Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Strah me drugog poroda!!!

  1. #1

    Početno Strah me drugog poroda!!!

    Prva trudnoća i porod su mi bili katastrofa!!!Trudnoća zbog toga što sam imala brdo stresova smrti u obitelji prije trudnoće,vjenčanje,selidba,uređenje stana i još puno toga...Trudove sam dobila u nedjelju popodne,a u ponedjeljak ujutro bila otpravljena iz bolnice uz konstataciju liječnika kako su to lažni trudovi.No kako su nakon povratka kući bolovi postali neizdrživi!Suprug je nazvao bolnicu i rekao da me vraća natrag!!!U 14 h sam legla na stol u boks,oko 19 su mi probušili vodenjak,u 2 h drugi dan su mi dali drip,u 3 h rekli da tiskam pa ništa i odjednom se svi razbježali u druge boksove gdje su rađale supruge dviju poznatih medijsih faca!Ležala sam,urlala i dozivala no samo mi je jedna sestra nakon sat vremena došla i stavila masku sa kisikom!U 6 i 30 ujutro gotovo da sam izgubila svijest(ništa čudno jer dvije noći i dva dana nisam spavala) i jedan od doktora je nešto došapnuo drugom i u 6.45 je napravljen hitan carski rez!Dijete je bilo uredno okrenuto,normalne težine i veličine glave!Sada imam veliki strah od druge trudnoće!GOTOVO PANIČAN!!!A želim zatrudnjeti idući mjesec!Željela bih roditi normalno-vaginalno jer želim skratiti boravak u bolnici!Nema mi tko čuvati drugo dijete!Strašno,strašno želim drugo dijete,ali me je jako strah!Također me je strah i postporođajne depresije jer je zadnji put bila jako izražena!MORA LI BITI TAKO SVAKI PUT?JOOOJ!!!Ima li netko kakvu riječ utjehe ili savjet za mene????Može li bolje?Sram me je reći da sam zdr.radnik,ali baš zato me je sve to još više šokiralo!!!Nisam očekivala ovako nešto!!!

  2. #2
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Moja prva trudnoća je isto bila stresna, a poroda se sjećam kroz maglu (zbog silnih injekcija protiv bolova i velike iscrpljenosti).
    Drugi porod mi je najljepše životno iskustvo ( a bilo me užasno strah s obzirom na prvi ). Znala sam što mogu očekivati i danima prije sam se pripremala i fizički i psihički. Naučila sam, između ostalog, kako disati za vrijeme truda, a kako za vrijeme tiskanja. Moram ti reći da mi je to strašno pomoglo i uvjerena sam da bi i prvi put bio lakši da sam s time bila upoznata.
    I da pobrinula sam se da ovaj puta bude MM samnom. Ne znam da li je to u mojoj glavi ili ne, ali imam feeling da su doktori puno pažljiviji kad nisi sama.
    Dakle prvi porod mi je trajao:
    od prvog truda do poroda 15 sati i nemam pojma koliko sam vremena tiskala.
    A drugi:
    od prvog truda do poroda 2 sata i 50 minuta i dvije i pol minute tiskanja.

    Tvoj strah je opravdan, ali sve prolazi kad vidiš svoju mrvicu...

  3. #3
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    prva trudnoća preležana od prvog do zanjeg dana, što u bolnici što doma
    porod 13 sati intenzivnih bolova, vrištanja, zapomaganja, moljenja.....
    druga trudnoća, ko iz priče, je da sam morala ležati prvi mjesec dana radi kamenca na bubrezima al sve se to podnijelo...
    porod ko iz priče, ko iz snova, sat i pedeset minuta...sve predivno...
    neću ti reči da se ne bojiš jer sam se i ja stravično bojala svega...ali ...ako si u glavicu staviš "sve će proč i ja ću ljubiti svog anđela" sve se prebrodi stoječki...
    samo hrabro

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Potpisujem ivu_777 i brane. Prvi porod sam mjesecima sanjala noću i budila se u znoju.

    Drugi - bajka! Tako bih mogla izroditi desetke dječice!

    Znam da postoje različita iskustva, ali drugi porod uopće ne mora biti kao prvi! Samo hrabro, misli na to kako ćeš brzo držati svoju bebicu u naručju i bit će sve o.k.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    i mene je strah. Tim vise sto vec nekoliko dana osjecam kontrakcije.
    Evo i sad. U prvoj trudnoci ih nisam osjecala.
    bas me sad nekakav cudan osjecaj snaso. Fino me povremeno stegne stomak te potom dole osjetim pritisak.
    S obzirom da sam Editu prenijela 10 dana, cisto sumnjam da ce Sami doci 15 dana ranije. :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    snorki, Sami već priprema teren....nadam se da je torba spremna kraj vrata!!!!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    snorki, Sami već priprema teren....nadam se da je torba spremna kraj vrata!!!!!!
    Jos nista. U torbu sam stavila ogrtac i uloske. Koristit cu njihove bolnicke spavacice, jer mi se tako najprakticnije pokazalo sa prvim porodom.
    Jos samo papuce i kozmetiku da pripremim.
    Cak sam se i osisala i to na keca. Nije lose.

  8. #8

    Početno moj savjet

    Moj savjet: kad je najgore i najvise boli , samo sebi govoriti: "ja to mogu, ja to sve mogu.Svi su se tako manje-vise rodili, ja to mogu, nije strasno."
    To je savjet koji je meni dala moja norveska babica i jako mi je pomogao kad je bilo najgore.
    Ona je rekla, kad sam bila u sestom mjesecu trudnoce i tulila kod nje u ordinaciji da se bojim, da ja ne mogu, da necu prezivjeti porod, da je to sve krivo i sve moguce tako i negativno.....a zena meni kaze: "Od sad na dalje , svake veceri, svakog jutra i za rucak i popodne, samo si govorite :"JA TO MOGU, sve ce biti super!"
    U trenutcim najgore panike zbog bolova i u finalnom dijelu poroda ja sam ponavljala JA to mogu, ja to mogu. To mi je puno pomoglo, jer da sam sa onim stavom : ja se bojim dosla roditi , bilo bi mi 100 puta gore.
    Samo hrabro.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Tvoj strah je sasvim opravdan.Kad se jednom opečeš i na hladno pušeš.Ali ne mora uvijek tako biti.Iz primjera svojih prijateljica koje su višerotkinje drugi porod im je tekao ko po loju.Stoga nemoj previše razmišljat o tome.Bilo kako bilo ,priznaj da si svu bol zaboravila čim si ugledala svog malog anđela.Pusti sve nek ide svojim tokom.Drži se!!!!

  10. #10

    Početno HVALA!!!

    Hvala vam na postovima podrške!Ludim,a nisam još niti trudna!!!Moj osnovni problem je taj što sam nakon prvoga poroda upala u tešku PP-depresiju!Budući da su se stresovi nastavili i poslije poroda!Majka je umrla,a svekrva koja do poroda nije htjela doći niti blizu,niti pomoći mi ništa...odjednom je počela dolaziti svaki dan(muž mi radi cijeli dan) i ponašati se kao da je dijete njezino!Miješala se u sve i nametala silom svoje mišljenje do granice svađe!!!LUDNICA!!!Dijete je imalo gadne grčeve,a kada bi ju ja uzela u ruke svekrva je dotrčala i otela mi ju!!!Kada bih ju ja stavila u kinderbet i dijete počelo opet plakati opet evo nje uzima dijete!UŽAS!Od silnog stresa nestalo mi je mlijeka te sam uzimala Syntocinon(oksitocin) spray da mi se vrati!No to joj nije bilo dosta pa je moje mlijeko proglasila uzrokom bebinih grčeva pa sam pod pritiskom uzela tablete za ablaktaciju(prestanak lučenja mlijeka)!!! Ne moram niti pričati da je dijete usprkos famoznom Conformilu nastavilo imati grčeve i tu sam pukla.......Rekla sam svekrvi da ne treba dolaziti više svaki dan jer mi je rez zarastao i da se mogu brinuti dalje sama!RAT!!!Maltretira me još dan danas!!!Svaki njen posjet pun je otrova!!!Znam da me ne voli iako će se zakleti da nije tako!Depresije sam se riješila tek sada nakon dvije godine!!!Bojim se da nakon drugog poroda opet ne poludim zbog okruženja oko sebe i zato bih voljela da ne moram opet na carski rez jer bi imala kraći boravak u bolnici i mogla bih se nako poroda brinuti za sebe i djecu!Mogla sam i nakon prvog poroda već sam nakon tjedan dana bila dobro(fizički) i zato misim da bih nakon prirodnog poroda bila još prije osposobljena!Oprostite na dugom postu,ali morala sam!!!IMA LI NETKO DA JE NAKON CARSKOG REZA RODIO PRIRODNIM PUTEM???KAKO STE TO USPJELI???OPIŠITE MI,MOLIM VAS!!!

  11. #11

    Početno Re: HVALA!!!

    Citiraj ja-ma prvotno napisa
    Hvala vam na postovima podrške!Ludim,a nisam još niti trudna!!!Moj osnovni problem je taj što sam nakon prvoga poroda upala u tešku PP-depresiju!Budući da su se stresovi nastavili i poslije poroda!Majka je umrla,a svekrva koja do poroda nije htjela doći niti blizu,niti pomoći mi ništa...odjednom je počela dolaziti svaki dan(muž mi radi cijeli dan) i ponašati se kao da je dijete njezino!Miješala se u sve i nametala silom svoje mišljenje do granice svađe!!!LUDNICA!!!Dijete je imalo gadne grčeve,a kada bi ju ja uzela u ruke svekrva je dotrčala i otela mi ju!!!Kada bih ju ja stavila u kinderbet i dijete počelo opet plakati opet evo nje uzima dijete!UŽAS!Od silnog stresa nestalo mi je mlijeka te sam uzimala Syntocinon(oksitocin) spray da mi se vrati!No to joj nije bilo dosta pa je moje mlijeko proglasila uzrokom bebinih grčeva pa sam pod pritiskom uzela tablete za ablaktaciju(prestanak lučenja mlijeka)!!! Ne moram niti pričati da je dijete usprkos famoznom Conformilu nastavilo imati grčeve i tu sam pukla.......Rekla sam svekrvi da ne treba dolaziti više svaki dan jer mi je rez zarastao i da se mogu brinuti dalje sama!RAT!!!Maltretira me još dan danas!!!Svaki njen posjet pun je otrova!!!Znam da me ne voli iako će se zakleti da nije tako!Depresije sam se riješila tek sada nakon dvije godine!!!Bojim se da nakon drugog poroda opet ne poludim zbog okruženja oko sebe i zato bih voljela da ne moram opet na carski rez jer bi imala kraći boravak u bolnici i mogla bih se nako poroda brinuti za sebe i djecu!Mogla sam i nakon prvog poroda već sam nakon tjedan dana bila dobro(fizički) i zato misim da bih nakon prirodnog poroda bila još prije osposobljena!Oprostite na dugom postu,ali morala sam!!!IMA LI NETKO DA JE NAKON CARSKOG REZA RODIO PRIRODNIM PUTEM???KAKO STE TO USPJELI???OPIŠITE MI,MOLIM VAS!!!
    Postavit ću ovo pitanje kao temu!Možda bude uočljivije pa se javi više žena!!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Mette napisala si glupost. Daj pročitaj još jednom prvi post od Ja-me.
    Normalno i opravdano se žena boji drugog poroda, i ako nisi bila u situaciji da se moliš da se onesvijestiš, u toj situaciji ne pomaže "ja to mogu".
    Misao: ne želim još epiduralnu, jer još nisam u fazi "želim se onesvijestiti", i ja još uvijek ovo mogu izdržati - je bila moja situacija ali u drugom porodu.

    Ja-ma, da li je MM bio sa tobom? Mislim da se kod tebe radilo o čistom liječničkom nemaru, i koliko si ti educirana nije bilo bitno - mislim da je stvar kako drugi put izbjeći liječnički nemar. Koliko ti je daleko najbliže drugo rodilište? Vodi MM-a sa sobom, i ako se počne odvijati situacija na sličan način, učini ono što sam ja. Neka ti muž pomogne, i neka te otkotura u drugo rodilište. Ali kada vide da se spremaš na to, bez brige - pobrinuti će se da do toga ne dođe.

    U drugom porodu sam ja imala obrnuti problem: kako ih spriječiti da ništa ne čine. Možeš i na to naletjeti, negdje sam pisala kako sam ja to spriječila - pronađi.

  13. #13

    Početno

    Draga TinnaZ, sumnjam da ce ti se ja-ma javiti. Pogledaj malo po njenim ostalim postovima i shvatit ces. :namig:

    A ona vjerojatno sad stoji pred vratima sobe svoje djevojcice koja neutjesno place nakon cijepljenja protiv vodenih kozica...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    A nije li onaj svoj post da želi trudnoću napisala u 06/2005 ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •