ovoj avanturi. Dok sam se ravnala strahom puno puta sam upadala u malodušnost, gubila sam strpljenje, mozak bi me vodio u ružne što ako scenarije, ma baš bezveze...

    Eto, kako mi je Bog podario mir, i optimizam!

  38. #138
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Prekrasna meditacija. Meni se često u molitvi javljao odgovor- tu si gdje ti je mjesto- baš tako nekako - kao tu pripadaš tu ti je srce na mjestu i to mi uvijek daje snage- što god bilo tu sam s njima i srca su nam na mjestu

  39. #139
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Počinje korizma pa me zanima kako se vi, vaša obitelj, djeca pripremate za to doba "godine" kako to objašnjavate djeci....da li se više odričete stvari, hrane, ružnih navika, misli idt. ili si više dajete u zadatak, molitva, ispovjed, misa, drugačiji način života, pomaganje drugima, preispitivanje sebe....križni put....isusova muka.......

  40. #140
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.katolici.org/dogadjanja.p..._vidi&id=14844

    Smiluj se , Gospodine, jer sagriješismo! ( Mt 6,1-6.16-18)
    Nad svima, već na Pepelnicu, lebdi Isusova riječ koja zove: »Kraljevstvo Božje je pred vratima, obratite se i vjerujte Radosnoj vijesti«
    Zato se i kod posipanja blagoslovljenim pepelom na Pepelnicu kaže onome koga se pepeli: »Sjeti se čovječe da si prah i da ćeš se u prah vratiti«.Ili pak druga rečenica: »Obrati se i vjeruj Radosnoj vijesti«.
    Korizma, dakle, nije vrijeme žalosti, nego novo proljeće života.
    Ona donosi nove šanse, nadu da čovjek postane drugačiji, da u svome životu ispravi ono što ga je do sada mučilo, da postane zdrav, plemenit i dobar.Korizma je vrijeme kad čovjek može ozdraviti svoju dušu, i disciplinom u jelu, piću i radu iscijeliti svoju psihu, ali i svoje tijelo.
    To su trenuci kad on može čitavo svoje biće očistiti, skinuti teret sa savjesti, ali i sa tijela, kao i teret krivih emocija i maštanja, te teških misli i briga.Prah označuje da je čovjek bez Boga samo gomila praha koja se raspadne i zauvijek nestane.Tek u Božjoj svemoći i ljubavi taj prah postaje čovjekovo tijelo i duša, i neraspadljiv, besmrtan i vječan.
    Zato taj prah koji se zove čovjek i koji je smrtan i loman treba neprestano Božju prisutnost i snagu Duha Svetoga da učini čovjeka nepobjedivim i besmrtnim.
    http://www.katolici.org/naslov.php

  41. #141
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    žao mi je što se nitko ne javlja ovdje i što će nam tema zamrijeti, ne znam zašto je tako, mada slutim ali mir mi daje činjenica da ovu temu i ovaj forum čita 70% više ljudi nego se javlja i sudjeluje u rasprvama
    za sve one koji promiču Božiju riječ i žive ovu korizmu u duhu:
    [Poruka, 25. veljače 2009.

    “Draga djeco! U ovom vremenu odricanja, molitve i pokore iznova vas pozivam: Idite, ispovijedajte svoje grijehe da bi milost otvorila vaša srca i dopustite da vas ona mijenja. Obraćajte se dječice, otvorite se Bogu i njegovu planu za svakog od vas. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.”
    b][/b]
    a svima ostalima šalem i želim mir!!!

  42. #142
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Slučajno znam da su se neke cure u korizmi odrekle interneta, dakle to je djelom razlog . No ne bih podizala ovaj topic reda radi da me nešto nije ušokiralo,
    crkva izopćila silovanu djevojčicu
    http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show...clanak_id=5287
    Molim cure koje su mi do sada znale pojasniti mnoge nedoumice, da me utješe - zar je to jedina reakcija koja jetrebala doći iz crkve. Ja sam za život i protiv pobačaja, ali zar život te djevojčice nije isto vrjedan spašavanja. ima gomila situacija u kojima se mroa biati koem će se spasiti život, na žalost. Gorska služba spašavanja, hitne i sl. svi imaju neka pravila o tome kad se ne mogu svi spasiti. ili možda cijela priča nije istinita. Ne znam, eto ne bih htjela razvijati paranoične scenarije prije nego me demantirate

  43. #143
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mora birati
    Dobro tješenje je nespretan izraz, ali mene je ta vijest dosta uznemirila, nije mi jasno da mi koji vodimo djecu u crkvu možemo mirne duše preći preko takve vijesti. A možda sam jedina koja je nasjela ne tu novinarsku patku, pa bih voljela čuti ako sam propustila demanti.

  44. #144
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ne znam, ne vjerujem RTL-u. Nisam još čula da je Crkva izopćila ikoga zbog pobačaja, jer ona osuđuje grijeh, a ne osobu. Osoba je nešto drugo od grijeha, uvijek se može i pokajati, a, osim toga, u ovom slučaju postoji puno teških okolnosti koje su utjecale na ishod. Prije bih provjerila informaciju, a onda komentirala.

    Ako je doista istina, osuđujem to, jer to nije u duhu kršćanstva niti prema propisima KC. Ako je doista tako, tu se radi o nekom zelotu među svećenstvom i tome sigurno ima lijeka.

  45. #145
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    N jer ona osuđuje grijeh, a ne osobu.
    službeno

  46. #146
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Zdenka hvala ti na odgovoru. :love

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    No ne bih podizala ovaj topic reda radi da me nešto nije ušokiralo,
    crkva izopćila silovanu djevojčicu
    http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show...clanak_id=5287
    Procitala sam tekst u Jutarnjem o tome i koliko sam shvatila, izopcili su lijecnike i majku silovane djevojcice, ne i zrtvu samu. Pretpostavljam da se radi o tome da se smatra da su oni u stalnom stanju grijeha, zbog toga sto i dalje stoje iza odluke o pobacaju. Drugim rijecima, opet bi isto ucinili.

  48. #148
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ček: Crkvi bi bilo prihvatljivo da curica umre?

    zar ne bi Crkva onda trebala izopćiti sve pripadnike vojske? jer svi vojnici su u stanju stalnog grijeha: spremni ubiti drugog čovjeka - to im je funkcija

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    McGrubi, ne znam odgovore na ta pitanja. Samo sam napisala sto sam procitala, te dodala svoju pretpostavku o svemu.

    Zdenka2 i pikula su vec napisale sto o tome misle kao vjernice.

  50. #150
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    mene je ta vijest isto uznemirila i baš sam komentirala s svojim ukućanima da nam u toj vijesti nešto nema smisla, ne u stavu Crkve prema pobačaju već u svezi izopćenja. Osobno poznam mnogo katolkinja koje su pobacile, koje su se ispovjedile za to, znači Crkva je upoznata s tim i niti jedna nije izopčena, niti sam ikada čula za takav slučaj igdje.
    A ako je to istina u što čisto sumnjam, mislim da bi to bilo sramotno, licemjerno i u stvari ne bitno, bitno je da Bog nikada neće ostaviti tu djevojčicu, kao njeni bližnji ili Crkva tj. stav nekakvih ljudi u Crkvi. Puno je bitnija njena tragedija a izopčit bi trebalo pedofila koji ju je zlostavljo (ali kao što rekoh to ne znači da ih Bog napušta ako to napravi Crkva službeno).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •