Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Perinealna masaza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno Perinealna masaza

    Ja bih rado ovaj put izbjegla epiziotomiju pa se pripremam perinealnom masazom. No u podrucju sava od epiziotomije od proslog poroda osjecam poprilicnu bol. Je li tko imao takvih problema? Procitala sam na forumu kako je bol koju osjecamo pri izlasku djeteta ,ako nije ucinjena epiziotomija , veca.Vasa iskustva? Kako se ponasa oziljak od ranijih epiziotomija pri novom porodu bez rezanja ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Moj sav nije pokazivao znakove neposluha na drugom porodu
    Prvi put sam stvarno jako rezana, drugi put ni p od pucanja

  3. #3

    Početno

    nuna ja sam sa svojim docom pričala baš o perinealnoj i on kaže nema frke, ali moraš znati da je šav od ranije epiziotomije(u mom slučaju komada tri) manje rastezljiv nego ostatak međice......tako da se može desit da na tom dijelu jače osjetiš bol ili da te opet režu.....
    isto tako ne mora značit ništa od toga, može se sasvim lijepo rastegnut i da prođeš bez te zločeste tete epi.....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Hvala na odgovorima! Da , i ja mislim da uvijek postoji mogucnost da te MORAJu rezat ili da se pukne , i to je OK . Ja se samo pokusavam pripremit sto je moguce vise i bolje . Zapravo ono sto mene muci je slijedeceduvijek sam smatrala da mi je epiziptomija znacajno pokvarila spolni zivot i nekako mi se cinilo da mi tijelo vise nije kompletno . (Tim vise sto se sijecam kako je doc. na porodu rekao kako je "sve elasticno i da zapravo ne bi trebalo rezat".) Sad kad sam se prihvatila perinealne masaze (koja mi i nije izvor nekog zadovoljstva) otkrila sam da mi vaginalna stijenka na strani reza uopce nema nikakav tonus.Cini mi se da tu postoji samo oziljak, nista drugo. Na drugoj strani , sasvim druga prica:debela , cvrsta stijenka!Ja sam invalid! Uzas! Da ne spominjem bol (nista strasno) koju osjecam kad s preforsiram fizicki , kad se mijenja vrijeme , kad mi je menstruacija obilna...
    Ovo su tako intimne stvari i tesko mi je o tpme govorit . Valjda su me krivo sasili ili nesto.
    zanima me jos je li odnos nakon poroda bez epiziotomije (naravno , bar nekoliko mjeseci poslije poroda) jednako bolan kao i onaj sa savom?(Ako je , vise nikad necu dat muzu blizu :wink: )

  5. #5
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    meni je definitivno puno, puno bolje bez epiziotomije Dva puta su me rezali, treci puta sam radila perinealnu i valjda je pomogla, jer sam bebu od 4100g rodila bez pucanja, a sa spolnim odnosom poslije nisam imala problema(za razliku od ona dva puta kad su me rezali, toliko sam se bojala prvog odnosa nakon poroda!!-i nije mi bilo ugodno neko vrijeme)

  6. #6
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    nuna, drzim ti fige da tvoju zelju da prodjes bez epiziotomije uslise u splitskom rodilistu

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    prvi put epi, drugi put bez perinealne i s doktorovim "navodjenjem" babice, medjica mi je skoro ocuvana, ipak sam pukla, malo ali jesam, al bebeto je imao 4.700 i ta tri savcica sam mu brzo oprostila... (al me i ta ranica bolila i to dobrahno - ili sam ja placimacak s niskim pragom boli...) :D

  8. #8
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    U svakom slučaju perinealna masaža je super za pripremu i prije tiskanja opet masaža koju ti može napraviti babica ili ti sama ili muž. Valjda vam neće stajati čitavo vrijeme za vratom, oni koji se ne slažu s tim. Lakše je sve kad nema epizotomije i oporavak je munjevit. Da ne smiješ nositi i "kopati" odmah, to se zna. Nažalost je ožiljak, gdje su bile povrede, a pogotovo u mišićnom dijelu vagine, slabije rastezljiv. Međutim perinealna masaža i tu pomaže. Zapravo sami sastav ulja pomaže. Pokušaj naći neko s većim udjelom ružinog ulja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Mislite li da bi mogao proc porod bez epiziotomije posto sam prvorotka?

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bébé

    Naravno da moze! Evo mene prvorotke bez ijednog sava!!! :D :D A i moja jedna frendica sto je rodila 6 mj poslije mene ista prica... Tako da je to vrlo moguce :D

    Ti radi perinealnu masazu, ali i stav doktora uvelike odlucuje da li ces ti biti rezana ili ne. Bitno je da doktor razumije tvoju zelju za kontroliranim tiskanjem i zelju da te ne rezu nepotrebno. Sretno :D

  11. #11
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Ja mislim da je vrlo vazan i stav bolnice! Iz iskustva znam da je stav SD-a da se i kod prvorotki proba ici na porod bez epiziotomije. Kod njih je jedini problem sto gotovo svakome pokusavaju uvaliti drip i sredstva za smanjenje bolova, sto pak u Zajcevoj ne prakticiraju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Koje ste ulje koristili za per. masažu?? Ja sam isto planirala da ću je raditi ali nekako mi nije jasno kako, mada sam u jednoj knjizi našla dosta dobre upute ali mi to sve zvuči nekako bolno!? :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Kako je u Petrovoj?? S obzirom da sam ja tamo rodila prvo dijete i nisam znala u to vrijeme za masažu i hrpu drugih stvari, ne znam da li se i tamo može reći: čujte ja sam radila to i to, možemo li nekako izbjeći rezuckanje???

    Doduše ja sam imala svega par šavova, ali jedan veliki koji me je bolio ko sam vrag i tu mi se stvorilo divlje meso :?

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pia, uopce nije bolno. Malo je cudno u pocetku, pogotovo s trbuhom do zubi. I osjecaj je, hm, jedinstven.
    Postoji Weledino ulje za pripremu za porođaj (mislim da se tako zove).

    Oriana, dodatno se koncentriraj na masazu oziljka od prethodne epi. Oziljak najvise zateze. Osim toga, ako te budu ponovo rezali, bit ce to na istom mjestu, pa ti je i zbog toga vazno sto bolje to oziljkasto tkivo omeksati,a naviknut ces se i na taj osjecaj zatezanja.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Na internetu se moze naci mnostvo clanaka o per. mas.(U trazilici utipkati «perineal massage childbirth «) Ja bih ono procitano sazela u slijedece ( moje shvacanje napisanog):
    1.)- p.m. se izvodi od 34/35 tjedna UREDNE trudnoce uz dodatni uvijet da ne postoje vaginalane infekcije , osobito herpes. Izvodi se na nacin da se prvo poduzmu higijenske mjere (odrezani nokti, oprane ruke ,prazan mjehur, cisto podrucje masaze) , zatim se pomocu lubrikanata prelazi na masazu (maslinovo ulje , ulje gospine trave , ulje E-vitamina … ili specijalna ulja za tu regiju tijela npr.ulje za pripremu pred porod Weleda «Damm-massageöl « iz apoteke , lubrikatni gel «Tea tree oil « iz DM-a (cini mi se da svaka od ovih stvari kosta nesto manje od 80 kn , i nadam se da se nece shvatiti kao reklama jer maslinovo ulje je valjda dovoljno dobro , ako ne i bolje)).
    Masaza se izvodi svaki ili svaki 2. dan po 5-10 min.Masira se u polozaju koji trudnici najbolje odgovara.Malo ulja se nanese na palac(moze i partnerov). Prstom se udje u rodnicu 2-3 cm. Masira se samo donje ¾ rodnice (gornja ¼ prema urinarnom otvoru ne zbog infekcije ur. trakta) . Dakle , u obliku slova U.Nakon toga slijedi masaza podrucja izmedju rodnice i anusa izvana.
    2.)- nema znanstvenih dokaza da p.m. doista smanjuje mogucnost pucanja medjice tj . potrebu za epiziotomijom. Na te stvari najvise utjecaja imaju kontrolirano tiskanje i polozaj radjanja (najpovoljniji :ruke- koljenja ili samo klecanje ; navodno nas lezeci polozaj pogoduje pucanju) te epiduralna kod koje je postotak puknuca veci. Kegelove vjezbe , koje nisu masaza,apsolutno nemaju utjecaja na elastiscnost medjice.
    3.) – p. m. pomazu tkivu rodnice da se nauci na osjecaj «radjanja» i kontroli misica koji u tome sudjeluju. Pokazalo se kako je izgon djeteta kraci za nekih 11 min. kod zena koje su radile p.m. sto je dobro kod asistitranog poroda.

    To bi bila moja interpretacija.
    A moj stav : ucis cijelu godinu/zivot , a kad imas ispit onda ucis vise i temeljitije ; vjezbas cijelu god. , a kad imas nastup ili takmicenje pripremas se vise i temeljitije . To ne znaci da ces proc tj pobijedit , ali ces pokusat dat sve od sebe . Tako ja vidim i ovo s porodom. Kome je perin. mas. naskodila ( ako je pod 1.) zadovoljeno)?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Hvala na opširnom objašnjenju!!! :D Mislim da ću isto probat s masažom!
    Nuna, jel znaš da li u Splitu ima za kupit to Weledno ulje? A ako se koristi maslinovo - kupovno ili domaće?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Za Weledu moras malo obilazit apoteke jer imaju obicno 1 bocicu. Maslinovo je dobro ako je DJEVICANSKO , za nas u blazenom stanju . Probaj kantrionovo (gospina trava ) , to ima i u apoteci i u DM i na pazaru (da je ljeto , mogla bi ga napravit sama)

  18. #18

    Početno

    jedno pitanje apropo perinealne masaže...
    ja sam sad u 28 tjednu i doc mi je rekao da si pripremim torbu za rodilište..... trenutno nisam još uopće otvorena ali me kontrakcije jako šibaju... jel mogu ja već sad počet s tom masažom s obzirom da možda ne dočekam 34.tjedan?
    ili ako ne, zašto ne???

  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Nuna prvotno napisa
    ...p.m. se izvodi od 34/35 tjedna UREDNE trudnoce uz dodatni uvijet da ne postoje vaginalane infekcije , osobito herpes...
    Daphne

    Moje misljenje je da ne bi trebala raditi. Evo i Nuna navodi da bi se perinealna trebala raditi ako je trudnoca UREDNA, a s obzirom da ti imas komplikacije, ja nebih nista radila na tvom mjestu. :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi koristimo weledino ulje za perinealnu masazu (tako se i zove). po netu sam nailazila na clanke di se jos za masazu preporucaju lubrikanti (oni najobicniji, kao reciomo K-Y gel) i ulja na bazi vitamina e

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    je l' može onda i bademovo ulje? mislim, kad se ionako mažem s njim...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    A valjda moze i bademovo (vit. E).Postoji clanak na Rodinom portalu(ispricavam se sto to nisam prije spomenila , skroz sam smetnula s uma ) pod: Porod-----> Priprema za porod---> Perinealna m.Eto tamo pise da nije zapravo potrebno nista , ali ja osobno ne bih mogla bez "sklizalice".

  23. #23
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ne znam zašto piše na portalu da nije potrebno ništa, kad se dobro djelovanje masaže osim mehaničkom djelovanju, pripisuje i sastavu ulja.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Ja to Weledino ulje nisam mogla naći u Splitu Morat ću probat neku od alternativa!
    Cure, vaše preporuke molim!!

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoji neka krema protiv suhoce rodnice, tj. za podmazivanje, vidjela sam reklamu u ljekarni, al nisam sigurna jel se zove ginakiol ili ginakoil (il tako nekako). Pretpostavljam da je to samo nesto za vlazenje, a mislim da je to upravo ono sto se trazi kod perinealne.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Evo, opet stojim pred problemom! Danas sam kao počela s masažom ali nekako mi nije uspijevalo! Nisam se nikako mogla namjestit ni dobavit!! Baš sam razočarana!! Koje ste vi "poze" koristili??

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Pia, a da proba muž???

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Oriana, probao je on odmah ali je sve to vrlo brzo preraslo u nešto sasvim drugo!! :D
    Možda je i to dobra vježba za elastičnost međice :D :D

  29. #29
    Hanna

    Početno

    Imam jedno pitanje u vezi p. masaze al nemojte me sad mlotekom po glavi jer se ozbiljno pitam....ja sam u 35 tjednu + sitno...i ne radim nikkavu masazu ali imam redovite odnose s muzem.
    Sad, mene ta masaza podsjeca malo na onaniranje, onako kako ste je opisale u jednom od postova, kako se izvodi pa se pitam koja je razlika (osim sto se kod p.m. ne treba masirati klitoris)?? oprostite mi sto sam ovako graficna
    Moze li se reci da ako zena do kraja trudnoce ima sexualne odnose sa svojim muzem da je to dovoljna masaza pred porod ili...?

  30. #30
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ako tvoj muž ima promjer 10 cm i namaže ga uljem za masiranje međice onda ok... 8)

    Jesi li vidjela onaj aparat s balončićem koji se koristi u te svrhe i on se svaki dan sve više napuhava. :D

    Čisto teoretski bolje i to nego ništa.

    Koristi obavezno ulje jer ono dodatno pomaže rastezanje tkiva.

    Ma i meni ta masaža podsjeća na onaniranje makar mi je bilo koji položaj bio više nego naporan.
    ...ali isplati se zbilja...

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nije to bas isto. Kod masaze se ipak medjica puno vise rasteze, tj. to je cilj.

  32. #32
    lidac2004

    Početno

    Cure,gdje ste kupile Welwdino ulje za perinealnu masazu?
    Ja sam danas otisla u tri apoteke i nemaju u nijednoj
    Bila sam u "obicnoj",biofarmovoj i nekoj privatnoj biljnoj i svi kazu da su imali ali da vise ne drze zbog slabe potraznje :/ sto me zacudilo jer,koliko vidim,vecina cura na ovom forumu to koristi ili je koristila :?

  33. #33
    ivarica

    Početno

    nedavno sam ga vidjela u kaptol centru, neka mala drogerija, znala bi ti nacrtati gdje je, ali ne i jednostavno objasniti

  34. #34
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    cuj lidac ak ti se ne gadi , meni je ostalo jako puno ulja, jer iako sam ga svakodnevno koristila, to je dosta velika bocica. Nisam nikad bocicu dirala prstima, nego sam kapala iz bocice na prste, pa ako hoces ja ti mogu dati ostatak svoga ulja-javi se na PP ako si zainteresirana-a ja ti mogu samo najbolje reci o perinealnoj i weledinom ulju-mene su treci puta spasili

  35. #35
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ima ga u Biofarminoj ljekarni u prolazu Lovackog roga, Ilica 14. Ja sam ga tamo kupila, ali prije par mjeseci. No, trebali bi ga i sada imati.
    Mala bocica, koja je i vise nego dovoljna, kosta oko 70 kuna.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam kupila Welledino ulje također u Biofarminom dućanu ali u Ilici nasuprot tramvajske stanice gdje dvpjka skreće iz Ilice desno i koštalo je 30 i nešto. To im je inače cijena koja je bila i dva mjeseca prije moje kupovine, pa me baš čudi da je 70 i nešto. Toliko zapravo košta Welledino ulje za masažu bebice, a iste je veličine i sličnog izgleda :? .

  37. #37
    lidac2004

    Početno

    Ma,zvala sam danas sve biofarmove apoteke (dali su mi vizitku) i nijedna nema-kazu da to vise nece ni dobivati jer se vise ne uvozi .
    Pitala sam i za neko zamjensko i kazu da ne postoji ni jedno drugo ulje sa tom funkcijom

  38. #38
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Ivancica, na mojem ulju isto pise 70,00 kn, pa me cudi da je tvoje 30

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    13

    Početno

    Ne znam... Ja platila kako sam i rekla, a i inače evo cijelu trudnoću koristim i Welledino ulje protiv strija, pokušala sam naći račun ali ja sam to ulje za perinealnu kupila još u petom-šestom mjesecu (iako sam ga počela koristiti krajem sedmog) pa ga nema nigdje (mislim računa) :/ . Ali sam sigurna u cijenu jer sam dolazila drugi put po njega s obzirom da unutra nije bilo uputstva na hrvatskom pa je žena zvala "njihove" da joj pošalju. Jedino što mu je rok trajanja do kraja devetog mjeseca, a meni treba još malo . Ali mislim da nije stvar u tome...

  40. #40
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    a koliko ima ml??-moje je od 50 ml i pise na njemu Damm-massageol-i isto je bez uputstva na Hrvatskom-pise samo ulje za pripremu pred porod

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    13

    Početno

    Isto takvo je i moje, samo što sam ja tražila uputstva jer znam da su ih prije imali kad sam se raspitivala dva mjeseca prije kupovine. Evo baš sam sad zvala ženu u istom dućanu i kaže da ga više nemaju, a kad sam ja kupovala bilo je još par bočica. Otišlo brzo :/ .

    Još je rekla da ga više neće ni biti. Šteta što je mojem samo rok upotrebe do kraja devetog mjeseca, mogla sam ga nekom i dati jer meni će koristiti još samo desetak dana, a zbilja ga ima, kad ionako kapaš na prste ne troši se puno.

  42. #42
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    sad ste me bacile u paniku....

    kak ga nece bit vise za kupit?????

    valjda tog ima u austriji- jel zna tko?

  43. #43
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    u austriji ga garantirano imaš u npr. dm-u i bilo kojoj drugoj drogeriji

  44. #44
    lidac2004

    Početno

    Evo mene opet sa pitanjima
    Kako se rade kegelove vjezbe?Pricala nam ja patronazna ali bas ju nisam shvatila.
    I,u kojem polozaju vam je bilo najbolje raditi perinealnu masazu?
    Ja sam probala polusjedeci polozaj (ko za porod) ali smeta mi trbuh
    U uputama koje sam procitala na Klubu trudnica pise da se moraju oba palca uvest u rodnicu ali ja uspijem samo jedan,ili mi je trbuh prevelik ili ruke premale ili oboje :/
    Kako ste vi to radile?

  45. #45
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja ju radim u polusjedecem polozaju, vise polulezecem. U pocetku sam stavljala ispred ogledalo jer mi je bilo bolje da kontroliram dal dobro radim, kad od trbuha nisam bas mogla vidjeti.
    Ne znam kako ne mozes oba palca stavit unutra. Pa jel koristis ulje? Najprije naulji kozu izvana pa iznutra - ja dva puta stavim ulje na palceve.
    Samo pazi da ne dodjes do analnog otvora da ne bi kakvu infekciju prouzrocila, a pise u uputama i da se mora paziti na urinarni trakt.
    Kegelove vjezbe radis kao da hoces zaustaviti mlaz urina. Najjednostavnije objasnjenje

  46. #46
    lidac2004

    Početno

    Mony,nije problem u ulju,nauljim dobro prste ali jednostavno ne mogu sa obe ruke doci do dolje
    Mozda nekaj ne radim dobro,ko zna :/
    Imam osjecaj da si jako stiscem trbuh a to mi bas i ne pase.
    Pocela sam malo ranije sa masazom pa se do 34.-35. tjedna valjda uspijem uhodati.

  47. #47
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ma samo ti onda nastavi
    A mozes zaposliti i SM .
    No, iako sam ja mislila kako cu to cesce ciniti, ipak mi je bolje da masazu sama obavim i da znam da sam doista izmasirala kako spada
    Kako ti idu Kegelove vjezvbe?

  48. #48
    lidac2004

    Početno

    Kegelove sam pocela jucer a danas skroz zaboravila na to
    Idem se baciti na posao poslije tusiranja dok gledam tv
    A i perinealna mi je nekako krenula,mislim da sam jucer uspjela "uloviti" dobar polozaj
    Eto,malo po malo i krece to polako na bolje!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Bec
    Postovi
    128

    Početno

    Vidim da vas ima jos na istim mukama! Mi smo ulje dobili u bolnici- poklonila nam primalja! Rekla nam je da je dosta skupo i da joj se obratimo kad budem u 36. tjednu- a kad smo dosli do nje po ulje- rekla nam je da ga pocnemo koristiti tek u 37. tjednu!
    U Austriji se ulje moze nabaviti u bilo kojoj apoteci, u Bipi ili u DM-u!
    Ja se jos nisam privikla na masazu- ali cini mi se da nam svaki dan ide sve bolje i bolje!
    Zato cure drage- nedajte se! Vrijedi barem pokusati!

  50. #50
    lidac2004

    Početno

    Citiraj maslacak prvotno napisa
    Vidim da vas ima jos na istim mukama! Mi smo ulje dobili u bolnici- poklonila nam primalja! Rekla nam je da je dosta skupo i da joj se obratimo kad budem u 36. tjednu- a kad smo dosli do nje po ulje- rekla nam je da ga pocnemo koristiti tek u 37. tjednu!
    U Austriji se ulje moze nabaviti u bilo kojoj apoteci, u Bipi ili u DM-u!
    Ja se jos nisam privikla na masazu- ali cini mi se da nam svaki dan ide sve bolje i bolje!
    Zato cure drage- nedajte se! Vrijedi barem pokusati!
    Ah,bas mi je drago da nisam jedina koja ima problema sa uhodavanjem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •