Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 168

Tema: Kako odoleti BiNG potrošačkoj ludnici?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno Kako odoleti BiNG potrošačkoj ludnici?

    Dakle, kako odolevate?
    Išli smo juče u redovnu nabavku za kuću, ljudi su već pomahnitali. Kao da posle 31.12. neće svanuti, kao da mesec dana ni jedna prodavnica neće raditi, kupuj, kupuj, kupuj.....
    U TL rafovi sa lutkama opustošeni (ok, napuniće ih oni), a tek se zahuktava sve to.
    Moja mama pravi listu za veliki šoping, hoće da kupi džak luka, džak krompira, pa ovo, pa ono, pa šta ako u zadnjem trenutku odlučim da pravim ovo....

    Ja imam spisak poklona koje treba kupiti. Dvoje dece iz familije+moje dete po jednu igračku (to sam već obavila) i MMu tradicionalno neku sitnicu.
    Nabavka će biti uobičajena, praviću dve vrste kolača i jedan malo bolji "nedeljni" ručak (tj. večeru za 31.12. i ruska salata za doručak 1.1.) To je sve namirnica koje stanu u jednu vrećicu.

    Kako vi?

  2. #2
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    pred par godina sam izgubila "feeling" za bing...nema ga...obrisan. netragom nestao...
    jadno mi je sve to kad gledam, tu razularenu rulju, žrtve potrošačkog društva...isfurano i napadno...bljak...
    pa niti ne pimjećujem da se nešto spešl dešava...kupit ću malome poklon, odvest ga na djeda mraza i to je sve od mene...
    i ne fali mi...super mi je...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa vjerovatno i velika vecina te razularene rulje samo odlazi kupiti nekome poklon ili odvesti dijete nekamo, kupiti samo sitnicu-dvije za bozicne kekse itd.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pa vidi, nek ih samo trećina razmišlja slično mojoj mami, teti, šogi..... strašno. Moja mama se bukvalno, pred praznike, zatrpava namirnicama. Npr kupila je 1kg kafe (mesečno ne potroše više od 0.5kg) jer šta ako se sve rasproda, šta ako joj neko dođe (pa nećeš ga polivati kafom), šta ako bude pravila kolače sa kafom.... a gde je ostalo?

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    poklone sam kupila još 2.12.

    blagdanske obroke kuhaju bake, a ne mi.

    a za tih nešto mafina i kukija što ispečem, ne trebaju mi posebne kupovine.

  6. #6
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pa vjerovatno i velika vecina te razularene rulje samo odlazi kupiti nekome poklon ili odvesti dijete nekamo, kupiti samo sitnicu-dvije za bozicne kekse itd.
    aha, sa dvije tone prekrcanih vrećica, ruku obješenih do poda...natrpanih košara, očiju izbečenih od blagdanskog ludila...

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Da odgovorim na pitanje:
    Ostati doma s djetetom do 3 god. sa jednom plaćom
    Točnije - stegnuli smo/čemo remen

    Nikakv poseban šoping nije niti će biti, samo uobičajeno + ako mi što usfali za kolače
    i naravno bor čemo kupiti.

  8. #8
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    i ja kao i kahna.

  9. #9
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Jezim se od rulje koja kupi sve sa polica, upravo kao da je 1.1. sudnji dan za supermarkete i robne kuce.
    Ne drma me nikakva zelja da vucem hranu kao hrcak, zderem bez kontrole i potrosim jedno 500 evrica za toaletu u kojoj cu se nakindjurena pojaviti u nekoj zadimljenoj kafancini...
    Iskreno se radujem dolasku BiNG, ali samo kao prilici da nas cetvoro budemo vise zajedno, uzivamo u popodnevima praveci cestitke, biranju jelke, ukrasavanju kuce, negovanju obicaja vezanih uz badnje vece i Bozic...
    Setnja po gradu (ove godine mozda i klizanje na otvorenom, pored Dunava), malo bolja vecerica uz casu dobrog vina i kolace, djuskanje i zezanje sa decom, a potom leganje u pristojne sate su za mene pojam odlicno provedene novogodisnje noci. A za to zaista ne treba nista vise od jedne vrecice pazara iz radnje...

  10. #10
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    a što kad božićnicu dobiješ u bonovima, a ne u kešu (srećom da ju uopće dobiješ iakakvu) pa moraš u kupovinu?

    u nekim kupnjama uživam u drugima ne.
    obižavam njuškati po darovnim dućanima ili na božićnom sajmu.
    ne volim samoposluživanje, bez obzira što namirnice kupujem isključivo po popisu i nastojim u dućan doći u vrijeme ručka, kad je manja gužva.

    na moju žalost bonove za božićnicu mogu trošiti samo u samoposluživanju.

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja se trudim ici u kupovinu kad nema guzve. idem rijetko i onda donesem spize za mjesec dana, tako da ne moram ici stalno jer mi je tesko s klincima.

    a bing ludilo.. secem jucer oko cvjetnog, i kad vidim kakve se sve gluposti prodaju (a netko ih stvarno i kupi) smuci mi se. ustvari, najgore mi je kad razmisljam koliko se ustvari toga proizvede, i baca.. brrr.

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    pred par godina sam izgubila "feeling" za bing...nema ga...obrisan. netragom nestao...
    jadno mi je sve to kad gledam, tu razularenu rulju, žrtve potrošačkog društva...isfurano i napadno...bljak...
    pa niti ne pimjećujem da se nešto spešl dešava...kupit ću malome poklon, odvest ga na djeda mraza i to je sve od mene...
    i ne fali mi...super mi je...
    I kod nas ovako.
    Već godinama!

    Jučer smo išli do CC1 jer eto ponestalo nam kaladonta, gel za tuširanje, neke osnovne potrepštine. Jeeeeeedva smo našli parking, unutra ne možeš hodati od ljudi. Košare, bolje rečeno kolica puna, prepuna...
    Ne znam tko je bio više živčan, MM ili ja.
    Na živce nam ide sva ta gužva.
    Dogovorili smo se da ćemo shoping za ono što na treba za Božić obaviti putem interneta.
    Problem riješen.

  13. #13
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Vrlo jednostavno: otvorim novčanik.

    Uživam u onim sitnim radostima, kad moja curka i ja mijesimo kolačiće, i kad na Badnjak ukrašavamo jelku i kad na Luciju sijemo pšenicu. Jučer sam od bundeve napravila Babu Lucu (meni je oduvijek baka pravila na sv. Luciju, a danas se to sve izopačilo pod utjecajem Amerike, pa me je jedno 10 ljudi pitalo, šta nisi ti zakasnila, pa prošao je Halloween )

    Priprema se ručak koji jest nešto svečaniji (pa neću valjda na Božić jesti ćušpajz) ali ne pravim bakanalije.

    Na Badnjak idemo na dječju polnoćku i još ako pada snijeg...to je sve što meni treba.

    Kineska plastika me apsolutno ne zanima i ne podlegnem nikada skupim darovima jer jednostavno tih novaca nemam.


    Još kad bih pod borom ove godine ugledala jedan plusić na testu za trudnoću, ih, pa ne bi mi nitko bio ravan.

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    a što kad božićnicu dobiješ u bonovima, a ne u kešu (srećom da ju uopće dobiješ iakakvu) pa moraš u kupovinu?
    ovo me poooosebno ljuti. Konkretno mi smo dobili bonove za djecu i to naravno u dućanu u koji inače nikada ne ulazim.
    I što sada!?
    Djeci tamo ne bih kupila ništa.
    Ne sviđa mi se, ružno mi je, preskupo i uostalon ne treba im ništa. Ormari su im prenatrpani i da ja sada potrošim bon tek toliko da ga potrošim mi je glupo. Uglavnom jučer sam potrošila 2 sata i nisam obavila ništa.

  15. #15
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj anamar prvotno napisa
    a što kad božićnicu dobiješ u bonovima, a ne u kešu (srećom da ju uopće dobiješ iakakvu) pa moraš u kupovinu?
    ovo me poooosebno ljuti. Konkretno mi smo dobili bonove za djecu i to naravno u dućanu u koji inače nikada ne ulazim.
    I što sada!?
    Djeci tamo ne bih kupila ništa.
    Ne sviđa mi se, ružno mi je, preskupo i uostalon ne treba im ništa. Ormari su im prenatrpani i da ja sada potrošim bon tek toliko da ga potrošim mi je glupo. Uglavnom jučer sam potrošila 2 sata i nisam obavila ništa.
    mi smo prije imali poklon bon za klince (sada dobijemo lovu) i isto me to jako ljutilo jer nam zapravo ništa u tom trenu nije trebalo - na kraju smo to iskoristili tako da smo kupili poklone za klince kod kojih smo išli u posjete u nekom narednom periodu: igračku i odijelce za novorođenče i majice/trenerke za rođendanske poklone tokom godine (ali am bila jaaako ljuta jer je u tom kratkom periodu kad smo morali potrošiti taj bon bilo sve probrano i ostao je ili šrot ili preskupe stvari - jedva jedva smo uspjeli nešto izabrati

    što se tiče BiNG ludila, baš sam jučer trznula MM-a koji ima princip "lako ćemo" - "pa damo klincima lovu, nije nam to toliki problem, šta je 100kn"... - onda sam mu nabrojala koliko obitelji s klincima planira posjetiti i koliko nam je to onda love pa se skoro srušio u nesvijest
    odluka je: posjetit ćemo samo one s kojima se čujemo i viđamo na redovnoj bazi, kupit ćemo sitnice, ostali pa-pa

    nas dvoje smo si već kupili "poklone" - zimske cipele koje nam ionako trebaju 8) ,a naše klinke će dobiti knjige koje sam sakrila s interlibera

  16. #16
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    mene bing kupovina totalno izluđuje, a još mi je jadnije kad vidim što se sve kupuje - koja količina gluposti, tek toliko da svi dobiju poklone a da pri tome ne potroše puno.
    naravno, i mi kupujemo poklone, dogovor u familiji je da se kupuje samo djeci (ima dosta djece). konkretno na mom popisu je 15 mališana, od toga 11 iz familije i 4 klinca od kumova. svima sam kupila poklone još u 11 mjesecu. otišla u benetton outlet i eto veselja - za 600 kn kupila poklone za njih desetoro. ostali su dobili nešto iz H&M-a + beštek i dječje tanjure spužva bob iz Mullera. za njih 15-tero sam potoršila cca 850 kn. e sad jel to puno ili malo - meni je zadovoljavajuće. pogotovo što troje od klinaca ima i rođendan u to vrijeme pa je poklon za rođendan + za božić.
    kupovinu božičnog špeceraja ne obavljam - kako ranije dolazim na posao - u 7:30, odem do maxi konzuma u blizini i kupim u pola sata, kad nema gužve, sve što mi treba. svaki dan nešto, i ispadne mi da puno manje potrošim nego kad odem u veliki šoping, jer tada u košaricu natrpam svega i svačega.ovako kupim ono što mi stvarno treba, a ako sam nešto i zaobravila, odem sutra ponovo.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    I mi smo poklone za djecu već davno kupili, a za sebe smo kupili stvari koje bi nam i inače trebale (papuče, veš , ko babci).
    Lani sam shvatila koliko mi je bilo lijepo kad zbog poroda nisam izašla iz kuće od 5.12., svo to ludilo sam preskočila. Mislim da ćemo i ove godine preskočiti gungulu.
    Jedino što volim je šetati centrom uvečer, lijep je ugođaj.
    Stan smo već ukrasili, slušamo božićne pjesme, a kupujemo u lokalnom dućanu.

  18. #18
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    idem rijetko i onda donesem spize za mjesec dana
    I onda te netko vidi s punim vrećicama i kaže "vidi ovu, poludjela je pred Božić; sirota žrtva konzumerizma".

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ustvari, najgore mi je kad razmisljam koliko se ustvari toga proizvede, i baca.. brrr.
    O da, meni je to bed bez obzira na sezonu. :/


    Roza, gdje je Benetton outlet?

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja volim ove blagdane, i živcira me u stvari jedino mm koji ama baš svake godine kuka da bi ih najrađe prespavao. i tako svake godine.

    kupujem samo poklone, na placi za božićni ručak, i sitnice za kolače u nekakvom marketu-dućanu i sl. ne opskrbljujem se za sudnji dan. znam da će u konzumu biti ludnica i ne pada mi na pamet tamo ići, naročito s djecom. stajati u redu na blagajni sat vremena ne volim.

    poklone još nisam kupila, u tome posebno uživam, i to ću nadam se, obaviti ovaj tjedan, tu se znam zeznuti, ali ne i ove godine.

    a i inače ne kupujem tu spizu za neki duži period :/

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ove godine sam kupila prije božićnog ludila - sredinom 11.-toga - i to je dobar recept jer uopće nema one neke atmosfere koja te ponese u dućanima. Plus sam na porodiljnom pa me to lijepo zauzdalo. Kupila svojima čarape, ali ne Falke kao dosad, jer i meni je svjetska kriza 8), i za nećakinje poklone, ako kome idemo u posjet kupit ćemo nešto simbolično i to je to. Uostalom, meni je i premalen stan, i svima mojima, da se zatrpavamo poklonima - i to je dobar način kontrole u to vrijeme.

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A za kuhanje, mislim da isto nećemo neke bakanalije radit - francuska, malo pršuta, fritule i to bi bilo to. Ali, opet, niti ja nisam neka maštovita kuharica pa da trošim puno na hranu.

  22. #22
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi u ovitelji već godinama božićne poklone darujemo samo djeci. Poklanjati djeci mi je radost - poklone uvijek imam još u studenom ili početkom prosinca, tako da me potrošačko ludilo ne dotiče. Što se tiče blagdanskog stola i ukrašavanja kuće, držat ćemo se svih običaja, bez pretjerivanja.

  23. #23
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja volim ove blagdane, i živcira me u stvari jedino mm koji ama baš svake godine kuka da bi ih najrađe prespavao. i tako svake godine.

    kupujem samo poklone, na placi za božićni ručak, i sitnice za kolače u nekakvom marketu-dućanu i sl. ne opskrbljujem se za sudnji dan. znam da će u konzumu biti ludnica i ne pada mi na pamet tamo ići, naročito s djecom. stajati u redu na blagajni sat vremena ne volim.

    poklone još nisam kupila, u tome posebno uživam, i to ću nadam se, obaviti ovaj tjedan, tu se znam zeznuti, ali ne i ove godine.

    a i inače ne kupujem tu spizu za neki duži period :/
    cvijeta- pozitivka , tako i ja, osim što uglavnom božićno ručamo kod moje mame, pa ja kuham minimalno.

    Roza, i mene zanima benetton outlet

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja volim ove blagdane, i živcira me u stvari jedino mm koji ama baš svake godine kuka da bi ih najrađe prespavao. i tako svake godine.
    može zamjena? al samo za blagdane, i samo u navedenu svrhu...

    ja ti posudim kikicu, a ti mi posudiš tm-a ...

  25. #25
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    benetton outlet - shoping centar u sklopu hoto vila, sveta nedjelja

  26. #26
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Roza, i mene zanima benetton outlet
    Možda je to ovo: http://www.kupi-jeftinije.com/item.php?id=258&kat=102 :?

    Znači, kod Trga žrtava fašizma.

  27. #27
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    benetton outlet - shoping centar u sklopu hoto vila, sveta nedjelja
    Hvala, Roza! Nisam imala pojma da u sklopu Hoto vila postoji shopping centar. Kakav je izbor?

  28. #28
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    benetton outlet - shoping centar u sklopu hoto vila, sveta nedjelja
    a jel se tamo smije ući samo tako, ako je u sklopu hoto ville-a?
    I kakav je izbor?

  29. #29
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    vidi šopingholičarke kvare topic

  30. #30
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    to je normalni shoping cetar i ulazi se s glavne ceste, ima svoj parking i ne ulazi se u dio predviđen za stanare. kakav je izbor - ovisno što tražiš. recimo ja nisam našla ništa da dečke 1-3 godine. dućan je velik, nema gužve, a vjerujem da izbor ovisi o tome kako naletiš. primjetila sam da ima i dosta robe koja je jako stara - recimo vidjela sam benettonovu liniju košulja koju je moja kćer nosila kad je imala godinu i pol. ona će sad 5 godina...
    ali sve u svemu, zadovoljavajuće.

  31. #31
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nastojim se odhrvati potrosackom ludilu i sve sto mi treba od namirnica za ruckove i sl. pribaviti ranije (ribu recimo) a planiram se i dalje oslanjati na on-line nabavku spize jer na blagajnama u redovima redovito dobijem slom zivaca cime se ne ponosim bas . Pokloni su vec odprije tu i uglavnom su samo za najmladje clanove najuze obitelji i neke vrlo bliske malene prijatelje. Moram priznati da, sto se nuznog kupovanja tice, jedva cekam sijecanj nakon inventura da na snizenju kupim ono sto mi treba od garderobe buduci da sam sve prerasla a veseli me i pomisao da mozda nece biti nekih velikih guzvi pa cu uz ono sto se mora obaviti mozda i uzivati. Jos ako bude konfekcijski broj manji od sadasnjeg, uf uf :D
    Ovaj mi je Bozic nekako uistinu poseban i ono duhovno zavladalo je nad materijalnim samo po sebi i to me cini vrlo sretnom.

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    vidi šopingholičarke kvare topic
    prebacit cu vas na servisni

  33. #33
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja danas bila u sopingu u king crossu!!
    brdo ljudi je sjedilo po kaficima, a u cucanima vrlo malo!!
    ja kupila 3 para carapa, rajf, pastu ua zube i slikovnicu za niku!!

  34. #34
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam prerasla fazu preziranja blagdanskog i potrosackog ludila. Sto bi to meni kvarilo blagdane? Sad sam samo vesela.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Ja sam prerasla fazu preziranja blagdanskog i potrosackog ludila. Sto bi to meni kvarilo blagdane? Sad sam samo vesela.
    Super, ovo mi se čini najbolja faza .

  36. #36
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    kad otvorim novčanik i u njemu vidim samo one kovanice od jedne lipe što mi već danima stoje iz zadnje keš kupovine u Mercatoru, prođe me volja i želja za kupovinom...nemaaaaaaa

    nema poklona, nema kupovine, nema divljanja po trgovinama...nemaaaaa-dogodine ćemo....

  37. #37
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja ne odolijevam, napeta sam i stalno kao pod nekim presingom. Danas mi je doduše malo lakše jer sam kupila vrh za bor. Stalno imam osjećaj da moram nešto kupiti jer će mi inače propasti svi blagdani. I jako me opterećuje to što ne mogu smisliti termin kad ću ispeći kolače. Spašava me jedino to što mi nekako u ovo vrijeme sve postane strašno skupo pa se teško odlučujem na kupovinu. Baš sam danas gledala nekakav svečani stolnjak u Livingu, 200 kuna, previše - rekla sam MM-u, samo me dvjesto kuna dijeli od potpune sreće.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    poklone sam kupila još 2.12.

    blagdanske obroke kuhaju bake, a ne mi..
    Slično i kod nas. Poklone za H sam kupila još prije 2 tjedna. MM i ja si necemo kupovati poklone, u duhu stednje.

    Na ruckove idemo kod baka i djedova, raspoređeno, malo kod mojih, malo kod od MM. I donesemo od njih hrane za jos par dana. :D

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Stanjem na računu odolijevam kupnji
    poklone kupujemo samo za djecu, a najviše kuna ode na hranu i potrepštine za kolače, neki novi ukras i to je to..

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Gotovani jedni...

  41. #41
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mene od potrošačke groznice odbijaju gužve po dućanima. Već valjda mjesec dana pričam MM-u da moramo u CC1, a neeeeee daaaaa mi se kad se sjetim gužvi. Zato šopiram on-line.

    Inače i hranu kupujem on-line preko Mercatora, ali pošto će ovaj mjesec MM dobiti neki bon, čekam da to stigne pa da ne trošim lovu bezveze.

    Poklone kupujem samo za MM (nadam se još samo ove godine ), većinu već imam, treba mi još samo par stvari sa mjesta na kojima nema prevelike gužve. Svoje poklone ću, kao i zadnjih godina, sama kupiti on-line i suzdržati se od otvaranja paketa dok ne stigne vrijeme.

  42. #42
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    kako?

    place nam kasne, ja cu svoju imat jos dva mjeseca sigurno, nakon toga tko zna ... tako.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja ne odolijevam, napeta sam i stalno kao pod nekim presingom. Danas mi je doduše malo lakše jer sam kupila vrh za bor. Stalno imam osjećaj da moram nešto kupiti jer će mi inače propasti svi blagdani.
    E o tom filingu pričam. Imala sam i ja to, prošlo me srećom, prošle godine kad je Nađa bila mala i nije dolazilo u obzir da sa njom hodam po toj gužvi pa me sve to zaobišlo. I preživeli smo, i bilo nam je lepo.
    Lepo se oseća ta neka euforija među ljudima, kroz pijac ne može da se prođe, u prodavnice ne može da se uđe od gužve.
    Živimo u centru i za najobičniju kupovinu moram da se guram, a kod nas je užasna razlika u cenama u malim, kvartovskim prodavnicama (preskupe su) i većim marketima u kojima je ludnica.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jedna od prednosti života u neposrednoj blizini jedne od najpopularnijih Zg tržnica je i ta što ne moramo ići u shopping centre u nabavku
    Svu kupnju cijele godine obavljamo na placu ili u malom dućanu u zgradi. U CC1 bila sam zadnji put početkom studenog, tražeći rođendanski dar za MM-a (bezuspješno). Već tada mi je bila prevelika gužva i odlučila sam ga zaobilaziti do daljnjega.
    Darove pokušavam svesti na minimum, a ionako baš nemam mašte, pa svojim bližnjima uglavnom kupujem knjige ili CD-ove koje mogu kupiti u Profilu ili Algoritmu. Uglavnom - shopping centri me neće skoro vidjeti
    Mene od potrošačke ludnice više ubija kontrast između jarko osvijetljenih izloga i gradskih ulica i realnog sivila i kišurine koja nas svaki dan obavija. Nije bezveze Pavličić negdje napisao da je prosinac u Zagrebu najružniji mjesec, i ima pravo. Fućkaš Djeda Mraza i šarene lampice ako cijeli dan ne vidiš sunčevog svjetla.

  45. #45
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    poklone sam kupila još 2.12.

    blagdanske obroke kuhaju bake, a ne mi..
    Slično i kod nas. Poklone za H sam kupila još prije 2 tjedna. MM i ja si necemo kupovati poklone, u duhu stednje.

    Na ruckove idemo kod baka i djedova, raspoređeno, malo kod mojih, malo kod od MM. I donesemo od njih hrane za jos par dana. :D
    X. Ajde, kupit cemo cokoladice i carape za djedove i bake, al to mozemo i u kvartovskom ducanu.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja obožavam blagdanski šoping i te gužve :D Nema mi ljepšega negozadnji tjedan pred Božić, sa spiskom imena u ruci obilaziti trgovine i kupovati poklone. To su većinom korisne stvari i kvalitetne igračke, dobri slatkiši (tu najviše uživam ). To mi je baš prava uživancija. Uz to kićenje kuće, slušanje i pjevanje Božićnih pjesmica, pravljenje kolača, a na badnjak kupnja bora i kićenje istoga .

    Badnja večer je pak u mojoj fam. velika svetinja. Nema što nema na stolu, svi svećano obućeni, pjevamo, šalimo se... Bude nas koji puta i preko 30, ono, cijela family. Meni je to prekrasno.

    Ove godine sam na porođajnom :/ što znači manje love tako daj šoping brišem. Umjesto toga ove godine pravimo doma poklončiće. Manuelu smo kupili konjića, a Daniel će dobiti mravinjak. Još samo mrave da nabavim MM neku sitnicu i moj malom bratu neki bolji poklon.

  47. #47
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Nema mi ljepšega negozadnji tjedan pred Božić, sa spiskom imena u ruci obilaziti trgovine i kupovati poklone.
    :shock: :shock:

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    U nekim boljim vremenima naša mala obitelj odlazila je prije Božića na Bled i vraćala se nakon NG. Umjesto gužve, magle i bljuzgavice imali smo čisti zrak, snijeg i potpuni nedostatak potrošačke groznice. Predivno!!

    Sad mi je već danima muka jer moram u Mueller po higijenske potrepštine, a znam što me tamo čeka. Kod nas se poklanja djeci, pokloni su odavno kupljeni, većinu toga za jesti ionako kupujem na placu i specijaliziranim dućanima tako da ću zaobići shoping centre.

    U svemu tome najvažnije mi je da mi dijete ima školske praznike, a ja u isto vrijeme godišnji. Zanimacije za doma imamo, tople čizme za šetnju također, društvo nam je osigurano i, iskreno, to što su blagdani za mene je marginalno.

  49. #49
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja ću pokone kupiti ovaj tjedan i jako se veselim. Kupit ću svojoj djeci i nećacima.

    Ne mislim nakuhavati, a možda se i uvalimo na ručak nekome.
    Neću peći previše kolača jer ih moram sama sve pojesti. A ne mogu toliko

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mene samo muči osnovni špeceraj, do kojeg ne mogu doći od ovih hordi :/ ...

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •