Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: CIN III - Carcinoma in situ

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3

    Početno

    thanx na odgovoru, mislim da cu otici do privatnika jer ako mi je u nekih 4-5mj od cin1 nastao cin3, ne bih se htjela igrati

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    obavezno otiđi što prije privatno , ne znam kolika je cijena jer sam ja to sve radila u bolnici , al sam jedino privatno radila tipizaciju za HPV i ona je bila nekih 400 kn . Otiđi što prije jer sam ja morala čekati nalaze 2 tjedna što je po mom doktoru bili jako dugo jer je htio što prije da operira . Ista dijagnoza , cin 3 , svake godine rađen papa , godinu prije tog nalaza cin 1 . Znam kako se osjećaš , ja sam bila u šoku totalnom al vidjet ćeš da kad sve to prođe i nije tako strašno . Meni je gore bilo mirovati nakon toga dva tjedna , nego operacije koja je trajala cijelih 7 min . Ako ti šta drugo bude trebalo , samo se javi , ja sam ovo prošla prije 2 mjeseca tako da mi je još sve friško

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    105

    Početno

    kod ljubojevića (mene prati dr.babić u gynodermi, tamo operirala cin3 CIS prije osam godina) je kolposkopija koliko pamtim 200 kuna, za biopsiju bome ne znam, ali je najbolje nazvati i pitati, to te na ništa ne obvezuje. moje iskustvo tamo je odlično i uvjerena sam da ni blizu kvalitetnu uslugu ne bi dobila u bolo kojoj javnoj ustanovi, ali da se ne ponavljam

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3

    Početno

    evo, idem ovaj tjedan kod privatnika ( preporuka od osobe kojoj je dijagnosticirao rak i potpuno mu vjeruje), tako da cu ponovno napraviti pregled, i sve ovo kaj mi sad treba, kolposkopiju i biopsiju.

  5. #55
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Jučer sam dobila nalaz pape-CIN 2 i HPV.
    U šoku sam, do sada su mi pape uvijek bile uredne, ali pomalo se sabirem.
    Moj ginić je na godišnjem (nalaz mi je pročitao drugi dr) i molim za savjet što mi je sada činiti.
    Da li da odem npr. u Ginodermu po drugi nalaz pape, pa kolposkopiju i biopsiju ako nalaz bude opet loš, ili da čekam svog ginića koji bi čak i cijeli sljedeći tjedan mogao biti na godišnjem, pa da mi on da uputnice (kamo se uopće ide za kolposkopiju i biopsiju?).?
    U međuvremenu ću raditi na imunitetu, mislim, preparate ( c vitamin, beta karoten, možda još nešto?) ću lako nabaviti, ali majkomoja, kako ću stres riješiti ne znam, pogotovo od jučer kad sam dobila nalaz.

    Uh, kad ti se život izvrne naopačke.
    Evo, ovo je bilo prije dva mjeseca, radila sam kolpo i biopsiju, biopsija je pokazala CIN III.

    Šest tjedana od biopsije, nakon većih promjena životnih navika, papa test UREDAN!!

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Dijana, ne bih htjela biti partibrejker, jer mi je drago da ti je nalaz dobar, no na tvom mjestu bih ga provjerila kolposkopijom.

  7. #57
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ma već sam ja tražila od dr. (privatnik) da mi uz papu napravi i kolpo, da bi mi on rekao da to sad nema smisla, jer bi mu kolpo mogao samo pokazati je li rana zarasla. Papom se provjerava ono novo tkivo naraslo preko mjesta gdje je napravljena biopsija, je li normalno ili abnormalno.

    Imam još neku upalu (to ću još morat vidjet s dr.), neka terapija će biti potrebna, ali CIN-a nema!!!
    Inače, kod lošeg pape se radi kolposkopija, po potrebi biopsija. Nakon šest tjedana se radi kontrolni papa, i prema njemu se postupa.

  8. #58
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sve je tocno sto si napisala. Fali samo podatak da papa u 20% slucajeva fula.

    Kakvu si imala biopsiju?

  9. #59
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    lletz. Biopsiju je radio isti dr., dakle znao je otkud uzima uzorak za papu.

  10. #60
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Inače, papa baš veliki cin neće fulati, može fulati cin I, više cin-ove - teško. (jedino ako baš amater uzima briseve, ili ako je citolog totalno fulao-događa se, ne kažem)

  11. #61
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Diiijaaaanaaaaa!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    Sretna sam i presretna zbog pre-pre-predobrih vijesti!!!

  12. #62
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    AM, hvala ti! Trenutno sam ko u transu..Čut ću se još danas sa dr. da čujem što će mi reći, a naravno želim i osobno ići vidjeti nalaz.
    Svim curama koje ste isto prolazile ili prolazite veliki

  13. #63
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    ovo sam pisala na jednom drugom topicu, ali nema odgovora, pa da probam tu 8)
    kopiram


    --------------------------------------------------------------------------------

    na žalost i ja vam se moram pridružiti...

    radila sam papu prije desetak dana i nalaz mi je CIN I plus HPV
    prvo sam ostala bez teksta (kaj se meni događa rijetko kad u životu) i u šoku jer mi je do sad nalaz pape uvijek bio odličan, a sad uz to još i HPV?!?! na pitanje otkud mi HPV nisam dobila odgovor, i naravno da sam muža optužila da me vara, jer sam ja po tom pitanju čista ko suza. sad sam tu pročitala da je moguće zaraziti se i na druge načine a ne samo spolnim putem...

    dobila sam betadine i rojazol vaginalete (iako još dojim, nadam se da ništ nebu došlo do bebe) za mjesec dana, onda moram napraviti pauzu od mjesec dana i ponoviti terapiju. nakon toga ponoviti papu. mm nije dobio ništa i to me čudi... negdje sam pročitala da kod muškaraca HPV živi samo 2 tjedna, pa možda zbog toga?!?

    ono kaj mene zanima jest zašto me nije dr uputio na tipizaciju virusa? rečeno mi je da se to kao sad još ne mora raditi, da se prvo pokušava s tom terapijom, pa ako onda nema poboljšanja, onda se može razmišljati o tome... a kaj, nije bolje odma znati koji tip HPV-a imam nego čekati?? da idem ipak to napraviti prije nego prođu ova 4 mjeseca???
    nisam pametna a prepuna sam pitanja...

    znam da moram izbjegavati stres (je, sad sam baš totalno smirena ) i podići imunitet, ali nekak se ne uspjevam primiriti ovih dana...
    ajde, dajte neku utješnu riječ ako nikaj drugo. valjda mi samo to i treba..

  14. #64
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Bipsić, nemam iskustva ali vjerujem da radiš sve da si ojačaš imunitet i da ćeš nam se, kroz neko vrijeme javiti s dobrim vijestima.
    Probaj se smiriti i samoj sebi sugerirati da je ova dijagnoza samo trenutačno stanje koje će se kroz neko vrijeme popraviti.
    I sama znaš da je ponekad psiha pola posla.

    Drš se, bit će to sve ok!

  15. #65
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    AM baš ti hvala na podršci

    evo, krenula sam na jačanje imuniteta (spirulina i zelena magma) i nadam se da bu bolje... još samo da ovu psihu sredim i na konju sam - taj dio mi nekak najteže ide.

  16. #66
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    I drugi papa nakon biopsije, nakon CIN III - uredan! :D

    Dakle, može se, svim curama koje su zaglavile s cinovima, šaljem vibre za ozdravljenje.

  17. #67
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    ista dijagnoza prije 8 godina.
    obavila kolposkopiju pa biopsiju (bez konkurencije najgore iskustvo u zivotu) u petrovoj (zg) kod dr. oreskovica. hpv je bio visokorizican. po hitnom postupku me poslao na konizaciju. on radio, takoder u petrovoj. prvi dan operacije me bolilo ko kod menge otprilike (doduse oduvijek sam imala jako bolne menge pa mi je ta bol normalna), ali ono kaj je bilo najgore je menga koja je dosla svega 10 dana nakon operacije (tak se poklopilo samo zato jer me brzinski slao, nije htio cekat pocetak ciklusa). e to je bolilo ko nikad, zavrsila sam i na inekcijama. mirovala sam 6 tjedana sve skupa.

    no nakon toga stvarno sve super. dva puta je papa bio nesto malo losiji, ali bez cina, i odmah me gin slao na terapiju. jednom neke jace vaginalete, a jednom interferon. i nikada se vise nista nije razvilo. zadnjih sigurno 3 godine mi je papa ko iz udzbenika. i evo trenutno trudna 21 tjedan, savrseno zatvorena i grlic se odlicno drzi (a toga me je najvise bilo strah).

  18. #68
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    kad kazem ista dijagnoza, mislim na cin III i cis.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    16

    Početno htjela bih pomoci - sretan ishod

    Drage moje,
    u zadnjih godinu dana prošla sam zajedno s obitelji vrlo ružno razdoblje vezano uz CIS (Carcinoma in situ) i Carcinoma plenocellulare cum invasium mininale (do 1 mm), citaj Rak s malom invazijom od 1 mm.
    Probat ću kratko, mada to nije lako.
    Prvo, nalaz CIN III s CIS-om imala sam nakon poroda u 42. godini života, a 10 mjeseci prije toga i prije i uvijek svi su mi papa testovi bili normalni. Šok, i moj i moga doktora.
    Evo sto se zbivalo i sto sam poduzela da dodje do sadasnjeg stanja - papa test normalan:
    2006. – u 11. mjesecu napravila papa test koji je normalan, kao i svi prije njega
    2007. – u 4. mjesecu ostala trudna, trudnoca normalna.
    2008. – rodila djevojcicu 21. 1. 2009., drugu, starija ima 18. godina.
    2008. – u 9. mjesecu papa test: CIS, HPV test pozitivan, visokorizican; kolposkopski ustanovljene promjene, kao i biopsijski (Carcinoma planocellulare in situ , sto jos nije tzv. rak)
    2008./2009. – lijecenje od 11. 2008. do 4. 2009. – vaginalno belodin (neke vaginalete na bazi joda) 1 dnevno; klindamicin krema isto vaginalno - 1 puta dnevno; na tampon 3 puta dnevno sljedece: 10 ml etericnog ulja gospine trave (kantarion) s po 2 kapi ulja cajevca, bergamota i lavande; oralno Beta 1,3 D glucan (1 tableta dnevno), BioAstin, 1 tableta dnevno, 1 žlica preparata od Aloje arborescens i meda (v. link na internetu Padre Romano Zago ili Providentia ili „Od raka se moze ozdraviti“).
    2009. – 4. mjesec – nema regresije - papa test opet CIS.
    2009. – 15. 4. – LLETZ konizacija (Ginoderma, dr. Ljubojevic), opsezna - konus 3 x 3 x 2,6 cm - Ginoderma, dr. Ljubojevic, Zagreb). Nalaz patologa pokazuje Carcinoma planocellulare cum invasium minimali cervicis (na dubini od 1 mm), a ne samo CIS. Pritom govori o proboju bazalne membrane, no ne izjasnjava se o rubnim podrucjima – uslijed LLETZ konizacije nemoguce je ocitati jer se LLETZ konizacijom spale rubovi uzroka). O svemu tome savjetujem se s ginekologom iz Londona, svojim prijateljem, koji kaze da zaista patolog ne kazuje je li sve odstranjeno te da to nije sigurno, odnosno da trebam izravno pitati patologa, a ako je patolog u dilemi, da napravim konizaciju hladnim nozem)
    Do patologa ne mogu doci, a dr koji mi je radio konizaciju tvrdi da je sve odstranio, bez obzira sto je patolog neodredjen. Odluciuem cekati.
    2009. – od 15. 4. do 15. 9. – nije moguce napraviti kvalitetan papa-test za kontrolu uspjesnosti LLETZ konizacije zbog „spaljenih“ rubova. U tom su vremenu poduzela sam sljedece mjere prema uputi svog ginekologa: nastavak terapije s eteričnim uljima kako je navedeno (vaginalno, na tampon); Beta 1,3 D glucanom, BioAstinom, i oralno preparatom od Aloje arberoscens. Promjena prehrane i načina života prema knjizi dr. Davida Servan-Shriebera „Anticancer, A New Way of Life“ (ukratko, iskljucuje secere i izbijeljene zitarice koji uzrokuju aktivaciju proupalnih procesa, na prvom mjestu lucenje inzulina; ukljucuje veci unos Omega 3 masnih kiselina u odnosu na Omega 6; ukljucuje vise namirnica koje djeluju antiupalno i kao angiostatini, izbjegavanje bjelancevina zivotinjskog podrijetla, osim ako su bioloski uzgojene (jaja i mlijecni proizvodi iz bioloskog uzgoja, bezmesno ili s malim kolicinama mesa, prvenstveno peradi, koje je bioloski uzgojeno) vise kretanja – 30-60 min dnevno hodanja ili slicne zamjenske aktivnosti (koje dobro djeluju i na fizicko i na psihicko stanje – ne priznaju se kucanski poslovi) te meditacije, prema mogucnostima i uvjerenjima, za krscane to moze biti hagioterapija fra Tomislava Ivancica, dostupno na internetu, i dr.).
    2009. – rujan – papa test normalan. Kontrola za 6 mjeseci.

    Jos nekoliko napomena:
    Misljenja lijecnika
    Jedna privatna ginekologinja je zeljela da odmah napravim konizaciju hladnim nozem, sto ukljucuje boravak u bolnici oko 2 tjedna i bolan i dug oporavak te prestanak dojenja. Rekla je da cu se tako rijesiti briga odmah.
    Ja sam se ipak, na svoju odgovornost, a u suglasnosti sa svojim ginekologom dr. Colakom, odlucila na LLETZ konizaciju koja se radi ambulantno.
    LLETZ konizacija je postedna metoda. Poslije se moze normalno iznijeti trudnoca. Moze se obaviti ambulantno pod lokalnom anestezijom. Sama konizacija i poslije oporavak je bezbolan, bez krvarenja ili s malim krvarenjem. Imala sam karcinom s minimalnom invazijom koji je na taj nacin uspjesno uklonjen.
    Konizacija hladnim nozem je, koliko sam shvatila, opsezniji zahvat. Njime je moguce, tako neki doktori kazu, izrezati veci konus pa je neki doktori smatraju pouzdanijim. Ukljucuje potpunu anesteziju s boravkom u bolnici desetak dana, a to zahtijeva i pripreme (neke prethodne pretrage). Kazu da je oporavak prilicno bolan, no nisam iskusala. I nakon konizacije hladnim nozem moze se odrzati trudnoca, samo s povecanim mjerama opreza.
    LLETZ konizacija –Napravljena mi je pod lokalnom anestezijom, nije ugodna, ali je bezbolna. Sve skupa, od pripreme do kraja, traje obično oko 30 min, kod mene nešto duže jer je krvarenje nešto teže zaustavljeno. Sat vremena nakon operacije puštena sam kući. Poslije također nisam imala nikakve bolove. Mirovanje obavezno 2 tjedna. Nikakva strašna operacija. Imala sam gadnije posjete zubaru.
    Ako nesto nije u redu, i jedna i druga konizacija, kako mi je receno, mogu se izvesti vise puta.
    I jos nesto:
    Kad sam dobila dijagnozu Carcinoma in situ, bila sam sigurna da imam rak, jer mi nitko nista nije izricito rekao. Poslije sam saznala da to nije rak, nego predfaza mogucega raka, da su te stanice abnormalne, ali da zasad nema sirenja te da uz neke mjere moze doci i do povlacenja - regresije. Nazalost, u mnogim se slucajevima rak ipak razvija, pa treba biti pod strogom lijecnickom skrbi.
    U nalazu biopsije uzetom prije LLETZ konizacije, nije se vidjelo da je do invazije/prodora vec doslo. Nakon LLETZ konizacije, tkivo se salje patologu koji analizira sve uzeto (a ne kao pri biopisji samo dio). Nazalost, u mojem je slucaju bilo doslo do prodora membrane.
    Ipak, LLETZ konizacijom je sve uklonjeno, sto nisam mogla znati 5 mjeseci od konizacije.
    Buduci da patolog sa sigurnoscu nije mogao reci jesu li rubovi izrezanog kona cisti, odlucila sam se na neke zasad alternativne nacine lijecenja, navedene gore. I sada, kad mi je 5. mjeseci nakon LLETZ konizacije papa test normalan, nastavila sam s posebnom prehranom, prema knjizi dr. Davida Servan-Shreibera "Protiv raka; Nov nacin zivota" te s prepraratom od Aloje arborescens prema knjizi fra Romana Zaga: Od raka se moze ozdraviti" da bi eventualna zarista/metastaze koje nisu ceste u ovakvim slucajevima, ali su moguce, iscezle ako ih ima.
    Svima, i zdravima, preporucujem te dvije knjige i rad na samoj sebi. Meni, kao katolkinji pomaze molitva, a pomalo se upucujem i u hagioterapiju fra Tomislava Ivancica (Udruga MIR). A na sve strane gledam kako bih sad, kad sam zdrava, nekomu iz čista mira pomogla.
    Prije 5 mjeseci imala sam rak. Danas ga nemam. Tijekom sveg tog vremena dojila sam dijete, i danas je dojim. Razumijem Vas strah, ako ga imate, osobito zbog misli o bebi koja me treba kakve sam ja imala.
    Drzite se, sve moje drage supatnice, a ako koja treba podrsku, pomoc ili ima pitanje, javite mi se na tosja@net.hr. Svima cu se rado javiti.
    Molim Vas da ni jedan dio ovog mog zapisa shvatite kao recept, nego samo kao iskustvo, jer ja nisam lijecnik. Jedino Vam savjetujem da kriticki procitate knjige koje su ovdje navedene kao mogucu pomoc. Takodjer vam od srca zelim da se uhvatite ukostac s problemima, da ne ocajavate, nego da radite na svom ozdravljenju.
    Srdacno, Vasa Tina

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Tina , jeko mi je drago sto je sve tako dobro zavrsilo. I slazem se da je psiha tu jako bitna i da alternativna medicina pomaze.

    Ipak, evo ja sam obavila klasicnu konizaciju te se ne slazem sa napisanim.
    Mozda se ipak razlijuje od bolnice do bolnice taj zahvat ali ovo je moje iskustvo:

    Pripreme - krvna slika, posjet kardiologu i mjerenje tlaka. Anestezija nije potpuna nego spinalna - znaci donji dio tijela ne osjetis i budan si za vrijeme operacije. Sam zahvat traje cca 5-10 min i smatra se rutinskim zahvatom. Moja je operacija pocela u 13 sati, u 17 sam normalno hodala, u 18 isla kuci. Nije mi bilo receno strogo mirovanje nego usporiti. Bolove sam imala nakon tjedan dana u donjem dijelu ledja i trajali su 2 dana. Krvarenje je bilo oskudno 3 tjedna. Nalaz - oplosje i vrh konusa cist i uredan, odn. sve lose otklonjeno. Eto ovo je samo jedno iskustvo.

    Tina, sretno i dalje.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    16

    Početno Sretno i tebi

    Sibel, drago mi je da si i ti prošla dobro. Molim te da napišeš u kojoj si klinici radila zahvat, zlu ne trebalo. Koliko mi je poznato, u Hrvatskoj se konizacija hladnim nožem radi isključivo pod potpunom anestezijom i s boravkom u bolnici od barem tjedan dana, ili se varam? Nadam se da meni neće trebati, ali možda za druge koje bi to htjele obaviti na što lakši način.
    Pozdrav! Sretno i tebi dalje i svima koje imaju sličan problem.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    Tina , jeko mi je drago sto je sve tako dobro zavrsilo. I slazem se da je psiha tu jako bitna i da alternativna medicina pomaze.

    Ipak, evo ja sam obavila klasicnu konizaciju te se ne slazem sa napisanim.
    Mozda se ipak razlijuje od bolnice do bolnice taj zahvat ali ovo je moje iskustvo:

    Pripreme - krvna slika, posjet kardiologu i mjerenje tlaka. Anestezija nije potpuna nego spinalna - znaci donji dio tijela ne osjetis i budan si za vrijeme operacije. Sam zahvat traje cca 5-10 min i smatra se rutinskim zahvatom. Moja je operacija pocela u 13 sati, u 17 sam normalno hodala, u 18 isla kuci. Nije mi bilo receno strogo mirovanje nego usporiti. Bolove sam imala nakon tjedan dana u donjem dijelu ledja i trajali su 2 dana. Krvarenje je bilo oskudno 3 tjedna. Nalaz - oplosje i vrh konusa cist i uredan, odn. sve lose otklonjeno. Eto ovo je samo jedno iskustvo.

    Tina, sretno i dalje.
    Kad sam ovo vidla morala sam se registrirati! I ja sam imala klasičnu i znam puno drugih koje su to prošle ali ovo prvi puta čujem za klas. konizaciju. Spinalna anestezija, normalno hodala, išla kući...meni to zvuči kao da ti ništa nisu ni radili. Ja sam na A4 papiru dobila službeni popis stvari koje ne smijem nakon konizacije. Nakon zahvata bila 5 dana u bolnici, dizala se samo na wc i to sa mukom, doma još ležala tjedan dana, sjest strogo zabranjeno, na wc-u sam bočno sve obavljala, rekli su da ne smijem ni kašljat-nikakvo napinjanje! Znam da je druge malo manje bolilo nego mene ali ovo što si ti napisala je nevjerovatno! Već dvije godine sam posvetila proučavanju HPV-a i svega što je snjime povezano tako da znam mnoge koje su to prošle. Totalno bi voljela da napišeš detaljnije što je prethodilo tome, koji su nalazi bili prije konizacije i di si to sve radila!? Može i na PP

  23. #73
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj anaves prvotno napisa
    ! I ja sam imala klasičnu i znam puno drugih koje su to prošle ali ovo prvi puta čujem za klas. konizaciju. Spinalna anestezija, normalno hodala, išla kući...meni to zvuči kao da ti ništa nisu ni radili. Ja sam na A4 papiru dobila službeni popis stvari koje ne smijem nakon konizacije. Nakon zahvata bila 5 dana u bolnici, dizala se samo na wc i to sa mukom, doma još ležala tjedan dana, sjest strogo zabranjeno, na wc-u sam bočno sve obavljala, rekli su da ne smijem ni kašljat-nikakvo napinjanje!
    kod mene isto tako..doduse bilo je to prije 8 godina u Petrovoj...mozda se nesto napredovalo nakon toga...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Moja je bila prije 2 godine isto u Petrovoj, znači tamo nisu napredovali
    Nije stvar u napretku, znam dosta o tome jer intezivno proučavam što se kod nas i u svijetu događa po tom pitanju. Ovo što je gore opisano zvuči kao LETZ a ne kao klasična konizacija. Klasična se radi hladnim nožem (skalpelom) i odstranjuje se veći dio tkiva. Da ne treba veći dio tkiva nebi ni išla na klasičnu! Nakon toga slijedi šivanje i dobiješ umjetni vrh grlića maternice. Ne postoji ta bolnica niti doktor koji to može izvesti kako je gore opisano!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    Tina ,

    Anestezija nije potpuna nego spinalna - znaci donji dio tijela ne osjetis i budan si za vrijeme operacije. Sam zahvat traje cca 5-10 min i smatra se rutinskim zahvatom. Moja je operacija pocela u 13 sati, u 17 sam normalno hodala, u 18 isla kuci. Nije mi bilo receno strogo mirovanje nego usporiti. Bolove sam imala nakon tjedan dana u donjem dijelu ledja i trajali su 2 dana. Krvarenje je bilo oskudno 3 tjedna. Nalaz - oplosje i vrh konusa cist i uredan, odn. sve lose otklonjeno.

    Tina, sretno i dalje.
    LETZ Konizacija

    ...Tehnika konizacije dijatermijskom petljom je u posljednjih desetak godina preuzela primat u medicini jer se radi o ambulantnoj proceduri za koju nije potrebna opća anestezija a mirovanje i oporavak su svedeni samo na oko 14 dana (kod klasičnog postupka je to 4-6 tjedana)....

    KAKO SE RADI
    Letz konizacija se obično radi kao ambulantni postupak (ne morate provesti noć u bolnici)...

    ...Dobiti ćete ili anesteziju koja će cijelo genitalno područje učiniti neosjetljivim ili lokalnu koja će biti injektirana u cerviks uz koju se može dobiti neki oralni lijek protiv boli. Zahvat efektivno traje dvadesetak minuta. Točno trajanje zahvata ovisi o intenzitetu krvarenja...
    Što očekivati nakon operacije?
    Odmah nakon operacije, odvest će vas se u prostoriju za oporavak gdje će se za vas brinuti medicinske sestre i promatrati. Vjerojatno ćete ostati u oporavku 1 do 4 sata, a onda ćete ići kući....
    ...Većina žena su u stanju da se vrate u svoje normalne aktivnosti nakon jednog do dva tjedna....

    Nakon konizacije

    • Neko vaginalno krvarenje je normalno do 1 tjedan.
    • Vaginalni iscjedak (krvave ili tamno smeđe boje) može se pojavljivati oko 3 tjedna....

    izvor: http://anilas.forumhr.com/hpv-pretra...-t80.htm<br />

    Sibell, mislim da si se ti malo zabunila!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj sibell prvotno napisa
    Tina , jeko mi je drago sto je sve tako dobro zavrsilo. I slazem se da je psiha tu jako bitna i da alternativna medicina pomaze.

    Ipak, evo ja sam obavila klasicnu konizaciju te se ne slazem sa napisanim.
    Mozda se ipak razlijuje od bolnice do bolnice taj zahvat ali ovo je moje iskustvo:

    Pripreme - krvna slika, posjet kardiologu i mjerenje tlaka. Anestezija nije potpuna nego spinalna - znaci donji dio tijela ne osjetis i budan si za vrijeme operacije. Sam zahvat traje cca 5-10 min i smatra se rutinskim zahvatom. Moja je operacija pocela u 13 sati, u 17 sam normalno hodala, u 18 isla kuci. Nije mi bilo receno strogo mirovanje nego usporiti. Bolove sam imala nakon tjedan dana u donjem dijelu ledja i trajali su 2 dana. Krvarenje je bilo oskudno 3 tjedna. Nalaz - oplosje i vrh konusa cist i uredan, odn. sve lose otklonjeno. Eto ovo je samo jedno iskustvo.

    Tina, sretno i dalje.
    LETZ Konizacija:
    ...Tehnika konizacije dijatermijskom petljom je u posljednjih desetak godina preuzela primat u medicini jer se radi o ambulantnoj proceduri za koju nije potrebna opća anestezija a mirovanje i oporavak su svedeni samo na oko 14 dana (kod klasičnog postupka je to 4-6 tjedana)
    ...Letz konizacija se obično radi kao ambulantni postupak (ne morate provesti noć u bolnici)...
    ...Dobiti ćete ili anesteziju koja će cijelo genitalno područje učiniti neosjetljivim ili lokalnu koja će biti injektirana u cerviks uz koju se može dobiti neki oralni lijek protiv boli. Zahvat efektivno traje dvadesetak minuta. Točno trajanje zahvata ovisi o intenzitetu krvarenja.
    Što očekivati nakon operacije?
    Odmah nakon operacije, odvest će vas se u prostoriju za oporavak gdje će se za vas brinuti medicinske sestre i promatrati. Vjerojatno ćete ostati u oporavku 1 do 4 sata, a onda ćete ići kući...
    ...Većina žena su u stanju da se vrate u svoje normalne aktivnosti nakon jednog do dva tjedna...
    ....Nakon konizacije

    • Neko vaginalno krvarenje je normalno do 1 tjedan.
    • Vaginalni iscjedak (krvave ili tamno smeđe boje) može se pojavljivati oko 3 tjedna....

    izvor:http://anilas.forumhr.com/hpv-pretra...zacija-t80.htm

    Sibell, mislim da si se ti malo zabunila!

  27. #77
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj anaves prvotno napisa
    Moja je bila prije 2 godine isto u Petrovoj, znači tamo nisu napredovali
    Nije stvar u napretku, znam dosta o tome jer intezivno proučavam što se kod nas i u svijetu događa po tom pitanju. Ovo što je gore opisano zvuči kao LETZ a ne kao klasična konizacija. Klasična se radi hladnim nožem (skalpelom) i odstranjuje se veći dio tkiva. Da ne treba veći dio tkiva nebi ni išla na klasičnu! Nakon toga slijedi šivanje i dobiješ umjetni vrh grlića maternice. Ne postoji ta bolnica niti doktor koji to može izvesti kako je gore opisano!
    za ovaj LETZ nisam niti znala....tada mi nitko nista slicno nije spominjao, a tolko su me brzo storpedirali u bolnicu nakon nalaza biopsije da sam se jedva i psihicki stigla pripremiti...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    A ipak je to bilo prije 8 godina pa nije čudno. I danas se često kod nas rade klasične iako je u zapadnim zemljama to uglavnom zamijenjeno LETZ-om. Problem kod LETZ-a je što rubovi odstranjenog tkiva budu spaljeni pa citološki nalaz može biti nepouzdan¸i često se postupak ponavlja nakon nekog vremena.

  29. #79
    Vela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    59

    Početno

    Možda netko ima slično iskustvo...papa pokazao cin III (10 mjeseci prije toga normalan,kao i svi prije) nakon mjesec dana kolposkopija- dr.mi ništa konkretno nije rekla - osim vide se neke promjene i da dođem na biopsiju za 10-ak dana. Nalaz biopsije-normalan. Svake godine radim pape i do sada su bili uredni i sada u par mjeseci od ničega do cina III pa nazad na normalno.. :/
    Ponovno radim papu za mjesec dana, pa ćemo vidjeti.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Ako ti je nalaz biopsije u redu nemaš se zašto brinuti. Biopsija je pouzdana i točna metoda otkrivanja promjena na cerviksu za razliku od PAPE koji može pogriješiti. Ali ipak je neobično da pokaže CIN3 a da nema ništa. Ako ti opet na PAPI budu promjene onda je netko na citologiji zeznuo ili obrnuto ako ne budu. Svakako javi kad napraviš drugu PAPU!

  31. #81
    Vela avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    59

    Početno

    Stigao drugi papa i sve je u redu! hmm Prestala sam pušiti, pila sam Beta glukan, ali ne vjerujem da bi to pokazalo poboljšanje u tako kratkom periodu. Neću se zamarati više, glavno mi je da sada mogu krenuti u novi IVF postupak.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    17

    Početno

    Evo za sve u sličnoj situaciji.dijagnoza cin III-cis+hpv....ostala sam trudna.Trudnoća kontrolirana privatno i u petrovoj.Porod prošao u redu.10 mjeseci nakon poroda odlučila sam se na lletz privatno koji na žalost nije mogao biti učinjen jer je koliko sam razumjela površina za 'spaljivanje'bila veća i ginica se bojala da mi anestezija ne popusti.Nakon toga odlazim u petrovu i dogovaram konizaciju...obavljam uobičajene pred operativne pretrage...dogovor s anesteziologom obzirom da još dojim djete.Došao je i dan operacije..oko 11 me voze u salu...oko 14 se budim iz narkoze i voze me u sobu.Nikakvi bolovi...krvarenje ništa extremno....naravno strogo mirovanje.U srijedu sam primljena,četvrtak operirana,ponedjeljak već doma....Čak mogu reći da su bili toliko susretljivi da su dozvolili da mi dovode djete na dojenje...Nadam se da sam nekome olakšala sa svojom pričom...i mene je bilo strah ali pokazalo se bezrazložno....Ne zaboravite na redovnu kontrolu kod svog ginića

  33. #83

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Evo mene... nisam se zabunila. smijesno mi je samo i pomislit da netko ne zna na kakvoj je operaciji bio. Ja doduse ne zivim u Hrvatskoj nego u Italiji te ocito ima nekakvih razlika. Moja operacija je stvarno bila onakva kako sam gore opisala i bila je klasicna - skalpel. Moja ginekologica, koja je ujedno i radila operaciju (primarius u jednoj od bolnica u Palermu) najvise vjeruje klasicnoj konizaciji te u slucaju cin3 i cis samo takvu i radi. Ja sam cak pomisljala na odlazak u Hrvatsku to obavit zbog blizine roditelja bla bla, ali me je uvjerila da to radim kod njih. Naime, postoji novi nacin sivanja grlica nakon sto odrezu konus. Ona taj koristi te je krvarenje minimalno. Anesteziolog mi je objasnio da preferiraju spinalnu anesteziju kod takvih operacija (rodila sam carski i takodjer ide spinalna).
    Doma si isti dan (one day hospital - operacija).
    Eto cure, bit ce da ima pomaka u tim operacijama samo sto ih hr doktori ocigledno ne rade....

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    ps. ovdje kad radis carski ides kuci nakon 3 dana bolnice. slijedeci dan nakon operacije hodas... spinalna. i mene ponekad cudi ta velika razlika "tamo i tu".... ocigledno nesto radi tu razliku.

    ako nekoga zanima nesto vise moze i na pp... ili ako zeli doci tu radit konizaciju

    zao mi je sto je tako tamo, ali stvarno cure ocigledno je moguce

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    lentz konizacija se radi u ambulanti. kao i biopsija. moja prijateljica je ovdje radila tu vrstu konizacije. u ambulanti i odmah ides doma. klasicna se radi u bolnici.... bo cure, ne znam sto vise reci. stvarno ne znam.... anaves, mogu se raspitat kod ginicke cemu ta razlika ako te jako zanima pa ti posaljem pp ....

  36. #86

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    10

    Početno

    Pa zbilja me zanima! Zanima me sve što je vezano za to jer mnogo toga se kod nas ne radi kako bi trebalo i trudim se nešto promijeniti po tom pitanju! Zbog svog slučaja sam na sudu sa bolnicom....
    Kod nas je nemoguće doći do kvalitetnih i opširnijih informacija o tim problemima i žene uglavnom nemaju pojma šta bi kad se nađu u tim problemima i bezuvjetno vjeruju bijelim kutama! Zbog toga i pomažem u izradi stranice na kojoj će se moći naći više informacija o tome!
    Jasno mi je zašto preferira klasičnu konizaciju; patohistološka interpretacija konizata nakon klasične je puno sigurnija nego nakon LETZ-a jer LETZ spali rubove pa je nemoguće reći dali su "čisti". Evo ovdje više o tome: http://www.anilas.net/index.php?p=4_...A%20ILI%20LETZ
    Ne razumijem samo kako zaustavljaju krvarenje!? Ili se kod nas ostaje u bolnici "za svaki slučaj"!? Ako ti nije teško, bila bih zahvalna da se raspitaš malo više o tome pa da mi javiš!

  37. #87
    joja

    Početno

    bok!ja bih vas zamolila da mi nekako pomognete...u pitanju je moja mama!jucer je dobila nalaz papa testa i prisutan je cin 3 i carcinom in situ!nije vec par godina bila na pregledu i sad evo..... ima 46 godina.ginekolog joj je dao uputnicu za daljnje pretrage....zabrinuta sam jako pogotovo zato što je njena mama prije 20 godina obolila i umrla od raka grlica maternice!molim vas da mi pomognete nekim savjetom!!!!!!!!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3

    Početno

    hm
    mislim da ima malo razlike u kojoj se anesteziji rade neki zahvati....
    npr. "bezbolan porod" - epiduralna
    carski - spinalna ili opća zavisi o situaciji
    letz - lokalna ili čak spinalna

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima!

    Prije svega htjela bih vam se svima zahvalit, predivne ste, pune ohrabljenja i utjehe sto u ovakvim situacijama stvarno puno znaci.
    Znam da su neki (vecina)postova stari, ali evo par riječi o mojoj situaciji.
    Prije 3 mjeseca radila sam papu i bio je cin 1 koji prelazi na 2+ hpv( s tim da vec zadnjih godinu i pol je papa bio cin 1+hpv bez daljnjih promjena),to sam obavila kod svog ginekologa, koji me nakon tog nalaza šalje u bolnicu(petrovu) na daljnje pretrage-kolposkopiju i eventualno biopsiju.
    Bila sam u bolnici prosli tjedan gdje mi je doktor napravio ponovno papu i nalaz pape danas je bio cis!!! u samo 3 mjeseca!!! bila sam u soku,blago receno.
    Napravio je kolposkopiju i kaze da imam neku upalu za koju mi je prepisao neke vaginalete tako da se nadam da to ipak nije konacno stanje jer negdje u postovima sam procitala da je moguce da radi upale papa bude gori nego sto je inace.
    Znaci moram cekat da upala prode i takoder moram cekat menstruaciju da odem ponovno u bolnicu na vjerojatno biopsiju, doktor je spominjao vjerojatno letz.Sad me strah da se stvar ne pogorša u tih 3, 4 tjedna jer kazem nakon 3 mjeseca mi je sa cin 1 doslo do cisa.
    sva sam u panici radi toga, i da, da se nadovezem na gornje postove, doktori nista posebno ne govore o ozbiljnosti situacije sto me ljuti, jer vise sam saznala preko foruma i internetskih str. nego od njih samih!

    pozdrav cure i sretno svima )))
    suosjecam sa svima vama i radujem se sa svima vama s kojima je sve proslo ok

  40. #90
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Imala sam i ja sve ovo gore navedeno...

    Brisevi svi cisti, osim ponekad Candide i Hpv 16
    Meni je nalaz galopirajuce bio sve gori i gori (biopsija 6 mj prije operacije je bila cin2, a dolje vidi nalaz nakon 6 mj)... Jedna gin (moja tada jako dobra prijateljica) mi je preporucila da idem na klasicnu, a ne letz konizaciju jer se ovako (po njoj) moze preplitko područje skinuti, pa preko "naraste" normalno tkivo i na papama se dalje vidi da je sve u redu, a moze duboko ostati neke promjenjene stanice koje onda dovode do veceg i prosirenijeg karcinoma, koji kad se otkrije bude kasno...
    Preporucila mi je dr Zupica za kojeg mi je rekla da je posten, dobar i strucan i da ce voditi racuna o tome da jako zelim imati djecu...
    Konus je bio velicine 2x2x1 cm, patohistoloska Carcinoma planocellulare cum invasium minimali cervicis, rubovi nejasni, upalno podrucje.
    Bolno, bila u bolnici 10 dana, krvarila svjezu krv jos mjesec i nesto... nakon 6 tj lezanja i sumameda (nije pomogao), pa sinersula (tko zna je li pomogao) prestala sam krvariti i polako se vratila normalnom zivotu...

    Kasnije papa dobar, hpv negativan,

    Za 2,5 godine sam ostala trudna, provela prvi dio trudnoce dobro, a drugu polovinu u strahu od preranog poroda. Svaka 2 tjedna vaginalni pregled (nevjerojatna glupost... ajmo nekom tko nema pol cerviksa cackati svako malo da vidimo dal se otvorilo???), na kraju balade busenje vodenjaka u 38+6 zbog otvorenosti 4 cm (pobogu kakva je to indikacija??). Dijete rodjeno malo prerano, jaka zutica, adaptirano u rodilistu, jaaaake alergije, intolerancija na hranu...

    Druga trudnoca 4 god od konizacije, sad sam bila opustena opet do pola, onda me dr (prvi put) vaginalno pregledao i naredio pravac krevet, cerviks se skroz povukao, nema ga uopce... prijeteci porod... proplakala slijedecih par tjedana, pa malo po malo pocela se kretati koliko bi mi bilo ugodno, vaginalce nisam ponavljala... s 28 tj picim okolo, s 31 se kupam u moru, plivam, dojim cijelo vrijeme... od 33 prestajem mirovati izuzev kad mi tijelo posalje znak da usporim...
    U 35. tj dopustam jos jedan vaginalni pregled... situacija identicna onoj iz 20. tjedna... eh...
    Rodila u 43. tjednu (dr mi prije naravno predlagao indukciju, ali ja sam odbijala).

    u slijedecoj trudnoci planiram 0 vaginalnih pregleda
    Ovo je moje iskustvo, nikako uzimati kao savjet ili referentno misljenje...
    Posljednje uređivanje od smedja : 13.04.2011. at 08:44

  41. #91
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Ja sam cijeli život imala uredne pape
    2010 dobila sina nakon nekoliko godina pokušavanja, 3 spontana (2x kiretirana) iz nikad otkrivenih razloga (pretrage radila u dubrovniku i u petrovoj)
    Trudnoća školski prošla. ja nisam neki boležljivi tip bila, al sam uvijek uredno svako 10-12 mjeseci radila papu
    Kad je maleni krenuo u vrtić, za 7 dana se razbolio i mjesec dana smo bili u bolnici dok nije ozdravio
    Otad sam stalno nešto pobolijevala. Ništa ozbiljno, grlobolje, bronhitis, grlobolja, upala mjehura...stalno nešto
    Ne znam jel od stresa, iscrpljenosti ili čega, al stalno je nešto...

    Papa u 12.mj.2011 (nalaz je došao u siječnju ove godine) pokazao CIN III. Nalaz kolposkopije i biopsije uredan (moj ginekolog u čudu?!)
    Ja sam u međuvremenu pokušala malo podići imunitet, pa sam pila citrofit, spirulinu, vitamine i minerale...
    Međutim, ponovljeni papa opet pokazao CIN III.
    Čekam ponoviti kolposkopiju i biopsiju pa da vidim šta ide dalje

    Kako je uopće moguće da papa pokaže CIN III, a biopsija baš ništa??
    Šta to može značiti?
    Ginekolog mi nije nikada dao nikakvu terapiju (pretpostavljam jer je biopsija bila uredna)
    Šta sad uopće raditi?
    Čekati biopsiju samo pa vidjeti šta dalje?
    Nadala sam se još jednom djetetu, a što ako bude potrebna konizacija?
    Koliko vidim po vašim iskustvima, i nakon konizacije ste iznijeli trudnoću manje višr ok?

  42. #92
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cekaj kolposkopiju.

  43. #93
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    jel netko imao pojačano krvarenje nakon biopsije?
    prošla biopsija je prošla ok, bezbolno skoro i samo lagani iscjedak poslije

    jučer me biopsija dosta bolila i nikako ne prestaje krvarenje
    kad sam jučer popodne izvadila tampon, iz mene je potekla krv pa sam otišla u bonicu i opet su mi to jako tamponirali
    jutros, kad je gin vadio te tampone, jedva je malo bilo krvi na njima, al me poslao da pričekam 20ak minuta da vidimo hoće li se šta desitit
    nažalost, već nakon 10ak minuta sam osjetila da krvarim pasam se vratila ginekologu
    odlučio je opet još jednom tamponirati, rekao da što kasnije večeras izvvadim tampon i ukoliko se krvarenje nastavi da dođem ujutro da mi to zašije, a ako krvarenje bude obilnije od menge da odem noćas kod dežurnog u bolnicu da mi to sanira ipak
    sad sam malo i u strahu
    zašto se to desilo (rekao je i sam ginekolog da se rijetko dešava, al eto)
    a obzirom me bolila biopsija uzlokalnu, vjerojatno će i to šivanje al tko zna

  44. #94
    bigbigmam avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    33

    Početno

    alkemicar gdje si?Kako je prošlo?

  45. #95
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    biopsija je bila loša
    uzet je velik uzorak pa sam puno krvarila
    nekako je i to prošlo, a u međuvremenu sam odradila konizaciju i jučer došla doma
    sve prošlo ok, nalaz ok, al mi je sad počeo sukrvičasti iscjedak
    nema ga uno, lagano ide,a lumirem od straha da se ne pojača
    iako stalno ležim i pazim se
    baš sam u strahu jer ne bih htjela morati svog dvogodišnjaka opet ostaviti i ići u bolnicu radi krvarenja
    daj Bože da prođe u redu

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Ovako, dijagnosticiran mi je CIS, ginekologica me šalje u bolnicu na biopsiju i kolposkopiju koji će potvrditi ili opovrgnuti nalaz pape. Nakon toga ide se na konizaciju.
    E sad, dojim bebu od 13 mjeseci i nisam namjeravala prestati (a zbog ovoga kada se krene u postupke bih vjerojatno trebala), a za svoje zdravstveno stanje bih se htjela pobrinuti čim prije.
    Da ne gubim dragocjeno vrijeme, ako ima nekog s sličnim iskustvom ili me premjestite na temu gdje ima o tome, napišite mi kako ste vi krenule u liječenje, da li ići privatno ili normalno u bolnicu, da li ste tražile drugo mišljenje, koliko ste vremena izgubile na to, da li vam se nakon konizacije stanje popravilo ili se sr…nje vratilo?
    Nije na odmet reći da planiramo drugu bebu tj. planirali smo, koliko će nas to odgoditi.
    Da vam iskreno kažem, jako sam prestrašena ali i odlučna da se što prije riješim svega toga pa vas molim ako mi možete pomoći da se ne gubim, gdje je najbolje ići, kod kojeg doktora, u obzir dolaze i Rijeka i Pula i Zagreb.

  47. #97
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Margaretica, ujutro ti pošaljem pp. Ako slučajno zaboravim (temperaturujem), podsjeti me.
    Shvaćam da si zabrinuta, tko ne bi bio, ali uz malo pozitivnih misli i dobrog liječnika, sve će bit ok.

  48. #98
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    margaretica, ja ti samo želim reći da se pokušaš smiriti (znam da je teško) jer papa nalaz ne mora biti točan..makar u mom slučaju nije bio.. moj papa nalaz je bio CIN 3 SIL VISOKOG STUPNJA.. u šoku i strahu totalnom..odmah sam bila naručena u bolnicu na kolposkopiju i biopsiju...nalaz biopsije, nije potvrdio nalaz papa testa..bio je CIN 1. Nakon toga sam kod svoga ginekologa radila krioterapiju (zaleđivanje) i sljedeći papa nalaz je bio uredan...to je bilo prije 3godine skoro..upravo sad pijem antiobiotike i stavljam vaginalete zbog toga što mi je nalaz opet bio cin 1... Nadam se da sam te makar malo utješila jer zaista ne mora biti tako kako je pokazao papa test..

    Ja sam iz Zadra, pa ti ne znam preporuku za liječnike, ali vjerujem da će se neka forumašica javiti...

    Drži se draga

  49. #99

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Zuska, Anabeg, hvala na odgovorima i podršci.
    Administratora ili moderatoricu podforuma molim da obriše moj post od jučer, nadam se da je to moguće. Hvala!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Draga Smedja,molim te da mi napises kako si sada i da li je ikada vise bilo problema sa Papa testovima i da li si imala jos nekih intervencija? Ja sam u martu radila konizaciju i prvi put u zivotu nakon godisnjih redovnih kontrola Papa test mi nije bio dobar.Nalaz konizacije je isti kao i tvoj.Poslije sam imala tri kontrole Pap i kolpo i sve su Bogu hvala u redu.Sljedeca mi je u martu naredne godine.Ja umirem od straha i brige da li ce se sta pojaviti ? molim te da mi odgovoris.Veliki pozdrav...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •