Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: zadace preko praznika, vikenda

  1. #1
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno zadace preko praznika, vikenda

    Dobivaju li vasi klinci u prvom, drugom, trecem razredu zadace za preko vikenda i preko ferija?
    kakve i koliko?

    Mene to prilicno unesrecuje, pa me zanima kako je u drugim skolama?

    Zanima me i koliko zadaca boravkasi donose doma?
    Ja bih ipak ocekivala da zadacu obave u skoli. tamo su 8 sati svaki dan, poslije su ionako umorni, i zao mi je da tih par sati slobode opet mora utrositi u zadacu.
    a skoro svaki dan nesto bude.
    doduse, veli da je to zato sto je on spor, da neki stignu sve napisati u boravku.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    skoro pa ništa
    preko praznika su morali 3 dana za redom zapisati kakvo je vrijeme bilo u podne

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    skoro pa ništa
    i kod nas ovako, s time da juraj ide u cjelodnevni, tako da oni praktički nemaju zadaću. preko vikenda - za sad, imaju jako rijetko, a ako imaju onda je to jako malo, tipa jedan zadatak iz matematike. za praznike su morali napisati dvije rečenice u pisanku.
    jedina preporuka je da čitaju.

  4. #4
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja djeca nikada ne dobivaju zadaću preko vikenda i zbog toga sam zahvalna učiteljicama. Pet dana je za školu, subota i nedjelja su za odmor i druge stvari. B. ponekad donese zadaću doma, jer ne stigne uvijek sve završiti u boravku. Prije joj je to teško padalo, a sad već ne; prihvaća zadaću i napravi je. Krenulo joj je; valjda je konačno shvatila da je u školi. Jedino što rade i preko vikenda, je čitanje i vježbanje instrumenta (samo M.).

  5. #5
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Svaki dan ima zadaću, sad je 2.r a tako je bilo i u 1. Zadaće su opširne, velike, i puno vremena na dan potroši sjedeći i pišući. Izgubi živce nakon određenog vremena jer toga bude stvarno puno. Vikendom dobiva ekstra puno a preko praznika imao je iz svakog predmeta po jedno 5,6 listića+knjiga i radna bilježnica ili zbirka i lektiru pročitati i sastaviti. Sistem mi je nenormalan i znam da je naša učiteljica jdna od rijetkih koja toliko forsira te zadaće.
    U svakom slučaju on nema previše slobodnog vremena ili, kao što najčešće biva, riješi sve polovično odnosno ne onako kao zna i može nego na brzinu da bi mogao imati vremena za igru.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ajme trina, mi isto skoro pa ništa.

  7. #7
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    antun je ovaj vikend imao tri str. zadataka iz matematike, dvije iz hrvatskog i jos ponesto sitno iz drugih predmeta.

    preko praznika uvijek dobiju lektiru i pisanje dnevnika (moraju opisati kako su proveli 5 najljepsih dana). plus jos ponesto.

    s obzirom na to da je antun dijete koje drami i odugovlaci oko svake DZ, nama ovo stvarno zagorcava vikende i zadnje dane praznika.

    samo ne znam koliko sam u toj svojoj ogorcenosti objektivna, jer je moguce da neka druga djeca to naprave na vrijeme i s lakocom (iako, koliko cujem od drugih roditelja djece koja su takodjer odlikasi, nije bas tako).

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni takve stvari nemaju nikakvog smisla. Oni neće bolje usvojiti nešto ako moraju pedeset sati dnevno sjediti i pisati, ako vikendom, umjesto da se opusti i uživa, isto tako ne može isplanirati ništa jer ima hrpu toga. I, na kraju krajeva, tako velikim zadaćama učiteljica je dobrano zaposlila i mene

  9. #9
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    stribi nije boravkaš i svu zadaću piše doma.

    realno svaku može napisat unutar sat vremena (svi predmeti zajedno) ako ne drami. dnevnu piše svaki dan u 18,00, petak ne mora.

    vikendom može bit da mu treba 2 sata ako ima neku lektiru za pročitat. vikend zadaću piše u nedelju u 18,00, prije toga mu je ni ne spominjem.

    problem je u tom DRAMLJENJU kojeg smo se rješili tako da sam prestala s njim pisat zadaće i dozvoljavat mu da nas uvlači u taj svoj cirkus. provjerim na kraju, kad napiše i eventualno mu kažem da nešto ispravi. nad lektirom je plakao satima i na kraju shvatio da to ustvari voli radit i sad i to ide brzo.

  10. #10
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moj B. nije u boravku, a preko vikenda ili praznika dobije zadaće kao i bilo koji drugi dan. To je uglavnom 1 ili 2 str. iz matematike, 1-2 zadatka iz hrv, radnu bilj. iz prirode, kada je imaju, jedino vjeronauk i njemački ne dobije zadaću svaki sat

  11. #11
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    vrlo rijetko, naučit možda koju pjesmicu ili nešto sitno napraviti, da imaju kao pomagalo za nastavu.
    za vikend koji puta par zadataka iz matike, ali ne uvijek.
    isto kao i kod cvijete, jedina je preporuka čitati i čitati.
    tak da on čita svaki dan pola sata.
    ali zato od mog kolege mali ide u istu školu ali ne na boravak i ima zadaće ko u priči, tak da sam ja ovaj vikend označila gdje je moj iz matke da vidimo koliko njegov napravi u tjedan dana. prošli vikend je njegov mali imao 8 strana matematike i još štošta. mali je počeo imati komplekse manje vrijednosti, jel ne stigne u školi i doma se žali da ne bi više išao u školu.
    inače je naša uči rekla da će sada u drugom razredu dobivati češće zadaću za doma da se priviknu za slijedeću godinu kad ne bude nažalost više boravka

  12. #12
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Naša učiteljica tvrdi (a tu se s njom potpuno slažem) da su djeca ionako opterećena školom i učenjem kroz tjedan (dijete nam je na produljenom boravku, do 16:00), pa im stoga preko vikenda ne daje ništa, jer "vikend služi da bi se djeca rasteretila, naigrala i odmorila". U tjednu donese (a i to rijetko) eventualno nešto što nije stigla u školi i neke listiće s dodatne...

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ove godine, 2. razred, gotovo da i nema zadace preko vikenda, ev. ako nesto nije stigao u skoli. Ne znam sto se desilo , jer je prosje godine imao zadacu svaki vikend i to podosta - zato smo sada presretni.

  14. #14
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara je u boravku, prvi razred i vrlo rijetko ima zadaću-preko zimskih praznika nisu imali ništa određeno za zadaću, osim vježbati čitanje i sl. Svu zadaću napravi u školi.

  15. #15
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    imaju dosta zadaće i preko vikenda
    samo za usporedbu, paralelni razred, b, ( mi smo a ) nema nikad zadaću vikendom.

  16. #16
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Leda ima zadaci vikendom kao i svakim drugim danom - taman da u petak kad dodje iz skole sve uradi i da je slobodna subotu i nedjelju.

  17. #17
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Da ne govorim kako je bilo prije (drugi razred: preko zimskih praznika se trebala pročitati knjiga od cca 170 strana) ali mi se čini da se situacija malo popravila.
    :D

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Moj stariji (2. razred, boravak) zna povremeno imati zadaću preko vikenda, ali to je uglavnom "rep" iz boravka, ako nešto ne stigne napisati.
    U prvom razredu znali su imati preko vikenda zadatak (ne zadaću, nego zadatak): prikupiti 2-3 fotografije Zagreba, donijeti jesenske plodove, donijeti sliku odabrane proljetnice itd.

    Mlađi (1. razred, boravak) za sada nema takvih problema. Zna iz vjeronauka donijeti neke bojanke, ali to je više razonoda nego zadaća.

    Preko zimskih praznika stariji je imao lukavo smišljenu zadaću da iz matematike treba popuniti sve praznine u radnoj bilježnici i udžbeniku (bilo je toga taman toliko da ne bude opterećenje, a da mu drži mozak budnim).

    Inače, u prvom razredu stariji je imao krasan projekt za zadaću - zvao se 100 MINUTA ČITANJA (u mjesec dana). Roditelji su trebali zapisivati što i koliko je dijete čitalo, sa datumom i u minutama. A učiteljica je povremeno propitala sadržaj, da vidi da li se stvarno čita i da nema muljanja... Ne moram reći kako je ovo unaprijedilo čitalačke vještine moga starijeg sina. On sad samostalno čita što god želi, bez napora.

    Uskoro očekujem sličnu zadaću i kod mlađega.

  19. #19
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Moji se klinci (ne vlastita djeca, ona kojima predajem) žale i ako im dam zadaću preko tjedna i preko vikenda. A opet, ako im u četvrtak dam zadaću za utorak, pa trebali bi stići - svejedno, uvijek nađu opravdanja.

  20. #20
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    hehe a kome se ikad dalo pisati zadacu? ali mene svejedno zabrinjava cinjenica da je ne pisu. nema to veze sa motivacijom. jednostavno..."zaboravio sam"...... prosli cetvrtak sam zadao zadacu. 3 zadatka. jako jednostavna. danas (srijeda) --> od 28 ucenika u razredu, zadacu ima 10 ucenika. ostatak "zaboravio sam". :/

  21. #21
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Hoho, a ja pak imam "E, ovako - u četvrtak sam imao trening, u petak ujutro školu pa sam morao baki, u subotu sam išao na rođendan i u dućan, u nedjelju *nekaj*... itd." A zapravo ih žalim, puno je to obaveza, ali zadaće se moraju pisati.

  22. #22
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    pa da. zato nikad ni ne dajem zadacu koja se pise satima. maksimalno pola sata. i to je realno vrijeme. kontam da ja te zadatke rijesim u 10 minuta, a da njima treba tri puta vise. svejedno --> nakon 6, 7 dana da nemaju napisanu zadacu........ :/

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    U 4 godine nižih razreda moja M. nikada nije ostala bez zadaće. Ni preko praznika. Učiteljica se uvijek potrudila naći bar neki listić, zadatak, sastavak, projekt...nešto, ali radilo se uvijek. I gledam trenutnu situaciju u 5. razredu koja mi se baš ne sviđa: zadaće je manje. Mislim da to nije dobro. :/

  24. #24
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    meni se ipak cini da je velika razlika izmedju boravkasa i djece koja idu samo na nastavu.

    Boravkas, recimo moj osmogodisnjak, provede u skoli min. 8 sati dnevno. Dodjemo doma oko 5. Vec je gladan, nervozan, umoran.
    Treba se najesti, odmoriti. U 8 se vec sprema za spavanje.
    Doma dodje, naravno, s minimumom volje i zelje za pisanjem zadace.

    Meni se ipak cini da bi jedno prosjecno (a moj potomak je i vise od toga ) dijete trebalo moci svladati svoje skolske obaveze u tih osam sati dnevno.

    O zadacama preko praznika imam jos losije misljenje.
    I ja sam zavrsila skolovanje, sasvim solidno, a ne sjecam se da sam ikad imala zadacu preko ljetnog ili zimskog ferja.
    I ne vidim nikakvu svrhu u takvim zadacama, osim da se djeci jos vise smuci od povratka u skolske klupe.

    Nije da samo prigovaram na forumu, razgovarat cu i s nasom uciteljicom, samo bih prije toga htjela razbistriti sto tocno mislim.

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Slažem se s a zakaj da bi boravkaši morali napisati sve zadaće u boravku, a ne se još gnjaviti s njima kod kuće, najmanje preko vikenda.

    Kod nas vrijedi pravilo da se zadaća piše onaj dan kad je zadana (ako slučajno ne idu u boravak ili ne stignu napraviti tamo). To stvara ritam rada i ne događa se da se zadaća zaboravi nakon par dana i da se ode u školu bez nje.

  26. #26
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Kod nas vrijedi pravilo da se zadaća piše onaj dan kad je zadana (ako slučajno ne idu u boravak ili ne stignu napraviti tamo). To stvara ritam rada i ne događa se da se zadaća zaboravi nakon par dana i da se ode u školu bez nje.
    I kod nas.
    Torbe ostaju u skoli, ali svaki dan ponese kuci pernicu (da je sredimo i dopunimo sto je eventualno izgubljeno) i one biljeznice i knjige iz kojih mu je ostalo zadace. Vikendom pregledamo torbu temeljito i popravimo i dopunimo sto treba.

  27. #27
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Andrija završi sve u boravku, još od prvog razreda, ali nije tako sa svom djecom. Znam da su mnogi u prvom razredu kući imali dosta za vježbati (pisanje i čitanje). S vremenom se i osuo broj djece koja ostaju u boravku. Dosta je i do učiteljica iz boravka (dosad su imali dvije). Koliko je jutarnja učiteljica fenomenalna i energična, ove popodnevne, hm, baš i nisu.
    Tako da u njihovom boravku super funkcioniraju djeca koja su samostalna i dobre koncentracije, jer atmosfera bude prilično živahna.
    Nema posebne zadaće za vikend. Ima djece kojoj se valjda ne da raditi u petak, pa ostave to sebi za preko vikenda (što je opet pitanje učiteljice iz boravka).
    Preko praznika nema zadaće. Zapravo, preko zimskih praznika im zada pročitati i sastaviti lektiru, ali ta lektira na kraju bude tek krajem siječnja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •