Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 214

Tema: Porazavajuca dijagnoza??! Ima li nade...

  1. #1
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno Porazavajuca dijagnoza??! Ima li nade...

    Sto znaci kad vam doktor kaze da se vasa beba ne razvija kako treba i da je doslo u zastoju razvoja pojedinih dijelova tijela, tocnije glava i tijelo su u 26 tjednu trudnoce a noge i ruke u 21?! organi se normalno razvijaju ali rukice i nogice ne :shock: sto sad dalje ocekivati?! moze li se do kraja trudnoce plod razviti normalno ili...ili ce se dogoditi sto?! u obiteljskoj anamnezi nema takvih slucajeva i sad je cijela obitelj u tuzi sokirana u strahu sto i kako dalje!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    traži drugo mišljenje

  3. #3
    lidac2004

    Početno

    i ja bi otisla po drugo misljenje i tocno se raspitala sta to znaci....
    sretno !

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    I drugo i teće mišljenje, ako treba. Imaš i ove nove moderne tehnike UZV u x dimenzija i boja... Ima u Zgb privatnih ordinacija koji to rade, mislim da su cure spominjale cifru od nekih 400-500 kn za pregled.
    Možda ipak nije tako crno kako se čini u prvi mah,ali vjerujem da vam je svima sada strašno prolaziti kroz takvo razdoblje!

  5. #5
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno

    na trodimenzionalnom ultrazvuku sam bila, jer cim su na obicnom pri redovnoj kontroli vidjeli da nesto ne stima odmah su me slali na 3-D ultrazvuk. potrazit cu jos misljenja naravno, samo mi je zao sto ultrazvucni pregledi, redovni naravno, nisu ipak cesci da se na vrijeme covjek pripremi sto i kako dalje. hvala vam svima na savjetima i digresijama, najvjerovatnije cu vas jos puno puta zatrebati :? pa se cujemo opet! Drzite mi fige!

  6. #6
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    držimo fige i tebi i bebici!

  7. #7
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Corina, držim fige tebi i tvojoj bebici da bude sve u redu, i svakako nam javi kako ste.

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Draga Corina, smotali smo fige na svim prstima i saljemo ti puno dobrih vibrica da beba bude ok

  9. #9
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Dobre vibre!!

  10. #10
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    I trazi drugo misljenje, a mozes napraviti i search na googlu (iako gomila internet podataka, od kojih je dobar dio ne bas ruzicast, zna ponekad sasvim bezrazlozno ukomirati i od buhe napraviti slona).

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Corina, poslala sam ti PP

    Mislim na tebe i drzi se!

  12. #12
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    drzim palceve jako stisnute i nadam se da ce sve biti ok.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Nadam se da će sve biti ok!!!!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    corina, imaš pp..

  15. #15

    Početno

    Corina, šta se dešava? Kako ste?

  16. #16

    Početno

    Corina, sta se desava? Kako ste?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Da te utješim - nadam se da će i kod tebe biti takav slučaj.

    Mojoj su susjedi također na UZV pregledima vidjeli da se nožice ne razvijaju srazmjerno; točnije: rekli su joj da će djetetu femurna kost biti puno kraća nego treba, pa će koljena biti puno više nego je to uobičajeno. Išla na više različitih UZV i svi rekli isto. I ona se pripremila na dijete s takvim nožicama.

    Bebica se rodila - potpuno normalnih nogu. Pa si ti misli.

  18. #18
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Vibramo za tebe!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Draga Corina, ja sam imala isti ili sličan slučaj prije nepunih mjesec dana koji je, nažalost, završio prekidom trudnoće u 21. tj. Došla sam na ultrazvuk s 20 tj(s 15 tj je sve bilo u redu) i tada su vidjeli da rukice i nogice zaostaju za razvojem glave i tijela. Prvo mišljenje je bilo da bi dijete moglo biti "patuljak" ali nakon x ultrazvuka postavljena je dijagnoza osteogenesis imperfecta ili bolest krhkih kostiju(staklene kosti). Beba je bila puno manje težine nego bi trebala biti s 20 tj. Rekli su nam da vjerovatno nebi još dugo bila živa a ako ne prije umrla bi kad bi se rodila. Nadam se da tvoja dijagnoza nije tak crna i da nećete morati prolaziti kroz sve to. Ovo sam napisala ne zato da vas obeshrabrim nego zbog toga što znam da ima dosta sličnih dijagnoza al se baš ne piše o tome. Znam da je teško i nadam se da bude ipak sve u redu!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Draga Corina, ja sam imala isti ili sličan slučaj prije nepunih mjesec dana koji je, nažalost, završio prekidom trudnoće u 21. tj. Došla sam na ultrazvuk s 20 tj(s 15 tj je sve bilo u redu) i tada su vidjeli da rukice i nogice zaostaju za razvojem glave i tijela. Prvo mišljenje je bilo da bi dijete moglo biti "patuljak" ali nakon x ultrazvuka postavljena je dijagnoza osteogenesis imperfecta ili bolest krhkih kostiju(staklene kosti). Beba je bila puno manje težine nego bi trebala biti s 20 tj. Rekli su nam da vjerovatno nebi još dugo bila živa a ako ne prije umrla bi kad bi se rodila. Nadam se da tvoja dijagnoza nije tak crna i da nećete morati prolaziti kroz sve to. Ovo sam napisala ne zato da vas obeshrabrim nego zbog toga što znam da ima dosta sličnih dijagnoza al se baš ne piše o tome. Znam da je teško i nadam se da bude ipak sve u redu!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Draga Corina, ja sam imala isti ili sličan slučaj prije nepunih mjesec dana koji je, nažalost, završio prekidom trudnoće u 21. tj. Došla sam na ultrazvuk s 20 tj(s 15 tj je sve bilo u redu) i tada su vidjeli da rukice i nogice zaostaju za razvojem glave i tijela. Prvo mišljenje je bilo da bi dijete moglo biti "patuljak" ali nakon x ultrazvuka postavljena je dijagnoza osteogenesis imperfecta ili bolest krhkih kostiju(staklene kosti). Beba je bila puno manje težine nego bi trebala biti s 20 tj. Rekli su nam da vjerovatno nebi još dugo bila živa a ako ne prije umrla bi kad bi se rodila. Nadam se da tvoja dijagnoza nije tak crna i da nećete morati prolaziti kroz sve to. Ovo sam napisala ne zato da vas obeshrabrim nego zbog toga što znam da ima dosta sličnih dijagnoza al se baš ne piše o tome. Znam da je teško i nadam se da bude ipak sve u redu!

  22. #22
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    imala sam slicnu dg i to u podmakloj trudnoci....jos da bude gore, meni su nesto muljali i nisu ni htjeli sve doreci pa sam sizila jer neznanje ubija...gopvorili su da su moguce malformacije i bla bla..
    medjutim, odem kod drugog dr i on se samo nasmijao rekavsi da je sve ok.
    i stvarno je bilo, imam prekrasnog sina, Bogu hvala
    nadam se da ce i kod vas tako biti
    drzim vam fige

  23. #23
    lidac2004

    Početno

    corina,javi se!!!
    ima li sta novoga?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    draga, javi nam se kad bude novosti. puno pusa od bemba i mene maloj bebici.

  25. #25
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Kad je takva situacija i ja bih ti takodjer predlozila da trazis i druga misljenja i da ne ostanes samo na tome.
    Puuuno pusica i budi jaka i vidjet ces da ce sve biti u redu.
    Svakako nam javljaj da znamo sta se desava jer smo u mislima sa tobom i bebacem.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Nadam se da te je netko na drugom pregledu već uvjerio u suprotno. Sretno!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mojoj poznatoj je isto negdje na sredini trudnoće zbog manjka plodne vode ustanovljen zastoj u razvoju....otišla je na S. Duh, napravili su joj, mislim da se zove, kordocentezu (vađenje krvi bebaču), ustanovljeno je da je sve ok, ležala je do 8 mjeseca i onda su je porodili. Miškica mala se rodila sa 1800 i okoo 40 cm...nekoliko dana je bila u inkubatoru, još mjesec dana u bolnici....danas malena ima 7 godina, izuzetno je pametna, žilava, zdrava, vesela, ljepotica mala....pri upisu u školu je bila među boljima....dakle, kao što vidiš sve može završiti savršeno.....budi hrabra i traži drugo mišljenje....i zaboravila sam reći da su ju u Rijeci htjeli poroditi u 20 i nekom tjednu...naravno, bebice u tom slučaju ne bi ni bilo. Išla je po drugo mišljenje, i hvala Bogu da je tako napravila.....

  28. #28

    Početno porazavajuca dijagnoza

    draga Corina ja ti isto predlazem da vidis misljenja vise doktora moja rodica je isto tako bila kod ljekara i rekao joj je to sto je i tebi tvoj doc rekao ona je bila zakazala abortus .njen muz se nije mogao pomiriti s tom cinjenicom i predlozio
    je da odu kod drugog ljekara i otisli su on je rekao da je sve u redu onda su otisli kod jos jednog i taj je rekao da je sve u redu onda su mu ispricali za slucaj prvog doc on im je rekao da mi mu trebali oduzeti licencu jer je sa njihovom bebom sve ok i tako je i bilo ta beba sada ima tri godine i rodena je bez problema: nadam se da ce i tvoj slucaj biti greska u ljekara i da ces roditi divnu bebu .sretno javi se.

  29. #29
    corina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    94

    Početno Gotovo je

    Evo da se svima zahvalim i nakon svega jedno vrijeme oprostim od foruma.
    Na žalost dijagnoza je bila dobro postavljena. Rodila se velika curica 3870/50 no živjela je samo 6 dana od čega sam ju uspjela vidjeti samo sat vremena jer nismo bile u istoj bolnici.
    Sada je moja Petra anđeo...... a ja neutješna
    S obzirom da sam nakon 25 sati mučenja u rađaoni tražila carski rez....jedno duže vrijeme će trebati da pokušamo s drugim djetetom, do tada pozdrav.

  30. #30
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Corina,
    Nadam se da ćeš pronači snage u sebi da sve to izdržiš

  31. #31
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Corina, strašno mi je žao!! Ali nemoj se oprostiti od nas...ostani sa nama. Ima među nama cura koje su prošle skoro isto što prolaziš i ti...možda će ti biti lakše istresti svu bol iz sebe...

  32. #32
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    draga corina, strasno mi je zao! no, kao sto kaze mamma san nemoj nas napustati - vecina nas na ovom forumu je prosla kroz sretne i tuzne trenutke prije rodjenja djeteta. neciji su strahovi bili bezrazlozni, neciji opravdani, neka od nas je izgubila dijete na porodjaju, neka je imala spontani... no uvijek smo tjesile jedna drugu i pitale za savjete.

    ne mogu niti zamisliti kako ti je, no ostani sa nama da te barem ovako virtualno mozemo cvrsto stisnuti u zagrljaj.

  33. #33
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    beskrajno mi je žao ....
    poljubac anđelu Petri gore visoko

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Corina, sva sam se naježila i strašno mi je žao.
    I ja se nadam da češ ipak ostati s nama...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno


  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Strasno mi je zao

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Tako mi je žao.....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno


  39. #39
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Strašno mi je žao zbog tvog anđela

  40. #40
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    strašno, kakva tragedija
    žao mi je...

  41. #41
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Nemam riječi...

  42. #42
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Jako mi je zao
    :pusa tjesilica

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno


  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    89

    Početno


  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    corina, jako, jako mi je zao... drzi se...

  46. #46
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno


  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    O, Bože... Beskrajno mi je žao.

  48. #48
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    1000 x

  49. #49
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Drz se!

  50. #50
    studentica_

    Početno


Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •