Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Trgovina dječjim organima

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Trgovina dječjim organima

    od kada sam ovo pročitala u totalnoj sam komi

    znala sam za to, ali nisam znala da je to toliko rašireno i u toliko velikom broju
    60000
    i 1 je previše, ali toliko

    nisam ovo stavila da se sad svi nad tim zgražavamo i užasavamo

    nego me zanima kako se vi s tim nosite?

    ja sam inače u strahu od otmice, a sad još više

    kako uspjevate kontrolirati taj strah i staviti ga u normalne okvire da ne "ugušite" djecu?

    dok je moja još mala i dok je stalno držim za ruku još sam koliko toliko sigurna
    ali doći će dan da će krenut sama u školu, u grad...
    užasno se toga bojim

    uza svu pažnju mi se 5.12. izgubila u gradu
    nije je bilo možda 3-4 minute, ja sam u glavi odvrtila sve najružnije scenarije, među ostalima i ovaj iz članka
    i sada kad se sjetim tog straha stegne me u prsima

    kako naći mjeru između normalne brige i pretjeranog straha?
    (nakon ovog članka nisam više sigurna da je pretjeran)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    17

    Početno

    otkako sam majka jako sam oprezna, te se bojim stvari na koje prije nisam niti pomišljala ili sam mislila da se dešavaju nekome drugome, negdje drugdje! Baš sam neki dan vodila razgovor na tu temu sa prijateljima i svima nam je isto, te shvatila da treba biti max. oprezan, no ne dozvoliti da nas strahovi i crne misli prevladaju.Kad sam bila trudna bojala sam se da me netko ne otme i ukrade bebu /valjda su me prevladali majčinski instinkti/
    Više ne volim niti vijesti gledati, mislim da nas i oni dodatno bombardiraju i zastrašuju sa strahotama iz Amerike, Kine... pa naravno da se tamo svašta dešava, koliko su puta samo veći od naše male državice i koliko mnogo stanovnika imaju... 100 ljudi 100 čudi
    Zapravo sretna sam što živim u maloj srednini, više-manje svi se poznajemo, dok u velikim gradovima poput Zagreba je druga priča. Prije 8 godina dok sam tamo studirala nije bilo tako nesigurno na ulicama ili mi se to samo čini?! :?

  3. #3
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Moja mama je često znala reći da joj je bilo grozno ne zivkati nas svako malo, provjeravati kako smo, gdje smo, što radimo, i to je znala govoriti svojim ženama na kavi, koje su mahom opsjedale svoju djecu, nego da nas je jednostavno morala pustiti a svoje borbe voditi sama sa sobom. Toga se tako često sjetim, i mislim da ću i ja tako nekako morati, iako sama pomisao na takve stvari me paralizira.

  4. #4
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Trguje se sa svim organima (mislim i nas velikih) A ne samo malih.
    Tako da se i mi moramo čuvati a ne samo djeca.
    Evo ja iskreno pokušavam ne razmišljati o groznim stvarima ali imam jedan istiniti slučaj koji mi je pričala žena kojoj se to desilo.
    Uglavnom žena bila u Trstu u šopingu.I znate kak ide u šopingu zaviriš u svaki dučan kupiš svašta.
    Uglavnov već je htjela ići doma ali ode ona u dućan i to je bio kod Kineza.A mužu se nije dalo pa je ostao vani čekati.
    I on čeka i čeka, zna kakve su žene kad kupuju, Ali prošlo je već dosta i njemu dojadi.
    Uđe u dučan a njegove žene nigdje pogleda po cjelom dučanu i nigdje je nema, pa je pitao trgovca jel vidio tu i tu ženu i veli kak mu je žena ušla prije pola sata i nije izašla.
    Veli trgovac da nema pojima da nije bila nikakva žena u dučanu.
    A on brzo izleti i po onog njihovog policajca (zaboravih kak se zove). Mislim u toj strci je čovjek i dobro reagirao i brzo i učinkovito i dobro da je.
    Uglavnom došli murijaci i prekopali sve živo i molim te u kabini za presvlačenje su našli otvor u podu i lif i spustili se dolje u podrum i imali kaj vidjeti.
    Ženu su uspavali obrijali i stavili na stol pripremali za operaciju, vjerojatno bi joj povadili koji organ. prestrašno.
    Kad sam čula tu priču baš sam bila u komi par dana i stvarno moraš paziti di ćeš ući u koji dučan i mislim da je najgore tak ići sam.
    Kaj da nije bilo muža i da on nije pozvao muriju ko zna kaj bi bilo koma, koma, koma opće ne želim razmišljati.

  5. #5
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    domy, najvjerojatnije je to "urbana legenda" koja se već pojavljuje u raznim verzijama (djeca, odrasli, razne lokacije)

    Ja se kao i a70v pomalo užasavam dana kad će mi dijete samostalno hodati gradom, a dotad su trudim ojačati je psihički i fizički da se zna snaći.

    Nedavno sam gledala film Taken s Liamom Neesonom, gdje otimaju mlade cure i daju ih u prostituciju. Bila sam zdrmana nekoliko dana, jer to nije (ružna) bajka, već se stvarno događa.

    Mislim da je svijet danas puno opasnije mjesto za život nego kad sam ja odrastala, i što nam ostaje nego naći načina da se s tim nosimo.

  6. #6
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Mjeru straha mislim da je jako teško naći...bar kod mene...i inače sam dosta veliki paničar,ali od kad mi se ljetos Roko izgubio na par minuta i to u USA gdje ne zna ni jezik niti apsolutno ništa,mislila sam da ću umrijeti istog trena...svi najgori scenariji su mi odmah bili pred očima...

    Trguje se danas sa svim i svačim,i ne pita za cijenu...mislim da nekada pretjerujem,ali ne mogu si pomoći. Nema trena da mi nije u vidokrugu..a eto,čak kad sam i mislila da je,on je nestao...to su strašne stvari za čovjeka i samo otvaraju put novim strahovima.

    O trenu kad će mi sam izaći prvi puta van ili svaki dan ići u školu,ja uopće ne mogu normalno razmišljati ....
    Mogu se samo nadati da mu usadim koliko toliko neku odgovornost prema sebi i životu,a sve ostalo je lutrija.

  7. #7
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Strah od otmice djeteta nije među mojim dominantnim strahovima vezanim uz djecu, ali je svakako prisutan, međutim sve moje strahove (od gušenja, utapanja, izlijetanja pod auto, otmice itd) nekako držim pod kontrolom. Poštujem neke mjere predostrožnosti, ali ne pretjerujem.

    Uvijek se sjetim Zdenke2 koja kaže da ne želi dozvoliti da strahovi upravljaju njenim životom.

  8. #8
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Nedavno sam gledala film Taken s Liamom Neesonom, gdje otimaju mlade cure i daju ih u prostituciju. Bila sam zdrmana nekoliko dana, jer to nije (ružna) bajka, već se stvarno događa..
    taj film je jako :shock:

  9. #9
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Strah od otmice djeteta nije među mojim dominantnim strahovima vezanim uz djecu, ali je svakako prisutan, međutim sve moje strahove (od gušenja, utapanja, izlijetanja pod auto, otmice itd) nekako držim pod kontrolom. Poštujem neke mjere predostrožnosti, ali ne pretjerujem.

    Uvijek se sjetim Zdenke2 koja kaže da ne želi dozvoliti da strahovi upravljaju njenim životom.
    i ja pokušavam tak...
    moja dobra prijateljica je strašni paničar kad je njeno dijete u pitanju, i iskreno se nadam da ću ja svoje fobije još neko vrijeme moći kontrolirat jer vidim da je njoj koja non-stop o tome razmišlja jaako teško... a jasno da mi nije svejedno :/

  10. #10
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Nedavno sam gledala film Taken s Liamom Neesonom, gdje otimaju mlade cure i daju ih u prostituciju. Bila sam zdrmana nekoliko dana, jer to nije (ružna) bajka, već se stvarno događa..
    taj film je jako :shock:
    Ovaj film sam i ja gledala, e film je koma.
    Mislim film je ok ali ljudi moji to se dešava u svjetu, prestašno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ova urbana legenda...hm? nije li se nešto slično dogodilo ove jeseni u HR - muž otišao u piceriji podmiriti račun, a žena nestala...češka turistkinja, sjećate se? Nađena ovih dana . Pa ona Australka Brit. Stvarno je Zdenka u pravu kad kaže da ne treba dopustiti da strahovi upravljaju našim postupcima, ali opasnosti koje objektivno postoje treba sagledati u pravom svjetlu (mislim da i ona tako misli). I treba čovjek biti oprezan gdje god može.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Gledala sam dokumentarac o jednom 70-godišnjaku kojeg je "prijatelj" na prijevaru natjerao da prosjači po Jadranskoj obali :shock:

    Ima svega.... Moj je još premali i ne razdvajamo se...., ali se nadam da mi strahovi neće preuzeti razum i pokvariti kvalitetu življenja cijeloj obitelji.

    Mada, moram priznati da mi taj članak o organima uopće nije jasan. Tko je i zašto doveo toliku djecu na taj otok? Tko je bio zadužen za njih? Kako može 400 djece nestati? Tijekom kojeg razdoblja se to dogodilo?

    Kod nas je bilo slučajeva otmice za vrijeme Juge. Obično su optuživani Romi da su ih odvodili u prosjačenje u Italiju. I nedavno je bilo nešto na tv. Da su jedno oteto djete našli nakon 40 god?!

  13. #13
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Ova urbana legenda...hm? nije li se nešto slično dogodilo ove jeseni u HR - muž otišao u piceriji podmiriti račun, a žena nestala...češka turistkinja, sjećate se? Nađena ovih dana . Pa ona Australka Brit. .
    Zar su im izvađeni organi?

  14. #14
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Inače, to sa Trstom sam i ja čula u 100 verzija-ali nikad iz 1. ruke i nikad ništa nisam pročitala u novinama...Realno, naši ljudi su išli često tamo, u Jugi je to bila jedina destinacija izvan sigurnih granica, pa nije ni čudo da su priče kolale....
    Ipak, jeste čule za onoga Talijana (beskućnika) koji je ipak iz ex države-prodali ga roditelji Romima?

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam dosta veliki paničar, kad je zdravlje i sigurnost u pitanju.

    no, u stvari, te otmice mi uopće ne padaju na pamet, moram priznati. kad izgubim djecu iz vidokruga (dobro, maru još nisam), svašta mi padne na pamet, ali da će ih netko oteti, ne.

    čitam svaki dan crnu kroniku, pa nisam još pročitala da se tako nešto desilo kod nas. da su uopće neko dijete oteli (dobro, osim sina od zagorca), a kamoli zbog organa. pa se valjda zato i ne bojim.

    no, ne brinite - ostalih strahova imam u izobilju tako da mi ovaj uopće ne fali.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Nedavno sam gledala film Taken s Liamom Neesonom, gdje otimaju mlade cure i daju ih u prostituciju. Bila sam zdrmana nekoliko dana, jer to nije (ružna) bajka, već se stvarno događa..
    taj film je jako :shock:
    I ja sam bila u komi nakon ovog filma, užas.

  17. #17
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ove priče o Trstu sam pročitala prvi i jedini puta ovdje na forumu

    Inače, film Taken je strava, ali ga uništava onaj tipično američki kraj, gdje jedan čovjek poubija njih pedesetak naoružanih manje više golim rukama, ranjen i vezan

  18. #18
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Trudim se da budem umereno brizna, da ne sputavam decu strahovima od otmice ili prodaje organa. Vise se, realno, plasim gustog saobracaja na putu od kuce do skole, situacije da se ne zaglave same u liftu (zabranjeno im je da se voze istim iz tog razloga)...dakle konkretnih opasnosti za koje postoji veca verovatnoca.
    Znam da se otmice takodje desavaju, ali znam i da bi me svakodnevno razmisljanje o tome paralisalo u svakodnevnim aktivnostima nas i dece ( tipa idite same po dorucak i li novine, budite kod kuce 1/2h dok mi nesto obavimo, itd.) Opreznost je nuzna, ali treba naci meru u njoj, da bismo nase pilice dovoljno sacuvali, ali i osamostalili.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čitam svaki dan crnu kroniku, pa nisam još pročitala da se tako nešto desilo kod nas. da su uopće neko dijete oteli (dobro, osim sina od zagorca), a kamoli zbog organa. pa se valjda zato i ne bojim.
    bas tako i ja razmisljam
    nikad nisam cula da je netko u zagrebu, niti u hrvatskoj, oteo dijete (u ovom smislu)

    uvijek se pricalo o nekim crnim autima koji otimaju, o brijanju djecjih glava u svlacionicama po ducanima u trstu i grazu, i slicne price. ali to su za mene samo price.

    mislim da su ta djeca o kojoj se pise prije ili prodana od strane roditelja, ili im uzeta nekom prevarom (tipa dat cemo ih nekoj dobroj obitelji na posvojenje, skolovat cemo ih, dat cemo im posao,...), nego da su oteta na cesti metodom "ej vidi tamo je neko dijete samo, ajmo ga otet"

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam svjesna da je tu puno moje paranoje
    a temu sam otvorila pod utjecajem novinskog članka
    jer 60000 djece
    strašno nešto
    uopće pomisao da postoje ljudi koji rade tako nešto
    i to medicinsko osoblje, jer treba znat izvadit organ da on bude upotrebljiv
    prestrašno nešto
    i znam da je puno veća opasnost, kao što kaže Vishnja, ovaj divlji promet

    ja se pokušavam boriti protiv svojih strahova
    ako mučim sebe, da ne mučim nju
    i vjerujem (nadam se) da u tome uspjevam
    zato se ovdje ispuhujem i gnjavim vas
    i lakše mi je kad vidim da ima i "ludih" poput mene, i da ima razumnih koji me spuste malo na zemlju
    i zato mi je lijepo ovdje

  21. #21
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    i zato mi je lijepo ovdje

    Tu smo mi, uvek. I za "bube" i za one druge, lepse stvari...

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa
    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Ova urbana legenda...hm? nije li se nešto slično dogodilo ove jeseni u HR - muž otišao u piceriji podmiriti račun, a žena nestala...češka turistkinja, sjećate se? Nađena ovih dana . Pa ona Australka Brit. .
    Zar su im izvađeni organi?
    To nikada nitko neće saznati.
    Ali me muči motiv takvih zlodjela. Tko bi i zašto u našoj zemlji ubio strankinju, curu/ženu koju ne poznaje?

  23. #23
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Opet ne vidim nikakve povezanosti sa trgovinom organa-način i okolnosti na koji je nestala nesretna Australka su sasvim uobičajene, nažalost-noć, pijanstvo, Boninovo....nema dokaza, ali zašto prihvaćati najbizarniju verziju?
    Šta se tiče ove s Murtera, nisam znala da je tako nestala, to je fakat čudniji slučaj-onoliko koliko znam (znači-ni tu obdukcija ništa ne može utvrditi?)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •