Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Beba od 6 mjeseci i teta čuvalica

  1. #1
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno Beba od 6 mjeseci i teta čuvalica

    Molim drage mame koje imaju slična iskustva da mi pomognu savjetima. Za 2 mjeseca krećem na posao kad će moja cura imat 6,5 mjeseci. Kako da olakšam svojoj bebi razdvajanje, na što trebam paziti da prilagodba prođe što bolje? Još nisam pronašla osobu za čuvanje, nadam se da ću ovaj mjesec.

  2. #2
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo za tetu čuvalicu izabrali jednu stariju gospođu susjedu (radila sam sa njenom kćerkom) i vodili smo joj dijete doma. ona i muž su stvarno bili kao baka i djed i ni u jednom trenutku nam djeca nisu negodovala što ih ostavljamo. I jednog i drugog je čuvala od 4 mjeseca starosti.
    ako dojiš jako je dobra utjeha tvoje izdojeno mlijeko, možda neki medo kojeg bi poznavala od doma da spava s njom kod čuvalice
    vidjet ćeš, ti mali ti se jako brzo naviknu
    probaj u početku po par sati
    naravno puno ovisi o tome kakvo je dijete i naravno teta čuvalica

    i možda još nešto što se nadam da te zaobišlo -pritisak okoline. mene su toliko tupili da nisam normalna, da kako mogu ostavljati tako malu bebu, zvala me čak mamina frendica da mi kaže kako će dijete imati ožiljke cijeli život...mislim kao da imam izbora!ja sam privatnik i jednostavno si to nisam mogla priuštiti, a i rekla sam sama sebi, vidjet ću kako dijete reagira pa ću onda odlučivati
    i stvarno su divno reagirali. od prvog dana!

  3. #3
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Thanks Ivy na savjetima. Nadam se da ću i ja pronaći neku dobru tetu. Na sreću ja nemam pritisak okoline. Moram ići raditi, nemam izbora.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •