Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Trebam savjet za spiralu !

  1. #1
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno Trebam savjet za spiralu !

    Danas sam bila kod ginekologa i razgovarali smo o kontracepciji. Rekla sam da sam samo par puta popila pilulu i kako sam primjetila da mi previse otvaraju apetit, prestala sam.
    Takodjer sam navela da sam malo ne odgovorna u tom redovnom uzimanju i cesto se desi da ju zaboravim i tko onda zna, mozda i ostanem trudna.
    Mama mi je rekla par primjera o pilulama i Ja cu vam reci samo jedan. Kad se uzimaju pilule i pije caj od gospine trave, nenormalno smanjuje djelovanje.
    Drugi su vecinom bili o celulitu itd... to i same znamo.

    Kad sam rekla sve to doktoru, on mi je preporucio SPIRALU.
    Pitala sam ga dosta toga : infekcije,kako ide kod odnosa itd... i on mi je rekao da ih vise od 20god. stavlja i da nikada nije naletio na problem.
    Takodjer mi je rekao da to nisu one zeljezne kao prije.
    Sada nemam pojma :?
    Sta vi mislite ?

    Veliki sorry za ovako duugo objasnjenje al sam nastojala sto kraca biti a sto bolje objasniti.


  2. #2
    lidac2004

    Početno

    nije li dille nedavno izgubila spiralu?

    meni se uopce ne svidja da stavljam nekakva strane tijela u sebe,radje bi pila pilule....

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja sam dugo godina pila pilule i nisam imala nikakvih neugodnih popratnih pojava. Al kad sam, nakon trudnoce ih pokusala ponovo piti, em mi je nonstop bilo zlo em sam se pocela nenormalno siriti. Pa sam prestala. Sad sam na spirali i super mi je. U pocetku me malo zivcirala jer sam non stop curkala krv, ono, sitno, al svejedno dovoljno da mi je islo na zivce al proslo je nakon prvih par mjeseci. Sad su mi menge skoro nezamjetne.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Ančice, jel imaš mirenu ili nešto drugo? Ja razmišljam o tome, ali me nekako strah.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Imas topik na Zdravlje odraslih - Mirena.
    Nisam za pilule jer sam dosta zaboravna, posebice sad kada imam malu djecu. Uvijek ih moras piti u isto vrijeme (sat-dva gore, dole). Poslije poroda sa Editom, uzimala sam pilule, ali mi se desilo da nisam imala vremena otic ljekaru po novi recept- i hop, eto ti Samija.
    To sto se desilo Dilletu, je rijetkost, ali se desava... Isto je i sa ostalim kontracepcijama, i kao sto moj ljekar rece, nista nije 100% sigurno.
    Mostarko, ako neces da se zamlacujes pilulama, prezervativima i sl. stavi spiralu. Medjutim, ako zelis jos djece, mislim da je to los potez, jer tzv. spirali Mireni rok trajanja je 5 godina. A glupo ti je vadit je za dvije- tri godine... Mirena je ovako za starke poput mene, koje vise nece radjat.

  6. #6
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Da, imam mirenu. Nije zeljezna i ima dodatak hormona, ali lokalnog i izuzetno malog naspram pilula. Bas sam bila na pregledu nakon devet mjeseci (nisam ni skuzila da je tolko proslo, inace je pregled trebao biti nakon sest) i sve je na svojem mjestu.

  7. #7
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Pilule ne dolaze u obzir jer ih je vecina koje daju celulit i apetit a naj vise mi ne odgovaraju zbog vremenske preciznosti.

    Snorki, meni je doktor rekao da se ona moze izvaditi i za 2god. bez problema jer ja u tom vremenu ako Bog da zelim opet biti trudna.Predpostavljam da se izvadi bez problema al postoji li neki drugi razlog kao npr. otezavanje zaceca ili problemi u trudnoci ?

    Ancice, jesi je na pocetku osijecala da je imas i da li smeta pri odnosu? Imam osjecaj da bih umrla od straha pri prvom odnosu.

    Takodjer mi je rekao da imaju 2 vrste tih spirala, jedne koje kod menstruacije udvostrucuju krvarenje a kod drugih skoro i nema krvarenja.
    Ja bih se opredjelila za ove druge al koliko je dobro da krv ne izlazi normalnim tokom ?

    Eh mi zene... sto nekih cuda......

  8. #8
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja i moj suprug volima malo žešći sex pa me strah staviti spiralu. Inače i ja sam prilično "zagrijana" za Mirenu, ali se dvoumim zbog gore navedenog Što vi cure mislite?

  9. #9

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    To sto se desilo Dilletu
    Pa nije dille isto što i Mile...Kakva ti je to deklinacija, diplomirana moja žurnalistice?!?!

    A ja sam, iz poznatih razloga, do daljnjega odustala od spirale.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Dilence, ti si meni ko i Milence. I ja sam Snorki, a ne Snorky

    Nego Mostarko, ne znam je li ti bezveze sad ugradit spiralu, pa je vadit (jos upotrebljivu ). Ona je ovdje poskupa. ne znam koliko je u Francuskoj? Dille je uspjela osiguranjem vratit lovu. U Austriji to ne moze.

  11. #11
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mene nist nije smetalo. Rekao mi je doc da ce mozda mm-a skakljucati koncic (spirala je u uscu maternice, ne visi van) ali nis od toga - sex odlican

  12. #12

    Početno

    Snorki, pusa!

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    spirala je u uscu maternice
    Kako sad u ušću? Pa zar nije skroz gore, u fundusu? A kroz cerviks samo končići vise (tj. trebali bi visiti, ako ih prekratko ne odrežu)?

  13. #13
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    E sada vise nisam nikako pametna.
    Neznam da li staviti ili ne :?

    Snorki, zar osiguranje nebi trebalo vracati 100% pare ???
    Nisam znala da se to i placa .

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj Mostarka prvotno napisa
    E sada vise nisam nikako pametna.
    Neznam da li staviti ili ne :?

    Snorki, zar osiguranje nebi trebalo vracati 100% pare ???
    Nisam znala da se to i placa .
    Kako u kojoj drzavi. U Austriji je 400 Euro i nista ti se ne vraca. U drugim drzavama je oko 120 Euro. Nek me neko ispravi ako grijesim.

  15. #15
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Onda cu se radije pouzdati u svog slatkog muzica. Heh... cuj te pare dati za spiralu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Mostarka prvotno napisa
    Ja bih se opredjelila za ove druge al koliko je dobro da krv ne izlazi normalnim tokom ?

    Eh mi zene... sto nekih cuda......
    Ovo je pitanje dostojno moje bake. Stvarno. Svaki mjesec tvoja maternica se priprema za moguću trudnoću. Tada se u maternici skuplja krv i tkivo koje je tu samo zbog potencijalne bebe. Ako do trudnoće ne dođe, maternica se ljušti. Tada se to tkivo i krv izbacuje van. Suprotno nekim bapskim pričama to nije otrovno ni opasno po život tkivo, nego jednostavno ničemu ne služi. Mirena sadrži hormon koji djeluje na maternicu tako da se ona ni ne zadeblja u onoj mjeri koja je potrebna za održavanje trudnoće. Dakle maternica se zadeblja u vrlo tankom sloju, pa nema puno tkiva ni krvi koje prilikom menstruacije treba izbaciti.

    Dva mjeseca nakon što imam mirenu, moja menstruacija je pala na otprilike 1/3 onoga kakva je bila prije i meni je to super.

    Inače mirenu možeš izvaditi drugi dan nakon što je staviš. Nema nikakvih vremenskih ograničenja koliko mora ostati unutra. Odmah nakon vađenja možeš zatrudniti.

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja nisam nista platila.

  18. #18
    mamaiSven

    Početno

    Bas sam jucer isla kod svog ginekologa i postavila sam mu isto pitanje: spirala ili kontracepcijske pilule. On je rekao da sam jako mlada i da cu jos radjati, da mi spiralu moze staviti, ali da ju on nikada meni ne bi stavio. Preprucio mi je Yasmin pilule, rekao da su to pilule s najmanjom razinom hormona do sad i da ih uzimam bez ikakvih problema.

  19. #19

    Početno

    Ja sad stvarno neznam sta je najbolje za zastitu,spirala,tablete neznam nista.Mislim da je ipak najsigurnija gumica tj. kondom jos se drzim toga iako nicemu vise nevjerujem!
    Kako se vi drzite sa soiralom jel to boli kad stavljas,bas me zanima ,koja je naj i kolko je sigurna?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj mella prvotno napisa
    Mislim da je ipak najsigurnija gumica tj. kondom jos se drzim toga iako nicemu vise nevjerujem!
    Je, kondom ti je najsigurniji. Dokaz je moj Danijel, kojeg smo planirali tek za slijedeće proljeće.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A je l' itko prakticira prekinuti snošaj?
    Mi smo to prakticirali od kada smo prohodali dok se nismo odlučili za bebača. Ostala trudna od druge! Sad opet prakticiramo to isto, za sada je sve u redu. Doduše, meni je svejedno da li ću ostati trudna sad ili za 2 godine kako planiram. Ali evo, funkcionira jako dobro kod nas!
    Ja isto ne volim strana tijela poput spirale, a ni da mi tablete upravljaju tijelom.

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ni kondom nismo nikad koristili...

  23. #23

    Početno

    Da mi jesmo prekidali snosaj prije prve bebe i isto sve je bilo u redu nism zatrudnila dok nisam htijela,ali sad vec imam dvije a trecu neznam ni hocu li imati pa mi i nije do zezancije,a kao prvo ovi su premali da razmisljam o trecem!
    Vjerujem da mozes tako zatrudniti,ali jako tesko samo naprijed!

    _________________
    Lorena 02.03.'04.
    Antonio 16.05.'05.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Brigita, a sto se desilo, pucanje kondoma ili nesto drugo? Mislim da je pucanju uvijek uzrok nepravilno stavljanje. Ako se pazljivo i bez zurbe namjesti ne bi trebalo biti problema (naravno nista nije 100% sigurno).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Samo vas citam!
    Jednoj ispala spirala, drugima puko kondom... hebote, najbolje se zasit

  26. #26
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Kad smo već kod 'trajnih', ja glasam za 'zapečatit' muža (mislim, nakon što proizvede treće). Što vi mislite?
    Tablete-fuj, spirala-sumnjivo tijelo, prezvač-puko više nego jednom (i mislim da nije bio problem krivo stavljanje nego silina seksa ), prekinuti snošaj-trenutno prakticiramo, al isto ko ana.m, ak uleti beba prije plana .
    A njima je to ionako reverzibilno (za slučaj da se predomislim pa me pod starije dane uhvati želja za novim bebačem )

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Kako mislis "zapecatit" muza.
    Mislis na ustrojit Ili ti da podvezes jajnike?
    meni to nekako okrutno zvuci. Ne bih se mogla odlucit na to.
    Mislim da cu ipak otic po Mirenu. Necu valjda bit peh ko Dille.

    p.s. ona sad vjerovatno apstinira dok palme njisu grane

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam već rekla da sam zadooljna s mirenom,a pogotovo u zadnjih nekoliko mjeseci kad mi se menst.krvarenje toliko smanjilo da više ne koristim obične uloške već su mi dovoljni i dnevni,a po noći mi uopče ne trebaju :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj violet prvotno napisa
    Brigita, a sto se desilo, pucanje kondoma ili nesto drugo? Mislim da je pucanju uvijek uzrok nepravilno stavljanje.
    Je, kondom je pukao, a pilula za jutro poslije uopće nije pomogla. Naravno da je peh ak ti kondom pukne jednom u 2 godine i to baš dan prije ovulacije, ali eto meni se dogodilo.

    Što se vazektomije tiče, mislim da MMa ne bi na to natjerao ni cijeli odred specijalaca.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    dajte još malo o Yasmin tabletama jer i mene interesira ova tema....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    A je l' itko prakticira prekinuti snošaj?
    Mi smo to prakticirali od kada smo prohodali dok se nismo odlučili za bebača. Ostala trudna od druge! Sad opet prakticiramo to isto, za sada je sve u redu. Doduše, meni je svejedno da li ću ostati trudna sad ili za 2 godine kako planiram. Ali evo, funkcionira jako dobro kod nas!
    Ja isto ne volim strana tijela poput spirale, a ni da mi tablete upravljaju tijelom.
    također (ali mi nije baš svejedno kad ću zatrudniti iako je savršeno funkcioniralo sve dok se nismo odlučili na bebu)

  32. #32
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Citiraj xanta prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    A je l' itko prakticira prekinuti snošaj?
    Mi smo to prakticirali od kada smo prohodali dok se nismo odlučili za bebača. Ostala trudna od druge! Sad opet prakticiramo to isto, za sada je sve u redu. Doduše, meni je svejedno da li ću ostati trudna sad ili za 2 godine kako planiram. Ali evo, funkcionira jako dobro kod nas!
    Ja isto ne volim strana tijela poput spirale, a ni da mi tablete upravljaju tijelom.
    također (ali mi nije baš svejedno kad ću zatrudniti iako je savršeno funkcioniralo sve dok se nismo odlučili na bebu)
    I ja sam popila jednu pilulu prije 5mj. za prestanak trudnoce al neznam da li sam bila trudna ili ne.
    To sam tada uradila i nebi vise.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •