Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: porod na zadak?

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno porod na zadak?

    Bili danas na UZV (37 tjedan) a kad ono, bebica se postavila na zadak (iako je do sada bila glavom prema dolje). Doktor kaže da se još ima šanse okrenuti u pravi položaj jer se nije spustila u zdjelicu i da je dobro što beba nije prevelika (u 37 tjednu 2770 g). Mene je uhvatila prava panika - u knjigama lijepo piše da su takvi porodi teži, da često završe carskim rezom, da su rizičniji za dijete….pa spominju vakum i kliješta…brrr….
    Ima li tko iskustva s porodom na zadak ili s okretom bebe u zadnjih 20 dana trudnoće?
    Možda je već netko pisao o tome na starom forumu, ali nisam stigla pregledati sve postove (skup je taj Internet….).
    Uglavnom, kod mene nastala prava panika……

  2. #2
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nemoj panicariti.
    moja frendica je rodila prije dva mjeseca bebaca koji je bio okrenut na zadak-na carski rez,al su joj isto rekli da postoji mogucnost da se bebac okrene-znaci vjerojatno moze.
    kod nje je sve stvarno proslo super-jest da se malecki nije okrenuo,al je sve stvarno u redu.
    probaj se smiriti-sve ce biti u redu!
    zelim ti puno srece!!!!!!!!!!!! :D

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Rosa, poslala sam ti PP.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    U 37. tj. beba mi je bila okrenuta na zadak, narucena za okret rukom, u 38 tj . beba se okrenula , u 39. se rodila . Sve je bilo OK! A evo , upravo se cestita (pod"Cestitke")na dolasku male Zare na svijet koja je u njega usla zatkom.
    Ne brini!

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    (još) ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva, ali moja mama je rodila troje od četvero djece na zadak (uključujući i prvo - mene) i doslovno smo ispadale van... u rekordnom roku, bez ikakvih vakuuma i kliješta. još je morala uvjeravati babice da bebe izlaze, a one joj govorile, dajte gospođo ne histerizirajte. tako da ne mora svaki zadak biti problematičan! nemoj se previše bojati...

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cini mi se da se prije puno normalnije gledalo na to.
    Inace, zadak sam po sebi nje problematican. Ono sto je drugacije nego kod poroda kod kojeg glavica ide prva, je intenzitet trudova koji su cesto slabiji. S obzirom da su trudovi slabiji sve skupa moze duze trajati.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako Rosa zeli, mogu ovdje detaljnije napisati o zatku.

  8. #8
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja se nadam da će se beba još uspjeti okrenuti - upravo provodimo "terapiju" prema Martinim savjetima (hvala!!!)
    A ako se ne okrene, ahhhh...
    Rodile su i druge žene, valjda ću i ja (danas je panika nešto manja). MM ide samnom na porod, i on to uopće ne doživljava kao neku komplikaciju pa me to malo smiruje.
    U svemu tome mi je najbitnija bebica, da s njom bude sve OK.
    Baš se sad prisjećam kako sam promijenila mišljenje o načinu poroda: kad sam ostala trudna, razmišljala sam kako bi bilo najbolje da rodim na carski rez - zašto bi se mučila. Zatim sam se malo educirala i sad si silno želim normalan vaginalan porod, pa makar bio i na zadak. Dobro da curica nije ogromna.
    Jel porod na zadak više boli?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne moze se jednoznacno odgovoriti na to pitanje. Ja sam prvo dijete rodila brzo bez nekih posebno jakih bolova.
    Ovo drugo koje je islo zatkom radjala sam duze, tj. izgon je dugo trajao jer tiskanje nije tako efikasno kao s glavicom.
    Boljelo je jer su mi dali drip koji nisam zeljela. Ali to ne znaci da ne bi boljelo i inace.
    Nemoj se fokusirati na bol. Ona je neugodna ali ne i neizdrziva i ima je u svakom porodu.
    Educiraj se o zatku i sretno. Nadam se da ce beba ipak odluciti prvo glavicom upoznati svijet.

  10. #10
    vugy

    Početno

    I moja se mala cura rodila (vaginalno) na zadak. Mislim da me nije bilo toliko strah jer sam se i ja rodila na zadak. I ja i moja Iva imale smo istu kilažu 2700gr, znači nismo bile baš prevelike. I to je bolje za bebu. Meni je moj porod bio jedno lijepo iskustvo. To mi je prvi porod i ne mogu sa nečim usporediti ali ne čini mi se da bi mi bilo lakše da je beba bila na glavicu. Doktori i sestre su mi dosta ponavljali da je bitno da slušam sestru kada moram disati a kada tiskati tako da sve dobro i brže prođe. Na svu sreću sve je bilo OK. :D
    Rekli su mi da ću normalno roditi a jedino ako se nešto zakomplicira da idem na carski ali da će biti sve u redu i da ne mislim na to. (jer ja nisam željela roditi na carski rez).
    Sretno i ne brini bit će sve OK. A možda se još i beba okrene.

  11. #11
    *LUNA**

    Početno

    I ja sam imala slicnih problema. Naime u obe trudnoce bebe su bile okrenute na zadak.
    Tek u zadnjem tjednu su se okrenule na glavicu i porodi su tekli normalno.
    Bila sam pomalo zabrinuta cijelo vrijeme ali na kraju se dobro zavrsilo.
    Mislim da ti sada najmanje moze pomoci neka zabrinutost.
    Stoga nebudi lose volje zadnjih dana trudnoce kada ti teba najvise snage.
    Sve ce na kraju biti OK, sigurno.
    Sretno!

  12. #12
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Thanx cure na podijeljenim iskustvima. U utorak idem na konzultacije s doktorom da vidimo kako i što dalje (spominjao se vanjski okret).
    Pa što bude...

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    evo i mene s pregleda u 30+4, miš je već tri tjedna okrenut guzom dolje. još ima dosta vremena da se okrene, ali s obzirom da je moja mama tri puta rađala bebe na zadak (a četvrta - blizanka - se okrenula poprečno, uff..), malo sam se zabrinula. ne brine me toliko porod na zadak, jer znam da ne mora biti teži i kompliciraniji, a i beba će najvjerojatnije biti mala, koliko se bojim da ne naletim na doktora koji će inzistirati na carskom. s obzirom da imam dobre šanse za lagan porod, na zadak ili ne, neću da me režu bezveze...
    btw, doc mi je rekao da se kotrljam po krevetu, pa to može potaknuti bebu da se okrene.

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je moj svojevremeno rekao da radim kolut naprijed... u trideset i nekom tjednu trudnoce... Samo sam se nasmijala.
    Postoje vjezbe skroz lagane kojima se beba moze potaknuti na okretanje.
    Pretrazi forum, naci ces negdje sve opisano.

  15. #15
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Gotovo je s okretima, zadak je ostao zadak, 21.01. smo imali planirani carski rez i rezultat je mala Lucija, sada već 3 tjedna stara! Doc je zaključio da to ne bi išlo vaginalno, primio me u bolnicu i evo nam male curice

  16. #16
    Katrin

    Početno

    Pozdrav Luciji i mami od Lare (i mame )koja je rođena na isti dan!




    MATEA,12.05.1991.
    ADRIAN,12.05.2000.
    LARA,21.01.2004.

  17. #17
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Jeeee, živjeli vodenjaci!!!!

  18. #18
    *LUNA**

    Početno

    ISKRENE ČESTITKE!!!

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo jedan link sa slikama poroda na zadak. Bez epiziotomije. Beba oko 4 kg.

  20. #20
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Marta, a gdje je link? :D :wink:

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    :D :D :D :D
    E danas mi je stvarno nizak tlak....

    http://www.birthdiaries.com/diary/47vbirth.htm

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •