Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Bravo zeleni

  1. #1
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno Bravo zeleni

    Super za ovaj forum o zelenima, ja se trudim to biti - a čitajući neke savjete - još sam i više. Od sada perem skoro sve u octu i zaista je izvrstan. Mislim da su ta sva sredsta za dezinfekciju (kupovna) pravi otrov čije djelovanje ni ne znamo.
    Pitanje za vas - u čemu perete parkete - ja sam sada stavila u vruću vodu oko 0,5 dl octa - možda i manje i 5-6 kapi sredstva za pranje suđa, čini mi super, no neće li ocat s vremenom izgristi lak s parketa?
    Slijedeće pitanje - jeste li razmišljale da li se u sudjericu umjesto sjajila Calgon i inih može staviti i opet - ocat?
    Preparati iz Bio & Bio jesu ok no meni je cijena prenapuhana i odbijam to kupovati.

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    parkete perem...vodom, toplom. nisam stavljala ocat jer mislim da bi možda mogao biti štetan za parkete. ne koristim nikakav sapun, deterdžent i ostalo jer mi dijete puzi, svašta s poda diže i liže pa sam zaključila da bolje da ne liže deterdžent

    ovo za suđericu me totalno kopka. nemaš pojma koliko sam puta razmišljala što bih stavila umjesto sjajila jer ga mrzim!!! taj sloj sjajila mi je odvratan
    probam stavit ocat... Hvala za ideju


    u bio&bio kupovala sam ecover, ponekad ali sam neki dan tu na forumu vidjela ovaj link i totalno se razočarala. i da, skupi, preskupi su

  3. #3
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja ne stavim sjajilo. zaboravim , a i s njim su mi čaše očajne

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    parkete perem toplom vodom u koju ukapam etericno ulje lavande ili cajevca i super sam zadovoljna ucinkom.

  5. #5
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    "...ukapam etericno ulje lavande ili cajevca" - e to me zanima, gdje kupiš i cijena i koliko kapi i koliko miriše? A ne zaulji parket? Koja pitanje!!!
    Ma sve je to bolje nego kupljena sredstva. Molim odgovori mi jer me zanima baš s tim uljima - ona i dezinficiraju na prirodan način, znači vjerojatno je bolje parket bez octa.
    A danas ću i ja u sudjericu ocat pa nek se kiseli kolko hoće

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam pokušala staviti et. ulje čajevca (ima za kupiti u dm-u, nije skup, sasvim je solidan za tu svrhu) ALI...s obzirom da ulje nije tpivo u vodi ostane ne površini tako da ga prvu put kad umočim krpu cijelog prenesem na krpu pa ga više nema. kako rješavate taj problem? :?

    u knjizi 'čistoća je pola bolesti' piše da se drveni podovi peru ovako: 1/4 šalice tekućeg sapuna i pola do jedne šalice destiliranog octa ili limunova soka u kanti vode. kako biste poboljšali miris mješavine upotrijebiti šalicu jkog, svježe skuhanog biljnog čaja.

    Pitanje: gdje nabaviti tekući sapun??? ili sapun u ljuskicama???

  7. #7
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    "...ukapam etericno ulje lavande ili cajevca" - e to me zanima, gdje kupiš i cijena i koliko kapi i koliko miriše? A ne zaulji parket? Koja pitanje!!!
    Ma sve je to bolje nego kupljena sredstva. Molim odgovori mi jer me zanima baš s tim uljima - ona i dezinficiraju na prirodan način, znači vjerojatno je bolje parket bez octa.
    A danas ću i ja u sudjericu ocat pa nek se kiseli kolko hoće
    etericna ulja kupujem u DM-u ili apotekama. ukapam obicno 10-tak kapi na 5-6 litara vode. parket se ne zaulji, premala je to kolicina ulja, a divno mirise.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja nase podove perem samo s krpom umocenom u vrucu vodu. Ako je bas nesto dosta prljavo onda dodam kap-dvije det. za sudje pa onda nakon toga dva-tri puta opet samo cistom vodom.
    Mene zanima sta se desava sa svim onim deterdzentima s kojima se peru podovi, a na njima pise da se ne trebaju ispirati? To ispari ili se ne smatra stetnim ako ostane na povrsini ili nesto trece?

  9. #9
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ja sam pokušala staviti et. ulje čajevca (ima za kupiti u dm-u, nije skup, sasvim je solidan za tu svrhu) ALI...s obzirom da ulje nije tpivo u vodi ostane ne površini tako da ga prvu put kad umočim krpu cijelog prenesem na krpu pa ga više nema. kako rješavate taj problem? :?

    u knjizi 'čistoća je pola bolesti' piše da se drveni podovi peru ovako: 1/4 šalice tekućeg sapuna i pola do jedne šalice destiliranog octa ili limunova soka u kanti vode. kako biste poboljšali miris mješavine upotrijebiti šalicu jkog, svježe skuhanog biljnog čaja.

    Pitanje: gdje nabaviti tekući sapun??? ili sapun u ljuskicama???
    meni se ne desava da krpa pokupi ulje s povrsine - mozebit je bolja disperzija kapljica ulja ako je voda vruca. koristim viledine brisace za pod.

    kod nas ima za kupiti domacih sapuna (Pasha) od prirodnih sastojaka ali bi mi bilo zao koristiti ih za pranje podova.

  10. #10
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    meni su parketi najbolji nakon što u toplu vodu stavim par kapi froscha od naranče. samo ponekad poslije pređem sredstvom za parket. ali ako samo perem s tim sredstvima za parket nakon par pranja mi se parketi lijepe.
    ocat + et. ulje lavande umjesto omekšivača za bijeli veš, riješila sam se osipa. prvi put mi miris nije dugo ostao ali izgleda da et. ulje nije bilo dobro.

  11. #11
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Mene zanima sta se desava sa svim onim deterdzentima s kojima se peru podovi, a na njima pise da se ne trebaju ispirati? To ispari ili se ne smatra stetnim ako ostane na povrsini ili nesto trece?
    ostanu na površini i da, štetno je. zapravo prljavštinu počistiš ali istovremeno je zamjenjuješ kemijskom prljavštinom

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Biram bakterije.

  13. #13
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    e pa i ja radije biram bakterije! Živjele sve dobre bakterije i smrt mutantima nastalim svim tim "ubija99%poznatihbakterija"sredstvima!!!

  14. #14
    Baby avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Živjele!
    Šalu na stranu, ali čim ubija sve bakterije- mora biti štetno i za ljude!

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    parkete se smije prati samo dobro ocjeđenom vlažnom krpom, da ne bi bubrili i da se ne skida lak. Pogotovo ako je lak na bazi vode, ako su oni jači lakovi onda su izdržljiviji.
    Sjetile ste me na mm-a koji mi je zabranio pranje parketa bilo čime borimo se oko toga već duuugo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •