Daklem: Ja živim u Rovinju i imam tamo prebivalište ali nisam vlasnik kuće u kojoj živim nego moji roditelji. Planiram zbog xy razloga doći roditi u ZAgreb.
Koliko sam shvatila - domovnicu od djeteta i rodni list podižem u matičnom uredu u Zg-u na Trgu Franc. Republike. Onda bih sa tim dokumentima u roku od mjesec dana trebala ići u Rovinj na MUP prijaviti dijetetu prebivalište - jel trebam moliti i roditelje koji su vlasnici kuće da budu tamo ili je dosta da sam samo ja prisutna (imam prebivalište - odn. osobna mi je izdana na toj adresi na kojoj ću prijaviti dijete)?
Kad tražim potporu od HZZO opet bih trebala ići ja, ali vjerojatno će mi firma otići u stečaj krajem godine tak da ne bih htjela prijavljivati djete na sebe, već na muža, ali on ima u Rovinju samo boravište a ne i prebivalište. Da li je to moguće? I koji je rok za prijavu za potporu? I kome se prijavljujem za potporu koju daje općina/grad?
Isto tako za prijaviti dijete kao poreznu olakšicu na muža pretpostavljam da on mora tražiti pk karticu od firme (to valjda nije vezano uz prebivalište)..
(Inače smo oboje rođenjem iz Zagreba, jedino sam se ja nakon udaje prijavila skroz na Rovinj na roditeljsku kuću, a on još nije - on ima samo boravište)...
Puno pitanja znam - ali ne znam koga da to sve pitam...