Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: kako cuvate prljave platnene

  1. #1
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno kako cuvate prljave platnene

    Eto da se informiram na vrijeme.
    Trebam uskoror roditi i cvrsto sam odlucila da cemo koristiti platnene!

    Imam kolekciju od cca 50 komada (za svaki slucaj)

    Nisam sigurna kako ih cuvati (mislim na iskoristene)

    Mokro-nekak mi se cini neprakticno-kako izgleda kada ih se seli u masinu?treba ih cjediti?

    Suho-to mi se cini prakticnije!!Kako se to radi, isperem pelenu i stavim je u neku kantu gdje ceka pranje?Odmotanu ili zamotanu!


    molim mali tecaj u cuvanju!

  2. #2
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: kako cuvate prljave platnene

    Citiraj anatom prvotno napisa
    Suho-to mi se cini prakticnije!!Kako se to radi, isperem pelenu i stavim je u neku kantu gdje ceka pranje?Odmotanu ili zamotanu!
    Eto, baš tako mi radimo. Držimo ih u običnoj kanti za smeće, onoj u kojoj se može izvaditi "unutarnja" kanta tako da se može oprati, lakše prebaciti pelene u mašinu itd., nadam se da razumiješ što želim opisati. Kupila sam bila i neke mirise za stavit u kantu, ali dosta su jaki i ustvari nam uopće ne trebaju jer nema nekih neugodnih mirisa oko kante.
    Da, pelene u kantu bacam razmotane, tako da ih poslije samo frknem u mašinu. Samo pazi na pelene s čičkom, odmah zalijepi čičke kako je to predviđeno na peleni. I zaštitne gaćice, pogotovo plišane od Berry Plush i sl., znam ostaviti izvan kante (dobro, ne baš uvijek) jer sam negdje pročitala da mogu upiti mirise pa se za svaki slučaj ponekad i toga sjetim.

  3. #3
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Isto imam običnu kantu, popišane samo ubacim bez ispiranja, pokakane ako je šta "pobjeglo" sa papirića isperem sa vodom, ožmikam i bacim u kantu. Nema nikakvih neugodnih mirisa.

  4. #4
    lionne avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Isto imam običnu kantu, popišane samo ubacim bez ispiranja, pokakane ako je šta "pobjeglo" sa papirića isperem sa vodom, ožmikam i bacim u kantu. Nema nikakvih neugodnih mirisa.
    Identicno! A pelena ti nece faliti, mi uz dosušivanje na radijatorima izlazimo na kraj sa 22

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa
    Isto imam običnu kantu, popišane samo ubacim bez ispiranja, pokakane ako je šta "pobjeglo" sa papirića isperem sa vodom, ožmikam i bacim u kantu. Nema nikakvih neugodnih mirisa.
    i mi tako. odmah zalijepim čičak i ubacim kako dođe, nezamotano

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ako je popišana samo ju hitim u kantu s poklopcem, a ako je pokakana naravno da ju isperem i hitim u istu tu kantu.
    Malo ih sfrčem, mislim onako složim kao jednokratnu pelenu za u smeće, da ih više stane jer nemam baš preveliku kantu.
    I to je to...

  7. #7
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Na suho mi je draze. Popisane samo zakacim cicak i odmah u masinu , pokakane isperem govance i takoder u masinu. Perem svaki ili najvise svaki drugi dan i sve ok!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da li ste kupovale "posebne" kante za pelene ili koristite obične za smeće?

  9. #9
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ma ,kupis bilo kakvu kantu s poklopcem koja ti pase u kupaonicu!

  10. #10
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Moja je bila bez poklopca. Nikakvih registrovanih mirisa.
    A bas sam osjetljiva na mirise.

  11. #11
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja sam kupila kantu u Kiki i dosta je platila, ali prednost je ta što je duguljasta i jedino takva mi stane iza vrata da ne smeta. Meni dobra investicija.

  12. #12
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    1. kanta bez poklopca čini mi se kao bolje rješenje jer pelene puno manje smrde, ali ja imam u stanu extra wc koji ne koristimo pa kanta stoji tamo
    2. ja imam veliku kantu - popiškene pelene prebacim preko ruba kante bez ispiranja - osuše se i tek onda ih bacim na dno kante, pokakane isperem pa napravim isto

  13. #13
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    1. kanta bez poklopca čini mi se kao bolje rješenje jer pelene puno manje smrde, ali ja imam u stanu extra wc koji ne koristimo pa kanta stoji tamo
    2. ja imam veliku kantu - popiškene pelene prebacim preko ruba kante bez ispiranja - osuše se i tek onda ih bacim na dno kante, pokakane isperem pa napravim isto

  14. #14
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Ja ih čuvam u plastičnoj kanti s poklopcem koja inače služe za prljavo rublje (kvadratična, rupičasta sa tri strane), držim ju na balkonu jer nemam mjesta u kupaonici, i isto popišane samu ubacim, a pokakane prije isperem u hladnoj vodi, i također nema neugodnih mirisa.
    Po ljeti sam ih prije ubacivanja u kantu posušila na štriku na balkonu, bojala sam se da se ne usmrde.

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    znaci,

    mirisa nema gotovo nikakvih, uglavnom cuvate u suhoj varijanti u kupaonici!


    onda cemo pokusati tako!

    Hvala puno na odgovorima!


  16. #16
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Ja sam izgleda jedina koja ih do pranja čuva na mokro. 8)
    Barem za sad.

  17. #17
    spring33 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    grad koji teče
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Ja sam izgleda jedina koja ih do pranja čuva na mokro. 8)
    Barem za sad.

    Nisi.
    I ja sam pocela drzati pelene na mokro. Stavim zlicicu sode bikarbone i mijenjam vodu ujutro. Perem svaki drugi dan.

  18. #18
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj spring33 prvotno napisa
    Citiraj Palonkica prvotno napisa
    Ja sam izgleda jedina koja ih do pranja čuva na mokro. 8)
    Barem za sad.

    Nisi.
    I ja sam pocela drzati pelene na mokro. Stavim zlicicu sode bikarbone i mijenjam vodu ujutro. Perem svaki drugi dan.
    O! Baš dobro! Ja također perem svaki drugi dan, ali u vodu umjesto sode bikarbone stavim malo octa. U stvari ne znam koja je razlika tj. zašto neki stavljaju sodu bikarbonu, a drugi ocat? :? Negdje sam pročitala da se ocat stavlja zbog mirisa, a zašto se stavlja soda?

  19. #19
    spring33 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    grad koji teče
    Postovi
    9

    Početno

    Sodu i ocat koristim umjesto vecine detergenata, npr. za odmascivanje cijevi umjesto onih silnih odcepljivaca koje reklamiraju, za pranje radne povrsine u kuhinji, za inox itd.
    Sodu stavljam u kantu sa vodom jer ona smanjuje tvrdocu vode, razgradjuje zaostali sapun i neutralizira mirise. Ocat ima slicnu funkciju... Meni nekako pelene ipak lijepse izgledaju sa sodom. Nisu mi onako sive i definitivno ljepse mirisu, odnosno nemaju mirisa. Ocat stavim svako malo - onda kada pelene, poslije redovnog pranja, stavim jedan ciklus pranja samo u vodi.

  20. #20
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Aha. Kužim ovo za čišćenje (umjesto raznoraznih kemikalija) jer i ja ih sve više također koristim u te svrhe, ali nisam znala da su u stvari toliko slični. Vidiš nisam primijetila da su nam pelene po octu sive i ne mogu reći da sam posebno osjetila taj miris octa, ali onda nikad nisam u kantu s vodom stavila sodu da bi mogla usporediti. Hvala na odgovoru, budem probala.

  21. #21
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    spring33 i palonkica-

    kada selite pelene iz kante u masinu dali je problem sto su pelene pune vode?

    kuzite pitanje?

  22. #22
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    A ja sam biće jedina koja nema kantu
    Ja ih malo osvježim sa vodom i ostavim na radijatoru u banji.
    Kad se osuši zakačim je iza cijevi od grijanja koja ide vertikalno skroz do plafona, iza vrata pa se ne vidi..
    sistem se super pokazao, budući da baš i nemam mista za kantu

  23. #23
    Palonkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    A ja sam biće jedina koja nema kantu
    Ja ih malo osvježim sa vodom i ostavim na radijatoru u banji.
    Kad se osuši zakačim je iza cijevi od grijanja koja ide vertikalno skroz do plafona, iza vrata pa se ne vidi..
    sistem se super pokazao, budući da baš i nemam mista za kantu
    Ajde super ako ti ovakav način dobro funkcionira, ali... jadno moje.

    anatom, kužim pitanje. U kanti se pelene naravno natope vodom, ali meni ih nije problem malo ocijediti prije stavljanja u mašinu. Mi imamo relativno malu kupaonicu pa mi je vešmašina odmah do tuš-kade u kojoj je kanta s pelenama. Znam da je nekim mamama gadljivo to cijeđenje, ali ja dobro isperem svaku pelenu prije odlaganja u kantu (ako je pokakana i sa onim sapunom iz dm-a) tako da nema neke posebne zmazanoće. I brzo sam gotova.

  24. #24
    spring33 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    grad koji teče
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    spring33 i palonkica-

    kada selite pelene iz kante u masinu dali je problem sto su pelene pune vode?

    kuzite pitanje?

    Napunim masinu sa dj. robicom, vodu iz kante izlijem koliko mogu i pelene ubacim u masinu (sa svom zaostalom vodom koja se nije mogla ocijediti), ali i ja imam malu kupaonicu i zato imam masinu koja se otvara prema gore. Ali ovo ljeto sam bila u vikendici gdje imamo masinu sa 'normalnim' vratima i nije bio nikakav problem prebaciti pelene iz lavora. Cak, mislim da nisam ni posebno cijedila pelene...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •