Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: NESTALA SPIRALA?!?!?!?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Svasta na ovom svijetu ima! Izgubiti spiralu :shock: Al u svakom slucaju je vjerojatnije da je ispala nego da je probusila maternicu i odplutala u nepoznatom smijeru. Ma nemoguce da probusi maternicu,a da zena to ne osjeti i nema nikakvog krvarenja ili cega vec.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    E onda ti Snorki nikakva kontracepcija nece trebati...
    ne bi me MM ni daljinskim pipno

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Dille pa kak nisi čula za spontano izbacivanje spirale?

    Spirala se obično izbaci za vrijeme prve mensruacije nakon stavljanja. Maternica se grči da potisne krv i tako izbaci i spiralu. Zato te ginekolog i naruči na kontrolu mjesec dana nakon postavljanja da provjeri da li je spiala još na svom mjestu (moja je bila). Zatim ti treba pokazati kako da sama napipaš te konce da bi nakon svake menstruacije provjerila jel sve kako treba.

    Evo što o tome na svojim stranicama piše poliklinika harni:
    "Neželjena djelovanja: Spontana ekspulzija (izbacivanje) intrauterinog uloška nastaje ovisno o formi i vrsti IUD, i javlja se u 0,5 - 2% slučajeva. Pri tome najveću ulogu igra duljina ležanja IUD u maternici. Učestalost spontanog izbacivanja IUD je također veća kod rane insercije IUD neposredno iza poroda, i prije involucije maternice. Također je za računati s većom stopom spontanog izbacivanja IUD kod žena koje nisu rodile. Bolovi i nepravilna krvarenja se javljaju s različitom učestalosti. Obično se javljaju kratkotrajni i bolovi slabijeg intenziteta nakon insercije IUD, osobito kod osjetljivih žena. Također u manjem broju slučajeva se javlja predmenstrualni spotting. Nepravilna ili obilnija krvarenja, koja zahtijevaju odstranjenje IUD javljaju se u 1%. Duljina i jačina krvarenja mogu se regulirati davanjem antifibrinolitika. Pod pojmom "Lost IUD" označavamo nemogućnost nalaza končića spirale prilikom ginekološkog pregleda. Pri tome IUD može stvarno biti izgubljen ili se raditi o trudnoći i povlačenju končića na više. U ovom slučaju neophodan je ultrazvučni pregled i najčešće histeroskopsko odstranjenje."

  4. #54

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Dille pa kak nisi čula za spontano izbacivanje spirale?

    Spirala se obično izbaci za vrijeme prve mensruacije nakon stavljanja. Maternica se grči da potisne krv i tako izbaci i spiralu.
    Za takvu mogucnost sam cula, no stvar je u tome da menstruaciju jos nisam dobila, pa sam to automatski iskljucila.
    Sve ostalo navedeno je prijevod iz 'Uputstva za upotrebu', koja su prilozena u kutiji Mirene i koja sam pomno procitala jos prvog dana. Ono sto mene najvise muci je, ako je do tog spontanog izbacivanja doslo, kako ja to nisam osjetila?

  5. #55
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Jao Dille, baš te snašlo...A držim fige da je ipak sve ok i da je zločestoća samo pobjegla u nepoznatom smjeru...
    I ja smatram da dojenje nije baš neka metoda čuvanja od trudnoće. Ja isključivo dojila do 6. mjeseca a mengu sam dobila kad je Janko imao 4 mjeseca. Tak da mi prakticiramo (oduvijek, osim kad smo radili Janka) onu takozvanu, prekinutu metodu...I za sada je dobro. Doduše, sad mogu biti opuštena kad mi je ustvrari svejedno da li ću ostati trudna sad ili za dvije godine kad ionako planiramo još jednu bebu...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    živu čovjeku se svašta desi.......


    nadam se da će misterij biti razriješen nakon detaljnog pregledA

  7. #57
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    I ja smatram da dojenje nije baš neka metoda čuvanja od trudnoće.
    ma cure, vi ste mene skroooz krivo shvatile.
    ne znam kako vama, ali meni je dojenje jako dobra kontracepcija jer mi zadovolji skoro sve "skin-to-skin" potrebe .
    i nemojte to bas skroz doslovno shvatit: namig:

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    [quote="dille" Ono sto mene najvise muci je, ako je do tog spontanog izbacivanja doslo, kako ja to nisam osjetila?[/quote]možda smo mi trečerotkinje već toliko razvaljene pa to i ne osjetimo -hi,hi-
    najbolje da i ja odem provjeriti da nije i moja ispala.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Ja sam baš razmišljala o ugradnji Mirene, a ova priča me prestravila. Dille držim fige da sve bude ok.

  10. #60
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kak su ovi dokici zaboravljivi, mozda je nisu ni postavili... , a mislili su da jesu... 8)

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj dille prvotno napisa
    Za takvu mogucnost sam cula, no stvar je u tome da menstruaciju jos nisam dobila, pa sam to automatski iskljucila.
    Ono sto mene najvise muci je, ako je do tog spontanog izbacivanja doslo, kako ja to nisam osjetila?
    Pa kak ti je onda ispala? Da nije možda ipak još u maternici? Ja i smajli se čudom čudimo. Mogu samo reči, sva sreća da je moja još uvijek na svom mjestu. Em je skupa , em se zgnjaviš s postavljanjem, em te je još i bolilo prvih par dana. Možda si tada trebala opet otići doktoru. Možda je ta bol bila signal da se nešto događa.

  12. #62
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    I ja sam cula da se moze spontano izbaciti. Na svu srecu, moja je jos uvijek na svom mjestu :D

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nisi dobila mengu poslije umetanja spirale ili uopće poslije poroda?

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mislim da je gospođa već krenula prema nama... ne može se više javiti.

    mamazika, njezin Ivan ima samo 4 mjeseca i isključivo je dojen - pretpostavljam da je još "amenoreična".

  15. #65

    Početno

    Misterija rijesena!
    Ipak je ispala. Bila jucer kod svog lijecnika na pregledu i UZV i veli da nema sanse da je negdje izvan maternice osim u WC-u. I on se cudi kako to da je samo tako ispala...veli da mu se to jos nije dogodilo, buduci da jos nisam dobila menstruaciju...najvjerojatnije nije bila dobro postavljena.
    Sad mi je puno puno lakse, no to jos uvijek ne rjesava problem daljnje kontracepcije...ne pada mi na pamet ponovo stavljati spiralu. Znaci... pridruzujemo se klubu apstinenticara!

  16. #66
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    uf dille, riješeno na najbolji mogući način!

    javi gosponu doktoru da je zabrljao - bi li on plaćao djetetu školovanje da si zatrudnila? :krvožedni smajli:

    dobrodošla u klub! :ceeeer:

    (prijavljujem skoro-pa-događaj sinoć: u zadnji čas se otkrilo da je potrošena godišnja zaliha od tri kondoma. dvalj:
    mm moli: ajde samo maloooo :crk crk crk:, ja baš pročitala kako cvile naše trudnice snorki i spooky i promptno sam ga zaključala u kupaonu. :ceeeer:
    na kraju smo obnovili neke zapostavljene vještine... :raskalašeni cerek

  17. #67

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ajde fala bogu da ipak ne luta prostranstvima tvoje utrobe... sramota za doktora!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Joj, Ajvi, dođe mi da otvorim novi topic: "Apstinenti, zbor!", gdje bi se pod apstinencijom moglo računati sve manje od jednom kvartalno :cerek, cerek:

  19. #69
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    srušili bi forum dvalj:

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Znala sam da ti je ispala. Inace sam se raspitala i saznala sam da nema sanse da tek tako spirala zaluta. Morala bi imati uzasne bolove.

    Ms. Ivy., za kontracepciju je najbolje zapustit brkove. Onda neces morat bjezat u WC

  21. #71
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    znala sam da sam se zeznula kad sam obrijala noge i ino. :ceeeeeeeeeer:

  22. #72

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    javi gosponu doktoru da je zabrljao - bi li on plaćao djetetu školovanje da si zatrudnila? :krvožedni smajli:
    Samo da naglasim, da ne bi bilo zabune...radilo se o asistentici na ginekologiji u MCH Westeinde, u den Haagu... ako se netko tamo zatekne i padne mu na pamet da bi se spiralisao...
    A mi smo od jucer popodne u Zagrebuuuuuuuuu!

  23. #73
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Dille dobrodosla u Zagreb grad...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Dobro nam ti došla - (sa spiralom i bez nje!) :D

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Dille, drago mi je da se moje pesimistične napomene nisu ostvarile.
    Ima dobar recept za kontracepciju- zakačiš se na forum dok TM ne zaspi.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Ima dobar recept za kontracepciju- zakačiš se na forum dok TM ne zaspi.


    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    Ali cekajte... lako se rjesiti zelje muza za sexom... al' sto je sa nasom? Kad ne mozes bez? I kad ne pomaze nista drugo nego pravi, jaki, zestoki, vatreni sex sa savrsenim neprekinutim dugotrajnim orgazmom?! :D

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •