Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Par pitanja o autosjedalicama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno Par pitanja o autosjedalicama

    Moram se pohvaliti da sam i ja nešto naučila na pregledu autosjedalica. Montirala sam prijateljima autosjedalicu 0-13 kg (ekipa s prošlog pregleda zna o kome se radi ) i čini mi se da sam obavila dobar posao 8) , sjedalica ne mrda ni milimetar. Ali, u par stvari nisam sigurna. Remenčići stoje točno u ravnini ramena, znam da trebaju biti ispod, ali čini mi se da sam negdje pročitala i ili u ravnini ramena, da li griješim?
    I poslije sam se tek sjetila da nisam provjerila da li je baš pod 45, čini mi se da je malo više polegnuta,da li to onda može biti opasno?
    I još jedno pitanje, najsigurnije je srednje mjesto, a šta kad se vozi dvoje djece, koje postaviti na srednje mjesto? Ja bi stavila mlađe dijete u sredinu pod predpostavkom da ima slabije razvijene mišiće, ima li tu nekih pravila?

  2. #2
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno Re: Par pitanja o autosjedalicama

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    Remenčići stoje točno u ravnini ramena, znam da trebaju biti ispod, ali čini mi se da sam negdje pročitala i ili u ravnini ramena, da li griješim?
    u uputstvima od moje sjedalice pise da mogu biti iznad ramena, ali ne smiju prelaziti razinu uha. je li to tocno?

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    happy mummy, ako tako pise u uputama, onda tako treba i biti

    O kojoj ti sjedalici govoris, onoj za novorodece ili onoj za dijete?

  4. #4
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    mamaja, u principu kod sjedalica za novorodencad trake pojasa trebaju biti u ravnini ili malo ispod ramena. Znaci ako su u ravnini onda je to skroz OK.

    Al uvijek trebas provjeriti i upute proizvodaca, za svaki slucaj.

    Sto se tice pozicije u autu, najmlade bi u principu trebalo ici u sredinu ali vazno je uzeti u obzir i dinamiku odredene obitelji, kako koja sjedalica odgovara kojem sjedistu itd.

    I super sto pomazes drugima da sigurnije voze svoju djecu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    I super sto pomazes drugima da sigurnije voze svoju djecu
    To je moje kumče, moram paziti na njega
    Al, moram priznat da mi se svidjelo, bila sam sva ponosna kak sam to dobro napravila, sad jedva čekam da ulovim još koju sjedalicu
    Ah, kad će jesen i nova edukacija...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Da li bi možda roda mogla napraviti neki letak o vožnji djeteta bez autosjedalice. Naime, često vidim pred vrtićem kad razvozim klince, djecu kako skaču po zadnjem sjedalu ili još gore, na prednjem sjedalu auta. Najradije bi takvim roditeljima prišla i upozorila ih da će im djete u slučaju sudara izletiti kroz šajbu i razbiti glavu na betonu, ali se bojim da bi oni mislili da meni nije u glavi sve na broju.

    Zato bi takvima najradije ostavila letak ispod brisača. Bilo bi baš zgodno da ga mogu isprintati kao onaj "ne tjerajte bebu na cestu". Što o tome misle rode?

  7. #7
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    brigita, roda ima letak o tome zasto su sjedalice vazne i kako ih ispravno koristiti. Moze ga se skinuti s portala i printati na obicni printer. Link je http://roda.hr/_upload/dokumenti/aut...ica-200504.pdf.

    Slobodno ga isprintaj i dijeli kome god mislis da bi mogao biti od koristi.

  8. #8
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    bravo mamaja :D

    vidim ja da ćeš nam ti brzo u redove, super si to sredila

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Mi nismo stigle na pregled autosjedalica a stvarno bih voljela da mi je netko pregleda,jel to ikako moguće???

  10. #10
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Za Zagreb pripremamo pregled za koji tjedan, bit će objavljeno na portalu.

    mamaLare a gdje ste vi u Zagrebu?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno Re: Par pitanja o autosjedalicama

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    I poslije sam se tek sjetila da nisam provjerila da li je baš pod 45, čini mi se da je malo više polegnuta,da li to onda može biti opasno?
    Na ovo mi nisi nšta napisala, da li to onda znači da je to ok?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Mi smo na remizi,kad bi opet mogao biti taj pregled,ma koliko se ja trudila,provjeravala i sl. imam osjećaj da nije kako spada.

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno Re: Par pitanja o autosjedalicama

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    Citiraj mamaja prvotno napisa
    I poslije sam se tek sjetila da nisam provjerila da li je baš pod 45, čini mi se da je malo više polegnuta,da li to onda može biti opasno?
    Na ovo mi nisi nšta napisala, da li to onda znači da je to ok?
    Sorry

    Ne smije biti previse polegnuto. Ako je polegnuto (nagib manji od 45 stupnjeva u odnosu na tlo) sila sudara povlaci bebinu tesku glavu prema naprijed i moze dovesti do ozbiljnih ozljeda kicmene mozdine. Takoder, dijete biva nabijeno na pojas a moze cak i iskliznuti iz pojasa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •