Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: sve u jednom...:((

  1. #1
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno sve u jednom...:((

    Pliz za moderatorice da se ne ljute na mene zbog ponavljanja tema..jer mene zanima puuuno toga odjedanput,pa da ne dižem deset tema...
    1.prvo...moj NAJVEĆI poslijeporodni problem je NENORMALNA količina strija...e,zbilja neviđena..užas,ne da nema šanse da se na plaži skinem,ježim se pogleda u ogledalo!!svuda!stomak,bedra,guza,cice..
    i čini mi se koda ih je svaki dan sve više...:jaaako tužni smajli:
    zanima me jel ima neko tu ko ih je kod dermatologa skida,laserom ili nekako,djeluje li to išta i kolika je cijena?
    e pošto pretpostavljam da će mi cijena bit prevelika kada počinju blijedit??
    oću li slijedeće ljeto se udostojit skinit?

    2.onda hemići...bili su nevjerojatno bolni ali sada više ne bole,e ipak to izgleda grozno...i to me zanima,operacija i cifra??i povlače li se ovako "spontano"!!

    3.linea negra...moja je dosta tamna,to mi nije ružno,smišan podsjetnik na trudnoću ali me svejedno zanima nestaje li i kada..

    4.kako uljepšat ranu??jedan šav se bio rašio...jedan komadić međice mi je totalno sašiven(pukla paralelno i okomito na epizot.pa je jedan komadić skroz bio odvojen :da,da,smajli se ježi osim kirurgijom,pomažu li ti čajevi šta??

    5.vježbanje..sljedeći tjedan idem na pregled i ako dr (daj Bože ) kaže da je sve ok dali ja mogu odma vježbat "normalne" vježbe srednjeg inteziteta jer sam čitavu trudnoću (osim 20 dana mirovanja) vježbala...i to dooosta..a i prije sam bila u odličnoj formi..npr.mogu li vježbat na cindy kazetu ili mogu li trčat??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Mogu ti reći samo svoje iskustvo sa strijama. Rodila sam dvoje djece i nakon prvoga sam mislila da se strije nikad neće povući. Nisu se ni povukle ali su skroz izblijedile i spustile se toliko nisko da se uopće ne vide ispod badića (znači to je problem samo ako si nudistica).
    U drugoj trudnoći nisam dobila niti jednu striju. Nije se imalo što širiti
    No, mene niti ne zabrinjavaju strije

    Šavove nakon poroda s Lukom ne osjećam, osjećala sam ih cca godinu dana. No, ove nakon Josipa osjećam jer mi je guza popucala. Osjećam ih kad su promjene vremena, ali podnošljivo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Za strije sam čula i spremem se isprobat Gavez.Ima biofarm mast od gaveza koja obnavlja epitel.On je inače jako cijenjena biljka kod rana,ožiljaka i prijeloma.Još bolje ako imaš sviježu biljku.Zdrobiš korijen i staviš na strije omotaš zavojem ili folijom i to je sva mudrost.Hemače maži kremom od nevena,a ranu možeš ispirati hrastovom korom.Sveje isprobano i djelotvorno.još jedino za gavez ne mogu 100% garantirati,ali ovo ostalo zbilja pomaže.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    moje su strije jako velike i visoko položene, iznad pupka.
    najviše sam popucala u drugoj trudnoći pred kraj, izblijedile jesu, ali je koža ostala smežurana .
    do lani sam nosila jednodijelni kostim zbog kompleksa, al ove godine imam dvodijelni, sad mi je stomak potamnio od sunca pa nije toliko uočljivo.
    mislim da se to može riješiti jedino kirurškim putem, barem kad je ovako kao meni

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj paulina prvotno napisa
    moje su strije jako velike i visoko položene, iznad pupka.
    najviše sam popucala u drugoj trudnoći pred kraj, izblijedile jesu, ali je koža ostala smežurana .
    do lani sam nosila jednodijelni kostim zbog kompleksa, al ove godine imam dvodijelni, sad mi je stomak potamnio od sunca pa nije toliko uočljivo.
    mislim da se to može riješiti jedino kirurškim putem, barem kad je ovako kao meni
    Imala sam prilike vidjet kod prijateljica strije.Moje nisu takve.Nisu duboke samo površinske.Trbuh mi se skroz povukao,a od strija su ostale samo prugice,kao da sam na tim prugicama izgubila boju.Inače sam tamnoputa.Tako da se nadam da mi Biofarm od gaveza može pomoći.

  6. #6
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    i moje su tanke i nisu preduboke(osim 2,3 na cikama) ali ih imam MILIJARDU..čitava mreža...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    i moje su tanke i nisu preduboke(osim 2,3 na cikama) ali ih imam MILIJARDU..čitava mreža...
    Ja ću počet s gavezom ako bude promjena javim ti.

  8. #8

    Početno zabrinuta

    Ovako...rodila sam prvu bebu u 3.mj. prosle godne,a drugu u5.mj. ove god.,nisam se oporavila od tog svega,a sva sam mlitava!Muz i ja imali smo spolne odnose mjesec dana od poroda,slucajno se nismo zastitili pa me zanima jer moguce zatrudniti prije nego dobijes menstuaciju? :?javascript:emoticon(':?')
    Confused

  9. #9

    Početno zabrinuta

    Ovako...rodila sam prvu bebu u 3.mj. prosle godne,a drugu u5.mj. ove god.,nisam se oporavila od tog svega,a sva sam mlitava!Muz i ja imali smo spolne odnose mjesec dana od poroda,slucajno se nismo zastitili pa me zanima jer moguce zatrudniti prije nego dobijes menstuaciju? :?javascript:emoticon(':?')
    Confused

  10. #10
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    naravno da da!pošto se ovulacija dešava 15ak dana prije menstruacije npr. ti taman trebaš dobit onu prvu mengu ali je zezneš i ostaneš trudna 8) i ni ne dobiješ...tako da možeš..
    a u nikakve više ja priče s dojenjem i mengom ne vjerujem...M njopa po cileeee dane,dobio je 1500g u misec i još se tješi cikom, a ja dobila mengu sa njegovih 6tj.

  11. #11

    Početno

    Ajoj sada mi nista drugo neostaje vec da molim da nisam trudna,jer ja ustvari ni nesmijem ostati jer MM pije neke jake tablete na kojima jasno pise da nesmijem zat.u toku uzimanja i jos 6.mj. poslije tako da sa sad u depri. Prvi put mi se isto tako dogodilo,ali prvo sam dobila i onda samo jednom poslije nismo se zastitili i ono beba!Hvala na odgovoru znaci preostaje mi samo da kupim test i da se uvjerim ili razuvjerim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •