Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Plijesan, gljivice kamo na testiranje?

  1. #1
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno Plijesan, gljivice kamo na testiranje?

    Da ne dužim i ne objašnjavam previše...zgrada u kojoj živim je bez krova već preko 8 godina i sada su nam zidovi (točnije uglovi soba) tamno crni i puni plijesni i gljivica.
    Kako se moji dični sustanari nisu mogli na vrijeme dogovoriti oko tužbe predstavnice suvlasnika stanova sve je otišlo u zastaru i ja sada planiram podnijeti privatnu tužbu na temelju eventualnog nalaza brisa te plijesni i gljivica.
    Tu počinje moj problem....kuda se, naime, mogu odnijeti ti uzorci?
    U Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo nisam baš naišla na razumijevanje i sad jednostavno ne znam kuda dalje?
    Postoji li uopće takav laboratorij u Hrvatskoj?
    Bilo kakav info bih jako cijenila.

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja bi na tvom mjestu prvo angazirala sudskog vještaka!!

  3. #3
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    ja bi na tvom mjestu prvo angazirala sudskog vještaka!!
    Vidiš, to mi UOPĆE nije palo na pamet! Jako dobra smjernica, hvala ti.

    Ipak da te pitam..misliš da bi sudski vještak izašao na uviđaj samo na temelju moga poziva, mislim...bez nekih ostalih papira, nalaza u kojima bi se vidjelo o čemu se točno radi?

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da
    ti ga plačaš

  5. #5
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Ma, platit ću ja sve što treba jer ovo je neizdrživo.
    Na žalost, nemam ni jednu fotku, a trenutno još uvijek djeluje Cekina kojom špricam tu plijesan i gljivice pa ne mogu sada fotografirati.

    Razmišljala sam o povezanosti toga da su mi klinci stalno bolesni i tih šugavih pojava na zidovima i neda mi mira cijela ta priča. Jednostavno ne mogu više sjediti, moram nešto poduzeti.
    OK, imamo namjeru stan prodati, ali ne mogu ljudima lagati i reči da vlage nema kad je ima.

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    postoji povezanost, pogotovo sa bolestima dišnih puteva

    pričekaj da se opet razviju, i onda ga zovni

  7. #7
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    MGrubi, toliko sam ljuta na sebe, to sam već prije željela napraviti. Točnije, čim su Karlu dijagnosticirali astmu.
    I, nisam...uvjerili su me da histeriziram bez veze i da to ne može imati veze.
    Domi nije imao nikakvih problema osim klasičnih vrtićkih viroza, ali su nam rekli da ima izrazito nizak imunitet tako da je od obične viroze kurio 40.
    Sada je Tin stalno bolestan, stalno bronhitisi i sada više ne dam nikome da me proglasi histeričnom.
    Hvala vam na brzim odgovorima.

  8. #8
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bronhitisi i astma itekako mogu biti posljedica vlažnog stana.Bježite iz tog stana što prije.

  9. #9
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  10. #10
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Bronhitisi i astma itekako mogu biti posljedica vlažnog stana.Bježite iz tog stana što prije.
    Uh, Tanči..radimo na tome. Uskoro mi završava porodiljni, a onda se opako bacamo u potragu za kućicom bez obzira na to uspijemo li prodati ovo ili ne.


    Citiraj bucka prvotno napisa
    http://www.sudski-vjestaci.hr/adresar/adresar.php?vjestaciPageSize=100&vjestaciOrder=Sor ter_Prezime_i_ime&vjestaciDir=DESC
    meni je jedan od omiljenih žarko željko
    http://www.poslovni.hr/74438.aspx
    bucka...hvala ti puno za linkove! Ja bih po tome trebala ovog lika za mikrobiologiju? Ili ipak nekoga od ovih za graditeljstvo? Jesemti..kaj nisam prije pitala!!! bucka ti si moj idol

  11. #11
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Držim fige za kućicu.


    .....i mi razmišljamo o tome,ali sve je taaaako skuuupo

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Kate13 prvotno napisa
    Ja bih po tome trebala ovog lika za mikrobiologiju? Ili ipak nekoga od ovih za graditeljstvo?
    drago mi je da sam bar malo pomogla!!
    ja bi prvo angažirala žarkeca koji će vjerojatno ustanovit i stavit crno na bijelo nedostatke u gradnji, lošu izolaciju, itd., itd.
    a nakon njega možda nekog medicinske struke koji bi mogao potvrdit da su te gljivice, plijesan ili sto vec mogli uzrokovati ozbiljne zdravstvene probleme kod tvoje djece.
    nadam se da znas u sto se upustas, jer ce te cijela stvar kostati jaaaaaako puno zivaca, novaca, vremena...
    sretno!
    ps. ak ces trebati odvjetnika, mogu ti preporuciti par kolega!

  13. #13
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    drago mi je da sam bar malo pomogla!!
    ja bi prvo angažirala žarkeca koji će vjerojatno ustanovit i stavit crno na bijelo nedostatke u gradnji, lošu izolaciju, itd., itd.
    a nakon njega možda nekog medicinske struke koji bi mogao potvrdit da su te gljivice, plijesan ili sto vec mogli uzrokovati ozbiljne zdravstvene probleme kod tvoje djece.
    nadam se da znas u sto se upustas, jer ce te cijela stvar kostati jaaaaaako puno zivaca, novaca, vremena...
    sretno!
    ps. ak ces trebati odvjetnika, mogu ti preporuciti par kolega!

    OKidoki, Žarkeca bumo onda kontaktirali kad prođe ova gungula oko Nove.
    Znam jako dobro što me čeka, ali jednostavno ne mogu više gledati kako se dotična šeta po gradu mrtva-hladna pa barem da ju po nekoj osnovi lupim po repu (ako ne i džepu jer je pobrala finu proviziju za ovaj kaos koji je napravila).
    ps Hvala ti, javim se ako bude trebalo.

    2Tanči...sve znam, ali jednostavno druge opcije nema. Pošaljem ti pp da tu ne lamentiramo o tome što nam rade od grada i okolice....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •