Stranica 31 od 31 PrviPrvi ... 21293031
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,537 od 1537

Tema: Vracanje na posao odmah nakon poroda

  1. #1501
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    S jedne ono što su me učili, ono što je servirana istina našeg društva, a s druge ono što ja vidim svojim očima...
    a zašto bi to bila servirana istina? zvučiš kao da je pravo žene na zaposlenje urota protiv te iste žene. urota korporativno-kapitalistička

    u redu je, ti možeš biti samo mama. no postoje žene koje mogu biti i mame i zaposlenice a da to ne umanjuje kavalitetu nijednog od ova dva segmenta.

    no i dalje mislim da segment majke treba prevladati 5 dana nakon poroda.
    Evo ovo je primjer ne - konstruktivne rasprave, da nekažem destruktivne , kao da ovih 30 stranica ne postoji :/

  2. #1502

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    no postoje žene koje mogu biti i mame i zaposlenice a da to ne umanjuje kavalitetu nijednog od ova dva segmenta.

    no i dalje mislim da segment majke treba prevladati 5 dana nakon poroda.
    Ovako.
    Da

  3. #1503
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa

    no i dalje mislim da segment majke treba prevladati 5 dana nakon poroda.
    molim?
    120 sati nakon poroda?
    majka sam 120 sati i u vecini slucajeva pod dozom hormona, zbunjena novonastalom situacijom.
    120 sati nakon poroda bila sam jos uvjek pod budnim okom lijecnika.
    120 sati nakon poroda moje dijete totalno ovis o meni.
    120 sati nakon poroda pocinju se javljati majcinski instinkti.
    120 sati.....ej....

  4. #1504
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    pa ispada da ne postoji jer se počelo pričati o krajnostima tipa žena nije za posao jer će joj djeca biti odgajana od tko zna koga i tko zna kako a samo pukom srećom i Božjom milosti mogu ispasti dobra

    ti, pikula, nadam se, čitaš sve što je napisano, nisi selektivna?

  5. #1505
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uf, sori sladjo...skuzila sam da mi prebamo nakon 5 dana "prerasti" majcinski segment....zapravo pisemo o istom

  6. #1506
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    leonisa mislim da si krivo shvatila.
    mislim da je misljeno ,da je 5 dana nakon poroda (referentno na dati) majka nuzna.

  7. #1507
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa

    no i dalje mislim da segment majke treba prevladati 5 dana nakon poroda.
    molim?
    120 sati nakon poroda?
    majka sam 120 sati i u vecini slucajeva pod dozom hormona, zbunjena novonastalom situacijom.
    120 sati nakon poroda bila sam jos uvjek pod budnim okom lijecnika.
    120 sati nakon poroda moje dijete totalno ovis o meni.
    120 sati nakon poroda pocinju se javljati majcinski instinkti.
    120 sati.....ej....


    leonisa, jesam te možda nečim naljutila?

  8. #1508
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma je, ja procitala "get over it"

  9. #1509
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    uf, sori sladjo...skuzila sam da mi prebamo nakon 5 dana "prerasti" majcinski segment....zapravo pisemo o istom
    sve 5

  10. #1510
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislis 120
    LOL

  11. #1511

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    uf, sori sladjo...skuzila sam da mi prebamo nakon 5 dana "prerasti" majcinski segment....zapravo pisemo o istom
    Pa zar bi ja to onda potpisala

  12. #1512
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pisala sam prije potpisivanja.
    tvoj potpis me zbunio pa sam skuzila di je bug

  13. #1513
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    no postoje žene koje mogu biti i mame i zaposlenice a da to ne umanjuje kavalitetu nijednog od ova dva segmenta.

    no i dalje mislim da segment majke treba prevladati 5 dana nakon poroda.
    Ovako.
    Da
    X

    Leo, više se ne možeš vaditi na tipkovnicu

  14. #1514
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    je ovog puta je kriv mozak, ovaj, mozaik

  15. #1515
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    je ovog puta je kriv mozak, ovaj, mozaik

  16. #1516
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    onda sam i ja sve krivo shvatila, e gubim se Čim počnete s brojevima moj lirski mozak zapne i ne radi više. Molim opisno tjedan dana i slično, nemojte te brojeve molim

  17. #1517
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Sori Sladjo

  18. #1518
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Malo ću OT ,nadam se da opraštate
    Pitam ja svoju Di kaj ćemo kupiti tati za rođendan, ona k'o iz topa -
    Di: Mašinu za suđe
    Ja: Zašto, pa već imamo jednu...
    Di: Treba mu još jedna, znaš da uvijek dugo slaže suđe.
    Zlato mamino feminističko

  19. #1519
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    napokon mogu sazeti ono sto mislim:
    bilo bi ok kada bi povratak na posao bio onda kada se majka zeli vratiti. radi sebe, jer ona vise ne moze biti samo majka ili prvo majka pa sve ostalo.
    i povratak na posao bi trebao biti tako motiviran a ne vracanjem na posao jer treba otplatiti kredite a por. naknada je premala. (npr. situacija kada se majka vraca iako ne zeli, ali muz ima manju placu pa on uzima porodiljni drugih 6).

    o ubermajcinstvu - vecina muzeva zena sa ovog foruma ravnopravno sudjeluju u svim partnerskim obavezama. u rl pocesto nije tako. MM otvoreno prizna da ne moze hendlati djecu ni upola tako dobro kao ja. ne prenemaze se, uistinu ne moze. a ne bih rekla da sam savrsena majka.

  20. #1520
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    onda sam i ja sve krivo shvatila, e gubim se
    E, a da se nas dvije malo odmorimo od ovog topica?
    Biće da premašujemo kapacitete.

  21. #1521
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    o ubermajcinstvu - vecina muzeva zena sa ovog foruma ravnopravno sudjeluju u svim partnerskim obavezama.
    mislim da je ovo tipicni slucaj "forumske iluzije"

  22. #1522
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Storma prvotno napisa
    o ubermajcinstvu - vecina muzeva zena sa ovog foruma ravnopravno sudjeluju u svim partnerskim obavezama.
    mislim da je ovo tipicni slucaj "forumske iluzije"
    gle, ja se drzim onoga sto netko pise. ofkors, dosta ih se zali na muzeve, ali i dalje prevladava ideja sudjelovanja.

  23. #1523
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    mislim da je ovo tipicni slucaj "forumske iluzije"
    gle, ja se drzim onoga sto netko pise. ofkors, dosta ih se zali na muzeve, ali i dalje prevladava ideja sudjelovanja.
    da ali ono sto ljudi pisu, i koji ljudi pisu, ne bih smatrala reprezentativnim. jer su inače na forumu sve neke savršene majke, dojilje, nosaju marame, ne koriste jednokratne pelene i tako dalje (baš je podignut onaj "cvijetin topic" na tu temu)... i isto tako imaju i ravnopravnu podjelu s muževima.
    pogledaj topice gdje se priča o sudjelovanju muževa - najčešće se kaže, "meni moj muž pomaže toliko i toliko". pomaže?
    a topici o kućanskim poslovima (kako se organizirate kategorija) - pošaljem muža i djecu kod svekija i počistim nabrzaka. jel to muž pomaže? koliko njih ostavi muža doma mirne duše da riba kadu, a sama ode u šetnju? to će biti glasna manjina (na tu temu). ovdje se zna da je to popularno, pa koja ne zna natjerat muža da radi po kući šuti pokrivena ušima. a koja ne želi, šuti ili šalje ppove podrške onoj jednoj buntovnici koja će reć: ne treba meni da mi muž kadu riba!
    prokletstvo, jesam li sad bezobrazno offtopic?

  24. #1524
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    jesi

    ali si u pravu.

  25. #1525
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    ustvari sam se malo zalaufala
    htjela sam reći, puno više vidim želje za ravnopravnim sudjelovanjem nego samog ravnopravnog sudjelovanja. ali i to je bolje, nego da te želje nema

  26. #1526
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    to će biti glasna manjina (na tu temu)
    Znači naravoučenje je glasne muški slušaju Oprosti, šalim se. Shvaćam što želiš reći, ali ako se ne možemo jadat, ne možemo hvalit, a piš ga v*it, pa ne možemo lagat da je sve stalno osrednje. u nečem smo beznadno koma, a na nešto smo mega ponosne. Pa ako te baš neko hvaljenje baš zapikne i ne možeš se veselit skup s osobom idi vidi ostatak - nema tu nadljudi, svi smo luzeri negdje.

  27. #1527
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    ali ako se ne možemo jadat, ne možemo hvalit, a piš ga v*it, pa ne možemo lagat da je sve stalno osrednje. u nečem smo beznadno koma, a na nešto smo mega ponosne. Pa ako te baš neko hvaljenje baš zapikne i ne možeš se veselit skup s osobom idi vidi ostatak - nema tu nadljudi, svi smo luzeri negdje.
    :?
    ono što ja želim reći, je da se ne može iz atmosfere na forumu zaključiti što radi većina.
    nisam nigdje rekla da se netko ne bi trebao hvaliti ili žaliti, dapače, kad bi svi rekli koje je njihovo stanje, bar bi znali koja je stvarna situacija. iako bi i to bilo donekle iskrivljeno socijalno poželjnim odgovorima.

  28. #1528
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj pikula prvotno napisa
    ali ako se ne možemo jadat, ne možemo hvalit, a piš ga v*it, pa ne možemo lagat da je sve stalno osrednje. u nečem smo beznadno koma, a na nešto smo mega ponosne. Pa ako te baš neko hvaljenje baš zapikne i ne možeš se veselit skup s osobom idi vidi ostatak - nema tu nadljudi, svi smo luzeri negdje.
    :?
    ono što ja želim reći, je da se ne može iz atmosfere na forumu zaključiti što radi većina.
    nisam nigdje rekla da se netko ne bi trebao hvaliti ili žaliti, dapače, kad bi svi rekli koje je njihovo stanje, bar bi znali koja je stvarna situacija. iako bi i to bilo donekle iskrivljeno socijalno poželjnim odgovorima.
    A Možda ti vidiš socijalno poželjne odgovore gdje ih nema. Samo možda.

  29. #1529
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    socijalno poželjni odgovori su nešto s čime se računa pri svakom statističkom istraživanju gdje se nekoga anketira, što mi je donekle usporedivo sa forumom i "forumskim statistikama" (osobno se naježim kad netko kaže: "amo vidit forumsku statistiku", jer je slučajnost uzorka nikakva).

  30. #1530
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Storma prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    mislim da je ovo tipicni slucaj "forumske iluzije"
    gle, ja se drzim onoga sto netko pise. ofkors, dosta ih se zali na muzeve, ali i dalje prevladava ideja sudjelovanja.
    da ali ono sto ljudi pisu, i koji ljudi pisu, ne bih smatrala reprezentativnim. jer su inače na forumu sve neke savršene majke, dojilje, nosaju marame, ne koriste jednokratne pelene i tako dalje (baš je podignut onaj "cvijetin topic" na tu temu)... i isto tako imaju i ravnopravnu podjelu s muževima.
    :
    Dobro, ja sam htjela reći da za mnoge znam da ovo o čemu pišeš nije iluzija, jer kad netko godinama piše i stvarno stručno savjetuje na bitnim područjima, to se ne može fingirati. A ima ih poprilično koje su i meni osobno jako pomogle,na raznim područjima - sumnjam da su to iz nekog udžbenika prepisale. Od braka do dojenja, a to što je nekom lakše zaključit da je to iluzija nego da strpljivo pokušava - to je drugi par rukava. Ja sam gotovo sigurna da cure koje su uspjele čuda u tandemskim dojenjima i sl. vratolomijama ne bi to uspjele bez podrške muževa, partnera, mama ili nekogtrećeg -to je sve povezano... Nitko nije savršen, ali da ih ima jako blizu tome ima Meni je divno što na ovom forumu mogu skupljati mrvice i učiti od njih. Sad će opet netko reći da se ulizujem, ali baš me briga.

  31. #1531
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ja bih pojasnila svoje al mi djeca ne daju gaaah

    ideja da recimo zena koristi prvih 6 mj a muz drugih 6 mj porodiljnog je odrziva kada imas supruga koji moze, zeli i uspijeva sudjelovati u vecim ili svim segmentima nazovimo obiteljskog zivota.
    u slucaju da je zena "jaca", koncepcija pada u vodu. htjedoh reci da nije sve u teoriji superzena koje sve zele same i muzevima ne daju sansu. nesto je i u onome da neki muzevi nisu odgojeni biti partneri, roditelji te cak i kada su svjesni stanja ne mogu se promijeniti preko noci. a beba bome ne moze cekat da tata rascisti sam sa sobom neke stvari te pocne primjenjivati nove ideje.
    nemrem, odoh presvuc dijete. nadam se da me je netko skuzio.
    nismo se sve udale za savrsene partnere. i nije lako promijeniti ono cemu si bio izlozen xy godina, koliko god znas da nije ispravno.

  32. #1532
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Zadovoljna si samom sobom i svojim forumskim likom i djelom?
    Jesam, hvala na pitanju.
    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Nego, nikako da dovrsis ono sto si zapocela.
    Ne znam o čemu govoriš. Ti si iznijela kako se radi na crno, ja sam jasno izrekla svoje mišljenje o tome, i mene tvoja priča dalje ne zanima.

  33. #1533

  34. #1534
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/3267278/showPhotoSerie.do?fotoIndex=4
    ja ne znam kak ljudi mogu raditi oko nje. ja bi samo buljila u slatku facicu 8)

  35. #1535
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Nemojte me kamenovati, ali mi često ispuštamo iz vida da su nam socijalna prava ipak sasvim pristojna...

  36. #1536
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    O Bože, ova trakavica opet radi?

  37. #1537
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Nemojte me kamenovati, ali mi često ispuštamo iz vida da su nam socijalna prava ipak sasvim pristojna...
    jesu, u odnosu na one cija su prava katastrofalna
    a s druge strane, djeca ciji roditelji nemaju mogucnost placati cuvalice (a nekako mi se cini da su takvi u vecini), zbrinuta su u ustanovama u vrlo neadekvatnim uvjetima, s obzirom na njihovu dob i razvojne potrebe.. nekako mi se cini da su uvjeti u child care ustanovama vani generalno bolji, bar u omjeru skrbnik/broj djece

    .. da ne govorimo o standardu zivota koji je kod nas takav da jako puno zena koje bi mozda i zeljele ostati s djetetom u cijelom tom vaznom trogodisnjem razdoblju, ne smiju to ni pomisliti jer bi egzistencijalno ugrozile obitelj kad bi ostali bez te place, koliko god mala bila

    Osobno, tesko mi je reci "mamino je pravo da ide raditi" jer je valjda i djetetovo pravo da dobije najbolju mogucu skrb, a ne vjerujem u potpunosti ni u onu da zadovoljna majka=zadovoljno dijete... nije mi to bas 100% tocno uvijek i u svakoj dobi djeteta ... na kraju, ne osudjujem ni jedan izbor, svatko odabire ono sto mora, kako osjeca i svakako ne mislim da je jedan odabir odraz vece ljubavi prema djetetu ili bilo sto slicno.
    Tesko je i zato sto ovdje majcino pravo na rad direktno zadire u pravo djeteta na majcinu skrb u prvoj godini pa izbor ostavljamo na savjest onome tko odluku mora donijeti.
    U biti, skrivamo se iza tog izbora i cesto presucujemo (da ne bi povrijedili necija prava i slobode) da za djecu doista jest najbolje da u prvoj godini imaju jednog roditelja za sebe (na stranu ravnopravnost, attachment teorija kaze da bi to ipak trebala biti majka, ako je to moguce), a druge dvije godine blisku osobu koja ce se brinuti samo za to dijete

    ... sori ako se ovo doima nadrobljenim nesuvislo, kuckam i propitujem talijanski stariju i jurim za puzavcem po kuci

Stranica 31 od 31 PrviPrvi ... 21293031

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •