Vidi rezultate ankete: Jeste li, i koliko, bile dojene?

Glasači
1199. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Ne

    1 0.08%
  • Da, do mjesec dana

    1 0.08%
  • Da, do tri mjeseca

    0 0%
  • Da, do šest mjeseci

    0 0%
  • Da, do godine dana

    0 0%
  • Da, dulje od godinu dana

    1 0.08%
  • 1,196 99.75%
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 151

Tema: Jeste li, i koliko, bile dojene?

  1. #101
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    moja mama nije dojila ni mene ni brata jer, kao, nije imala mlijeka.
    kazem "kao" jer danas kad imam sva saznanja o nacinu funkcionoranja dojenja i proizvodnje mlijeka, bojim se da je to prica u koju su je uvjerili drugi ili ona sebe sama kao sto je pokusala mene uvjeriti kad sam rodila prvo dijete... medutim, ja se nisam dala, dojila sam ga, dakle, iako nisam rasla u prodojecoj okolini, svejedno mi je bilo izuzetno vazno dojiti svoje dijete. mami danas na neki nacin zamjeram, iako mozda doista nije islo drugacije.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Moja bi mama svojim stavovima mogla biti u Rodinoj grupi za dojenje . Brata dojila 15 mjeseci, a mene 10 mjeseci jer je dobila upalu pluća pa su joj zabranili. Uvijek priča kako ju je doktorica izvrijeđala kad se rasplakala jer joj je zabranila dojenje zbog antibiotika tipa dijete je već trebalo sve jesti a ne da ga malterirate na sisi. I baka je bila isto takva, prodojeća. Svu djecu dojila do dvije godine i svima oko sebe davala savjete tipa: ako dijete ima začepljen nos ukapaj mu svoga mlijeka, ako mu je upaljeno oko itd. Iskreno, bez mamine potpore ne bih uspjela dojiti tako dugo ovo svoje dvoje unatoč svemu što znam o dojenju.

  3. #103
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    nije me dojila ni dana.
    ni mene.
    dojke pucaju po savovima, krcate, a ni elektricne izdajalice ne izvlace iz nje ni kap mlijeka, samo krv.
    zbog tih okolnosti bili smo 10 dana duze u rodilistu.

    no ona mi je bila najveca podrska od prvog dana.

    istina, zadnjh godinu dana pita do kad ce L. sisati...

  4. #104
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Mene je mama dojila sveukupno 3mjeseca, rekla mi je da sam ja non-stop plakala kad me je isključivo dojila, onda je pedijtar rekao da mi da jednu bocu ad dnevno, i mama veli da sam se, čim sam dobila prvu bocu ad, smirila i zaspala. I da sam s 3 mj potpuno odbacila cicu, naravno jer je iz boce lakše.

    Inače kad me je rodila, prošlo je 24 SATA OD PORODA kad me prvi put vidjela nakon poroda i podojila , a što se tiče dohrane tada (1980.g.) su pedijatri savjetovali: s 3mj voće, s 6mj povrće, s 9mj meso :/

    Otpočetka mi je velika potpora u dojenju, inače je jako informirana osoba općenito, tako da skoro sve stvari koje sam naučila ovdje na portalu ona već zna :D osim npr. ekološkog dojenja, za to eto nije čula dok joj ja nisam rekla.

  5. #105
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    oko 3 mjeseca. fakat najzastupljenija kategorija.

    posto smo mi dobili nase dijete nesto kasnije od prijatelja i poznanika, a one su osim par iznimaka dojile oko godinu do dvije, to mi je bila cesta slika.
    ne znam da li djelomicno i zbog toga ali meni je naprosto bilo samorazumljujuce da cu dojiti.

  6. #106
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    isto oko 3 mjeseca. mlijeko je naravno po preporuci pedijatra bilo preslabo pa hajd ubaci i koju bocu... klasika, čini se, iz svih ranijih postova.

    dojenje uživo vidjela prvi puta na sebi eeee, da nije bilo rodinog portala....

  7. #107
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    I mene i brata je dojila negdje oko dva mjeseca, a onda smo se "derali jer smo bili gladni", pa nam je morala dati bočicu i onda više nismo htjeli cicu. A čaj smo dobili od prvog dana, a juhu od pilećih krilca s 4 mjeseca.
    Tako sam je dosta energije morala utrošiti da joj objasnim kako svom djetetu nemam namjeru davati nikakve dude, čajeve, vodu, itd. do šest mjeseci, kako majčino mlijeko ne može biti slabo, a juha od pilećih krilca nikako nije najbolji odabir za početak dohrane.
    I, da, prvo dojenje uživo koje sam vidjela - bilo je moje!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    49

    Početno

    mene i seku je mama dojila 3mj, a onda je prestala jer nam je morala dati dohranu. svekrva je mog muža dojila oko 3 tjedna, prestala ga je dojiti kada joj je napravio regade, njena sestra ima četvero djece od kojih ni jedno nije dojila. vele one meni da prije dojenje nije bilo u modi, šta bi se mučile ko ti i tvoja kuma sa regadama kada je jednostavnije dati bočic.
    Ja imam malog sisoljupca i uživam u njegovom dojenju.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Mene je mama dojila 6 mjeseci, starijeg brata samo mjesec dana jer su joj napumpali glavu da joj je vodenasto mlijeko , a mlađeg brata 9 mjeseci. Velika mi je podrška u dojenju. Hvala mama !
    Udala sam se u antidojeću obitelj, svi odrasli na kravljem m. Pogodite koliko sam se nebuloza naslušala

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Mene je moja dojila mjesec dana kad joj je pedijatrica rekla da sam gladna i da me prestane mučiti jer sam dobila "samo" 800 g. Braću uopće nije dojila. Podršku i savjet nije imala od koga dobiti.
    Sad kad vidi mene kako dojim samo joj krene poneka suza. I potpuno je za dojenje (mada je u početku sumnjala da ću uspjeti u tome).

  11. #111
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    nije ni mene moja... veli da nisam uopće sisu htjela staviti u usta...
    imam i dvije mlađe sestre i one su htjele sisu staviti u usta...

  12. #112
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mene moja mama nije dojila jer je odmah poslije mog rođenja izvadila jajnik zbog tumora (to nam je valjda genetički :/ ) Bila je dugo u bolnici, a tata je brinuo za mene cijelo vrijeme. Iako obožavam svoju mamu i nemam joj šta loše za reći, ipak mi je tata bio i ostao zakon Vjerujem da je mogao da bi me bez razmišljanja i dojio

  13. #113
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ja sam dojena oba dana.

    Danas, sutra i gotovo.

    Moj brat još i manje.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mene je mama dojila do nekih mjesec dana jer "nije imala mlijeka". Mislim da tek sad kuži u čemu je stvar kad vidi kak to funkcionira. Onda jednostavno nije imala gdje pročitati a i doktori su davali krive savjete. Ako su rekli da beba treba jesti svaka tri sata, a bila je gladna za jedan sat, zaključak je bio da nema mlijeka i gotovo.

    Svekrva MM-a uopće nije dojila, veli da je on od njenog mlijeka dobivao proljev. Isto se čudila kad je moja beba bila mala i nakon svakog dojenja ili za vrijeme dojenja imala stolicu, kaj se ja oko toga ne zabrinjavam. Komentar je bio, "pa ne pokaka valjda odmah sve, valjda joj nekaj i ostane"

  15. #115
    Livada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    36

    Početno

    mene je mama dojila 14 mjeseci, moga brata malo manje. Oboje smo samoinicijativno prestali (mada mislim da je tome doprinijela i cinjenica da se vratila na posao).

    njena majka je moga ujaka dojila cetiri godine (i tokom trudnoce), a moju mamu samo 3 mjeseca (ujak je stariji od moje mame). Baka mi je govorila da moja mama jednostavno nije htjela sisati - bila je previse "lijena", a njoj je bilo jako zao sto se odbila od sise tako rano. Pricala mi je da u ta doba nije bilo izdajalica a ona nije bila previse vicna rucnom izdajanju.

    ja svog sina dojim vec skoro 16 mjeseci. moja uza porodica je jako prodojeca - (mm pogotovo, a i moja mama i moj tata, koji su ljekari i zdusno podrzavaju "produzeno" dojenje). medjutim, sira okolina ne moze da vjeruje da ja dojim "dijete koje ima zube i hoda"

  16. #116
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    svo troje nas je nekako, naravno ne isključivo, nego uz čajeve, dojila neka 3 mjeseca, jedva kaže. ima ravne bradavice i imala je poteškoća. nismo ulazili u detalje. iako bi se mogla sjećati, nemam ni jednu sliku u glavi kako doji brata, ali se sjećam kad smo došli po njega u bolnicu kako su se sve sestre smijale da pije jako puno čaja, kao simpatično koliko šljoka - novorođenče
    nije joj baš sjelo moje dojenje, čini mi se, a ne davanje vode smatra ludošću, što je sve bilo obeshrabrujuće na početku, ali mi je sad svejedno.
    mm nije dojen ni dana. sveki ima priču kako je samo zijevao i nije se prikopčao. navodno su ga tamo u rodilištu dodavale od žene do žene i nije "htio". baš je to tužno, nekako...

  17. #117
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Ja sam dojena oba dana.

    Danas, sutra i gotovo.

    Moj brat još i manje.


    prvi put, zadnji put i nikada vise

    Mene je moja dojila mjesec dana kad joj je pedijatrica rekla da sam gladna i da me prestane mučiti jer sam dobila "samo" 800 g
    a ja sam u mjesec dana dobila kilu i pedijatrica nije mogla doci k sebi i nije vjerovala da sam samo na mm. istina, tada sam imala malo vise od 3 kile, jer sam rodena s 2 400, i pala u 2 dana za 300 g, bila na specijalnom rezimu u bolnici pa su me donosili mami na dojenje svaka 3 sata, a ne svaka 4 ko ostalu djecu...mama kaze da uvijek kad je prolazila pored djecje sobe djeca su plakala ko luda, a ja spavam ko andeo

  18. #118
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Ja sam bila dojena prvih mjesec dana. A onda je pedijatrica našpotala moju mamu što sam dobila "samo" 800g. Pa je došla i njena mama i rekla: "Dijete je gladno." Pa su mi dali adaptirano, a ja, navodno, nakon što sam probala flašicu, nisam više htjela cicu ni primirisat. I na tome je ostalo.
    Ja dojim svoju kćer već dobrih pet mjeseci i super napreduje. Baš sam je jutros vagala, ima 8300g. A mojoj mami, gledajući unuku, se često omakne: "Tko bi rekao da je sve to samo od mljekeca!"

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ni mjesec dana....Carski rez i sve sto poslije ide...

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    9

    Početno

    mene je mama dojila mjesec dana isključivo, a do tri mjeseca uz ad. objasnjenje-imala je premalo mlijeka. a kad vidim fotke na kojima mi s tri dana daje kamilicu, s tri mjeseca kašice, a s pet mjeseci drzim u rukama pola kruha i zvačem- sve mi je jasno
    i btw, ja do dana današnjeg nisam vidjela dojenje u javnosti (osim vlastitog i u bolnici, al to ne racunam). zivo me zanima zakaj je kod nas to tolika rijetkost

  21. #121
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Ja kao nisam htjela jesti pa me dojila samo par tjedana,a i počela je raditi 4 sata od mojih 6 tjedana tako da je to bilo to. Vrlo rano se krenulo sa čajićima i sokićima pa tako i dohranom. Sestru je dojila malo duže,ali sigurno ne duže od 6 mjeseci i to nije bilo isključivo dojenje. Tada sa sestrom sam prvi puta vidjela kako izgleda dojenje (razlika je 6 godina) i baš mi se ta slika urezala u pamćenje-znala sam buljiti kao hipnotizirana u nju dok je sisala. Čak je i meni mama ponudila da probam ako hoću. Nisam htjela iz cice,ali mi je zato izdojila pa sam probala iz čaše-sjećam se kako mi je baš bilo slatko to mlijeko.
    Odlučila sam da ću dojiti jer se užasavam svega umjetnog pa tako i adaptiranog i stalno mislim da unutra ima svakakvih otrova-pogotovo još nakon onog u Kini. Srećom pa nisam imala skoro pa nikakvih problema sa dojenjem pa mi je to baš onako nešto prirodno i prekrasno.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Zrina prvotno napisa
    Čak je i meni mama ponudila da probam ako hoću. Nisam htjela iz cice,ali mi je zato izdojila pa sam probala iz čaše-sjećam se kako mi je baš bilo slatko to mlijeko.
    i ja sam probala kad je mama dojila brata. cim sam ih dosla vidit u bolnicu. imala sam 3 godine al i sad se sjecam kako mi je odvratan okus bio. to je bio zadnji put da sam zicala cicu iako sam do tada povremeno znala priupitat.
    ne znam zasto mi je okus bio tako odvratan. mozda je to bio kolostrum? jer probala sam svoje i nije bilo tako odvratnog okusa :/

  23. #123
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    NE.
    Bila sam bolesna i odvojena od mame. Mama je braću najnormalnije dojila.I mene bi da je to bilo moguće.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Mene je mama dojila 2 mjeseca i rekla da joj je onda nestalo mlijeka .

    Međutim , mene danas ljuti što današnji doktor medicine tzv. pedijatar ( barem naš ) na mogućnost dojenja gleda kao - pa nikom ništa ako vam ponestane mlijeka , nemojte se uzrujavati , ima drugog mlijeka , dijete neće biti gladno ( tako nam je rekao naš pedijatar kada sam ga pitala u vezi mog ( neopravdanog ) straha da nam ponestane ili ne bude dovoljno mlijeka .
    Unbelievable !! A kao doktor zna sve !

  25. #125
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    moja mama je htjela dojiti... sa mojim bratom je imala napadaje žučnih kamenaca i drito iz rodilišta u bolnicu na operaciju a samnom i mojom sekom isto nije bilo dobro jer smo rodjene s 32 tj. pa mama nije ni dobila mlijeko-pokusavala se izdajat ali ni kap nije mogla istisnut.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Godinu dana mene, i stariju sestru isto toliko.

  27. #127
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Mene mama nije nikako dojila - nije imala mlijeka, al stvarno ja sam katastrofalno gubila na tezini al svekrva joj nije dala ni cuti da me necim dohranjuje... dok to nije postalo opasno po mene... sestru pola godine, malo brata manje jer je morala piti neke lijekove...

  28. #128
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Mislim da me dojila mjesec dana, odnosno kao pokušala je ali ´nije imala mlijeka´. Nekako mi je u podsvijesti da sam kao mala vidjela susjedu kako doji svoju bebu... znam da sam mislila kako su crne njene bradavice. Osim nje nikog više. Mama me nije previše ohrabrivala, ona bi mu i dan danas dala bocu pa bi ona mirna spavala cijelu noć, a ne se gnjavila... ali ja se radije ´gnjavim´.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Na žalost nije me dojila ni dana. Kaže da joj od silnog stresa mljijeko nije nikad ni nadošlo. Imali su saobraćajnu nesreću u putu prema bolnici (vozač saniteta je bio pijan), jako dug porođaj (21 sat) sve vrijeme pod dripom, i moj tata koji je u saobračajnoj zaradio potres mozga. Kaže da ga je posjetila kad su nas dvije otpustili iz bolnice i da je nije ni prepoznao.
    Inače je poslije porođaja bila kod svoje svekrve (dojila osmoricu sinova sve dok ne bi ostala trudna sa idućim tj. 1,5 godina najmanje) i da su se obje trudile, ali da ni kap nije izlazila, pa je na kraju kapitulirala.
    Sestru je dojila 6 mjeseci, i onda je prestla jer sestra nije htjela.
    Inače, sjećam se kako ju je dojila, mala gladnica vuče kao ajkulica, zaspi na sisi i iz usta joj iscuri zadnja kap mljieka.
    Ja sam dojila starijeg dok nije sam presta sa oko godinu, a sa mlađim se borim već 6 mjeseci (nije baš sisoljubac)

  30. #130
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dojila me nekih 2,3 tjedna. Kaže da sam puno povraćala (vjerojatno bljucala), plakala non stop, bila premala i nisam dobivala na težini. Budući da je zdravstveni radnik i da su ih učili kako je umjetno mlijeko skoro pa jednako dobro ko majčino, nije se uopće uzrujavala nego prešla na umjetno. pa sam onda počela baš povraćati, uzela drugo i s tim ista stvar. isprobala je sve što je tad postojalo na tržištu i sve sam rigala. Osim najobičnijeg kravljeg iz kesice. I na tome sam odrasla. naravno, nisam dobivala kako treba na težini ni tada, uvije sam bila na donjoj granici normale. I sad sam

  31. #131
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Dojena sam 17 meseci.
    Onda je mama morala na operaciju krajnika.
    A ja sam strpljivo cekala kod kuce.
    Medjutim,po povratku nije mi vise dala sisati,jer je mislila da mleko koje je tako dugo "stajalo" u sisama vise ne valja :?
    Tu noc sam presedela u kreveticu cupajuci kosu i placuci "daj dudu,daaaaj dudu"....
    A baka bi provirila i rekla -"sine,ako sad popustis-gotovo je"
    I nije popustila,i nisam vise nikada trazila.
    Ali,sika je ostala moje sigurno utociste uz devizu"sika sve leci" sve do osnovne skole(a mislim i duze)
    Mama bi otkrila grudi i ja bih se medju njima uvek utesila.
    Nije li to divno?
    Inace,moja je baka fes dojila svo svoje osmero dece.Jednog ujaka i vise od 3 godine,jer je provalila da joj je to jedino sredstvo za kontracepciju(dok je dojila ne bi dobivala menstruaciju-tako moja mama-tako i ja)
    A ostale sigurno po godinu i vise.
    Tete su kako koja-jedna je dojila dugo,druga nije uopste,ostale i nemaju dece.
    Jedna ujna je rodila trojke,te je celi grad prepricavao tu gomilu konzervi Ad-a koja se zidala u jednom kraju dvorista
    Druga je dojila pokratko,ali ipak je dojila.
    S oceve strane ne znam bas,ta je baka umrla u ranim ocevim godinama,on se samo seca da su mu pricali da je majka imala obilje mleka ,ali on nije hteo da doji,pa je odrastao na nekom przenom brasnu :?
    I doziveo duuuboku starost vrlo dobroga zdravlja
    Moja mi je mama dok je bila ziva,bila jedina podrska u dojenju.Na zalost stigla je to biti samo s mojim prvim sinom.Za drugo dvoje niti ne zna
    Jedini savet koji mi je znala dati je da podrzava kako god da ja mislim da treba.Ja sam kao beba sisala po celi dan i noc,svih tih 17 meseci.Bojim se da sam cak i u tom uzrastu slabo sta drugo jela,tj moglo bi se na prste jedne ruke pobrojati sta sam htela.
    Sika je zakon!
    Tako da sam bila sasvim needukovana sto se dojenja tice,sto je uzrokovalo neuspeh u prva 2 pokusaja.Sisavci su imali strajk s 4 meseca,i jedan i drugi.Ja sam zaocajila kako su gladni.
    Tu uskocila sveki koja nije dojila ni minut nijedno od svoje troje,i posavetovala-daj ti na bocicu,pa isto ti je to Naravno i pedijatri koji su savetovali caj protiv grceva i vodu,sto sam,na zalost poslusala skoro odmah.
    I ja dala ....i tako....sam izdajala dok sam imala sta,otprilike do 9 meseci starosti jednog pa posle i drugog

    Ipak,bravo ja!Trudila sam se!

    Zato me sad s trecim nista ne moze pokolebati.Imam kriza skoro stalno,sumnjam u sebe,ali se ne dam.Nadam se sto duzem dojenju,ali i vec sad smo prevazisle bracu,malena i ja :D
    Sorry sto sam malo OT>

  32. #132
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Mene nije mislila dojiti jer nije bilo popularno , ali nisam htjela ni primirisati bočicu tako da nakon dva dana gladovanja sam ipak završila na dojenju koje je potrajalo dvije godine

  33. #133
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Mene nije mislila dojiti jer nije bilo popularno , ali nisam htjela ni primirisati bočicu tako da nakon dva dana gladovanja sam ipak završila na dojenju koje je potrajalo dvije godine

  34. #134
    mali magarac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    37

    Početno

    mene je mama dojila skoro punih godinu dana, sto je za sedamdesete očito jako puno. bila je mlada studentica i ne znam otkud joj takva volja i upornost (imala je dosta početnih problema, mlijeko je došlo dosta kasno, razbolila se...) kad nije bilo rode ni sl., a propaganda je znamo kakva onda bila. mislim da joj je moja baka bila velika podrška.
    jako sam mami zahvalna na tome (i baki), pogotovo jer su obje podržavale mene kad je trebalo, i danas, kad darijan ima skoro dvije godine, sasvim im je normalno da i dalje dojimo .

  35. #135
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    dojila me mater do petog miseca,nakon toga sam već jela sve šta i veliki,tako mi ona priča sada

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Mene je moja dojila 15 dana,imala je 16 god kad me rodila i kaze da nije imala bradavice i da jednostavno nije islo,tada me peruzela baka i odhranila me kravljim mlijekom i plazmom keksom..
    Sestru je rodila sa 21 god i dojila je 2 godine a brata je rodila sa 30 i dojila ga 3 god. A ja svoje sinove dojim i dojim...

  37. #137
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    do 6mj...
    razlog: morala se vratiti na posao...
    buraza malo manje... "nije imala više mlijeka"

  38. #138
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mene je mama dojila 10 mjeseci. Ne znam koliko je sestru... I bila mi je podrška kad sam imala problema sa mišicom tako da sam ja dojila 14 mjeseci. Sveki je isto prodojeća i svekar pogotovo.

  39. #139
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    samo 2 ili 3 podoja
    dobila duboku vensku trombozu, stavili ju na neke inekcije zbog toga i rekli da ne smije dojiti. Do nepuna tri mjeseca bila na nekom AD, a onda na kravljem jer je sve kutije AD dala svojoj sestri koja je tada rodila, sestrična je bila jako mala beba a bila nestašica AD

  40. #140
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Moja je mene dojila 3-4 mjeseca i onda je počela sa dohranom.
    E sada, ono što je mene iznenadilo je da je moja prijateljica rodila i sin joj ima 3 mjeseca gdje su one počele pričati o hrani i nadohrani pa joj je moj mama rekla da treba početi sa nadohranom, na šta je ova rekla da je sa 1. djetetom čekala do 6. mjeseca, ali će ovog hraniti sa 4.

    I stavovi o porodu itd. vidim da će biti toliko frke i problema samnom i mojim "marsovskim" idejama...

  41. #141
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    mene je dojila mama 20 dana :/
    nisam imala nikakvu prodojeću okolinu kad sam rodila bebu, samo podršku muža i uspjeli smo.

  42. #142
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Mene je mama dojila 1,5 mjesec, i to se većinom zapravo izdajala jer kaže da nisam htjela sisati. Sestru je dojila 3 mj. "jer više nije imala mlijeka".

    Ja evo već više od 20 mj.

  43. #143
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    moja mama me nikad nije htjela podojiti i toga se drzala. nikad nisam ni vidila majcinu dojku....a stariju sestru isto nije dojila. tada dojenje nije bilo popularno a njoj je to i sada kad gleda mene kako se borim s dojenjem "cista glupost i gnjavaza"!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    65

    Početno

    mama me dojila par tjedana jer nije imala mlijeka.
    brata je dojila mjesec dana. pedijatar joj reko da ima preslabo mlijeko.
    baka nije dojila mamu jer nije imala mlijeka nego ju je odhranila na kozjem mlijeku.
    baka je dojila drugo svoje mladje djece. u to vrijeme se za dojilje kuhalo posebno. bio je sretan onaj tko je mogao nabaviti malo kravljeg ili kozjeg mlijeka jer na otoku nije bilo zivotinja, a ni hrane opcenito. bili su gladni. tako prica baka.

  45. #145
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Moja mama me je dojila do cca. 6 mj, a u 4 mj je krenula sa dohranom po preporuci pedijatra, a bilo je to prije 32 godine.

  46. #146
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nisam dojena jer je mama imala uvučene bradavice, borila se, ali s bratom dobila grozan mastitis i nije znala što kako jer se onda više forsiralo adaptirano, a nije imala koga pitati.

    Prema preporuci doktora, kad je mene rodila, odmah je uzela tablete za pretanak mlijeka, tako da ja nisam ni primirisala njeno mlijeko.

    Sad su joj grudi prepune fibroadenoma i kalcifikata i ona vjeruje da je to upravo radi nedojenja.

    Sjećam se da nam je u osnovnoj školi razredna nastavnica pričala kako je dojenje važno i kako su dojena djeca zdrava i jaka k'o konji, pa mi je to ostavilo žaljenje jer nisam dojena, tako da mi je sad bilo iznimno važno da ja uspijem u dojenju moje curice.

  47. #147
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Mene je mama dojila dvije godine.

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    3

    Početno

    Mene mama nije dojila, "nije imala mlijeka", ali naravno glavni razlog nedojenja je bio needuciranost... Kad sam došla iz bolnice-prvo što mi je rekla bilo je:mlijeko ti je vodenasto :/ Naravno, meni je to na jedno uho ušlo, na drugo izašlo 8) Dojim uspješno više od 3 mjeseca

  49. #149
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    oko 3 mjeseca, nije imala dovoljno mlijeka

  50. #150
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    niti dana jer sam se rodila mjesec i po ranije i bila sam u inkubatoru (visio mi život o niti)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •