Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Moram pohvaliti - na zahtjev MM

  1. #1
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno Moram pohvaliti - na zahtjev MM

    Nakon podosta uvjeravanja i svađanja s MM, da ne bi ja uvijek bila pametna, popustio je mom prijedlogu da odemo na pregled autosjedalica i da nas na licu mjesta instruktor poduči i instalira nam autosjedalicu.
    Uglavnom smo se prepirali oko vezanja, položaja (natrag ili naprijed) i mjesta na kojem je najbolje da bude.
    Danas smo napravili izlet u Zagreb, ujutro smo kupili novu veću autosjedalicu, odveli djecu u Zoo i Mc Donalds i na povratku otišli na pregled autosjedalica da nam je odmah i smontiraju. Atmosfera je bila srdačna i sjajno organizirana a s MM se u koštac uhvatila Kloklo. I smotala ga do daske. Uglavnom, ostavila sam ga s njom i tako je proveo gotovo sat vremena. Naštimali su remenčiće, navukli ljetnu navlaku, smontirali je u auto ( poslije smo morali on i ja sami), namjestili sina u sjedalicu i poslikali se.
    Nakon svega toga popili smo pićence, srdačno se ispozdravljali i uputili kući.
    Nakon nekog vremena šutnje čujem MM: " A baš je draga ta ženskica, morala bi je pohvaliti na forumu. Je se jadna naklečala tamo dok smo sve to složili, nije to lako. A izgleda da i ona ima dijete, i njega netko mora čuvati dok ona to radi....."
    Ja ga gledam: " Čuj, SVE one imaju djecu...."
    I tako ja sad javno pozdravljam Kloklo i sve ostale Rode- instruktorice i prenosim javne pohvale jedne muške ljudske jedinke kojeg nije baš tako lako osvojiti na prvu loptu.

    I poruka Ančici koja mi je svojevremeno predlagala muškog instruktora.
    Iskustvo je pokazalo da to nije potrebno, očito samo vlastita žena nešta pametuje, za druge žene to ne vrijedi.

    I ako se ova hvalevrijedna akcija proširi i na druga područja Lijepe Naše, imate dva kandidata za instruktora za naše područje!

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    E bas si me nasmijala

    I bas mi je drago da vam je bilo super na pregledu :D

    I uopce me ne cudi da je kloklo smotala TM - neznam kog ona tak dobra ne bi osvojila 8)

    A za tecaj za savjetnike, stavljam vas na popis za obavjestavanje o slijedecem

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čestitke kloklo i mužeku :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kloklo je zakooon

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Kako kaže Dvornik: "Smantala bi ona i većega muškardina..., a di neće ovakvoga (jelte), ka ća san ja..."

    Takva ti je naša kloklo!

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Aiiiiiiiiiiiiiii, ljudi rasplakat cu se od srece, srce mi je veliko ko kuca od vasih pohvala :smajlic se malo zacrvenio i smijulji se blesavo: a moj lavovski ego vam je jako zahvalan

    Sanjica, hvala vam puno i nemas pojma kako mi drago da smo sve lijepo smontirali i da ste otisli doma sretni i zadovoljni...ma supeeeeeeer :smajlic skace na jednoj nozi od srece:

  7. #7
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    Naravno da je bila fantastična.
    Zar je netko očekivao nešto drugo od Roda?
    :smajl:

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Di se to može doći da se montira sjedalica?valjda nisam krivo skužila

  9. #9
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Na besplatan pregled autosjedalica, onda kad ga odluče organizirati. Pa ako nisi iz Zagreba, odmah organiziraš nešta zanimljivo za svoju obitelj ( mi danas ZOO). Kako god uzmeš, djeca najbolje prođu, a ni nama nije bilo loše. :D

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Romina danas je bio pregled i pomoć u montiranju u Zagrebu. Šteta što si propustila.


    Kloklo, prava si! :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Evo i ja potvrđujem da je Klo-klo bila divna. S tim srdačnim osmijehom i beskrajnim strpljenjem, koga ne bi smotala...

    A i ostale cure su bile divne - ja sam samo pored stajala i upijala informacije...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    next time....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Kad se već priča o pregledu, htjela sam samo pitat jel znate već otprilike kad će biti idući pregled. Koliko često uopće bude... Danas sam se zaozbiljno namjerila doći, dobili novu sjedalicu, a i da vas konačno upoznam, ali ispalo tako da nisam stigla, navratio mi netko. Možda i bolje pa će, nadam se drugi put moći i tatek (ne tatek s foruma, da ne bi bilo zabune), danas bi se izvukao i da sam došla, došla bi sama sa Stellom, pa bi mu poslije morala sve objašnjavati i pokazivati. Hoće on sam montirati, možda i nije neka filozofija al radije bi ja da vi to pokažete...
    A inače i na tečaj bi rado, ako budem mogla... Rekoste najesen,čini mi se...Stvarno ima jako puno ljudi kojima treba pokazati kako se ispravno koristi i namješta sjedalica, a i onih koje bi trebalo uvjeriti da ju koriste. Npr. jedan par s dvoje djece mlađe od 5.g. a jedno voze u sjedalici, jedno ne.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    što se tiče autosjedalica...
    patila sam se sa tim, isčitala sve što ima na rodi o tome, ali nije to kao uživo...
    kad će se pregled napraviti i u nekim drugim gradovima, tipa "sela mog malog" tj. Virovitice?

    bilo bi to baš lijepo...

  15. #15
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Slijedeci pregled u Zagrebu ce biti negdje u sedmom mjesecu, nije jos dogovoreno kada.

    Takoder ce se u sedmom mjesecu odrzati pregled u Puli, 16.7. u prijepodnevnim satima.

    Josipova_mama, ove preglede rade nasi volonteri (ukupno diljem hrvatske ih ima dvadesetak za sada, velikom vecinom iz Zagreba, a za svaki pregled treba barem sestero volontera) u svoje neradno vrijeme, bez ikakve naknade (osim zadovoljstva da su nekome pomogli i mozda spasili zivot nekom djetetu ). Do sada smo odrzali preglede u Zagrebu i Osijeku, i sad ce se odrzati i u Puli, pretezno zato sto tamo imamo savjetnika (koji su o svojem trosku dosli u Zagreb na tecaj prosli mjesec). Oni koji dolaze pomoc na tim pregledima iz drugih krajeva isto dolaze sasvim o svojem trosku.

    Ovo ne znaci da se ove akcije nece prosiriti i na krajeve kao sto je tvoj. Medutim uz sadasnji kapacitet kojeg imamo oni nece doci na red jos barem par mjeseci.

    Ovi pregledi su nam svima vazni, i onima koji pomazu, i onima kojima pomazemo.

    Ali zelim naglasiti, jer neznam koliko je to jasno, da se oni odrzavaju iskljucivo zbog pozrtvovnosti i na trosak, financijski i obiteljski, samih volontera.

    Ivana i Darija iz istocne Slavonije i nasa Jasena iz Pule same su platile svoj put da dodu na tecaj. Kada smo je nekoliko savjetnika iz Zagreba islo na preglede u Slavoniju, trosak puta je dosao iskljucivo iz njihovog dzepa.

    Skoro svi volonteri imaju djecu. Sto znaci da tijekom pregleda o njima netko drugi brigu vodi. I tu uskacu ne samo supruznici nego i djedovi i bake i dalja rodbina (u slucaju bracnog para Irene i Kristijana i u mojem slucaju, recimo).

    Ovo je volunterizam zajednice - gdje zajednica volontira za dobrobit svoje i drugih zajednica. Pojedinci igraju kljucnu ulogu ali oni to ne bi mogli bez podrske koju imaju u svojoj blizoj okolini. Nadamo se (ili barem ja) da ce ovo jednog dana u stvari postati i norma u nasem drustvu, gdje ce svaka osoba otkriti koliko zadovoljstvo daje volonterstvo i naci neki svoj nacin na koji ce pozitivno pridonijeti svojoj zajednici i drustvu opcenito.

    Ovo sve pisem u stvari zato jer nam se puno puta dogodilo da ljudi s nevjericom prihvacaju ideju da sve ovo radimo "nizasta".

    Mi svi koji smo ukljuceni u ovo i u druge aspekte Rodinih aktivnosti (najintenzivniji primjer je SOS telefon) uzivamo u nasem radu, bez obzira na trud i napor i istanjene zivce koje ponekad on iziskuje. Jer nema bolje nagrade od osjecaja da si nesto dobro napravio za nekog drugog i to ne zato sto si morao nego zato sto si htio.

    Pa hvala i svima vama koji ste dosli na preglede i pomogli nam da pomognemo jedni drugima i istovremeno pruzimo bolju sigurnost i zastitu nasoj djeci.

  16. #16
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Najbolji dio pregleda je kada u očima roditelja vidimo radost i usklik: a-haaa, tako!!! :D Zadovoljni su i sretni jer će im se djeca sigurnije voziti.

    Ekipa je i ovaj puta bila odlična, i svakim pregledom smo sve bolji (malo nam dižem samopoudanje) uf, ja bih pregled svaki tjedan.
    Hvala apricot što je dofurala osvježenja.
    Djeca su se igrala jer se casper pobrinula za igračke pa je i moje dijete ostalo cijelo vrijeme i uživalo.
    Luna je bila super hostesa.

    Ancici veliko hvala jer je to sve omogučila :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •