Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 294

Tema: vlažne maramice

  1. #51
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj w latka prvotno napisa
    daj mi reci šta danas nije novac,novac,novac?sve se bazira na novcu i zaradi,to je skoro nemoguće izbječi.
    Pa to nije razlog da nešto koristim, ali je razlog da se zapitam o nečijoj kvaliteti.
    Kao kinesko AD u koje su strpali to nešto, zaboravih kako se kaže. To je valjda najpopularnije AD u kini (bilo) i nitko baš zbog bogatstva firme i ugleda nije ni posumnjao. Nije dobro slijepo vjerovati u nešto zbog skupe reklame. Vjeruj mi i kaputić od Varteksa, je dobar, ne samo Armani.

  2. #52
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    inače, dok je Lovro bio mali i ja sam koristila maramice u situacijama kad sam bila dalje od vode.
    Tek kad je netko pokrenuo taj stari topic o maramicama, mislim da je ifigenija napisala kako je nešto očistila sa njima....kad sam probala isto, pretrnula sam. :/

    Znam da ih sigurno nikad nikad neću koristiti za ijednu dječju guzu.

    Danas ih isto imamo, ali samo za situacije kad smo vani, kad nema vode a treba obrisat ruke.

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    w latka, ja mislim da nema ničeg tako strašnog u maramicama. kad sam vani, uopće se ne ustručavam koristiti ih, a kad sam doma, kao emsa - za obrisati onaj prvi sloj *ovna, a onda joj guzu operem s vodom.
    vjerujem da je bolje samo prati s vodom, ali brate mili, kad ovo pročitaš, imaš osjećaj da ćeš ne znam kakvu štetu djetetu nanijeti ako obrišeš gu s maramicom.

    a btw masnoću skida i običan sapun. ne mora biti neki specijalni otrov i grozomorno otapalo. :/

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    ajme pa nisam luda ,nije novac tema.nenaa je napisala nešto o velikim korporacijama i zaradi.samo se nadovezujem.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    u kinesko mlijeko su stavljali melanin.zanam da to nije tema topiča ali samo se nadovezujem na nenaa.nije se mogla sjetiti šta su stavljali.

  6. #56
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja spadam u mame koju su koristile vlazne maramice. Ponekad, rijetko, cesto...kako kad. Kad je bila mala i maramice su bile manje u upotrebi, kod kuce smo guzu cistili blazinicama, a sad kad je veca ope rijetko koristimo i jedno i drugo...nije joj guza bila crvena, usudila bih se reci nikada..ali ja imam osobno iskustvo. Stajale su mi maramice u WC, pa sam ih ja koristila nakon velike nuzde..i peckanje je bilo neizbjezno...

  7. #57
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    "ostavite komad mesa preko noci u coca-coli i vidite sto ce se dogoditi"
    isto tako, uzmi vlaznu maramicu i kreni oribati masnocu ili neke fleke na namjestaju.

    ja sam jednom isla obrisati konzolu u autu. jedva sam ju kasnije isprala sa krpom namocenom u vodi.
    stavi komad mesa u čašu s običnom vodom, ili nedaobog limunadom, špa ujutro prouči što će se dogoditi i koja je razlika u odnosu na posljedice bilo koje kole.
    ne zagovaram, naprotiv, protiv nje sam, ali ovo s mesom je urbana legenda

    vlažne maramice dobro skidaju masnoću jer su natopljene raznim uljima. jednako će se ponašati vatica s malo masl. ulja
    a bogami i konzolu auta ćeš još teže očistiti.
    i opet, ne zagovaram ni to, naprotiv, mališu sam čistila s vatom i vodom, a maramicama čistim napu i pećnicu.

  8. #58
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    leonisa

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne pijem kolu, smrdi mi, a meso sam do sad ostavljala samo u pacu

    poanta svega, o cemu cure pisu je, da su vlazne maramice tu, kao ispomoc, ali da je za dijete daleko bolje, zdravije, njeznije, ispirati spolovilo i guzu vodom nego bilo kakvom kemijom.
    ona se "ostavlja" za one iznimne situacje. kada nam voda nije dostupna.
    i ako maramice ikao stete, daleko ce manje stetiti ako se koriste kao iznimka a ne pravilo.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj w latka prvotno napisa
    u kinesko mlijeko su stavljali melanin.zanam da to nije tema topiča ali samo se nadovezujem na nenaa.nije se mogla sjetiti šta su stavljali.
    U kinesko mlijeko su stavljali melamin, melanin je kožni pigment

  11. #61
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj anjaT prvotno napisa
    Citiraj w latka prvotno napisa
    u kinesko mlijeko su stavljali melanin.zanam da to nije tema topiča ali samo se nadovezujem na nenaa.nije se mogla sjetiti šta su stavljali.
    U kinesko mlijeko su stavljali melamin, melanin je kožni pigment


  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    da melamin,svakom se omakne pogrešna tipka!

  13. #63
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a btw masnoću skida i običan sapun. ne mora biti neki specijalni otrov i grozomorno otapalo. :/
    istina, ali kad očistiš masnoću taj sapun ispereš s površine, zar ne? u tome je cijeli point. kad bi se maramice koristile za brzinsko brisanje prije pranja, onda sigurno ne bi ostavljale slojeve sapuna, kemikalija, ulja ili čega već.

    kao i sve, ako se umjereno koristi, nema problema.

  14. #64
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ne pijem kolu, smrdi mi, a meso sam do sad ostavljala samo u pacu

    poanta svega, o cemu cure pisu je, da su vlazne maramice tu, kao ispomoc, ali da je za dijete daleko bolje, zdravije, njeznije, ispirati spolovilo i guzu vodom nego bilo kakvom kemijom.
    ona se "ostavlja" za one iznimne situacje. kada nam voda nije dostupna.
    i ako maramice ikao stete, daleko ce manje stetiti ako se koriste kao iznimka a ne pravilo.

    Tako je Leonisa. Kad je hitno i vani smo obrisem i ja vlažnom iako ih sada prije izlaska dobro isperem pod vodom i stavim u plastičnu kutijicu koju smo dobili uz jedan paket pelena. Tako da je tih par komada dobro isprano. Mi smo imali gljivice i ne bi se više zezali. Ne znači da nekome nisu super. Ja kažem ja bih ih ukinula, ali tko sam ja da bi mene netko slušao. To je samo moje mišljenje i meni su se zagadile.
    Tko voli neka izvoli.
    A šta se cole tiče, bacite kovanicu u limunov sok i colu pa vidite razliku ujutro.

  15. #65
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    w latka, ja mislim da nema ničeg tako strašnog u maramicama. kad sam vani, uopće se ne ustručavam koristiti ih, a kad sam doma, kao emsa - za obrisati onaj prvi sloj *ovna, a onda joj guzu operem s vodom.
    vjerujem da je bolje samo prati s vodom, ali brate mili, kad ovo pročitaš, imaš osjećaj da ćeš ne znam kakvu štetu djetetu nanijeti ako obrišeš gu s maramicom.

    a btw masnoću skida i običan sapun. ne mora biti neki specijalni otrov i grozomorno otapalo. :/
    a bas... skidaju masnocu, uuuuuu....

    i mi ih koristimo, doduse najblaze po mirisu i tragu koje smo mogli naci - Huggies pure - i odlicno nas posluze.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    ujutro skuham blagu kamilicu i s time perem guzu uz pomoć onih velikih blazinica za bebe. za van imam paket maramica iz bio&bio, bez kemije, i super su.

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zašto kamilica?
    zar ona ne isušuje kožu?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    kamilica je super za dermitise, različite upale... nama je fenomenalna! skuha se potpuno blaga, dva tri cvijeta.
    držim lončić na radjatiru i uvjek je spreman za smrdu!

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja isto imam savjete od lijecnika da se kamlilica napusta jer isusuje kozu.

  20. #70
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja isto imam savjete od lijecnika da se kamlilica napusta jer isusuje kozu.

    i ja. i mi koristimo isključivo vodu i blazinice. mi koristimo one iste koje je netko spomenuo na prvoj stranici- velike baby, imamo jednu posudicu u koju si uzmemo tople vode i njime peremo guzu. i eto da se pohvalimo- niti osipa, niti crvenila na guzi, spolovilu, kontrolirali urin sa 6 mj. i sve je bilo sjajno! meni se lovro od vlažnih maramica sa nekih tjedan dana starosti osuo (bio je u bolnici i tamo su mu brisali guzu time) i tad smo svi zaključili da je preosjetljiv na tu kemiju. od tad samo blazinice i voda. kod kupanja koristimo baby šampon iz ljekarne, samo jedan mu odgovara, ali to je već neka druga tema...

  21. #71
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    u biti, naša divna prodojeća patronažna (mi nismo s njom puno imali kontakata jer eto bili smo bolesni pa nam na kraju nije ni trebala) je i savjetovala da bebi peremo guzu isključivo vodom i nježnim blazinicama (to smo već radili) jer sve drugo djeci smeta često. oh, ta žena je predivna i stvarno je odlična patronažna! ali opet, to je jedna druga tema...

  22. #72
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    kamilica ne isušuje kožu.

    poznati su proizvodi na bazi kamilice upravo za suhu kožu.
    Što se tiče ljekovitih svojstava osim za ublažavanje upale zbunog mesa koristi se kod pelenskog osipa, ekcema, psorijaze ili manjih rana.

    današnje preporuke liječnika da kamilica isušuje kožu uglavnom se odnose na to da odmah slijedi preporuka o tome što bi trebalo koristiti, a dostupno je u ljekarnama.

    a kao i za sve biljke tako i za ovu vrijedi da neko može biti alergičan na nju.

  23. #73
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    dorian nije imao problema zbog maramica nikada, iako smo ih kroistili samo za van, pa opet mislim da su glupost. totalno nametnuta potreba.
    kao i kod ostalih instant rjesenja (ulosci, pelene, gotova hrana) apsurd je koristiti ih svakodnevno i u svakoj situaciji, kad nisu neophodni.

    sto mrzim kad civilizacijska dostignuca odu u ekstrem. pored ciste i tekuce vode u kuci (!) kupovati maramice za pranje guze

  24. #74

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    kamilica ne isušuje kožu.

    poznati su proizvodi na bazi kamilice upravo za suhu kožu.
    Što se tiče ljekovitih svojstava osim za ublažavanje upale zbunog mesa koristi se kod pelenskog osipa, ekcema, psorijaze ili manjih rana.

    današnje preporuke liječnika da kamilica isušuje kožu uglavnom se odnose na to da odmah slijedi preporuka o tome što bi trebalo koristiti, a dostupno je u ljekarnama.

    a kao i za sve biljke tako i za ovu vrijedi da neko može biti alergičan na nju.
    slažem se u potpunosti.kažu da je kamilica loša,tako da bi otišli u apoteku i kupili neški proizvod.a kamilica je poznata po svojim blagim svojstvima i povoljnim djelovanjem na kožu!

  25. #75
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ako kamilica ublažava upalni proces na koži, ne znači da ne isušuje.
    Prema našem iskustvu pokazala se da isušuje.

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj w latka prvotno napisa
    slažem se u potpunosti.kažu da je kamilica loša,tako da bi otišli u apoteku i kupili neški proizvod.a kamilica je poznata po svojim blagim svojstvima i povoljnim djelovanjem na kožu!
    evo, sad se vraćamo na ono zašto mi ne dopuštamo spominjanje imena kršitelja Koda.

    ima onih koji će u startu otići i kupiti kremice razvikanoga proizvođača jer misli da je, ako je razvikan - i najbolji.
    ima onih koji će koristiti kamilicu, pa će im netko reći da kamilica isušuje kožu i da je najbolji proizvod... opet tog nekog proizvođača.
    a ima i onih koji ne bendaju ni kamilicu ni ništa nego koriste vodu.

    ima i slučajeva koji su između nabrojanih, ali ovim primjerom sam ti htjela pokazati kako i zašto pokušavamo spriječiti utjecaj agresivnih kampanja i proizvođača.

    (a ja i dalje mislim kako kamilica isušuje kožu)

  27. #77
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    F isusuje, definitivno. Nije li to i poin pri koristenju kamilice kod pelenskog osipa - da isusi tu regiju (osim mozda i da dezinficira). nama za pelenski osip dr. preporucio kadulju.

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    znam da i kozmetičari savjetuju blazinice s kamilicom za lokalno isušivanje akni
    ne po cijelom licu jer se onda koža počne braniti protiv isušivanja i samo dodatno izlučuje masnoću

  29. #79
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Možda vam isušuje zbog prejake koncentracije.

    Kod upale ili osipa koji peče važno je odvagnuti da li želimo riješiti taj problem prvo pod cijenu suhe kože. Ovdje naravno govorim kod osipa koji se ne mogu riješiti toplom vodom i blazinicama nego o otopini kamilice kao jednom od prirodnijih rješenja u odnosu na kreme ili masti.

  30. #80
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    sto mrzim kad civilizacijska dostignuca odu u ekstrem. pored ciste i tekuce vode u kuci (!) kupovati maramice za pranje guze
    X

    Kao i hrpetina drugih nepotrebnih stvari. Kad jednom u kući ostaneš bez nečega što ti je prije bilo must have, shvatiš da ti uopće ne treba.
    Pitajte me bez čega sve mogu

  31. #81
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    Mi koristimo uvijek iste niveine soft&care vlažne maramice i jako smo zadovoljni. :D

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    i mi smo njima zadovoljni! :D ključić bez čega sve možeš?

  33. #83
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj KATALENIĆ prvotno napisa
    Mi koristimo uvijek iste niveine soft&care vlažne maramice i jako smo zadovoljni. :D
    mi smo ih imi kući kad sam došla iz rodilišta i patronažna sestra mi je rekla da ih ne koristimo, barem do 6 mjeseci jer su navodno jako agresivne i da znaju uzrokovat probleme. rekla je da ima puno boljih :/

  34. #84
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Kao i hrpetina drugih nepotrebnih stvari. Kad jednom u kući ostaneš bez nečega što ti je prije bilo must have, shvatiš da ti uopće ne treba.
    Pitajte me bez čega sve mogu
    potpis na ovo. od kad su mi police u kupaonici gotovo prazne..ništa mi ne fali

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja još nisam rodila, ali je na spisku stvari za porodilište bilo i "paket vlažnih maramica za bebu". I tako ja kupim DM-ove one zelene.
    I kad sam kod njih kupila i torbu za pelene i stvari, onu koja se stavlja na kolica, u njoj je bio isti takav paket + jedan manji u plavom pakovanju sa ekstraktom kamilice! (ne znam u čemu je razlika između ta dva paketa osim u veličini).
    To znači da ja sad imam oko 200 kom. vlažnih maramica, sa kojima ne znam šta ću...
    Patronažna kad mi je bila, rekla mi je da jednokratne pelene ne smetaju toliko koliko smetaju vlažne maramice :/

  36. #86
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    To ti je tako. I kod nas svi na sva usta viču Friendly baby rodilište, a ustvari su poduzeli da bude Friendly doctor and nurse rodilište. Sve si pogoduju. Pa donesi jednokratne, pa vlažne jer su ljene oprat beby guzu. Šta je sljedeće, da donesemo i kutiju AD. Ponekad me tako ljude.
    Kad se samo sjetim kako mi je nakon dva dana donijela L. i dala mi je. Ja probam dojiti i ne ide. Ne znam kako, a ona meni "a šta da ti je ja podojim". Ja pitam kako molim pomoć, a ona meni "pa sisu u usta i akcija" i ode
    Totalno sam OT, ali nisam si mogla pomoći. Samo me krene i nema pomoći...

  37. #87
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj w latka prvotno napisa
    ključić bez čega sve možeš?
    Za bebu: jednokratne pelene, vlažne maramice, šampon za kupanje, šampon za kosu, mlijeko/krema za tijelo, krema za lice, prematalica, kadica za kupanje, komoda/ormar samo za njenu robicu, posebna soba, babyphone, jastuk za dojenje, rolice za spavanje na boku, kolica itd.
    Za mene&MM: radije me pitaj šta mi treba, kraći je popis
    Ostalo: sredstva za čišćenje, omekšivač, vanish, ustvari 90% stvari koje se reklamiraju kao must have
    Uglavnom me jako živciraju proizvodi posebni samo za "to i to".
    Neću više ić OT, bolje da otvorimo novu temu "Asketski način života/bojkotirajmo potrošačku groznicu i ispiranje mozga reklamama"

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Citiraj w latka prvotno napisa
    ključić bez čega sve možeš?
    Za bebu: jednokratne pelene, vlažne maramice, šampon za kupanje, šampon za kosu, mlijeko/krema za tijelo, krema za lice, prematalica, kadica za kupanje, komoda/ormar samo za njenu robicu, posebna soba, babyphone, jastuk za dojenje, rolice za spavanje na boku, kolica itd.
    Za mene&MM: radije me pitaj šta mi treba, kraći je popis
    Ostalo: sredstva za čišćenje, omekšivač, vanish, ustvari 90% stvari koje se reklamiraju kao must have
    Uglavnom me jako živciraju proizvodi posebni samo za "to i to".
    Neću više ić OT, bolje da otvorimo novu temu "Asketski način života/bojkotirajmo potrošačku groznicu i ispiranje mozga reklamama"
    Idem ja malo OT. Tebe bi mm rado ženio

  39. #89
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Citiraj w latka prvotno napisa
    ključić bez čega sve možeš?
    Za bebu: jednokratne pelene, vlažne maramice, šampon za kupanje, šampon za kosu, mlijeko/krema za tijelo, krema za lice, prematalica, kadica za kupanje, komoda/ormar samo za njenu robicu, posebna soba, babyphone, jastuk za dojenje, rolice za spavanje na boku, kolica itd.
    Za mene&MM: radije me pitaj šta mi treba, kraći je popis
    Ostalo: sredstva za čišćenje, omekšivač, vanish, ustvari 90% stvari koje se reklamiraju kao must have
    Uglavnom me jako živciraju proizvodi posebni samo za "to i to".
    Neću više ić OT, bolje da otvorimo novu temu "Asketski način života/bojkotirajmo potrošačku groznicu i ispiranje mozga reklamama"
    Idem ja malo OT. Tebe bi mm rado ženio

  40. #90
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Za bebu: jednokratne pelene, vlažne maramice, šampon za kupanje, šampon za kosu, mlijeko/krema za tijelo, krema za lice, prematalica, kadica za kupanje, komoda/ormar samo za njenu robicu, posebna soba, babyphone, jastuk za dojenje, rolice za spavanje na boku, kolica itd.
    Za mene&MM: radije me pitaj šta mi treba, kraći je popis
    Ostalo: sredstva za čišćenje, omekšivač, vanish, ustvari 90% stvari koje se reklamiraju kao must have
    Uglavnom me jako živciraju proizvodi posebni samo za "to i to".
    Neću više ić OT, bolje da otvorimo novu temu "Asketski način života/bojkotirajmo potrošačku groznicu i ispiranje mozga reklamama"
    potpisujem skoro sve (osim jastuka za dojenje i babyphona)

    ako budeš otvarala topic evo i mene

  41. #91
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja vidis koristim vlazne maramice ponekad. ali zato ne koristimo pelene . nisam nikad primjetila da joj smetaju. hm. ona uvijek negoduje kad ju brisem nakon pisanja/kakanja, bez obzira radim li to tetrom, wc papirom, vlaznim maramicama ili ju perem.

    od djecjih "must have" stvari imam odjecu , nosiljke i vlazne maramice. i nis vise. aha, par platnenih za svaki slucaj.

  42. #92
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Za bebu: jednokratne pelene, vlažne maramice, šampon za kupanje, šampon za kosu, mlijeko/krema za tijelo, krema za lice, prematalica, kadica za kupanje, komoda/ormar samo za njenu robicu, posebna soba, babyphone, jastuk za dojenje, rolice za spavanje na boku, kolica itd.
    Za mene&MM: radije me pitaj šta mi treba, kraći je popis
    Ostalo: sredstva za čišćenje, omekšivač, vanish, ustvari 90% stvari koje se reklamiraju kao must have
    Uglavnom me jako živciraju proizvodi posebni samo za "to i to".
    Neću više ić OT, bolje da otvorimo novu temu "Asketski način života/bojkotirajmo potrošačku groznicu i ispiranje mozga reklamama"
    potpisujem skoro sve (osim jastuka za dojenje i babyphona)

    ako budeš otvarala topic evo i mene
    I ja X, i evo i mene ako budeš otvarala taj topic.

  43. #93
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ima već nešto slično, ali samo za bebe
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=19550

  44. #94
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ajme, svašta... sad sam naučila da sutra mogu probati oprati lijepo napu s vlažnim maramicama, a za guzu onda više nećemo ma ja sam mislila odustati od njih jer bože moj ima vode i zdravije i jeftinije je, ali moram priznati da je bilo praktično kad se ono puno ukaki, no sad kako kaka brabonjke možemo i bez njih. samo imam neke zalihe, nakupovala baka...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Skinemo kakicu vlažnim jer bude sav uljepljen pa onda lavabo&voda

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    okolica kanfanara
    Postovi
    36

    Početno

    Još na trudničkom tečaju rekli su nam da za očistiti guzu najbolje je voda.Odmah u bolnici su guzu joj brisali vlažnim maramicama i patronažna kad je došla prvi put odmah mi je rekla da ko je vidio prati guzu ˝kao nekad kad se ukaka vodom˝ kad je lakše sa vlažnima maramicama.Mi ipak guzu čistimo vodom

    A pečnicu i napu sam probala očistit vlažnim maramicama i super zadovoljna 8) čiste su ko suza 8) 8)

  47. #97
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Wow, Apricot, uopće se ne slažem s tebom. Razumjem da se želi poduprit dojenje pa se zato imena za formule ne koriste... ali za marke za šampone, vlažne, itd., totalno bi se trebalo koristit. Zašto ne? U tom pravilu što si kvotirala prije, piše samo da se ne koristu imena formule a ne za druge proizvode. Ovo bi trebao bit otvoren forum gdje žene mogu pričat o svemu, uključujući koje marke za neke proizvode im se sviđaju. Ako je žena odlučila koristiti vlažne maramice, onda zašto zabranit temu o tome? Ja znam da je najbolje voda za guzu, ali meni je praktičnije i brže koristit vlažne. Jeli mi bebi išta bilo guzi od tih vlažni? Nije. A zamislimo da je nešto bilo... zašto nebi smijela dijeliti tu informciju sa druge mame? 'Hej, ova marka je stvarno loša za moju bebinu guzu'.. ili 'Ove su odlićne! GUza je uvijek neiritirana i čista'. Neka mame same odluće šta će koristit. Ovo je ipak demokraciju i žene dolazi na forum za pomoć,.. za informaciju da oni sami mogu na kraju odlučiti šta je najbolje za njih i za bebu... a ne da im netko kaže da se MORA ovako radit (na primjer, bez vlažne).

  48. #98
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    riba26, odredjena marka odredjenih maramica je identicna marci nadomjestaka za majcino mlijeko. ne samo da je naziv identican, vec je i logo identican.
    stoga, zabrana nije jer se nekome te maramice ne svidjaju vec jer taj proizvodjac spada u doseg pravilnika, ne proizvodom vlaznih maramica vec nadomjestkom za majcino mlijeko.

    osobni stav pojedinih forumasica, bilo da su clanice ili osoblje foruma, o (ne)koristenju vlaznih maramica nema veze za citiranim pravilom ovog foruma kao ni editiranim postovima

  49. #99
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Ljudi moji ja mislim da mi se napa nije nikad ovako sijala! (čak ni kad je bila nova!!!) :shock: :shock: :shock:

    Sad idem oprati pećnicu...

    (a moj mali vlažne jako rijetko koristi, mi smo odavno na vodi, i u platnenim pelenama bar 80% dana...)

  50. #100
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Leonisa, znaći zbog toga što ta firma proizvodi formulu, mi ne smije spomeniti njihove nikakve druge proizvode? Oprosti, ali to je meni, kao i možda puno drugima, absolutno suludo. Jedna je stvar pričat i poduprit formulu, ali da se ne može pričat vo drugim proizvodima vezano sa tom firmom? Mislim, stvarno, uopće se ne slažem. Tko je napravio ta pravila?

    Objasni mi kako razgovor o vlažnim maramicama što proizvodi ajme reči firma XYZ će navesti mamu da kupuje formule? Ako firma XYZ ima odlične kreme za guzu, vlažne, šampon protiv tjemenice, itd., sad če mama odjednom mislit 'aha! pa i njihova formula mora isto bit dobra!' Ma daj... to nema smisla. Odluka za korištenje formula je puno veča od samo spominjenje ima neke firme što to proizvodi.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •