Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Aspirator za nos na baterije

  1. #1
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno Aspirator za nos na baterije

    Kupila sam aspirator za nos na baterije u ljekarni (nije ni jeftin.. došao je 360 kuna!) jer mi se mali od 4 mj. budio tjekom noči vrštajući jer nije mogao disat. Odkad malo stavim sprej u nos pa ovaj aspirator koristim prije spavanje, spava odlično i koliko vidim, nije toliko začepljen.

    .. Ali sam zabrinuta jer mi je svekrva rekla da je čula da to nije dobro za nos (možda zato što je prejako?). Jeli itko drugo čuo išta loše za aspirator na baterije?

  2. #2
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Po mom iskustvu ( a probala sam dvije vrste aspiratora na baterije, sve moguće ručne pumpice i sad na kraju imamo ariana na usisavač ), nemaš straha, pomogla si bebici i uživajte u prospavanoj noći.

    Naravno da nebudeš pretjerivala sa ničim, čistiš koliko je potrebno i dobro je da mu staviš fiziološke ili sterimara i sl. prije čišćenja, lakše izađu šmrkljići.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    I ja imam taj na baterije i meni je odličan! Preporučili su ga u ljekarni. Nisam čula ništa loše, samo naravno, ne treba pretjerivati!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    251

    Početno

    Evo i mene k vana sa petomjesečnom curicom. Pitam se da li i uz taj na baterije djeca urliču iz petnih žila? Jer ja kad pumpam s običnom pumpicom, to je strava....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Urliče čim vidi električni aspirator ne mogu joj ga ni približiti nosu pa smo odustali od njega i dalje nos čistimo sa Chicco ručnim aspiratorom-na njega ne plaće. Tako da smo 360 kn bacili u vjetar...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Mene je spasio aspirator na baterije. S prvim djetetom sam saznala za njega malo kasnije (nakon nekoliko tretmana na srebrenjaku), ali ga zato s drugim djetetom koristim od kad je dijete napunilo 1,5mj, a bila bih i prije da je trebalo. Spasila sam ga antibiotika, jer sam znala ispumpati poprilično žutog i zelenog sekreta. Dijete isto nekad plače, nekada ne, starija curica je urlikala, ali ja sam morala biti nemilosrdna, jer da nisam uslijedio bi antibiotik. Ako uspijete očistiti nosić i s ručnim ok, ali ako imalo sumnjate u učinkovitost, mislim da je bolje posegnuti i za ovim na baterije, nego ne prospavati noć ili još gore završiti kod pedijatra.
    Možda se dijete boji zvuka koji proizvodi ovaj na baterije?

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mi smo imali problema s nosićem prvih dana nakon poroda. Pedijatar je rekao da je to normalno čišćenje poslije poroda. Ja sam koristila set za infuziju. Ponekad bi bilo dovoljno da mrvicu povučem i izvukla bi. Meni je taj način odgovarao, jer sam mogla kontrolirati jačinu povlačenja. Laura nije plakala.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj Maya ZG prvotno napisa
    Evo i mene k vana sa petomjesečnom curicom. Pitam se da li i uz taj na baterije djeca urliču iz petnih žila? Jer ja kad pumpam s običnom pumpicom, to je strava....
    Mi smo prvo imali tu ručnu pumpicu i to je bila strava od vrištanja, onda smo kupili ovaj na baterije i preporodili se. Puno je mirnija i lakše i brže ispumpam nosić i manje je traumatičan od ručne.
    S ručnom se vjerojatno napravi jači vakum, nagliji, na baterije je isti tempo isisavanja i slabiji vakum.

  9. #9
    Rozamunda avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    28

    Početno

    Mi smo dobili aspirator na baterije za priglede i nije nam trebao do sada. Prosli tjedan je Niju poceo muciti nos i znala sam joj nakapati sa fizioloskom jednu nosnicu zatvoriti sa prstom i iz druge izvlaciti.Super sam znala izvuci sve onu bijelu sluz. Nos joj je proso nakon par dana i nismo bili kod pedijatrice. U pocetku se jako plakala a sad vec manje ali ja ju primim i pustim da place ali se ona brzo umiri. Bolje da sam grublja nego da hoda po doktorima.

  10. #10
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Rozamunda prvotno napisa
    .... i znala sam joj nakapati sa fizioloskom jednu nosnicu zatvoriti sa prstom i iz druge izvlaciti.Super sam znala izvuci sve onu bijelu sluz. ...
    jel može objašnjenje...
    ja imam taj aspirator na baterije i često mu je začepljen nosić ali izgleda da krivo radim??
    znači nakapam mu nosnicu -začepim onu drugu i izvlačim šmrkljeke a ona prva nosnica je i dalje zatvorena!?
    nemojte mi se smijati, ali kak će disati onda ak mu je jedna nosnica zatvorena s mojim prsom a po drugoj roštam s aspiratorom??
    ajd pomozite sa savjetom jednoj smotanoj mami...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    i mi smo kupili aspirator na batrije ali još nismo uspjeli ništa izvući jer moj mali čim vidi aspirator bježi po kući .Kapati nos kapima da ali aspirator nikako .A da ne spominjem glasan zvuk koji aspirator proizvodi - katastrofa.

    Kako vi uspjevate dobiti svoje klince da mirno sjede ili leže da im očistite nos?
    :?
    Hvala

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Aspiriranje je nemilosrdno, ali uspješnim čišćenjem ziher spašavamo klince antibiotika, upala nosa, oka...

    Ja se "sjednem" na Tonku, i to tako da joj s nogama stisnem rukice uz tijelo (naravno da ne sjednem punom težinom).
    Jednom rukom začepim jednu rupicu, u drugoj šarafim s aspiratorom... urla, ali čim prestanem i ona brzo prestane urlati i onda se čak i zanima za aspirator.. i pitam ju kako nosić i onda fakat pokaže da može disati...
    Za to vrijeme diše na usta (urla)...
    /e ljudi šta iz tog nosića može izaći..../

    Doktorica mi je čak rekla da bi trebala i usta zatvoriti (=gušiš dijete), jer tako bolje posisa, to bi naravno onda trebalo biti vrlo ograničenog trajanja.. To ne radim jer mi je to ipak malo previše...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Možete li napisati kako se zovu aspiratori na baterije koje koristite? Mi koristimo chicco, običan, gumeni, no ne bi bilo loše upotrijebiti nešto konkretnije, nosić nam je začepljen danima.

  14. #14
    Rozamunda avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    28

    Početno

    Nika pocne urlati cim vidi aspirator. Ja sjedne na krevet nju polegnem i svojim rukama i tijelom joj nekak stisnem ruke i noge. Ona cijelo rijeme urla ali cim prestanem i ona prestane plakati. Znam da zvuci grubo ali bolje da joj ja ocistim nos nego da hoda po doktorima i pije lijekove. Ona do sada nije niti jedamput bila bolesna osim sta joj je nos curio a niti jedan lijek nije popila.
    Ja joj nakapam nos fiziolosko ostavim par sekundi da prode to i zacepim jednu nosnicu a iz druge joj vucem van. Ona dise na usta tj. urla. Dok joj nisam zatvarala nosnicu nisam joj skoro nista uspijela izvuci a sada joj hrpu izucem. Sada joj cak niti ne palim muziku jer joj to nista ne pomaze. Kad joj ocistim dam joj par minuta aspirator u ruke i ona se odmah smiri.

  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa
    Citiraj Rozamunda prvotno napisa
    .... i znala sam joj nakapati sa fizioloskom jednu nosnicu zatvoriti sa prstom i iz druge izvlaciti.Super sam znala izvuci sve onu bijelu sluz. ...
    jel može objašnjenje...
    ja imam taj aspirator na baterije i često mu je začepljen nosić ali izgleda da krivo radim??
    znači nakapam mu nosnicu -začepim onu drugu i izvlačim šmrkljeke a ona prva nosnica je i dalje zatvorena!?
    nemojte mi se smijati, ali kak će disati onda ak mu je jedna nosnica zatvorena s mojim prsom a po drugoj roštam s aspiratorom??
    ajd pomozite sa savjetom jednoj smotanoj mami...
    da, tako.
    a nece disat th par sekundi. rads u "ritmu".
    isto tako istovremeno placu i vriste pa zapravo disu na usta

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Rena7, ne mogu se sjetit kako se zove al uvoznik i zastupnik je Medikor, kupljen je u ljekarni. Savjet: ako si do sada koristila Chicco aspirator kao i ja, razmisli o trošku od oko cca 360 kn da li će ti se isplatit jer moja ne da elekrični ni približit nosu pa i dalje čistimo sa Chiccovim, a električni je uredno spremljen u ladici!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    A znam da bebama nije ugodno čišćenje nosića, ali moram, moram nešto poduzeti. Šmrca mi već 10 dana, bez temperature ili drugih simptoma. Bojim se upale uha ili grla. Lakše bi podnijela njegovo nezadovoljstvo čišćenjem nosića, nego bolest koju eventualno mogu spriječiti. Ne znam šta raditi osim kapanja fiziološkom i sljezovim korijenom i čišćenja chiccom. Vjerojatno će me ideja o "aparaturi" proći čim prođe i njegovo šmrcanje... kao i nekoliko puta do sada


    ... sve su to čari majčinstva

  18. #18
    Rozamunda avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    28

    Početno

    rena7 i mi imamo taj medikorov iz ljekarne. Mi smo ga dobili za priglede. Ja da ga nisam dobila isto bi si razmisljala dali da ga kupim jer je dosta skup.
    Sada mi nije zao sta ga imamo jer sa pumpicom nisam mogla niti u pola izvuci koliko sad mogu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    meni se mali nakon par dana sto koristimo aspirator navikao i nije vise plakao. ja sam to koristila samo ujutro i prije spavanja. uostalom, ak se ne varam, pise u uputama da se moze koristiti max 3 ili 5 sec za jednu nosnicu. pa ponovim.
    nama je med.sestra na cokiranju preporucila da kupimo nastavak za usisivac koji kosta oko 100kn i stvarno je bolji od aspiratora. izvuce ful(prilagodi se jacina automatski), ko kad smo bili na cokiranju. isplati se jer smo u toku jednog curenja nosa u prosjeku 3x na cokiranju(aspirator nije ful mogao izvuci), a za 100 i nes sitno kn to sami napravimo(to prepustam MM, prije spavanja).

  20. #20
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj Jasna prvotno napisa
    Ja se "sjednem" na Tonku, i to tako da joj s nogama stisnem rukice uz tijelo (naravno da ne sjednem punom težinom).
    Jednom rukom začepim jednu rupicu, u drugoj šarafim s aspiratorom... urla, ali čim prestanem i ona brzo prestane urlati i onda se čak i zanima za aspirator.. i pitam ju kako nosić i onda fakat pokaže da može disati...
    Za to vrijeme diše na usta (urla)...
    /e ljudi šta iz tog nosića može izaći..../
    Ovako identično bi ja opisala naše čišćenje jer drugačije ne ide
    i mi čistimo još i sa ariana aspiratorom na usisavač.

  21. #21
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno


    evo probali i mi tako ...
    konačno je sve izašlo vani...
    je da se derao ali čim sam prestala odmah se smirio
    naravno da nam je puno lakše tako...

    hvala!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Venera da li isto koristite arianu ili nešto drugo?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    i mi čistimo još i sa ariana aspiratorom na usisavač
    Kavina da li to znači da čistite so oba? I s onim na baterije i s ariaonom? Zanimaju me usporedbe.. Razmišljala sam o kupnji ariane, ali mi se čini nespretno vući usisavač za sobom (mi to radimo na bračnom krevetu).
    Uz to Tonka već ima 16 mj i nadam se da će dobro puhati sljedeće zime jer već sad malo zna.

  24. #24
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ovaj na baterija sam kupila prije ariane tako da ga sada koristim samo ako i kada nisam u mogućnosti vući usisavač sa sobom, a doma koristim u 99% slučajeva arianu jer mi nekako brže izvuče šmrkljiće i dublje.
    Imam dojam da je slična jačina čok-čoku kod dr naprimjer, ako si išla znaš da je razlika velika između ovoga kaj izvuče na baterije i čok-čok - on fakat izvuče puno više.

    Mislim ni ovaj na baterije nije loš, a arijana je fakat zakon kad ima jako puno šmrkljića jer dosta brzo sve izvuče, nema onoga kao kod ovog na baterije da ti ima praznog hoda, pa da moraš vrtiti po nosnici ili usmjeravati, vuče i ako ne začepiš drugu nosnicu, ali naravno jačina je razumna sama se regulira kad ga prištekaš na sauger.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    ariana.
    slazem se s kavin - i meni je ariana super.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    39

    Početno

    Ja moram pohvaliti arianna aspiratoric!Kosta oko 180kn a stvarno je ucinkovit!To je investicija koja se isplati!Ja sam prezadovoljna!Znam maloga aspirirati do pet puta dnevno kada je prehladen i izvuce puno sekreta sto sa pumpicom nisam mogla!

  27. #27
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    mi smo prvo kupili aspirator na baterije (300tinjak kuna), baterije moraš imati jako dobre ili ih mijenjati često jer inače ne vuče dobro. kad je došlo drugo dijete kupili smo ariannu, imamo samo riječi hvale.
    jako je bitno dobro natopiti nos fiziološkom ili što već koristite, nikako na suho (iako je pun nos svega kad su prehlađeni tak da i nije suh...).
    naravno da se malac buni kad mu se približim sa sisaljkom, ali prvo se malo igramo npr. usisavam mu noge, ruke... nekad uspije bez velike pobune, ali i kad se buni kratko traje (čim prestanem usisavati i on prestane).
    starija kći sama si usisava nos ariannom kad je prehlađenačisto iz fore, jer zna sasvim lijepo sama ispuhati nos.
    uglavnom, preporučujemo ariannu!

  28. #28
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    pozdrav,

    vidim da su cijene tih aspiratora na baterije manje više iste, no intersira me ima li ih kupiti u DM ili Mulleru jer moja apoteka u naselju ima prilično visoke cijene za dječje stvari
    i imate li kavih iskustava s onim cjevčicama za isisavanje (mislim da se zovu mucex ili nešto slično)

    hvala

  29. #29
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    Cure,

    ariannu ste kupili u apoteci ili? Kupujem zadnje sitnice za njofricu a pumpicu još nisam jer nisam znala koju, pa bi po vašim preporukama uzela ovu.
    Vidim da je distibuter Medical Intertrade, ali nema niti jedne adrese u Zg :/

  30. #30
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Marka mog aspiratora što sam kupila u ljekarnu za 360 kn je Kinderlux. Meni radi dobro.... Evo link za kako izgleda:

    http://images.google.hr/imgres?imgur...LYSN_Qbx-Mn0Dw

  31. #31
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Danči,
    da, mi smo kupili u ljekarni, trebale bi ariannu manje-više sve ljekarne imati.
    probaj prvo nazvati par njih prije nego li krenete kupovati da ne hodate okolo bezveze

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Danči29 prvotno napisa
    Cure,

    ariannu ste kupili u apoteci ili? Kupujem zadnje sitnice za njofricu a pumpicu još nisam jer nisam znala koju, pa bi po vašim preporukama uzela ovu.
    Vidim da je distibuter Medical Intertrade, ali nema niti jedne adrese u Zg :/
    Ariannu imaš i u dm-u (u onim dućanima gdje imaju "ljekarna" odjele.... u SC Antunović znam da ima), ali mislim da je cijena ista kao u ljekarni.... jedino možeš uzeti na točkice pa si smanjiti
    Inače, mi prezadovoljni.... čim primjetim da imalo šmrca, izvlačim usisavač i sve 5.... ni antibiotika ni temp koju je potrebno snižavati.... a mm i ja svako malo bolesni tako da nije da ga držimo pod staklenim zvonom...

  33. #33
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    Mirtica puno ti hvala
    Antunović mi je i blizu, pa ću skočit do tamo :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •