Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: produženo dojenje- delinkvencija-hitno

  1. #51
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    anchie,

    ponavljam. ne insinuiram da je u dojenju problem. i ne smatram da je u ovakvim konstalacijama (u biti) u dojenju (ikad) problem. nego da je dojenje možda još jedan dodatan indicij da možda postoji neki problem koji se očitava u još sto nekih sitnica koje ja kao laik i ne mogu sve prepoznati.

    i opet, ne mislim da je okej (kao argument) navoditi osobni primjer. tako i ja mogu reći da je moja samo 2 mjeseca dojila i nu, nema ama baš nikakvih posljedica. to nitko (za sada) još ne zna, a voljela bih vidjeti tko bi se usudio reći da i ima. kao što se ni ja ne bih usudila reći na tvoj komentar.

    I na zalost nekima je tesko povjerovati da je nekoj djeci starosti npr 4 godine jos uvijek potrebno dojenje.
    je, meni je. priznajem. što je dijete starije to mi je neshvatljvije. i pitam se što bi bilo da iz nekog razloga ne možeš (više) dojiti, jel bi se raspao svijet ? ili bi mu barem na emocionalnoj osnovi (ne govorimo o nutritivnim vrijednostima) mogla ponuditi itekako adekvatnu zamjenu (počev od bebe do četvorogodišnjeg klinca).

    Mislim, je da moguce da to dijete mozda doji jednom mjesecno, al ne mos ni reci da ne doji kad doji
    osobno to jednom dojenje mjesečno (pod pretpostavkom da je jednom mjesečno ) meni i ne spada više u dojenje. al kad vas toliko veseli, so be it.

    rokobj, ako idemo od onoga što nam pišeš u svojim postovima (posebno ovom posljednjem) onda mogu (samo i opet) potpisati flower, ovaj put u ovoj rečenici:

    meni je tesko ista govoriti osim nacelno jer nemam dovoljno podataka -dijete od 2.5 god. nije nuzno da odslusa cijelu pjesmicu sjedeci i da sudjeluje u tzv. frontalnim aktivnostima, ako je to razlog za odlazak psihologu, onda je meni za pomisliti da ili teta ne zna bas raz. psih. ili je u pitanju jos nesto.
    nije mi jasno zašto ga teta jednostavno onda opet ne vrati u manju skupinu i stvar je time rješena.

  2. #52
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    nisu samo psiholozi ti koji se pozivaju na gospon Freuda, već i neuropsihijatri (mislim, čak i daleko više...a oni se u principu školuju daleko više od psihologa)

    inače, meda je lijepo pojasnila što znači držati se čvrsto Freudovih teorija....

    Citiraj meda prvotno napisa
    ono što u oralnoj fazi predstavlja problem nije samo previše nego i premalo zadovoljenja. a to se često zaboravlja.
    ...i to bi onda, po njima, bili ljudi koji kasnije kroz život imaju oralne fiksacije...

  3. #53
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    i opet, ne mislim da je okej (kao argument) navoditi osobni primjer. tako i ja mogu reći da je moja samo 2 mjeseca dojila i nu, nema ama baš nikakvih posljedica. to nitko (za sada) još ne zna, a voljela bih vidjeti tko bi se usudio reći da i ima. kao što se ni ja ne bih usudila reći na tvoj komentar.
    Da, moj definitivno nije dovoljan pokazatelj. Uzela sam svoj, a i imam milion primjera oko sebe, i cesto vidim da to dugo dojenje puno vise znaci djetetu nego majci (cak bi mama htjela prestati al ne zna kako, zao joj djeteta itd; vrlo je to kompleksno).

    je, meni je. priznajem. što je dijete starije to mi je neshvatljvije.
    Ja te mogu razumjeti. I meni bi bilo da nisam dojila 4.5 godine sama. I sad bi mi bilo cudno vidjeti dijete od 4.5 godine da sisa, samo zato sto nisam vidjela niti jedno od kad je moj bio 4.5 godine

    i pitam se što bi bilo da iz nekog razloga ne možeš (više) dojiti, jel bi se raspao svijet ?
    Pa naravno da ne bi, kao sto se nije raspao niti onim majkama i djeci koji nisu opce dojili. Life goes on

    ili bi mu barem na emocionalnoj osnovi (ne govorimo o nutritivnim vrijednostima) mogla ponuditi itekako adekvatnu zamjenu (počev od bebe do četvorogodišnjeg klinca).
    Vjerojatno bi mogla, ali ako mogu ponuditi original, zasto nuditi kopiju?

    osobno to jednom dojenje mjesečno (pod pretpostavkom da je jednom mjesečno ) meni i ne spada više u dojenje. al kad vas toliko veseli, so be it.
    Nije to stvar jel nas veseli ili ne.. cinjenica je da se dijete pristeka i sisa svake prijestupne. Pa nemos rec da ne sisa vise :/ Ono pitaju me "do kad je sisao", sta ja trebam reci "evo prije 10 dana i neznam kad ce opet?"

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    moj malac sisa sve manje ali sisa, mc mislim da kužim što želiš reći, ali postojao kod nas problem ili ne, ili je to bila samo pogrešna procjena, budući mi je doktor rekao vaše djete neće bit drago teti jer puno pita
    žao mi je što je bez argumenata jedvao dočekao dojenje kao razlog za sve,

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    i stvarno je rekao ako hitno ne prestanete jedan od scnarija je da će vas s 18 tući i da će sigurno biti emocionalni invalid

  6. #56
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj rokobj prvotno napisa
    žao mi je što je bez argumenata jedvao dočekao dojenje kao razlog za sve,
    pa čuj, ako se drži freudovih razvojnih faza, onda nije ni čudo...u krajnjoj liniji, u trenutku kad je dobio informaciju od vas o dojenju, bilo mu je daleko lakše sve svaliti na tu stranu...i doviđenja, jel....

    nego, ne znam jel to sad ide ili ne pod ovaj tvoj topic, ali što će te s klincem? vraćate ga u mlađu grupu?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    ne, odbija igraonicu nakon svega i teta mi je rekla da čekam do jeseni dok ne krene u vrtić

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    grozno mi je da psiholog daje takve izjave, ja znam dječaka koji nije dana dojen, ali je u 1.raz pio čokolino na bocu da zaspi,
    ma to dojenje je najlakše stigmatiziati, a ne pomoći roditelju konkretni savijetom

  9. #59
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Vjerojatno bi mogla, ali ako mogu ponuditi original, zasto nuditi kopiju?
    pa u tome je catch, nije bit u tome što mu je potrebno, nego što ti možeš ponuditi original. no da ne možeš, majčinski zagrljaj, pa čak i dodir tijelo na tijelo, mamin miris, maženje... sve nije (emocionalno) manje vrijedno.

    Nije to stvar jel nas veseli ili ne.. cinjenica je da se dijete pristeka i sisa svake prijestupne. Pa nemos rec da ne sisa vise Undecided Ono pitaju me "do kad je sisao", sta ja trebam reci "evo prije 10 dana i neznam kad ce opet?"
    i moja se prije koji mjesec prištekala iz šege i posrkala na suho. jel to moja još uvijek doji ?! ne znam zašto je tako teško uzeti termin prestanka kad je dijete prestalo svakodnevno ili "sustavno" dojiti ?! nešto u smislu, dojili smo do 2,5 god. a ne računamo ovo što svake prestupne se prištekamo. jel i u kojoj količini bude uopće tad još mlijeka ? ako se prišteka svake prestupne i ako nije zaboravio tehniku dojenja ? :?

    al kako bi onda bilo nekul kao roda reći da si dojila samooooo 2,5 godine ili još manje.

    ali je u 1.raz pio čokolino na bocu da zaspi,
    da se radi o prvačiću koji doji nitko ovdje ni riječi ne bi rekao.

  10. #60
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    rokobj...u tog se psihologa ne moraš vratiti ili se možeš vratiti i tražiti ga da ti pojasni to svoje viđenje stvari. pa kad dođe do oralne faze priupitaj ga jesu li te teorije dokazane (mnoge Freudove teze nisu prihvaćene, no unatoč tome i dalje je autoritet u tim krugovima...).

    i oprosti ako je već negdje pojašnjeno...no, dvije mi stvari nisu baš jasne, pa mi pojasni (ako želiš).... vi ste samo zbog toga što dijete od 2,5 godine ne može sjediti (koliko djeca iz starije grupe) otišli kod psihologa? na čiju preporuku je dijete prebačeno iz mlađe u stariju grupu i na osnovu kojih konkretnih pokazatelja? ok, ovo su 3 pitanja...

    (ako smatraš da tim odgovorima nije ovdje mjesto, ne želiš dublje ulaziti, dijeliti to s drugima...sve pet. i nemoj moju znatiželju uzeti za zlo )

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    dječak s bocom je super normalan dečko, ali ga spomenuh kao izvor mogućih predrasuda kao i dojenje

  12. #62
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Eh, ali i deca su sva razlicita.
    Novija dugo nista osim sise nije moglo da utesi, a Isidoru je dovoljno da mu dodjem i pricam i on se smiri.
    Meni je to potpuno neverovatno.
    Naravno da sam pokusavala Noviju na razne nacine pruziti utehu, ali njemu je uvek bilo samo - sisa.
    I evo ga, 3 godine i 7 meseci, sisa jos uvek, sistematski, cak sam i u trudnoci imala sasvim normalno mleka jer - nije prestajao.

    Ne kazem da on dugo doji samo zato sto ga tesim sikom, ne, jer to smo ipak prepasli, sasvim spontano, ali i dalje mu znaci, i zato ga dojim.

  13. #63
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj rokobj prvotno napisa
    dječak s bocom je super normalan dečko, ali ga spomenuh kao izvor mogućih predrasuda kao i dojenje
    mislim da je i u slučaju (sedmogodišnjeg) prvačića koji se tješi ili zaspiva sa sikom i prvačića koji zaspiva s bočicom dozvoljena izvjesna količina upitnika (iznad glave) (il kako to već nazvati). to u mom nekom svemiru.

  14. #64
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj rokobj prvotno napisa
    dječak s bocom je super normalan dečko, ali ga spomenuh kao izvor mogućih predrasuda kao i dojenje
    mislim da je i u slučaju (sedmogodišnjeg) prvačića koji se tješi ili zaspiva sa sikom i prvačića koji zaspiva s bočicom dozvoljena izvjesna količina upitnika (iznad glave) (il kako to već nazvati). to u mom nekom svemiru.
    Moram se ubaciti. I ja sam još u prvom polugodištu prvog razreda pila 2x čokolino na bočicu. 8)
    Kad sam skužila da skrivam dragu mi flašicu od srama pred prijateljima koji bi mi došli doma, napisala sam sama na komad papira da od datuma tog i tog više ne pijem na flašicu, nalijepila ga na nju i stavila bočicu u ormar. I to je bilo to. Danas se divim i pomalo čudim mojim starcima što su me pustili da u ovom slučaju sama odredim kraj.
    Jesam li zbog dugog staža na flašici (ili inače, a to je bila samo jedna od manifestacija) emocionalni invalid? Ne. Agresivna? Ne. Nesamostalna? Ne.
    U čemu je onda problem? U individualnom pristupu djetetovim potrebama?

  15. #65
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno Re: produženo dojenje- delinkvencija-hitno

    Citiraj rokobj prvotno napisa
    Ovako rekao mi je da će me zbog dojenja sa 2,5godina sin s 18 tući i da je to dokazano
    katastrofa
    vjerojatno su i robijaši iz zatvora sisali bar 3- 4 god, pa imaju "posljedice"

  16. #66
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

  17. #67
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    da se radi o prvačiću koji doji nitko ovdje ni riječi ne bi rekao.
    generaliziraš
    ti bi prva 8)
    mislim da jako mali % ne bi rekao ništa

    problem je u procjeni dužine trajanja nagona za sisanjem
    on se razvijao kao jako važan element preživljavanja tisućama godina prije civilizacija
    što duže sisaš = bolje šanse za preživljavanje
    usadi se nagon, potreba
    individualna

    i tu je problem: kad potreba postaje samo želja?

  18. #68
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    pa u tome je catch, nije bit u tome što mu je potrebno, nego što ti možeš ponuditi original. no da ne možeš, majčinski zagrljaj, pa čak i dodir tijelo na tijelo, mamin miris, maženje... sve nije (emocionalno) manje vrijedno.
    Pa naravno.


    ne znam zašto je tako teško uzeti termin prestanka kad je dijete prestalo svakodnevno ili "sustavno" dojiti ?! nešto u smislu, dojili smo do 2,5 god. a ne računamo ovo što svake prestupne se prištekamo.
    Vidi se da nisi dojila "produzeno" - no hard feelings Pa nije ti to linearno. Dijete se nekad ne sjeti mjesec dana, i onda se zareda 5 dana za redom, pa se ne sjeti 2 tjedna, pa sisa jedan dan, pa onda ne 1 tjedan, pa onda ne 5 tjedana, pa par dana, pa ne mjesec, pa par dana, pa ne 2 mjeseca... I kak ces ti sada i u kom trenu reci "on je prestao" - obicno bi mi se nakon takve recenice koju sam samo pomislila desilo da bi eto za par dana opet krenuo sisati (a ja kontala, nije sisao mjesec dana, mozda je prestao)


    jel i u kojoj količini bude uopće tad još mlijeka ? ako se prišteka svake prestupne i ako nije zaboravio tehniku dojenja ? :?
    Mlijeka ima koliko vuce. U tom periodu ja sam imala jos dosta mlijeka. Kad je prestao, bas me mucila napetost neko vrijeme.

    al kako bi onda bilo nekul kao roda reći da si dojila samooooo 2,5 godine ili još manje.
    stara ajde ne za***

    ali je u 1.raz pio čokolino na bocu da zaspi,
    da se radi o prvačiću koji doji nitko ovdje ni riječi ne bi rekao.
    Ja sam upoznala dijete koje je s 9 godina jos uvijek zaspivalo s bocicom. I prvo sto sam pomislila je: ajme kako to dijete jos uvijek ima strasno veliku potrebu za sisanjem I meni je fakat drago da ga nisu uvjeravali da je prevelik za to, njemu je to ocigledno trebalo (imao je podosta stresa u zivotu, nesredjenu obitelj, i ocigledno mu je ta bocica puno znacila)

  19. #69
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj rokobj prvotno napisa
    grozno mi je da psiholog daje takve izjave
    Potpisujem.
    Frajer baš i nije u toku s aktualnom preporukom WHO. :shock: A ako o nekim stvarima nije educiran i informiran, elementarna pristojnost i etika struke nalaže mu da se u njih ne pača, a pogotovo da o tome ne daje savjete. :/

    Dobro, mislim da nije ni bilo pravog razloga za sam odlazak psihologu. To što se dijete od 2.5 god. nije najbolje uklopilo u grupu onih od 3-4 god. za mene nije dobar razlog. :/
    Osobno imam dojam da je s malcem sve OK , jedino bi (meni u toj situaciji) bilo žao da ne ide u igraonicu do jeseni. Pokušaj ga pitati tu i tamo, silom svakako ne ide.

  20. #70
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa
    rokobj.... pa kad dođe do oralne faze priupitaj ga jesu li te teorije dokazane (mnoge Freudove teze nisu prihvaćene, no unatoč tome i dalje je autoritet u tim krugovima...).

    i o )
    Odakle ti to? Pa Freuda ni ne spominju, ni Junga na fakultetu psihologije, u ZD znam pouzdano da ga spominju s podsmjehom( u stilu-tako psihologiju zamišljaju new ageri, ljudi van branše), ono što oni uče je jako egzaktno (odnosno, želi biti-prema tome psihoanaliza se spominje na studiju književnosti i sl.).
    Moderna psihologija cilja na nešto drugo, psihijatri ga više spominju....

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    meni izbrisalo post...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    303

    Početno

    ja sam otišla psihologu zato što mi je nametnut osjećaj krivnje da kao roditelj propuštam učiniti nešto dobro za njega ako ne odem
    OT, danas sam razgovarala sa divnom psihologinjom iz jednog vrtića koja mi je rekla da ne dozvolim da dijete netko okrivi ako se ne uklapa u okvire,on je od tete malo više tražio i pokazala nam da je ono što tražimo u tom vrtiću, na dojenje nije ni trepnula niti ga stigmatizirala
    onaj dječak s bočicom,prestao je sam, roditelji su mu to dozvolili, bez prisile,ruganja, super mi je ta roditeljska mudrost, sposobnost procjene sad bi tu mogli u dubinu,ali svako djete je osoba sa osobnim ritmom
    dr je osudio dojenje, zajedničko spavanje, a ja baš imam dojam da sam time storila kod sina unutrašnju sigurnost u nas kao roditlje i da se zbog toga i mnogo lakše odvaja od nas i prihvaća druge ljude

  23. #73
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    ...psihijatri ga više spominju....
    pa upravo to sam i ja konstatirala prije nekoliko postova, a psiholog je lik iz ove priče na kojeg je gospon Freud očito ostavio utisak


    rokobj, nadam se da ste sad mirniji nakon što ste imali ugodan razgovor sa psihologinjom

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •